Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

milhaus
18. júl 2007

čo to je?

domeenika
18. júl 2007

to by som aj ja rada vedela

alinka76
18. júl 2007

Rabiva, nerobim digiscrapbook, ale klasicky, viac sa mi to zda na papieri, je to osobnejsie. A mam uz riadnu zbierku 🙂 zopar mojich vytvorov je aj na scrapbook.cz/galerie

rabiva
autor
18. júl 2007

takze v skratke - Scrapbook je akoby vytvaranie kolazi z riadnych fotografii - podklady, papiere, k fotke sa lepia ramceky, koralky, maslicky, gombiky, no cokolvek, co vas napadne, pisu sa texty...
No a Digiscrapbook je vytvaranie takychto "kolazi" v digi forme cez program na to urceny, z vasich vlastnych digi fotografii, s materialmi kt. k tomu potrebujete ... teda uplne zjednodusene povedane.

Je to super, mna to chytilo za srdce, vyborne sa tak daju spracovat pekne fotky, spomienky, je to zabava oddych relax 🙂
Moju galeriu mozte vidiet tu: http://scrapbook.cz/galerie/index.php?cat=10115

Budem rada, ak by sa nasli dievcata kt. sa tomu venuju, alebo chcu zacat, rada poradim, sama sa len ucim, ale zaciatky som zvladla tak verim ze sa kocky pridate!!

Alinka, pozrela som tvoj albumik (dufam ze tvoj - Alinka?) krasne veci si vyrobila, si sikulka. Tiez chodim na inspiracie na riadny scrapbook a potom tvorim digi 🙂 sikovne baby su tiez na babycafe.cz ale bolo by fajn keby aj u nas sa taketo nieco rozbehlo, co myslite 😉

boldy
18. júl 2007

ahoj rabiva, naozaj pekna galeria 😉 nuz paci sa mi to tiez a rada by som o tom vedela viac, hlavne o programe ako s k nemu dostat?

rabiva
autor
18. júl 2007

vdaka 🙂 no najlepsie sa pracuje s Photoshopom, ak mas moznost, urcite si ho zozen, najlepsie s liceniou 🙂 skus cez stahuj.cz... volne dostupny je aj Gimp (www.gimp.cz) ale s tymto nemam vela skusenosti, skor teda s PS.
Ak ho budes mat nainstalovany, potom napisem par krokov ako stahovat podklady k tvorbe 🙂

rabiva
autor
18. júl 2007

v podstate to je jedno ci tvoris v Gimpe alebo PS, podklady kt. pouzivame sa daju na akykolvek digi program... napr. aj Scrapbook Flair a pod, je ich dost

Akurat neviem, ako na tejto stranke funguje vkladanie web stranok, odkazov, je to tu riadne povolene? 😎

mmem
18. júl 2007

rabiva:fakt pekne, ja si prave tiez triedim fotecky co sa nam zozbierali pocas rokov a chcela som si robit prave tiez nejake kolaze, dik za tip, skusim sa s tym nejako pohrat 😀

boldy
18. júl 2007

rabiva: ano rozumiem, k photoshopu sa dostanem nie je problem...len s tym podkladmi to zatial nerozumiem... myslim, ze tu na MK sa nepovoluje vkladanie odkazov... po pripade by som ti mohla do IP poslat moj email aby si mi to tam mohla poslat, ak suhlasis 🙂 dakujem

ukana
18. júl 2007

asi mam blbu otazku, ale ked si stiahnem ten Photoshop, plati sa za to? 😅 Dik.

mimka
18. júl 2007

jeeeeeeeeeej rabiva, to je nádherné......... ako to robíš? mám aj PS, aj magic photo, ale toto nedokážem... poradíš? 😉

alinka76
18. júl 2007

podklady najdes na rôznych stránkach, stačí zadať do vyhľadávača freebies digiscrapbook a už len sťahuješ. dobré celé sety sú na canon scrapbook stranke.

