Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

fibi
19. dec 2007

Ahojte, vďaka vám mám kalendáre, mám ich aj vytlačené, ale kde ich dať zviazať? Poraďte mi pls, inak rodina bude bez darčekov ☹ . Ak sa to tu už preberalo, tak mi prepáčte, nečítala som diskusiu...

evercila
19. dec 2007

fibi, ja som si dala za dvacku zviazat v kancelarskych sluzbach, dala som navrch foliu, dozadu tvrdy papier a cez to vsetko hrebenovku. Mam to v albume.

anjelik85
19. dec 2007

ahojky, môžem jednu z vás poprosiť, či by mi neurobila vianočný scrapík?potrebujem to dosť súrne ☹

matar
19. dec 2007

ja som to dávala sviazať vo firme d-comp (maju aj stránku)
stolové su takéto:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

fibi
19. dec 2007

a niečo v bratislave? 😕

droby
19. dec 2007

anjelik aky potrebujes? lebo su aj krasne take hotove ze len vlozis foto a je to 😉
al emohla by som ti pomoct ked potrebujes 😉

anjelik85
19. dec 2007

to viem, ale neviem to tam vkladať. lebo sú na rámikoch mašličky alebo tak a ja to neviem dať tak, aby tá mašlička bola pred fotkou. neviem ti to inak vysvetliť. potrebujem to mať už dnes hotové, tak preto som poprosila o pomoc. kattom mi to napísala, ako sa to robí, ale môj mangel je síce grafik, ale nevie to spraviť. lebo oni nerobili scrapíky nikdy. 😒 ☹

monkula
19. dec 2007

Anjelik, ak máš fotku pred mašličkou, tak schmatni gumu a foto vygumuj, všetky to tak robíme...

droby
19. dec 2007

anjelik, tak daj foto spravim, alebo ak mas aj ramik aky chces pouzit ci njake poziadavky

anjelik85
19. dec 2007

ďakujem. tak to teda idem nejako zvládnuť. len som to skúšala, tak mi pomedzi očko mašličky potom vykúka aj pôvodné pozadie. tak to skúsim nejako poriešiť. ešte raz ďakujem. papá!

hawra
19. dec 2007

staci vymenit vrstvy: http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...
ak by vam toto totalne neslo, potom si otvorte najprv fotku a na to si vlozte ten ramik, tak bude ramik na fotke a maslicky bude pred fotkou a fotka pekne skryta za ramcekom.

fibi
19. dec 2007

ďakujem hawra 🙂 Vie ešte niekto, kde viažu aj s tým háčikom? Alebo to už potom nechám na nich, nech si to zavesia ako chcú nie? 😎

mimusiacik
19. dec 2007

Ahojte bambulinky! 😉
Vsetky si Vas vrucne zdravim...dakujem za mile spominajuce pismenkaaa zahriali pri srdiecku...velmi ....prevelmiii!

Luculka!Carovny meninovo Vianocny pokladik...parada,ze tak skoro stihas i scrapiky...krasne krbove srdiecko...zazraky su medzi nami!Pekne foto...
Drzte sa!😉

Bihan,mmem,rabi,hawra,neli,neka,everciluska,bubaczik,erika,megi i ostatni krasne rastu a prospievaju Vase ratolesti!No uzasneee...papa

evercila
19. dec 2007

cau mimus! dufam, ze uz budes mat konecne menej prace a najdes si viac casu na nas a scrapiky 😀 😀 😀

monkula
19. dec 2007

dievčatá, potrebujem vašu radu...
Vložila som si fotky detí do vianočnej gule a potom som ju chcela zavesiť na girlandu, no pri vkladaní sa mi tam vložila iba fotka, skoro ma porazilo, hrala som sa s tým hodinu, kým som bola spokojná s prechodom, tieňom a podobne, kde som spravila chybu? Ďakujem...

bihan
19. dec 2007

Uf.. tak už aj toto mám hotové!
Šťastné a veselé!
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

Monkula, keď to chceš vložiť do nového súboru, musíš preniesť každú vrstvu - prepokladám, že si pri kopírovaní vložila len aktuálnu vrstvu, teda foto...alebo pred kopírovním zlúčiť vstvy (už s tým ale nebudeš môcť pohnúť, lebo sa ti to "spoloští" na jpg bez vrstiev - ak však uložíš ten pôvodný súbor - guľu, s vrstvami, tak to určite vadiť nebude 😉.

denniy.h
19. dec 2007

Hawra,
dik za "navstevu" na babatku 😀
Ja som zase po dlhom case prisla pozriet sem ku Vam. Chcem dat vediet, ze som dokoncila kalendar aj vianocnu pohladnicu (najdete ich v mojom albume). Dala som to vyvolat a som velmi spokojna. Pohladnice su uz na ceste k blizkym a kalendar caka na Vianoce - bude to darcek pre par pribuznych. Pohladnicu som posielala aj elektronicky mojim znamym a mnohi sa pytali, ako som to robila, pravdepodobne som navnadila dalsich buducich scrap-erov 😎

