Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

jarkab1
27. sep 2007

mmem na ohnutý roh je prográmek do PS, ale nevím kde
a utržený papír je návod na BC, jdi přesně podle návodu a podaří se, taky jsem to zkoušela, a hlavně, musíš mít spodní vrstvu papír, na ní další vrstvu - papír a pak je tam jen ta klasika...laso, výběr - doplněk, delete a zbytek jen šipkou posunout. Přesně podle návodu. Zkus a vyjde to 😉

zuzmag freebie jsou zdarma, placené mají u sebe většinou viditelně cenu a nestalo se mi, že by mě to pustila bez I-karty...na vir jsem ještě při freebies nenarazila a doufám, že nenarazím

mimusiacik tak kamion beru ;), dneska nestíhám zálohovat!ale asi si pořídím vlastní fabriku na cd a dvd...to by se asi vyplatilo 😉

tak zase ahoj, jdu něco stvořit 😎

bihan
27. sep 2007

Ja som sa už samostatnej tvorby ohnutých a otrhaných rokov vzdala (teda ak ho nechcem mať založený s nejakou špeci textúrou)... ohýňa to program a na trhanie používam templates... keď som to robila ručne, nikdy to nevyzeralo tak dobre 😉

bubaczik
27. sep 2007

rabi tak uz je to lepsie? 😀
ty mas ale oci 😉

kornelia
27. sep 2007

Ups, neprecitala som vsetko, dakujem dievcata za pochvaly a este sa chcem spytat, ako sa robi to tienovanie, pripadne kde si to mozem pozriet ako to vyzera. 🙂

kornelia
27. sep 2007

Prosim hodte sem nejake linky s ramcekmi, hrozne sa mi tu tazko hlada naspat, musela by som vsetko prejst, a to je hrozne vela casu.Ak teda niekto ma. Dakujem.

neka
27. sep 2007

Kornelia,
napr. tu je dost ramikov 🙂
http://www.digiscrapdepot.com/freebies/embellis...

hawra
27. sep 2007

ta PS akcia na ohnute rohy je tu, ale mmem robi myslim v gimpe http://www.panosfx.com/index.php?option=com_con...

evercila
27. sep 2007

ahojte!
tak uz sa mi podarilo zosmolit tri vytvory, aj ked rozrobenych mam viac, ale mne sa permanetne zda, ze tomu furt nieco chyba... 🙄 ...
dik za rady!

mimusiacik
27. sep 2007

🙂 neka - vdaka!
Foto z happy fota - rozmery scrapov 10x10,1 cm
,bezne foto 13,4x10,1 ine 14,5x 10,1 ...? ☹ 😒 😖
tahaju do zlta - ruzova nie je verna...snad v albume nezozltnu po tyzdni uplne... ☹ 😒 😠 😢 🙄

kornelia
27. sep 2007

Neka dakujem za tu stranku, tu som hladala, len som ju nenasla, uz som na nej raz bola a nevedela som ako sa vola, su tam naozaj pekne veci, len treba hladat. Gimpacky, ako sa vkladaju pismena, lebo ja som si jednu abecedu stiahla, ale nesla mi vlozit, hoci bola rozipovana,t ak neviem, pisalo mi to, ze tak typ suboru sa neda vlozit.Odkial stahujete font? Teda co mi aj pojde. 😖 A pozrite si moj dnesny vytvor. 😉

kornelia
27. sep 2007

Boze, ja furt nieco mam, neviete niekto, ked si tieto scrapy dam urobit v Cewefotoknihe, v tej stvorcovej povodnej podobe, tak by to take aj malo zostat, nie, neoreze sa z toho? Ked to tak vlozim na tie stranky. A este jedna otazka, vy vkladate povodne fotky myslim na velkost, alebo si ich pred scrapovanim nejak zmensujete. A ako si teda mam nastavit spravnu velkost, aby som to nemala orezane pri vyvolavani? Kolko to ma byt? 😖
Hm, asi vela otazok, vsak, ale vzdy ma nieco napadne, no mozno sa niekto najde kto mi odpovie. 🙂

mimusiacik
27. sep 2007

🙂Nelka - velmi vydarene dielko,
prvotina je to mega5XLobrovsku pochvalu!!!...mate peknucke dievcatko! 😉
...mozno po odskusani roznych grifov,preteceni casu sa k nemu vratis a nieco zmenis...a mozno vobec nie...,bude klenotom v tvojej zbierke,lebo to bol akoby prvy krok vystupu do vesmiru - zlom...krok kamsi do neznama a zaroven pociatku krasneho a uslachtileho konicka ...