alinka76
18. júl 2007

Rabiva, si tiež moc šikovná, vidieť, že s tým začínaš, lebo máš veľa nápadov. ja už pomaly strácam inšpiráciu, akoby som už všetko robila, mám už 3 veľké fascikle pre dcéru a 3 pre nás - rodinu. nerada dávam fotky do klasických albumov, takže preto mám už takúto veľkú zbierku.

mimka
18. júl 2007

a ako sa pracuje s tými setmi z canon scrapbook? ja som to stiahla, je to v adobe, a nedá sa mi s tým nič spraviť. Poradíte? je to úžasné čo dokážete s fotkami..... 😒 prosím o radu.. 😔

rabiva
autor
18. júl 2007

no takze ak mate PS, prip. GIMP, je potrebne aby ste si do PC stiahli podklady, teda freebies, tu su moje oblubene stranky:

- http://phillsboo.blogspot.com/ pod obrazkom co vsetko dany kit obsahuje je link odkial je mozne ho stiahnut, klikom Download sa dostanete zvycajne dostavate na stranku 4shared.com odkial opat kliknete na Download a tahate, je to vzdy zozipovane, takze nezabudnite to po stiahnuti rozzipovat a az tak s kitom mozte pracovat.
Stale stahujete PAPERS a potom tiez ELEMENTS, obcas je to rozdelene na niekolko zazipovanych suborov niekedy je to spolu...

- ramceky mozte mat odtial: http://www.digiscrap.ch/site/index.php?option=c...
doporucujem priebezne sledovat, a stiahnut cim skor kym nenastane expiracia, potom je mozne len kupovat

- http://fotoscrapluna.blogspot.com/
Dalsia pekna stranka, mnozstvo odkazov na stahovanie a rozne blogy, treba kliknut na HERLANG a dalsim krokom sa dostavate na stahovanie a pod...

Takze toto je zatial o stahovani...

Dalej bude rec o vytvoreny si scrapiku 🙂

alinka76
18. júl 2007

jednoducho to vytlačím a potom to používam do fotoalbumov. ja kupujem klasické tvrdé farebné papiere, aj tenké, k tomu tieto sety, fotky, zopár stiahnutých druhov písma, niečo dokúpim v galantérii (stužky, pekné gombíky...) niečo napíšem vo Worde a ide to. Zakladám to do zakladačov, mám také pekné, nevyzerajú ako klasické pákové zakladače a používam k tomu leské euro-obaly.

mirka5
18. júl 2007

je to velmi pekne. aj ja som s tym zacala a aj skoncila. robila som v gimpe podla rad bab na babycafe ale akosi mi to neslo. asi by som potrebovala aby ma to niekto naucil 😢 cez mimibazar to robi jedna pani za 50Sk za kus co sa mi zda dost.

rabiva
autor
18. júl 2007

Mirka, viem asi koho myslis, no mne to prijde divne, predavat to, zarabat na tom... 😠 podla mna su tie obrazky gycove a neoriginalne, ale to je len moj nazor, kazda mame rozny vkus.
Digiscrap by mal byt hlavne o vlastnej tvorbe a kto to ako citi... urcite by si to zvladla, ak chces posli mi IP s kontaktom bud na skype alebo ICQ 🙂

ena
18. júl 2007

mne sa scrapbooking tiez paci, ale ked sa to da do zakladacov, stranky su hrubsie ako v normalnom albume, kedze sa tam lepia aj stuzky, gombiky, a vselico mozne.. takz eto po case zabera asi vela miesta 🙂) my mame uz plnu skrinku obycajnych albumov..
S digi scrapbooking som este nic neskusala, ale nejake som si uz popozerala.. Da sa s tym dobre vyhrat, ja zatial robim len take obycajne foto - kolaze, fotky, plus nejake obrazky z netu, do toho nejaky text a pouzivam photoshop a photofiltre, lebo niektore veci sa mi zdaju vo photopiltre jednoduchsie, tak kombinujem🙂
a par ukazok: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

mimka
18. júl 2007

rabiva, vďaka za linky... skúšam to v tom gimpe a nejak to nie a nie pochopiť... jediné čo sa mi podarilo, je zohnúť rožok na fotke aj to už neviem ako... 😀 ale je to super... len by som rada vedela ako používaš tie podklady a rôzne kvetinky a ozdobky na tie fotky... cez vrstvy? ak ano,ako??? 😒 😉

mimusiacik
18. júl 2007

🙂 Vrucna vdaka za otvorenie tejto uzasnej temicky!

