Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

bubaczik
29. aug 2007

no tak pri tamtom som este ani netusila,co to tien je 😀 😀

mirka414
29. aug 2007

ahoj rabiva takze prisli mi na pomoc kamosi svajciari a podarilo sa nam konecne spravne stiahnut cely gimp.ja si teraz bod po bode zapisujem ako dalej s nim narabat.zajtra budeme pokracovat so stahovanim pozadi.uz aj ich to chytilo 😀 som rada.dakujem za tvoje super rady.paa

rabiva
autor
29. aug 2007

Mirka no parada, tesim sa! Ale zaroven ma mrzi, ze vam v Gimpe velmi poradit neviem, kedze v nom sama nerobim. Jedine tie navody z bc. Ale ak sa vyskytne nejaky problem, tak je to horsie.

Tak by som bola rada, ak by si ozvala s radami a vacsimi skusenostami nejaka sikulka, kt. Gimp ovlada, aspon tie zakladne kroky, ďďď. 🙂

bubaczik
29. aug 2007

a neporadite mi ake maju byt rozmery jpg do toho foto zosita?

mimusiacik
29. aug 2007

🙂 bubaczik - nie je uz neskoro - ten zadara?len do 28.8 si pamatam,ci nie?

inak ...hlaskami ma stale pobavis...ako film Pasla...

rabiva
autor
29. aug 2007

ja som tam davala riadne stvorcove scrapy nezmensovane, samotny cewe fotozosit ma 14x13cm takze ti trochu z toho stvorca odsekne ale da sa to prezit. Vies si to sama upravovat, len si stiahnes program cewe fotokniha a uz budes vidiet ako sa to tam robi. Akcia trva tento tyzden do 31.8.

bubaczik
29. aug 2007

mimusiacik nestras ☹ nikdy neni neskoro 😀 a ja ti dam,"ze pasla..." 😀 😀 to akoze "johanko" 😀 😀

bubaczik
29. aug 2007

rabi ta ja uz vsetko postahovala 😉 ta ale az zajtra budem nad tym sediet..
a mimusiacik ta ja z vychodu 😀 😀

mimusiacik
29. aug 2007

🙂 vsetci su z vychodu,len o tom nevedia...vsetko je ok...aspon nie je nuda...nikto nesranduje...tak musime rozbit vlny,no nie?

rabiva
autor
29. aug 2007

to nie ze z vychodu ale z kosic 😅 🤐 ale prajem pevne nervy, ja som sa s tym nervacila 2x a som bola rada ze mi to nakoniec dalo objednavku za 0,00sk lebo ak by tam naratalo 99sk tak by ma pekne 😠 vraj o 1-2dni si to mozem vyzdvihnut tak som velmi zvedava... 😎 dobru noc 😵

mimusiacik
29. aug 2007

🙂 bubu - v dobrom bolo myslene,ziadne podpasovky,ja len pozit.myslim... 😀 😀 😀
rabi - tak je dobre,ked do 31.8,zeby sme predsa este stihli? 😀

bubaczik
29. aug 2007

no ta ma nestras ☹ bo budem musiet okna pozatvarat 😀 ta dajak uz nad tym podumem 😔
mimusiacik tak tak 😀

mimusiacik
29. aug 2007

🙂 idem uz hajat,lebo uz Vas nevidim,vstavam 5,30h,tak mozno zajtra neskoro vecer nieco popiseme ,ak nescipne pc uplne...papa 😔

rabiva
autor
29. aug 2007

kopirujem putac z mailu:

Objednajte si FOTOZOŠIT rozmerov 14x13 cm, 26 strán v termíne od 27. do 31. augusta 2007 cez internet na www.rodinka.sk v sekcii fotolab http://asp02.photoprintit.de/microsite/11086/in... a my Vám ho vyrobíme úplne zadarmo.

Akcia platí iba pre 1 kus.

