Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

hawra
25. júl 2007

bihan, to je uplne prve prve dielko? Tak to teda klobuk dole, velmi pekne.
A rovno do color challenge galery, perfektne 🙂
Ak chces dostat ten minikit, musis este link so scrapom napisat do diskusie, sem: http://www.thedigiboutique.com/cafe/showthread.... a do Private messages Ti pride odkaz na stiahnutie.

hawra
25. júl 2007

juj, este som zabudla, bihan, ak budes davat scrapy do galerii na webe (hlavne do tych americkych) je nutne pisat Kredit - to znamena nazvy autorov + z akych kitov je to veci, ktore si na ten konkretny scrap pouzila.
Jednak je to pisana-nepisana slusnost medzi scraperkami a tiez si na to dost potrpia. 😕 Uz sa stalo nejakej holcine z Ciech, ze nepisala kredity a zablokovali jej IP adrese pristup na tu stranku. Takze zjavne sa s tym neparaju. 😖

bihan
25. júl 2007

Ok, dík Hawra, skúsim doplniť čo sa dá 😉

bihan
25. júl 2007

Tak, už som všetko dala na správnu mieru 😀 Inak nechápem, chcela som sa prihlásiť aj na scrapbooking.cz a ešte jednu českú stránku, aby som si tam mohla vytvoriť galériu, doteraz čakám na potvrdzovací mail.. asi mi zase blbne hotmail 😠 Neva...
Inak táto vec je fakt návyková! Ja už zase uvažujem, čo idem tvoriť a už to vidím, že čoskoro bude mať plný počítač kitov, hviezdičiek a kvietkov 😅

hawra
25. júl 2007

Super si to urobila. 😉
Nechci vediet, aky velky subor s kitmi uz mam ja v pocitaci. ☹ Od zaciatku roka sa mi to teda uz nazbieralo. Stale mi je luto ich vymazat, i ked vacsinou robim z novych.
Tiez uvazujem, co nove vyrobim a este casto uvazujem, co zas narvat do skenera a vytvorit z toho nejaky ten element, ci rovno kit. 😝

bihan
25. júl 2007

Jooj, ďakujem 😉 to tak poteší... Hovorím, ja som sa fotkami rada babrala už predtým, lebo môj program toho fakt umožňuje veľa, tak som si teraz naštudovala, ako lepšie pracovať s vrstvami a hlavne by mi nikdy ani nenapadlo, že sa dajú sťahovať celé kity 😅 a potom je už práca s nimi fakt zábavka...
Vďaka Hawra za kopec kopec odkazov 😉
Skôr uvažujem, že keď už bude toho všetkého veľa, tak to švihnem na CD, malo by sa s nimi dať pracovať rovnako ľahko...

mmem
26. júl 2007

ahojte🙂
ja som tiez uz nieco vytvorila 🙂mam ich v albume, ale este bojujem s technickymi problemami
ja som si tie stiahnute kity porozdelovala podla pozadia,ramikov,..... takze neviem co odkial mam 😒 ale aj tak este nemam nic take co by stalo za uverejnenie - ale napriek tomu ma to hrozne bavi🙂

a este jeden blby dotaz-ako ziskavate nove elementy? hladate cez google?

mmem
26. júl 2007

bihan:super 😉

baby mohli by ste mi poradit? ako mam vtesnat fotku do atypickeho ramceku ako napr.kvet,srdiecko, hviezdicka aby to neprecnievalo??? nejak sa z toho neviem vysomarit a v mojej mudrej knizke som tiez nic nenasla ☹ dik za rady

droby
26. júl 2007

mmem ja zvysok foto zmazem 😉 vygumujem

cairka
26. júl 2007

Baby, dík za tému. Mám podobný problém ako Mmem. Robím v Gimpe a neviem, ako dať fotku do ozdobného rámika. Mám na mysli rámik, na ktorom je nejaký vzor "nalepený" , ale keď dám fotku, tak časť toho vzoru prekryje. Dá sa to nejako upraviť? Konkrétne robím s takým rámikom s opičkou, ktorá na ňom visí a keď dám fotku, tak ruku opičky, ako aj časť tváre zakryje a vyzerá to divne 😒 Dá sa dať do popredia tá opička?

mmem
26. júl 2007

droby a mas to uz ulozene na pozadi,ked to gumujes? ja pracujem s PS7

cairka:skus tu vrstvu kde mas ulozeny ramik potiahnut nad tu vrstvu kde mas fotku. aspon v PH7 to je myslim tak, ale ja sa len ucim,mozno ti poradia skusenejsie kocky

bihan
26. júl 2007

Ja tak isto gumujem, čo prečnieva... foto je spodná vrstva,rámik vrchná...
Babulky, pracujete niektorá s templates? zatiaľ som neprišla na to, ako ich upravovať 😒

droby
26. júl 2007

obrazok si das ako dalsiu vrstvu a ramik so vzorom, si das predto, ak ti to zakryva tvar alebo nieco co chces aby bolo vidno tak treba vybrat taku foto aby to co ma byt vidno bolo tam kde neni ten obraztok popripade opica..
fotku do ramika zmensi alebo orez zbytok nech netrci.
ja ale robim v PS.

mmem, nie na pozadie, pozadie je jedna vrstva fotka druha a ramik tretia a mazem len fotku, tu cast co precnieva 😉

hawra
26. júl 2007

Tak, tak, droby ma pravdu. Pozadie, vrstva s fotkou a na to vrstva s ramcekom, tak by nemala fotka prekryvat ramcek. Co trci z fotky to vygumovat.