Evercila...no nemam slov...tie vianocne i kalendarove su uchvatneeee...fotomomentky su vystizneee...uz ste ma vsetky predbehli...tak to ma byt... /len ja si tu cuvam,ci stagnujem/,vsetky uctyhodne napredujete milovymi krokmi....paraaaadaaaa!!!

Ste sikulky!!!I froschka,i droby, i bihan iii...+ vsetky ,kt.nieco nove vytvorili a ukazali... 😉

evercila
27. sep 2007

to kornelia: ja mam photoshop, takze ti asi neporadim...ale prvotina super! si ani nemala priznavat, ze je to prvotina 😀
to mimus: dik! 😉 a mne sa teda nezda, ze stagnujes 🤐 to potom ja stagnujem od zaciatku 😀

meggi
27. sep 2007

vie mi niekto poradit stiahnut tieto quickpages? http://www.virbrandi.com/store/index.php?main_p...

mimusiacik
27. sep 2007

🙂len vypisujem,stahujem a fotim...konecne realizovanie navodov a tvorba v nedohladne...snad na dochodku 😀 😉 ci druhej MD... 😀 😉

hawra
27. sep 2007

meggi, mala by si byt zaregistrovana, vlozis to ako do kosika "add this to my cart" potom "go to checkout" vyplnis tu registraciu a potom ti to ponukne "download"

hawra
27. sep 2007

kornelia, evercila, ozaj vydarene, super prvotinky, len tak dalej. 😉

hawra
27. sep 2007

holky z bc i vsetky nove baby vitajte. 😅

adusausa
27. sep 2007

Konecne som sa nakopla, a spravila nieco nove aj ked to mohlo byt lepsie...
Bubaczik kraaasne dielko, jemnucke, nevinne 😵
Kornelia ako prvy vytvor je to suuuper. Moj prvy vytvor bol "suchy" 😀 , nemastny, neslany... SI talent, uz sa neviem dockat aj dalsich vytvorov 😉

Dakujem vsetkym za vyborne linky. Zas som stahovala az do rana 😝 .

mimusiacik
27. sep 2007

🙂 adusa...kedy to letis k nam?kedy budes mimo scrapovania???? 😀 😀 😀 rozkosny najnovsi kukuc ma tvoja bambulka!...(kvoli mne s Vasou malou nieco ruzove,vesele nevycarujes,prosim? 😀 )

froschka - uz ma tato nachystanu dvojkomorovu gulovnicu/dufam,ze take nieco vobec existuje 😀 😀 😉 ) na dotieravych pytacov tvojich hviezdiciek?
No su sladke,mnam...ako ich rozoznas? 😉

mimusiacik
27. sep 2007

🙂 este mala prosba...prosim davajme nazvy dielkam a ak sa da najnovsie prosim presunme hore na zac v albumiku...teraz ,ked MK opat strajkoval,to bolo vyhodne...DAKUJEEEEEEMMMMM zlaticka.... 😉
ked netvorime scrapiky i obyc.nove foto potesiiii.... 😀 😵 😅 🙂

mimusiacik
27. sep 2007

🙂 mmem...som rada,ze po dlhokanskej dobe dnes aspon na par pismenok si bola...sladke sny! 😉

adusausa
27. sep 2007

Mimka veru nemam moc ruzovych 😅 , ja sa polepsim. A nazvy dielkam je dobry napad, pokusim sa to poprepisovat.

mmem
27. sep 2007

baby diky za tipy🙂 rabi,hawra,bihan,april,jarka - ale este to nie je ono, k tomu ohnutemu papieru som sa stale nedopracovala:( na blogu lesany je dobry navod,ale ja by som chcela ohnut vrstvu ako to ma napr.adusausa

adusausa: vsimla som si ze mas ten ohnuty roh listu-vrstvy v scrape 14 a 20. Ako si to dosiahla? ja pracujem v PS
a ten roztrhany papier v scrape 11 a 13- su to uz vytvorene elementy,alebo si to vytvorila ty? dik za info

baby a co je to ta PS akcia??? ja som to nejak nepochopila co s tym,ja som to stiahla a nic tam nie je,vlastne je tam subor s koncovkou atn.,otvori sa mi PS a nic tam nie je
😨 teraz sa proficky asi dobre smeju 😀