Pred odoslaním objednávky cez internet zadajte, prosím, do kolónky "číslo kupónu" heslo: FOTOZOSIT

Bez zadania hesla bude Vaša zákazka ocenená bez zľavy!

rabiva
autor
29. aug 2007

😔

bubaczik
29. aug 2007

a rabi to kam si ho potom mam ist vyzdvihnut?do tu v tt?

mamacat
29. aug 2007

ahojte kuk 🙂 ja mam z toho scrapovania nervy;) som taky nerozhodny clovek tak tu nad tymi vytvormi sedim a uvazujem.. neviem sa rozhodnut ako to posunut, kam to dat, akej farby atd. manzel si uz zo mna robi srandu🙂
na papieri to len clovek nalepi a koniec.. tu sa to da menit donekonecna ;)

no tot moja uvaha na dobru noc 😎

mimusiacik
29. aug 2007

🙂 hawruska,vdaka za obetovane 3 hod vytukavania v skype,urcite mnohe pomoze v bud.praci...tesim sa na zajtra s Vami! 😉

mirka414
29. aug 2007

rabiva my to zvladneme a potom sa podelim tak ako si sa ty delila o tvoje rady...len mi drz palceky nech sa nam to dari.moc to chcem..a ja co chcem to aj dostanem 😠 😠 😠

bubaczik
29. aug 2007

jooj,mamacat,ja pokial vyberiem ram,tak uz sa mi fotka nepaci.. 😀 tak dookola 😒

hawra
30. aug 2007

Ahojte baby,
som dajaka vyflusnuta, nemam ani scrapovaciu naladu ☹
Dietatko sa nam v noci nastahovalo do postele a spolu s muzom ma statocne vykoristovali a utlacali...takze som bola asi 15x hore, presuvala malu z vodorovnej do zvislej polohy, odtlacala male nozicky z mojej tvare a prikryvala vsetkych troch, lebo nas furt dakto odkopal. Takze taka bola moja noc. 😉 😀

Par veci som narychlo chcela, baby pozor s tienmi, radim urcite pouzivat, velmi dobre to vyzera, ale nie prilis vela percent, potom to vyzera neprirodzene, radsej menej ako viac.

A Adusa, ta fotka s malou (na vysku) je doooost dobra. Velmi sa mi pacite.

Vdaka za komentare na 4shared, potesili 🙂 i ked pri 13tich stiahnutiach su len 3 komentare....
Dufam, ze i uvidim vytvory s pouzitim mojich kalendarovych sablon. Ak to cita hocikto, kto si ich stiahol a nechcete ich pripadne z hocijakeho dovodu zverejnovat, poslite mi prosim link do posty, alebo mailom alebo akokolvek inak, budem rada.

bubaczik
30. aug 2007

hawra ja som si ho tiez stiahla... 😉 zatial som sa len ucila "to"biele vyfarbovat..a dalo mi to zabrat na tri hodiny ☹ urcite ho pouzijem...dakujem 😀

bihan
30. aug 2007

Ahoj kočky,
Hawra pozerám, že aj vy ste mali veselú noc 😀 Ja som si myslela, že do rána už 2v1 nevydržím a že sme včera urobili posledné foto s bruškom, ale zrejme len poriadne silní poslíčkovia...
Starká chcela odomňa ešte nejakú bruškatú foto, tak sa idem pustiť do nejakého scrapíku, nech jej to sestra nechá vytlačiť ako fotku, alebo niečo na A4 a už bude spokojná....
Mám otázočku, v PS nefunguje niečo ako "nahradiť farbu"? Na takéto prefarbovanie je v PSP nástroj... stačí kliknúť a celá farba sa zmení aj s odtieňmi... dosť praktické a je to po jednom kliku 😉

hawra
30. aug 2007

bihan, nahradit farbu je, ale nerobi to presne to, co by som potrebovala. Odtiene to nenahradi ☹ Prefarbi natvrdo bez odtienov na jednu farbu.
Inak na prefarbovanie mam tri sposoby, ale uz vacsinou pouzivam ten posledny, co som teraz nedavno spominala. Chce to cvik, ale tych par krokov sa da. 🙂