Bihan, templates pouzijem obcas. Ked kuknes na moj blog na ten navod na otrhany papier, tak to je vlastne template, takze princip je ten isty.
co vrstva v template, to sa prekryva niecim farebnym a orezava podla template a to povodne sive potom natvrdo vymazem.
Dalsi navod: http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...

hawra
26. júl 2007

mmem, niektore baby sa specializuju na vyhladavanie novych freebies, takze nam ulahcuju pracu a zoraduju ich kazdy den na svoje blogy.
Ja chodievam na tieto tri stranky a veru mam dost co po veceroch stahovat: 😝
http://phillsboo.blogspot.com/
http://fotoscrapluna.blogspot.com/
http://ikeagoddess.blogspot.com/

droby
26. júl 2007

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

kritičky kuk, toto je moj výtvor, posledný ale už starší, lebo som dlho nerobila, len som zhanala fonty a upratovala pc nech zvlada makat a pozbierala friebe, ale teraz sa zacina makat 😀

hawra
26. júl 2007

droby, super, parada. Teda baby, na prve scrapy to mate fakt dost dobre.
Tesim sa velmi, ze vas to chytilo.

droby
26. júl 2007

kujeeem hawra 😵 ked ma vzdy tak pekne pochvalis budem sa snazit na další 😀 😀

hawra
26. júl 2007

Som pozerala, ci je nieco na kritiku, no ale ani nie 😉
Mozno akurat to pismo by mohlo byt trosku vyraznejsie, neviem, ci farba, ale asi skor velkost.
Pochvalim, to vies ze hej, viem z vlastnej skusenosti ako to motivuje, hihi 😉 😀

droby
26. júl 2007

jo to pismo 😅 to bolo pre seterku robene ako pozornost 🙂
u by to len chcelo njaku motivaciu na namet... take babo, alebo aspon dovolenku 😀

hawra
26. júl 2007

to je pravda, ale scrapnut sa da hocico 🙂
Minule som videla scrap s fotkou chrobaka, taky paradny velikansky a ten scrap bol fakt dost dobry 😝 😀 😀
Alebo stare fotky, take nase z detstva, pripadne z detstva rodicov, ci starych rodicov, co maju taku super atmosferu, z tych by sa tiez dalo.
Vy sa pripravujete na babo, alebo cakate? Nejako nemam prehlad, na MK som nova ☹

droby
26. júl 2007

neviem paci sa mi ak scrapy (sleduj jak som si to slovo uz osvojila 😀 ) o niecom hovoria, o cloveku, o situacii, tak... videla som take s kvetmi chrobakmi... no fotiek takych mam dost, ale to ma nelaka a njak sa mi to nepaci
takze zo svadby, dovolenky, alebo ludi a najkrajsie dietatkove.... este sa celkom tesim na svadobne, jedno som take spravila svagrinke, ale tym sa chvalit nebudem 😅

no ja este len planujem babo, ale aj tak som sa uhniezdila na konikovy 😀
musime najprv poriesit byvanie aby malo babo izbicku az potom sa da na tom popracovat ☹

hawra
26. júl 2007

ano, tiez scrapujem situacie v dcerkinom zivote, pripadne peknu fotku. Nieco ako dennicek, aby vedela..., ked raz bude velka 😀
Niekedy som i fotila, ze kvietok - makro a podobne, no momentalne ak nemam na fotke cloveka, najlepsie Anetku, tak nie som spokojna. 😅

droby
26. júl 2007

no pekny vytvor to je, ale ten chrobak mi tam moc nesedi 😅
neviem njak mi nekadi take zviera a taka pekna maslickova uprava, este tak k maciatkam vy sa to hodilo 😉

ja fotim vsetko co zbadam, takze fotiek kvetin mam dost a kadecohom, je pravda ze chrobaky nemusim 😅
ale paci sa mi presne ako vravois ze to vystihuje situaciu a ked sa to da vytlacit ako album, tak to pekne vizera.
ine foto, je pekne len tak bez masliciek 😉

mmem
26. júl 2007

dik za rady baby, uz som na to prisla🙂

my sa tiez len pripravujeme na babenko,takze som zatial vytvorila len take male dielko o nas dvoch a hlavne mi to krati cakanie

hawra
26. júl 2007

hm, mne sa to pacilo prave preto, ze je to chrobak s maslickami 🙂 taka netradicna kombinacia. Ale asi o tom je scrap, kazdy ma na to iny pohlad.
Mne stavaju vlasy dupkom pri pohlade na niektore vytvory na mmb a este k tomu za to chce peniaze. 😒

hawra
26. júl 2007

mmem, uf, nech ti to rychlo ubehne. Zvladas tie teploty? Este, ze sa to pocasie trosicku umudrilo. Ja som rodila pred dvoma rokmi (vcera boli dva roky, a dnes mame 4. vyrocie svadby, hehe), tiez bolo tak teplo. V porodnici sme boli obe komplet spotene 😀

droby
26. júl 2007

mmem to je peknucke 😵 no zachvilku hadam uvidime vytvory s drobčekom 😵

mmem
26. júl 2007

droby dik🙂 zatial v pohode,ale ze by ma to dvakrat bavilo s tym brusiskom by som netvrdila,ale snad to uz nebude dlho trvat🙂
dik za inspiraciu