Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

bihan
15. aug 2007

Hawra, no jasné, ty už si hviezda, tak možno aj moji mackovia budú mať úspech 😀
No jo, Luci, dávaj si pozor na to, v akom formáte si ukladáš prácu... z PSD súboru kedykoľvek urobíš obrázok ale z JPG-čkom už nepohneš 😖 (až na to, že PSD súbory zaberajú ooooveľa viac miesta, záletí na vrstvách a komponentoch).
No a potom zlaté pravidlo, ktoré platí pre každú prácu - pravidelne ukladať kým pracuješ, aby ti nezblbol program a nešla niekoľkohodinová práce dopr... vieš kam 😉

bihan
15. aug 2007

Adusa, hodila som ti jednu foto do albumu, tak si to, prosím mrkni, nech môžem zase zmazať.. je to vrchná ponuke pre vybraný nástroj.. keď sa stým pohráš, môžeš nastaviť väčšie al. menšie "rozmazanie"

hawra
15. aug 2007

bihan, vybavene 🙂 a ze hviezda, no len sa tu hned zacnem cervenat 😀 😅

adusausa
15. aug 2007

Bihan dakujem, ja to tam mam v ang. ako feather. Mas to vo francuzstine? Hovoris aj po anglicky aj francuzsky? Ja som vzdy tuzila vediet francustinu, krasny jazyk je to 😵

bihan
15. aug 2007

Hawra, a nie? Ste nás tu s Rabivou poriadne naštartovali 😀
No jo, som si myslela, že keď sú to také podobné slová, bude to pomenované rovnako 😅 Angličtinu zvládam celkom slušne, francúzštinu som študovala "profesionálne" a s pokojným srdcom môžem povedať, že ju ovládam lepšie, než niektorí frantíci 😝 ale to sú roky praxe... a hlavne Frantíci ti nič nedajú zadarmo,nemáš dobrú výslovnosť, nehovoríš po francúzsky (čo nie je vždy pravda), ale keď sa jedná o ich angličtinu, tak všetky hovoria bez problémov a potom na teba vysýpú niečo ako z toho ftípku s Green, Pink and Yellow... nevyslovujú H, takže im nič nerozumieť, používajú to ich rolované -r, ale všetci hovoria skvele po anglicky.. fuj, ale to je na inú tému... sorry 😅

adusausa
15. aug 2007

tie narodnostne problemy su naozaj na inu temu 😉 , ale teda klobuk dole a Tvojej francuzstine. Ako budete ucit malu? Manzel je francuz?

bihan
15. aug 2007

Ja po slovensky (aj malú aj manžela 😀) a manžel po francúzsky.

luculka
15. aug 2007

jo tak to mam smolu...som si ho dala aj zoomnut nez som ho ulozila...ci je bez chiby...no a samozrejme som ju nasla az potom 😒 😀

bihan
15. aug 2007

Luculka, chyby sú s -y 😝 😀 😀 😉

rabiva
autor
15. aug 2007

Bihan, paráda, scrapík a freebie no šikulka si!! 😵 😵

a my sme v meste náhodou stretli jedno milé dievčatko s mamkou 😉 😉 sa z toho tešíme 🙂

rabiva
autor
15. aug 2007

Luculka, škoda že si tie scrapíky neuložila ako .psd... som ti pár stránok dozadu písala o nejakých detailoch čo by bolo fajn opraviť... 😎

luculka
15. aug 2007

😕

luculka
15. aug 2007

ved práve 😉 ...no niesom taká frajerka 🙄 ako vy 😀

rabiva
autor
15. aug 2007

to nič, však sa len učíme, v pohode, a to nie v zlom, sme tu na to aby sme si poradili no nie? 😉

luculka
15. aug 2007

😉 jasne

bubaczik
15. aug 2007

no ked si tu tak radime,tak mi povedzte co mam robit s fontami 😅 ci co to su 😔

hawra
15. aug 2007

bubaczik, fonty sme riesili na strane 27, sak si sa i na to T pytala 🙂

bubaczik
15. aug 2007

tak T som pochopila..ale tie fonty 😕 mne uz sibe 😀 no idem kuk stranu 27...

bubaczik
15. aug 2007

no uz som si to precitala,tak idem praktizovat...no pred rokom som ledva pocitac vedela zapnut 😀

adusausa
15. aug 2007

Ja ked otvarak tie PSD subory tak sa mi nedaju otvorit v PSH... nieco tam napise ze to nemoze otvorit. Potrebujem na to nieco stiahnut ako napr na tie RAR?

