Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

hana033
8. aug 2007

no tak babenky. S gimpom som zatiaľ nepohla, photoshop tiež neviem, ale dnes som stiahla photofiltre a tuším konečne nájdeme spoločnú reč s týmto programom. No ale drobec už zasa vstal a tak musím letieť. Takýmto slimačím tempom Vás nikdy nedobehnem (fňuk) 🙂

mimka
8. aug 2007

hawra: ta stranka je úžasná, toľko freebies som ešte pokope nevidela. Veľké ďakujem ti posielam 😎

nika.r
8. aug 2007

holky, normalne Vam nestiham....nebola som tu jeden deň a toľko nových príspevkov a inšpirácií...a vašich nových výtvorov, asi to bude chcieť viac času, kým všetko prelistujem...

majte sa krásne!
🙂

droby
8. aug 2007

ja sa k vam neviem kedy pridám, uz som rozbehla akciu, pomocť notebuku, ale potrva to kym mi to aj spravia 😒 zatial sa nemôžem činiť ☹

froschka
8. aug 2007

hana super konecne niekto kto pracuje s photofiltre 😉

adusa
8. aug 2007

Hawra tu stranku na podklady co si dala je neuveritelna!!! Bola som hore do 4 rano a stahovala som o dusu 😀 😝 . Dnes sa pokusim nieco vytvorit.

Bihan krasna stranka o tebe a rodinke. Si sikulka 😉

Este jedna otazocka...ked niekedy stahujem tak tam je ten format .psd file alebo .rer a najde mi to otvorit ako fotka. Co sa ma s tym spravit?

adusa
8. aug 2007

Inak babenky vsetky co mate vlastne Blogy, ste super tvorive!!! Krasne dielka tam mate... 😀 😉 😵

droby
8. aug 2007

adusa, ten .rar musis od rarovat, je to vlastne zazipovane a potrebujes na to ten program co ti to rozpakuje.
psd je vo formate ktory robi fotosop, takze to neotvoris, len vo fotosope alebo programe co robi z vrstvami 😉

bihan
8. aug 2007

Adusa, vďaka za pochvalu 😀
Čo sa týka tých programov: .psd je program pre Photoshop - zrejme nie je kompatibilný s tvojím programom - skús si ho importovať cez hlavnú ponuku...
.rer bude asi .rar 😉 čo je zozipovaný program, ktorý keď stiahneš, musíš ho rozbaliť cez sprogram Winrar (voľne dostupný na nete ak ho ešte v počítačí nemáš) http://tahaj.sme.sk/software/41?rf=1

rabiva
autor
8. aug 2007

fiiha baby, ja vas cez den vobec nestiham 😒 ani poradit ani precitat.. tak teraz dobieham...
Bihan vyborny napad blog 😉

luculka
8. aug 2007

este je len v štádiu vyrábania...ale predsa: 😀 :
http://luculka.blogspot.com/2007_08_01_archive....

adusa
8. aug 2007

dakujem vam pekne za radu. Hned ako prideme domov tak to skusim stiahnut. Momentalne sme on the road. Uz vidim ze dnes vecer sa zas neodtrhnem od pocitaca 😀

ritaklea
8. aug 2007

ahojte dievcata,

tak som sa zacala aj ja troska zaujimat o digiscrapbook-oviny a uz som aj na zaklady prisla, ale potrebujem poradit.

vlozim fotku do ramceka a neviem ako to presne vygumovat aby sa mi tam opet vytvorila napr. stuzka. vzdy zajdem za roh a uz je to pokazene. mozte mi poradit, ak sa to da robit, alebo ci je na to iny system ako guma?

rabiva
autor
8. aug 2007

ahoj ritaklea
ak dobre chapem, mas problem s vrstvami, v otvorenom PS napravo dole mas taku "tabulku" kde ti ukazuje vrstvy, musis byt vzdy nastavena na tu vrstvu s kt. chces pracovat a gumovat ju, teda aby si negumovala stuzku... ale nechapem co myslis tym "za roh" 😀

ritaklea
8. aug 2007

ahoj rabiva,

dakujem za ip.
pozri sa do mojho fotoalbumu tam som to znazornila.

rabiva
autor
8. aug 2007

no takze v prvom rade si ma sokla lebo tvoj scrapik vyzera uplne ako skutocny 🙂 treba sa pohrat s tymi vrstvami ako som ti pisala, rozoberalo sa to aj dnes, stranka pred, 20tka, ale radsej kopirujem od hawry:

no otvoris si okno s tym ramcekom a okno s fotkou, fotku das vyber > vybrat vse a potom upravy > kopirovat, prikliknes si na okno s ramcekom a das upravy > vlozit. Potom si tie vrstvy musis prehodit, aby si fotku mala ako spodnu vrstvu a ramcek ako vrchnu.
Ten link co si dala teraz naposledy, to je perfektny navod, presne tak sa to robi http://www.theshabbyshoppe.com/tutorials/piece_...

alebo tiez: http://mistycatodesigns.blogspot.com/2007/05/cr...

