Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

rabiva
autor
6. sep 2007

INFO nielen pre Petaba, ale aj ostatne zaciatocnicky...

Ako sa stahuju podklady:
1. klik napr. na tuto stranku http://ikeagoddess.blogspot.com/
2. vyberiem si prvy kit ktory sa mi paci podla preview, podla obrazka, napr. tento je desiaty v poradi, kliknem nan a rozbali sa mi blog, tato stranka:
http://lsmdigitalworks.blogspot.com/2007/09/cla...
3. vzdy pod obrazkom zvykne byt napisana Download here, alebo je rovno uvedeny link na stiahnutie teda kliknes na to co je napisane pod "Here's the link"
4. teraz chvilu cakas, kym sa ti nenacita uvedena stranka
5. cakaj
6. cakaj
7. na tejto stranke ti nabehne ponuka "Download file" - stale je strede obrazovky priamo pred tebou, nie napravo nalavo, proste pred tebou... klikni na to a daj si dany kit ulozit do svojho PC.
8. mozes zadat komentar, podakovat prip. napisat ze sa ti paci
🙂
9. stiahnuty kit vo svojom PC rozzipuj a az tak s nim nasledne mozes pracovat v PS!

hawra
6. sep 2007

takze "nalepkovy efekt": napisem si nejaky text, potvrdim enterom, kliknem na zvislej liste vlavo na "nastroj presun", okolo textu sa mi urobi prerusovany ramcek s kockami v rohoch a dalej hore na liste "upravy" > "vytahnout" - otvori sa mi tabulka - "sirku" si nastavim asi 5b (treba skusit, ked tak potom opravit) a "farbu" nastavit napr bielu, ak ma byt ten okraj okolo pisma biely, dalej "pozice" zakliknut "vne", "rezim" normalny, "kryti" 100% a dat ok. Hotovo. Ak je to uzke, tak pridat do sirky, pripadne ubrat. Asi tak nejako 🙂 Da sa to urobit okolo hocicoho, elementu...fotky atd.
Dufam, ze pomohlo.

rabiva
autor
6. sep 2007

Janullka, takze to robila Neka?? hmm no tak Neka tesim sa 😀 😀

janullka
6. sep 2007

http://www.4shared.com/file/23072088/fc1c8934/M...
ako toto stiahnem treba tam dake heslo ale netusim ake

adusausa
6. sep 2007

janulka daj linku tej stranky od kial si na to download prisla, malo by tam byt heslo 😉
Inak vitajte vsetky nove babulky, snazilky a tvorivky 😉 .

petaba
6. sep 2007

hawra,rabiva tak vy ste ake zlaticka ... dakujem velmi pekne 😀 😀 😀

hawra
6. sep 2007

petaba, vsetko co je na mojom blogu sa da stiahnut.
Akurat tie kvietky tam nie su, bola to moja elementova prvotina, blog som vtedy este nemala. Takze to najdes len na baby-cafe.

neka
6. sep 2007

Janulka rado sa stalo 🙂
K tomu heslu : vrat sa na obrazok, ktory chces stiahnut a niekde pri nom je aj kratky pokec a tam bude urcite zadane aj heslo.
Skus sem dat radsej adresu, obrazku, toto je uz stahovaci program, tu uz toho vela nazistime 😉

janullka
6. sep 2007

http://mjbdigiscrap.blogspot.com/2007/08/kit-mj...

adusausa aso to bude MJB vsak az teraz som si vsimla

neka
6. sep 2007

JAnulka ano MJB 🙂

adusausa
6. sep 2007

Krasny prehladny postup Rabiva... ako vzdy 😉 .
Ja len z vlastnej skusenosti doplnim ( lebo ja som to na zaciatku nechapala) ze rozzipsovanie je otvorenie stiahnuteho suboru, vybratie vsetkych elementov ( Ctrl+A) a copy do tvojich dokumentov kde si budes ukladat vsetky digiscrap elementy a papiere atd... Ak nemate, potrebujete na to stiahnut si winzip ( je to na rozzipsovanie tych suborov).
A smelo dotoho, len sa nebat a skusat a skusat, prajem vela napadov a trpezlivosti 😉 .

janullka
6. sep 2007

uz tahaam 😎

adusausa
6. sep 2007

Janulka vidis sikulka si... ono je to tam vzdy niekde ppichnute ze si to ani nevsimnes 😉

janullka
6. sep 2007

moja jak vyhladavs vsetky tie freebies v google

neka
6. sep 2007

Rabiva, Hawra, vysvetlili by ste mi prosim co je to LO Challenge? Viem ze to ma nieco spolocne s vymenou, to ak chcet nieco z tejto skupiny, tak musim mat aj ja nieco vlastne vytvorene a ponuknut to na vymenu?