Pribudol Vam "rabiva" k dalsim - jeden velikansky dobry skutok na vydlazdenej ceste do...(?)
...nieco pre tvorivych certikov...chichichi...jupiii...
veeeelmiii sa tomu tesiiiimmmm...

Pokojnu dobru noc plnu inspirujucich snov! 🙂 😀 😅 😵

Uz teraz sa tesim na zajtrajsie riadocky...

droby
18. júl 2007

no a teraz nic ine nerobim len prehladavam stranky o tom 😀
je to fajne, s fotosopom rada robimale toto som neskusala, ale ide sa na to.
uz len zmaknut stiahnutie podkladov 😵

mimka
18. júl 2007

droby aj ja... ani spať nemôžem... len sťahujem a sťahujem.... júj, drahý sa tu prevaľuje na gauči a na mňa zazerá... 😀

mimušiačik... aj mňa tak drahý volá, keď ho hnevkám... 😀

oprava, nemám fotošop, ale fotofiltre a to je iné.. kde ste stiahli ten fotošop? ja to neviem nájsť. Na sťahuj... je len 30 dňová verzia, a čo potom?

droby
18. júl 2007

mimka 😀 presne tak uz mam plnu hlavu napadov
odkial a ako to stahujes? na toto ja hlavu nemam 😅

mimka
18. júl 2007

len z tých linkov čo dala rabiva... .. už idem do hájan, drahý vrčí že vyhodí "koňa" von oknom a mňa s ním 😀 bru nocku, zajtra pokračujeme... 😵 😵 😵

droby
18. júl 2007

bru nocku pustim sa do toho zajtra, dnes som uz na to prispata... ale mam aspon daco nech mozem od rana tvorit 😀

ena
18. júl 2007

baby, len pozor na to, ze ked vas to chyti, tak tu budete dni a noci ;) ja som sa minule zabudla pri kolazach, zacala som o 10 tej vecer a ked som pozrela na hodiny, bolo 4:15 rano 🙂) Ale zas, to bol extrem, lebo som to potrebovala j tak dorobit, aby sme to mohli poslat do happy foto, kedze teraz je akcia foto 10*15 cm za 1,95 sk, no nevyuzi to 🙂) ( 9*13 cm je tusim za 1,45 sk)

mimka
19. júl 2007

ahojte kočule, tak ako, pokračujeme?

ena, a odkiaľ máš pozadia a obrázky?

Ako to otvárate? Ja keď to stiahnem, tak to je v RAR, nedá sa mi to otvoriť cez ten gimp, ale to musím otvoriť cez obrázok a vložíť do gimp. Ja som z toho jeleň, snáď do toho prídem... Tak pekné scrapbookovanie 😵

hawra
19. júl 2007

Ahojte,
tiez sa pridavam k digiscrapnadsencom 🙂
A potvrdzujem, ze ked raz zacnete a prekonate zaciatky, budete pri compe sediet do noci. 😉
Vsetky navody na pouzivanie gimpu, ci photoshopu najdete na tejto stranke, ked si to zrolujete dole, tak tam su odkazy na navody: http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...
Photoshop je na to vraj najlepsi, no volne stiahnutelna je len 30 dnova skusobka. Inak, sa za neho plati.
Este pridavam jednu stranku, kde su denne aktualizovane po tej 22:00h zoznamy s freebies - kity.

hawra
19. júl 2007

ups, tak ta stranka: http://ikeagoddess.blogspot.com/ 😎