Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

jarinosk
22. jan 2010

ano,dal som ho vytlacit v jednej firme.
doma nemam na to podmienky

novorocenku som dal robit vo foto

zuzmag
28. jan 2010

Ahojte mozte mi niekto poradit ako urobim z farebnej fotografie ciernobielu ale tak zeby nieco mi ostalo farebne napr.kytica.....robim v Gimpe.....vdaka 🙂

janka_fr
28. jan 2010

Zuzmag ja robim sice vo photoshope, ale princip by mohol byt ten isty. Fotku si zduplikujem, dolna fotka ostane farebna a hornu fotku si spravim ciernobielu. Ak chces mat kyticu farebnu, tak na tej ciernobielej fotke vygumuj tu kyticu a objavi sa ti farebna kytica z dolnej farebnej fotky. Potom uz len zlucis obidve fotky do jendej a je to.
Snad som to napisala zrozumitelne.

zuzmag
28. jan 2010

janka skusala som to ako si mi poradila ale ked si dam zduplikovat fotku tak sa mi otvori este jedno okno a ked dam ciernobielu fotku a kyticu vygumujem tak mi tam ostane biele. ☹

janka_fr
28. jan 2010

Zuzmag teraz som na to pozerala v Gimpe, das si otvorit ako vrstvu a otvoris si fotku, potom na pravej strane v paneli kde je malinka fotka kliknes na nu pravym tlacitkom mysky a das duplikovat. Kliknes si na zduplikovanu fotku a das ju prefarbit na ciernobielo. Pridas si k nej alfa kanal- kliknes pravym tlacitkom mysky a vyberies alfa kanal, potom si vyberies gumu a gumujes. Aby ti neostavalo biele po gumovani, musis si vzdy pridat alfa kanal. Ciernobielu fotku musis mat na vrchu. Dufam ze ti to pojde.

zuzmag
28. jan 2010

jani ked prefarbim tu zduplikovanu fotku tak aj ta druha sa mi prefarbi na ciernobielu..... 😠

janka_fr
28. jan 2010

Ja som to skusala v Gimpe a islo to, niekde robis chybicku. Ked mas otvorenu fotku farebnu, tak tu si zduplikuj ako som ti uz hore spominala. Potom klikni na pravej strane na hornu fotku a tu prefarbi na ciernobielo. Na pravo budes mat hore ciernobielu fotku a potom farebnu. Klikni na ciernobielu hornu a pridaj alfa kanal. Potom ostan stale na tej fotke hornej ciernobielej a gumuj. Bude sa ti ukazovat spodna farebna cast fotky. Neviem ci pisem zrozumitelne, ale skus to, mne to islo.

zuzmag
29. jan 2010

Ahoj jani prepac ze ta otravujem ale asi som slepa....ja to robim tak dam si subor-otvorit najdem fotku ked ju mam dam ju duplikovat ako si mi pisala, tak vrchnu chcem ciernobielu dam obrazok-rezim-odtiene sedej a tam asi robim niekde chybu nie lebo vtedy mi prefarbi obidve fotky na ciernobielo.....

janka_fr
29. jan 2010

Zuzmag odfotila som ti cely postup, este spravim k tomu popis a potom ti to poslem.

janka_fr
29. jan 2010

Zuzmag mas IP

lucik77
30. jan 2010

Ahojte babulky,
mám na Vás jednu prosbu. Minulý rok som si od nejakej šikulky stiahla šablónu na kalendár. Potrebujem len jednolistový celoročný, kde sa "vcapí" jedna fotka. Prosím o pomoc, poprípade radu. Nechcem to cez happy foto, ani fotolab...
Viem, že som sa "zobudila" neskoro, ale 4 mesiace som bola bez netu , nie som netový maniak ani neviem kde by som to mala hľadať a čítať toto všetko úprimne tiež nemám čas. Prosím ochotné a šikovné baby, aby pomohli. Vopred ďakujem.

jarinosk
2. feb 2010

lucik77:
nasiel som jedine toto:
http://pewter7.blogspot.com/2009/08/2010-calend...
skus pozriet ci ti bude vyhovovat.