rabiva
autor
15. aug 2007

adusa otvaras to ako template v .psd? tak sa zda ze tieto subory sa daju pouzit jedine v PS... 😒 aj ked hawra uz nad tym dumala, preco to nejde, ked aj PSH maju vrstvy...? 😕

adusausa
15. aug 2007

asi je to tak ako hovoris, aj ked neviem v com je pes zakopany ze to nejde. Skusim pohladat nieco na nete.

luculka
15. aug 2007

PLS....poradte...kluc na PS 😕

mimka
15. aug 2007

luculka, aký kľúč? 😕

mimusiacik
15. aug 2007

🙂 Ahojte bambulky!
Mate skvele novinky v albumikoch...radost hladiet - mimka ten dovolenkovy posledny je No.1*****!ten je u mna v tvojom archive na piedestali...tomu sa hovori DIGISCRAPBOOK...

Zatial som si Vase cenne info vytlacila (29 stran na sirku cize x 6,pozvyraznovala adresy a dolezite navody,vysvetlenia...povypisovala na 7 A4 - keby ten modry konik uplne posiel a nedal sa ozivit...)tak uz len sa dostat k PC...

Ja som vyskusala magic photo editor,trosku si nahromzila na system,ze vela nedovoli,povytacat akoby som potrebovala...

Adusausa...bola si skryty talent,teraz si uz odhalena...Go baby!go!!! 😀 😀 😀 paradaaaa.....tesim sa na Vase novinky!
Vdaka za dalsie freebie,vzdy potesia ako SNIKERS!!! 😀 😀 😀

Majte sa bozsky!papaaaaaa

mimka
15. aug 2007

mimusiacik, normálne so o centimeter podrástla... snaha nie je zbytočná 😅 😀 😎 ale už som tri dni nič nevytvorila...bo manželík doma a zákaz tvorenia lebo vraj potom so mnou nie je reč 😀 tak len keď má nočnú sa môžem realizovať...

tie dôležité poznámky potom hoď do albumu nech vytlačíme aj my keď kôň spadne a nebude mu pomoci...lebo tie výpadky sú priam zničujúce a spravidla spadne vždy vtedy keď potrebujem niečo vyhľadať 😝

je ľahší magic photo, gimp alebo photoshop?

katusha
15. aug 2007

ahojte, tiez by som si chcela porobit take pekne fotky, len naozaj nemam sajnu ako na to? poradite mi? na akej stranke je najvhodnejsie zacat? ( podotykam, ze som technicky antitalent 😅 )

hawra
15. aug 2007

katusha, najlepsie je zacat na prvej strane 🙂 skus prelistovat dozadu, precitat si navody a skusat a skusat a skusat. A este nieco: vitaj medzi nami. 😉

katusha
15. aug 2007

ooo dakujem za privitanie, no mne to zrejme chvilu potrva kym tomu porozumiem, ale pokusim sa 😅 uz som sa zaregistrovala na jednej ceskej stranke, tak dufam, ze to bol spravny prvy krok 😀

mimusiacik
15. aug 2007

🙂 ahoj mimka...ku gimpu a photoshopu som sa zatial nedostala...zacala som Zoner photo printom potom Frame photo show a teraz magic photo editorom...stale mi chyba sloboda krokov...snad to ten Photoshop ustoji...uvidime...

Bitka o PC i u nas,ked je o 23h volny tak uz na to nevidim,a kedze uz od pondelka vstavam 5,30 do prace, tak asi do Vianoc zo mna vela vytvorov nebude...

No,poznamky som pracne prepisovala rukou...v praci nemam net - zatial...

Magic photo editor ma vela skvelych masiek (tienov)vyuzitelnych pre mna,a srandicky s rozpravkovymi postavickami,ci veselymi detskymi ramikmi i ked s Frame show sa to neda porovnat - tie su lepsie v nom...

Asi kazdy program ma nieco co sa da pouzit...

I preto som bombardovala vela bambuliek IP a pytala si info o ich programikoch - snad sa budu dat rozne nakombinovat pri zabere...pospracovavat a vytvorit UNIKUM...scrapik...ale to je hudba buducnosti v mojom pripade...pretoze na Photoshop chodia profici na staze a ucia sa to roky,tak co my tu,no nie?
Ale niekedy zanieteny laik urobi viac ako znechuteny profik...chichichi...

bihan - vdaka za macikov a usiacikov - velmi vydarene pozy...

to freebie na ire... mi opat hadze kriziky s kt.neviem pohnut...

inac ten druhy link kvoli ruzickam tapete veelmi potesil...

tak sladke sny! 😉