Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

droby
14. nov 2007

jej jani diky to by potom slo, je to lacnejsie ako novy disk do pc?

droby
14. nov 2007

a budes jank alebo ten nick mi robi tazkosti 😅 😀

droby
14. nov 2007

dokelu ani janka neviem napisat 😅 🤐

nguyen
14. nov 2007

to ti neviem ale neviem ci novy disk do pc by bola az taka vyhra, je stale v pc tz ked ho zapraces tak pocitac strajkuje, aspon myslim ale nehadam sa 😕 ale externy nema nic s fungovanim pocitaca, je to taka odpojitelna pamat, vravim ako usb kluc len s ovela vacsou kapacitou

janina77
14. nov 2007

Ahojte sikovnice.
Poradte mi kde zozeniem kit s peknymi mikulasskymi ciapkami a cizmickami?
Dakujem vam velmi pekne.

nguyen
14. nov 2007

neka, super, velmi pekne, kde na tie freebiecka vsetky chodite? ja mam daku tvorivu krizu - to je moje sofistikovane pomenovanie vlastnej lenivosti 😀

nguyen
14. nov 2007

u neky 😀 😀 😀

droby
14. nov 2007

j alen ze by mi bolo jednoduchsie mat ho v pc a tak stale po ruke vsetky tie vecicky a len ti zredukovat mozno na teie tematicke na dvd.
j amam le disk pred krachom, vraj mam len giga volneho a aby mohol normalne fungovat musi byt asopn 5 giga tak len dufam ze to este vidrzi kym si to zajtra aspon niekam supnema trocha ho uvolnim 😒

erika153
14. nov 2007

nguyen myslis usb klucenku? take male obdlznikove? to nieje zly napad, len to tam strcis do usb vychodu a mozes pracovat! 🙂 vidis to ma nenapadlo. stoji to okolo 300 sk 512 mb ale su aj vacsie1gb, 2 gb ked myslite toto!

nguyen
14. nov 2007

pozri droby niekedy lepsie raz vidiet ako 100 pocut/citat, chod do obchodu a nechaj si taky externy disk ukazat, pozri ake maju kapacity a co stoja a nech ti predvedu ako funguju, potom sa ti podla mna bude lepsie uvazovat ked uz budes vidiet ze co to presne je 😉

my sme totiz pratali do kompu v kuse nove disky, aj boli funkcne ale aj ked boli prakticky oddelene vzdy ked sa zapratali robili sarapatu a tak sme ich vycistili a kupili si kazdy jeden externy disk a teraz su oba pri compe a striedavo si zapajame ten ktory prave potrebujeme, staci len zastrict ho do portu a mozes robit a ked chces napr pozerat film zastrcis druhy disk.
Tazko sa to vysvetluje ale je to prakticke, teda praktickejsie ako CDcka ci DVDcka, len neviem co bude ked zapracem ten externy pevny disk 😅

droby
14. nov 2007

erika nie usbkluc co myslis ty to je malo na vsetko to co treba, ja mam teda gigove a napracem tam toho malo, potrebujem ovela viac veci niekde odlozit aby nezaberali niesto na disku.
ak je toho menej moze aj to posluzit, ale potom uz nemozes usb na nic ine vyuzivat a to je skoda, ja ho teda vyzuzivam vela tak ho nemozme mat zapratane

nguyen
14. nov 2007

nie erika nemyslim usb klucenku myslim externy pevny disk, ten moj ma asi 10x3x15 cm a pamat 250GB a ku compu sa pripaja cez usb port. Funguje ako pevny disk ale neovplyvnuje chod pocitaca. Ulozis si do nho co chces a vytiahnes kedy chces rovnako rychlo ako z normalneho disku, a ked s nim nerobis proste ho odpojis alebo iba vypnes, neviem to lepsie vysvetlit ☹

erika153
14. nov 2007

fuuuuuuu 😅 tak to teda neviem a ako som sa potesila ze ja to mam 😀 akurat sa chystam kupit pamatovu kartu lepsiu aku mam a ja som si myslela ze 1 gb - aka je velka 😅 😅 ☹

droby
14. nov 2007

je to teda prenosny hardisk? ja rozumiem ma ho moj tato, len ma toto riesenie nenapadlo, pravdu povediac nechce sa mi nosit vela veci k noutbuku, ale ono je to taka mala skatulka ze sa to strati. pozrem ako to vychadza s cenami a musim zacat jednat kym nepridem o vsetko co som kedy robila, fotila nazbierala 😒

droby
14. nov 2007

dakujem, no len tiemceny, som myslela ze toto je lacny konicek 😀
a ze od 4 do 10tisic 😒

erika zalezi od toho na co ju chces, ja mam gigove usbcko a aprenasam si na nom to co postahujm epretioze vacsinou nestahujem na svojiom noutbuku a niekdy to co stiahnem za jeden den prenasam na 3-4 krat
ale na fotenie myslim ze staci, ale to uz am 4 gigovu a nikdy som ju nezaplnila 😀