Kalendar je zatial taky jednoduchsi, este som velmi neprenikla do tajov photoshopu, musim si ho lepsie preluskat. Vsak Vas tu este budem trapit otazkami...

pa-pa

Denisa

monkula
19. dec 2007

no, ja som si to uložila vo formáte, v akom to je, do svojej zložky, a potom som to chcela vložiť na pozadie, mám to otvoriť, uložiť znova ako .jpg?, či ako? 😅 😅

bihan
19. dec 2007

Monkula, skús zlúčiť vrstvy do .png
Neviem, v akom programe pracuješ... Ak to zlúčiš na .jpg, urobí ti to biele pozadie, ktoré by si zase musela gumovať...

monkula
19. dec 2007

A stačí, keď si to otvorím a dám zlúčiť do jednej vrstvy? Robím vo PS.
A krásny kalendárik si šikovná...
Aj fotky sú krásne, si nesmierne sympatická maminka...

bihan
19. dec 2007

práve som to skúsila - daj si to "uložiť ako" súbor .png, zlúši ti vrstvy, ale neurobí biele pozadie, takže to potom budeš môcť bez problémov skopčiť do scrapu 😉
A ako som písala, ak s tou guľou chceš ešte niečo robiť, tak si ju ulož osobitne s vrstvami.

kattom
19. dec 2007

monkula - v tabulke ako su vrstvy - je tam take oko a volny stvorcek - postav sa na vrstvu fotky (urobi sa ti tam stetec) a mysou klik na prazdny svorcek pri ozdobe (urobi sa ti tam taka osmickova retiazka - spolu vrstvy zamknes a bude sa dat s nimi hybat

pripadne - ak fotku aj ozdoby mas v definitivnej podobe - urob to co vyssie - zamkni spolu a hore na liste hlavnej si najdi vo vrstvach (ja to mam v anglictine,tak neviem, ako je to presne v slovencine: layer/merge down alebo merge linked = vrstva/spoj?zjednot vrstvy (spoji to vzdy tu na ktorej stojis (kde je stetec a tu hned pod nou) alebo spoj?zjednot prepojene vrstvy - spoji to tie vrstvy - na ktorej stojis a ktore su k nej pripojene tou osmickovou retiazkou - ak ich je viac - ale pozor - potom uz nemozes nic opravovat

monkula
19. dec 2007

ja to už mám v definitívnej podobe, takže to, že s tým nemôžem pracovať mi nevadí...
Ale už som si to uložila, a zavrela PS, dá sa to opraviť aj tak? Musela som poliať čokoládou praclíky 😅 😅 😅 😀

bihan
19. dec 2007

Kattom, spojí ti to vrsty aj keď to kopíruješ do nového súboru? Síce nemám PS, ale keď zamknem vrstvy, tak sa mi pri posúvajú rovnako, ale keby som chcela niečo robiť len s jednou vrstvou (napr. otáčať alebo kopírovať), ak pracujem s každou vrstvou osobitne.
Teda ak som správne pochopila, Monkula nepracovala v jednom súbore pri úrave fotiek, ale kopírovala ich do nového...

bihan
19. dec 2007

Monkula 😀 Určite dá 😉

kattom
19. dec 2007

ano - robit s tym mozes aj potom - ak to mas ulozene ako s priponou pre ps -a nie ako .jpg
ak nieco zamknes spolu - vzdy sa to da rovnakym sposobom odomknut -postavis sa na vrstvu a klik na tu retiazkovu osmicku v tabulke a zmizne
ak nieco spojis do jednej vrstvy - tak jedine cez history ked robis tak sa da vratit spat hned
pri spojovani vrstiev je vyhoda - ze pri ukladani ma file potom mensiu kapacitu.

hawra
19. dec 2007

spojit vrstvy docasne ide i ked podrzis shift a stlacas sipky hore alebo dole, podla toho ktore vrstvy chces vybrat a potom staci dat kopirovat sloucene.

denniy.h , vitaj 😉

baby, ja neviem, co si mam kupit ☹

bihan
19. dec 2007

myslím, že sme sa nepochopili.. napr. upravuješ fotku s viacerými vrstvami (ktoré zamkneš dokopy) a potom tú foto chceš skopírovať napr. na papier (zase so všetkými vrstvami).. tak som chcela vedieť, či to musíš kopírovať po vrstvách, alebo pri zamknutí skopíruješ všetky vrstvy (fotky) jedným úkonom... (osobne si myslím, že nie, ale neskúšala som 😉)

monkula
19. dec 2007

bihan, otvorila som si to a dala uložiť vo formáte.png a dalo sa to tam vložiť aj s gulou, vďaka za radu...
Kattom, takže nabudúce si to len zaretiazkujem 😉 😉