jarinosk
3. feb 2010

A tu je este jeden a Slovensky:
http://www.4shared.com/file/150108372/269f08cf/...

http://franstudiodesigns.blogspot.com/2009/11/f...
odkaz na blog, kde je aj CZ a EN verzia

dm1
12. feb 2010

poradte nieco pekne velkonocne

vinka
20. feb 2010

Ahojte všetci.Potrebujem pomôcť.Môj syn ide v máji na prvé sväté prímanie.A chcela by som urobiť pozvánky.Lenže nemám vhodné kity na to. ☹ Neviete o niečom? 😕 Prosíííííííííím,prosííííííííííííííím.Dakujem už vopred. 😀

mirka414
20. feb 2010

ja ti poradim ako to robim ja.hodim si do Google co potrebujem v tvojom pripade http://www.creatonproduction.sk/obrazky/prijima... mne sa paci napr.ta holubicka z neba.tu by som dala ako pozadie.a podobnych obrazkov je tam kopec.ja by som to robila tak ako sme sa to ucili na 4134x 2988 rozmere.skus

vinka
20. feb 2010

😀 😀 😀 😀 ženská ty si môj anjel strážny. 😀 😀 No idem kuknúť čo si mi našla.Ale dakujem ti pekne zato už do predu. 😉

monca301
3. mar 2010

ahojte

Neviete mi poradit,ci sa da uz niekde stiahnut kalendar s menami na rok 2011? Ja viem,ze je to este mozno moc skoro,ale chcela by som si ho zaciat robit. Keby som vedela ako sa to robi,tak by som si ho aj sama urobila,ale nemam ani potuchy ako. Dakujem

jarinosk
3. mar 2010

monca301:
ak chces slovensky s menami asi to bude problem
na rok 2010 som na nete nasiel az jeden
ak bude cas a chut,chcel by som urobit ciselnik aj s menami pre rok 2011 sam (format A4)
kludne si mozes rozrobit kalendar bez ciselnika a potom sa uvidi
snad sa na nete nejaky ciselnik objavi

jarinosk
28. mar 2010

ahojte:
zacal som sa hrat s ciselnikom na kalendar 2011, ale ide to nejako zdlhavo.
Pripadam si ako keby som sa skriabal pravou rukou za lavym uchom.
nejaky jednoduchsi navod neviete?
alebo sa to zda komplikovane len mne, lebo to robim prvy krat?

monca301
29. mar 2010

jarinosk aspon vies ako na to,ale ja nemam ani sajnu ako by som si ho urobila.

jarinosk
29. mar 2010

sajnu mam, a aj to ide
len mi to pripada komplikovane a stale mam pocit, ze musi existovat jednoduchsi sposob 🙂

jarinosk
29. mar 2010
rabiva
autor
5. apr 2010

ahojte nakukam ci tu je nieco nove 😵
JarinoSK sikovna 😉

rabiva
autor
5. apr 2010

Este som chcela dat do pozornosti jeden sikovny blog, vsetko je free a dizajnerky su velmi sikovne 😉

http://collabgirls.blogspot.com/

😵 😵

jarinosk
6. apr 2010

rabiva,
sikovny - som chlap,aj ked len 60 kilovy 😀
co sa tyka ciselnika,
zda sa mi velke pismo mien asi ho zmensim

jarinosk
6. apr 2010

a mam uz hotovo po marec 🙂

sticker
6. apr 2010

Jarino, Ty 60 kg chlap 😀 , ten číselník je perfektný 🙂 Už sa teším, keď si budem môcť sadnúť a začnem aj ja niečo robiť :-/ Ešte červené sviatky by si nedal? 😅 😝

rabiva
autor
7. apr 2010

Jarinosk 😅 sorry mi to uslo ze si chlap ale parada ze sa tomu venuje aj chlap 😵 poznam este jedneho 😉

rabiva
autor
7. apr 2010

a ak by mal niekto chut na orientalnu tematiku, krasny kit je tu a k nemu male freebko http://scrapmaniask.blogspot.com