treba sa s tym pohrat, vrstvy tahas na tej mensej tabulke vpravo dole, vrstvy prehadzujes, tak ako sa ti to paci pravym tahacim klikom... skusaj, pojde to, to nic, ved aj my sa ucime - pokus, omyl, pokus, uz to ide 😎

meggi
8. aug 2007

Ahojte, ked si vyberáte pozadie - v akých rozmeroch pracujete? Ja mam na začiatku rozmer okolo 100x100 prip. niečo viac, ale to je moc malé a ked to zvačším na 1000, tak je to pozadie rozmazané...
Froschka, ja tiež robím vo photofiltry - zatial... 😉

ritaklea
8. aug 2007

rabiva, dakujem za radu - to by ma nenapadlo. len je v tom hacik, neviem kde sa prehadzuju tie vrstvy. proste tam dole nic nemam. no a ja mam photoshop 6 - nebude to tym?

este otazocka, preco vyzera scrapik ako skutocny?

rabiva
autor
8. aug 2007

Ritaklea::: na hornej liste najdi ponuku OKNA a pohladaj VRSTVY odklikni, zobrazia sa ti napravo dole... u seba vidim aj prikaz F7 tak skus!

no a skutocny scrap sa tvori z papiera, masliciek, skutocnych vytlacenych fotiek... je to vlastne riadna papierova forma...

digiscrap je to iste len to robime cez pc 😉 je fajn, ak digi vyzera ako skutocny 😵

rabiva
autor
8. aug 2007

Meggi::: ako stahujes podklady? stahuj to ako zazipovany subor cez download, rozzipuj a tak s tym pracuj, nedavaj po kliknuti na hlavny obrazok kitu save as... ok?

droby
8. aug 2007

ritaklea, kraaasne dielko mas veru a pravdu ma rabiva, je to ako naozaj, podarilo sa ti to a mas uzasnu dcerusku 😵

katusha
8. aug 2007

ahojte, sorry ze sa vam tu miesam. len by som potrebovala poradit 😀
na stranke www.lilypie.com su take pekne obrazky, kde sa da priradit fotka dietatka, napisat datum narodenia a ono to automaticky ukazuje jeho presny vek. urcite niekto viete o com hovorim 😉 len by som potrebovala vediet, ako by som tetno obrazok mohhla dostat na uvod mojho albumu na modrom konikovi. dufam ze poradite, neviem v akej inej teme by som sa spytala.
dakujem 🙂

ritaklea
8. aug 2007

jeej dakujem rabiva - uz som na to prisla.... je to super vec... 😀

meggi
8. aug 2007

rabiva, dik za radu - mam stiahnuté aj downoladové, ale nerozipované, lebo som si ešte nenainštalovala winrar - ale dik, cez víkend to skusim...

rabiva
autor
8. aug 2007

no vidis, skusaj, pojde to! a podklady stahuj napr. odtial: http://phillsboo.blogspot.com/

Meggi hmm tak urcite rob s rozzipovanymi 😕

Katuska cez spominanu stranku si klikni na Baby and Kids Birthday, vyber ktory rok bude mat tvoj drobec, dalej First step vyber metrik, kt. sa ti paci, klikni na Step 2 vyber postavicku svojho drobca, klik na 3 Input text, zadaj datum narodenia, prip. text a fotku a daj Create Ticker... potom ti urobi nahlad a hned v prvej kolonke mas HTML kody, tieto skopiruj a cele takto vloz do svojho albumu, ako mas Zmen udaje v albume, uloz a mas to tam! 😎

rabiva
autor
9. aug 2007

dievcata dobre ranko, no kde ste vsetky?? tvorite ze? ani niet kedy spat 😀 😀

tak davam do pozornosti dalsiu stranku, celkom pekne, mile, freebie, tak stahujte 😉
http://sunscrap.blogspot.com/

pa ozvem sa zas vecer 😅

ritaklea
9. aug 2007

ahojte dievcata,

ked vo photoshope z obrazku napriklad vyrezem hviezdicku, tak mi sice ostane hviezdicka, ale okolie je biele (cize mi neostane len hviezdicka, ale hviezdicka vo stvorci). neviete ako to spravit, aby mi ostala fakt len ta hviezdicka?

bihan
9. aug 2007

Možno najjednoduchšie je označiť si biele pozadie čarovnou paličkou a vymazať...ukáže sa ti len to šedobiele kockované pozadie - hviezdičku si označíš, skopíruješ a prilepíš, kam chceš... ale ak máš hviezdičku z kitu, mala by byť rovno vo formáte .png, (portable network grafic) a už by tam nemalo byť pozadie 😕

ritaklea
9. aug 2007

bihan mas adresu na tie kity? lebo ja som stiahla ale na iny program a to nie je mozne pouzit...

bihan
9. aug 2007

júj, všetky tie adresy, ktoré tu dávali babenky, sú na kity, ktoré sú voľne dostupné - freebies, len sa musíš preklikať až k download, rozbaliť balík a máš 😉 takže skús na začiatok tie dve stránky, ktoré trošku vyššie uvádzala Rabiva 😉