erika153
14. nov 2007

droby ja som myslela na vsetky tie kity a elementy pozadia a vsetko co suvisi s photoshopom, a aj photoshop ma napadlo ci by som si nedala radsej na cd co vy na to?? alebo mi to pojde aj tak pomaly? dost pomaly mi ide pocitac, kamos mi na to pozeral tak ze procesor mam uzasny a nevyuzity ale pamatovu kartu velmi malu. ja sa v tom nevyznam. 😖

droby
14. nov 2007

no na photoshop potrebuejs aj vacsiu pamat a disk, on je svin a vtomto. no ale z cdcka si ho nespustis, musim ho mat nainstalovany takze s tim nepohned mne sial moc pomali a zvacsila som pamat a ok, slape v pohode.
giga ti urcite nestaci ak nemas len cca 15 kitov 😒

som asi blbost povedala v predoslom prispevku ja som myslela pamatovu kartu tu compakt flash, co sa aj do fotajkov pouziva, nie pamat v Pc 😅

erika153
14. nov 2007

droby ty si si rozsirila a slape? tak to je super sprava, este mi poradis aku velku si mam teda kupit??? no mna by porazilo keby ze si kupim pamatovku a este by nestacila 😀 😅

nguyen
14. nov 2007

ale photoshop si musis nainstalovat do pocitaca, nie? na CD ti je nanic, teda mozno som nepochopila ale na CD uz photoshop mas, z neho si ho instalovala nie?

erika153
14. nov 2007

nguyen ja mam photoshop uz nainstalovany v pocitaci.... ale chcela som ho dat na cd zeby sa vymazalo z pocitaca a len z cd by som ho spustala, tak sa to neda?? ale to mi asi nepomoze...
rozsirim si pamat len neviem aku velku si mam kupit.

kornelia
14. nov 2007

Neka, super vytvor, velmi pekne. 🙂
Ja som konecne hodila november, tak kuk. 😉

erika153
14. nov 2007

ja vsetko mam, vsetko slape, len mi zacina pomaly reagovat pocitac, lebo ho mam zaplneny vselijakymi kitmi a tie maju velkost obrovsku teda 😠 ☹

nguyen
14. nov 2007

nie erika to sa neda, musis ho mat v compe, ale skus si defragmentovat pocitac, mne to zvykne pomoct, alebo veci co nepouzivas casto, si zalohuj na CD pripadne DVD a potom vymaz z pocitaca, defragmentuj a mozno pojde rychlejsie 😉

erika153
14. nov 2007

si zlata, toto robim postivo kazdy mesiac defragmentovanie, takze uz mi asi ostava len kupit tu novu pamat. ale aj tak som to chcela spravit uz davnejsie, lebo na zaciatku mi slapal pocitac jak hodiny a teraz mi natahuje aj internet pomaly aj vsetko, zrejme ma toho dost 😀 😝
aj mi znamy vravel, ze mam velmi slabu pamat, zeby som si mala dokupit ...ja vam dakujem za rady 😵 😵 ja uz ani nescrapujem, lebo sa bojim stahovat dalsie veci do pocitaca, aby nesiel este pomalsie. 😅

meggi
14. nov 2007

bihan, pavlita, mnem - dakujem za rozmery - píšete, že tento údaj 21x29,7 je v cm, príp. v mm... Len ja by som potrebovala v pixeloch údaje - to je rovnaké? Lebo som to skušala a je to mooooc malé a ma to iba 20 kb, čo sa mi zda malo, kvoli kvalite... Dakujem.

droby
14. nov 2007

erika - ja som rozsirila pamat na 1 gigaRam, to je minimum na photoshop, photoshop je najvacsi zrut ramky.
a zalezi aj od windiovsu ak mas visti tak potrebuejs este viac.

inak vraj vichadza lepsie vyskladat si externy disk, uz amm na to odbornika ten sa mi oto postara 🙂

droby
14. nov 2007

erika mas vela fontov v pc? aj to strasne zabera a spomaluje tak ich pretried a daj na cd 😉
a presne to co robis som aj ja nmaala jak som zacala scrapovat, ale mal asom malu pamat ram a zu nemam problem az na to ze teraz som zas zapratakla disk, to je ine uz to riesim a janka mockrat vdaka aj drahy povedal ze to bude najlepsie riesenie vyrobit externy disk a vide to aj celkom ok 🙂

lenny
14. nov 2007

erika, urob si v pocitaci cleandisk........ to ti vymaze vsetky docasne subory, a veci ktore nie su potrebne, a ak ti mozem poradit, napal si stahovane papers na CD, alebo rovno na DVD, tam sa toho viac zmesti. Papiere zaberaju najviac, lebo maju najviac MB. A papiere si z pocitaca vymaz a budes ich davat na svoje vytvory z CDcka.

droby
14. nov 2007

som myslela ze papiere pretoze su v jpg - skomprimovanom formate zaberaju menej ako ostatne v nezkomprimovanom png, al psd 😕
no to je riesenie, ale erike spomaluje cely pocitatc aj photoshiop tak zo skusenosti mam ze treba skontrolovat co ma na to dost velku pamat RAR