rabiva
autor
6. sep 2007

v googli nie 😉 mam na to tajne chodnicky 😀 😀 neboj, ked budes scrapovat pol roka tak ich vynuchas hned... 😎 ale vazne - sledujem rozne blogy, preklikavam sa jeden cez druhy a pozeram a hladam... kukni napr. k hawre na blog, ma tam kopec svojich oblubenych blogov, ked len toto preklikas najdes kooopec zaujimavych veci 😉 a denne sa aktualizuju 😎

meggi
6. sep 2007

ahojte, pracuje tu niekto cez photofiltre?
Mne gimp nefunguje - nedajú sa mi otvorit fotky aj ked som ho odinštalovala a znova nainštalovala... Photoshop je len na 30 dní - tí, čo v nom robíte, tak ho potom odinštalujete a znova nainštalujete, alebo vas to už nepustí ako je to pri Photoframeshow...

mimusiacik
6. sep 2007

🙂 ahojte...aj vy mate pocit,ze cim viac stahujete podklady - tym viete menej pouzit,lebo sa nic nehodi a chcete este cosi viac?

Niekedy sa mi stane,ze kliknem na freebie a vykluje sa butik za peniaze...fnuk,fnuk...mrzute...

rabi dnes som sa k vyuzitiu infa nedostala...sorry... 😉

ceny happy fota dala mimka - ja som sa pytala na spokojnost s realizovanymi CEWEknihami zadara...+ 101.dr.za 99.- 😉

Nech sa vsetkym dari a pokojny spanok!papa 😔

neka
6. sep 2007

Meggi skus PhotoPlus 6.0 je to uplne free a veeelmi Photoshopu 😀 . Ja v nom robim a celkom sa mi paci. 🙂

neka
6. sep 2007

podobne 😅

mimusiacik
6. sep 2007

🙂 hawruska - vrucna vdaka za dalsie prepotrebne a cenne info - cmuk - nedostala som sa opat na blog (ale nezabudam,odkaz bude,ked budu sluzit oci a bude viac casu...pa) 😉

rabiva
autor
6. sep 2007

aha fotozosit, no jasne, mam ho, som spokojna, akurat som asi omylom v tej rychlosti 😅 zadala 1 scrap na 2 stranky, no co uz ale nasi sa tesili 😉

hawra
6. sep 2007

neka, LO challenge je vlastne taka sutaz. Ale vacsinou dostavaju odmenu vsetci zucastneni. Kazda challenge ma vlastne podmienky. Napr, ja robievam color challenge, kazdy tyzden su nejake farby, ktore je potrebne dodrzat a vytvorit z toho scrap, ktory vlozis do nejakej galerie a link na to, vlozis do diskusie pri tej challenge.

Prave pracujem na Template contest, kde bolo jedno template na stiahnutie a vsetci musia robit podla toho, je jedno, ake papiere, doplnky, farby a pod pouzijes, akurat musis mat dodrzanu tu kompoziciu. Vsetci zucastneni dostanu za odmenu kit a ti co to organizuju vyberu este tri najlepsie LO a tie ziskaju este poukazky na nakup v ich obchode.

rabiva
autor
6. sep 2007

Neka, ja LO CHallenge nerobim ... ale na BC funguje tak mozno raz skusim 😎

meggi
6. sep 2007

neka, dik - vyskúšam 😉

neka
6. sep 2007

Dakujem za vysvetlenie 🙂

rabiva
autor
6. sep 2007

nejake dalsie dobre info:
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...

a Petaba, ty si chcela nejake vyrezanie fotky? http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...

evercila
6. sep 2007

ahojte!
dostala som pozvanie sem, akurat robime detsku izbu, tak nemam cas si to vsetko precitat...
ja robim s adobe fotoshop.7, ale len take hluposti, zatial som si nestahovala extra pozadia /ci ako sa to vola 🙂))/
len tak narychlo som sa chcela opytat...nepoznate nejake dobre linky na nieco svadobne ?

dik!!!!!!!!!!!!!!!!!!

petaba
6. sep 2007

rabiva dakujem za to orzavanie ale ja som chcela vediet ci ide spravit nieco take aby to orezane nebylo tak do oci, tak ostro, vies nieco take aby to slo tak niak do stratena