Jo a bihan, este mas cas, tak hlavne oddychuj a poslickov posli na dovolenku. Drzim prsty.
Inak poslickov doverne poznam. 😉 Uz mesiac pred terminom mi na kontrole vzdy na CTG namerali take kontrakcie, ze som musela o hodinu ist na opakovanie a nic sa nedialo. Nakoniec som dva dni prenasala a ked som dosla na kontrolu na 4cm otvorena, tak doktorka, ze sak rodite, viete? Teraz mate kontrakciu, mate bolest? A ja, ze ani nie. 😀 To bolo asi o 13:00h. Nic ma nijako prevratne nebolelo az do pichnutia vody o 15:30h a Anetka sa narodila o 17:55h. Takze samotny porod u mna pohoda 🙂

rabiva
autor
30. aug 2007

Bihan, nestras ze by sa malicka uz mala narodit, nech este pekne ostane v brusku, trosku jej dohovorte, ty len oddychuj a prip. scrapuj, nech sa mame z coho vytesovat 🙂 inak, ja som prenasala 7dni 😎

Mna dnes boli hrdlo, takze vecer asi skor zalahnem 😒 a zo scrapikovania nic nebude 😖

mimusiacik
30. aug 2007

🙂 Ahoj bambulky!
Prosim,ako pricapim trebars hotovy ramik na nejake pozadie,aby mi tie kococky,sachovnica zmizla?
A prosim jednotlive elementy ako pridam,bez toho , aby to biele dookola zmizlo?

ja viem...tzv.BINGO otazky...prosim trpezlivost s nami zaciatocnikmi...vrucna vdaka...

strucny navod (bez fotiek obrazoviek a kruzkovani,by mozno tiez napovedal - krok po kroku - kde klikat + tie cisla a percenta...

luculka,droby,bubaczik - ved prosim napiste nieco i vy...VDAKA!

mimusiacik
30. aug 2007

🙂 ked mam po stiahnuti zamknute pozadie,to uz s tym nic nespravim,ci ako? ☹

rabiva
autor
30. aug 2007

Mimusiacik, klik na okno s ramcekom, CTRL A, potom Ctrl C a klik na papier a das CTRL V. V papieri sa ti uz nema zobrazovat ta sachovnica. A tak isto robis aj element.
A co mas s tymi zamknutymi vrstvami? S tym som sa asi este nestretla 😒
Strucny navod bez obrazoviek? A nie lepsie s obrazovkami? 😎

mimusiacik
30. aug 2007

🙂 hawruska - vrucna vdaka za opat cenne minutky pri skype,urcite pomozu na tie moje otaznicky...

rabivuska,vdaka za info,kym si pisala ty tu, my s hawrou na skype 15min...
...ked som otvorila stiahnuty ramik - tak mi to ukazuje zamok vo vrtvach...tak toto ma zaujimalo...

a este,ze co davate pri ukladani do jpg - tam sa na nieco pyta - nejaka dolezitost - cisla...?,a ked ukladam na psd ci psn tak sa ma nieco pyta - neviem presny nazov,ze to moze znemoznit s inymi PS nieco - nepamatam tie nazvy- ta moja roza - nieco maximalizovat synchron - bludy ja viem...

ideme riesit vecierku,rozpravky a tak,neskor mozno zastavim,ak ma este k pc pustia...a to som este blazene dufala ,ze cez noc stihnem nieco,na tu konciacu akciu ZOSITA...no asi nie?To musia byt len scrapy?Ci moze byt i foto v ramikoch,ci hoc ake foto?

vrucna vdaka,pokladiky nase umne,ustretove,obetave...papa...letim... 😀

pavlita
30. aug 2007

Jeej, ahojte babenky...teda vy ste popisali...
Takze, co sa tyka gimpu, tak zodpoviem rada otazocky, ak budem moct...a vediet, sama v gimpe nerobim dlho..odisiel nam pc a predtym som mala photoshop,takze cakam kym mi ho manzelik stiahne v praci...
Rabi, dakujem za kalendar, uz sa tesim na tvorbu...len mam tak vela napadov a tak strasne malo casu...skoda
Co sa tyka fotozositka, tak sa tiez mozte pytat, doma mam uz zalozenu celu krabicku, asi 25 kusov a vsetky zadara 😉
Len jeden som si davala robit za 350,-, to je ten A4 fotozosit, a robila som ho vlastne preto, lebo bol zlacneny na 250 tusim a teraz mam tie nase najlepsie fotky pekne v ramikoch...
tak zatim papa, dnes som tu celu noc...