Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

hawra
7. dec 2007

moni, mrkni moj prispevok vcera o 21:38

hawra
7. dec 2007

droby, teraz robim druhy, mam januar - april, uz tymto koncim, ale fakt mam dost.

kiwuska
7. dec 2007

viem ze tu su uz majsterky a ja mam zatial iba stihnuty PS a hawrin kalendar. Hawri, teraz si mam kalendar otvorit v PS, ale ked dam otvorit alebo brows a otvorit, sa mi to otvara len cez viewer a tam koncim ☹

monkula
7. dec 2007

Baby, keď vložím vo Photoshope do hotového obrázku do rámčeka fotku, je fotka strašne malinká, ako ju mám zväčšiť? Ďakujeeeem, inak krásne dielka...

kiwuska
7. dec 2007

baby pomozte

hawra
7. dec 2007

kiwuska, tak to velmi nechapem, ides podla navodu na baby-cafe? http://digiscrap.baby-cafe.cz/phot/

monkula, aka velka je ta fotka (v kb) ked ju tam vkladas? Ci ju tam nedavas zmensenu, ak ju budes zvacsovat, tak utrpi jej kvalita, pri tlaci to bude poznat.

droby
7. dec 2007

monkula je to preto, ze mas fotku v malom rozliseny a ten ramik je veelky, takze ak zvacsis fotku znizis jej kvalitu a nebude to pekne ale zmensi ramik a je to 😉

kiwuska, otvor to tak ze si otvor PS cez to subor kde mas kalendar a jednotlivy mesiac si len pretiahny na plochu PS 😉

droby
7. dec 2007

hawra uzasne kalendare, s papierovym pozadim uz maju vsetci tak tie na bielom su take originalne a vizera to uzasne, fakt super, tvojimi dielkami sa stale mozem kochat 🙂

monkula
7. dec 2007

Fuha, koľko má kb neviem, ale rámik asi nezmenší, sťahovala som si už hotový kit, čo robili na babycafem aj bubaczik sťahovala, vedela som poďakovanie, ale keď pozerám fotky cez ACDc, tak je dosť veľká a takto je úplne malinká, ani nevidno čo je na nej, ma to štve..., konečne mám Photoshop a neviem s v ňom pohnúť, aj stránky som preštudovala, tak zbežne 😅 😅

moni1412
7. dec 2007

A ako sa davaju subory xcf na jpg? Som z toho uz zufala:( Prosim vas, poradte

monkula
7. dec 2007

moni, dáš si uložiť ako a tam dole máš dva riadky, jeden na názov uloženého súboru a pod tým máš riadok formát, tuším, dáš si šipku a vyberieš voľbu JPG,al.JPEG a je to, napíš, či sa Ti to podarilo...

droby
7. dec 2007

monkula otvor si vo fotosope fotku aj hotovy ramik QP.
hore som pisala ako sa tam zmensuju fotky kliknes pravym na tu modru linku nad obrazkom a das image size a amenich rozmery obrazku, znizis ich a tym sa ti to zmensi tak aby v nom aj fotka bola kvalitna. tie ramiky su obrovske ani do albumu sa nedaju take velke pridat, tak to kludne zmensi.
s fotosopom budem vediet poradit.

monkula
7. dec 2007

QP? 😅 😅 😅
Ja mám český Photoshop, ako je to tam napísané?

moni1412
7. dec 2007

monkula: dakujem🙂 islo to, skusim to dat do albumu, potom pozrite, ak chcete.

monkula
7. dec 2007

moni, nemáš za čo, daj, daj, pozriem, kým si vy pozriete moje, ešte veeeľa vody pretečie Dunajom 😀 😀

moni1412
7. dec 2007

Este len zacinam...tie vase sa nedaju s mojimi porovnat. Dakujem za rady, ste zlatucke 🙂

monkula
7. dec 2007

moni, ja začínam už dva mesiace a zatiaľ sa hanbím za môj prvý výtvor, ani ho sem nedám, by ste sa mi smiali ešte za mesiac 😀 😀

droby
7. dec 2007

kocky ja som prvy vytvor zahrabala pod zem 😀 tym som sa tu radsej nechvalila 🤐

moni malo by to byt druhe zhora, neviem ako to je napisane 😅

monkula ktraaasne motto mas, juj to si musim zapisat 😵

QP - je to co si stiahla to hotove kam uz len das fotku 😉

monkula
7. dec 2007

Droby, vďaka, už to máááám hotové, stačilo CTRL-T, tuším to sem hodím, 😅 😅

A vďaka za motto, idem vložiť scrap...

monkula
7. dec 2007

moni, pekné pokusy, už aj ja som vložila ten môj jeden... 😀 😀

monkula
7. dec 2007

Bože, hawra, kam sa na teba hrabem...
Krásne výtvory, máš teda talent a fantáziu...

droby
7. dec 2007

ctrl-T ti zmensilo cely ten ram? no tym sa zmensuje nepomerne takze fotky tak zmensovat neodporucam, lebo ich mozes zohavit.
moni no super na prvy pokus, to modre si uz skusala take zlozitejsie, kde ja take ja len foto do ramiku a staci 😀

droby
7. dec 2007

no vidis super monkula 🙂 uzasne meno ma dcerka

droby
7. dec 2007

mimusiacii sem pod chvalim ta 🙂
krasne nove vecicky maaas, no najviac ma dostalo cakanie na mikulasa, uz samotna foto je uzasna a aj cely scrapik, trikraty chvala 😵

mimusiacik
7. dec 2007

🙂 Pokojny a tvorivy vecer bambulky!
Adusausa este nenakukla... 😢
luculka este 2v1...mmem na dovci...mamacat,rabivuska,bihan...cinorode inde...
...kopeeec novych nickov...a zaujimavych dielok...
bubaczik,hawruska,droby,neluska,everciluska,neka,mimka,petaba,dannynka,pavlitka...fici Vam to...

erika153 ...ste zlaty mikulaskovia v novej vizitke...

babule nestiham,ani citat,ani stahovat...este tyzden to bude prefrmolene,potom snad uz pozvolny smer k Vianociam...

Vela carovnych kreacii...papa 😉

bubaczik
7. dec 2007

cafte..no mimu krasne je to cakanie na mikulasa 😵
monkula,ja som este ten baby cafe kit nepouzila,tak neviem.. ☹ sak sa do toho dostanes..hehehe 😉

mimusiacik
7. dec 2007

🙂 hm...iba QP...i s tym som sa tu trapila hodku...vsetko som zabudla,nic mi nesedelo,uz som to vzdala,lebo nevidim...musim hodit vanu a sladke sny,lebo som total grogy...zlataaaa MD...kdeze je???? 😢

monkula
7. dec 2007

Droby, zmenšovala som fotku, ale dávala som pozor na zohavenie, ten rámik mi nešiel, ako na to? Ale čítala som diskusiu k Photo a tam nejaký macher odporúčal držať shift, že sa to natiahne rovnomernejšie podľa stredu...

A ďakujem za meno,

monkula
7. dec 2007
droby
7. dec 2007

anoo vidim to ma nenapdlo s shiftom to tak funguje, pouzivam to pri inom ale pri zmensovani ma to vobec nenapadlo 😅

ten ramik tak zmensis jedine ak ho presunies do toho okna kde je fotka a das ho nad nu. mal by byt png a hybat snim, ale neskusala som to, ja mam opacny problem a fotky velmi velke, tak ich najprv zmensuje tak ako som pisala skor ako ich hodim do scrapu a tam ich uz len doladim