fakt su tie dielka super a vobec by som nepovedala ze su to vase prvotinky🙂

dakujeeeeeeem

kattom
27. sep 2007

mmem - akcia ti pomoze upravit obrazok - podla toho, na co je zamerana. ja som tiez bola "jelen" z toho na zaciatku -s PS robim od augusta, samouk bez kniziek, v anglictine ho mam k tomu.. ale da sa pomalicky.
ako pouzit akciu? - ked si otvoris PS - tak si das view/zobrazit - akciu/actions - to sa ti zobrazi na liste pod history/históriou (ak mas zapnutu, ak nie, tak niekde ti vyskoci nove okno). a potom len staci otvorit obrazok-foto postavit sa na prislusnu akciu - dole su ikonky ako na radiu a stlacis play - taky trojuholnik. a PS ti spusti na dany obrazok akciu - t.j. urobi to, co je tam nahrate - ohne roh, urobi podklad na fotku, ramik na fotku a pod. zavisi, ake akcie mas stiahnute. ked stahujes nove akcie (naj stranka s akciami www.devianART.com - tam ich je kopec, staci si vybrat.) akciu si potom musis ulozit do pocitaca tam, kde mas ulozeny PS: Photoshop / Presets / Photoshop Actions (koncovka suboru je .ATN). ked si potom otvoris PS - a chces akciu pouzit: cez zobrazit akciu/view actions - dole vedla play je obrazok suboru=zlty file a cez to si to otvoris/nahras a mozes dat play a malo by to fungovat. 🙂
(juj, dufam, ze som to napisala zrozumitelne)

dannynka
27. sep 2007

ahojte
ked som videla tie krasne vytvory co tu mate tak som si povedala ze aj ja ceeem.
A vdaka meggi-nej pomoci som prave na zaciatku a uz pomalinky na to zacinam prichadzat.... 😉 😉 😉
velmi pekne dakujem meggi a vam tu vsetkym co davate tie linky na stahovanie 🙂 🙂 🙂 🙂

mmem
27. sep 2007

ahoj kattom🙂
tak nieco som si stiahla,aj sa mi tam nieco zobrazi v historii v akciach,ale ked na to kliknem nic sa nedeje,nenasla som ani to zobrazit a akcia,len mi to tam nejak same naskocilo. Ako si tam vlozim tu aktualne stiahnutu akciu?

kattom
27. sep 2007

najskor si uloz tu akciu medzi akcie - ako som pisala do PS/Presets/PS actions..
teraz si otvor PS - zobrazit akcie:

dole pod zoznamom akcii su zakladne ikonky /vysvietene aj nevysvietene/:
stvorce= stop - ak nahravas akciu, pouziva sa ako stop
gulicka cierna (nahravanie akcii - to este velmi mi nejde pouzivat, malo by to fungovat tak, ze ak nieco robis s obrazkom a das to nahravat, potom to mozes pouzit ako akciu pri inom obrazku - skusala som to pri tvorbe smajlika a neslo mi to zatial)
trojuholnik = play = spustenie/pouzitie akcie
zlty file - novy subor - to ked si ides nahrat svoje akcie a chces si to ulozit do jedneho suboru - pripadne upratat akcie podla typu: na ramiky, na pozadia a pod.
ikonka list s ohnutym rohom - vytvorit novu akciu=create new action (ked si ides nahravat svoju akciu - to co robis z obrazkom)
smetny kos - vymazanie akcie=delete

nad tymi ikonkami by si mala mat svoj zoznam akcii - subory s nazvami (medzi nimi aj tie, co si stiahla) - klik na ten trojuholnik vedla nazvu -ukazuje doprava. ked kliknes mal by sa subor rozbalit - trojuholnik bude ukazovat dole. postavis sa na akciu, ktoru si si vybrala - a medzi zakladnymi ikonkami dole by sa ti malo z nevysvieteneh=siveho tlacitka play=trojuhonik urobit vysvietene=cierne. to stlacis a akcia by sa mala spustit. (pri niektorych akciach ta upozorni, ze mas otvorit obrazok a potom dat play, niekde musis mat obrazok otvoreny dopredu. niektore akcie su na vytvorenie samotneho obrazka - napr. pozadie/podklad drevo, a pod.

skus a daj vediet, este tu chvilu budem

adusausa
28. sep 2007

Mmem v 14 scrape to som mala uz stiahnute ako papier, a v 20. som si sama spravila tie rozky. V tej 11 a 13 to som si tak vystrihla z podkladu, sla som okolo okrajov a na spodnej casti som sla kadejako tou funkciou freeline. potom len copy a paste do scrapu 😉 . Ale nevyzeraju ako skutocne, je na to nejaky trik aj som sa na to pozerala, ale nemala som nejak nervy to skusat... mozno niekedy nabuduce.

kornelia
28. sep 2007

Hawra, evercila a ostatne dakujem za pochvalu, snazim sa. 😀

Adusa, no skusam skusam, aby to bolo co najkrajsie, ale pozrela som si tvoje vytvory a su naozaj pekne, zdaju sa mi take ani neviem, realne alebo neviem to dobre vyjadrit, jednoducho ma nejakym sposobom chytili a mas krasne dievcatko. 🙂

Janulka kde si?Potrebujem niekoho s Gimpom, vysvetlit a ukazat niektore vecicky. 😅