Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

denniy.h
9. feb 2008

Hawra, Konica dakujem za odpoveď!!! Vyskusam!

Hawra, kukla som aj na tu novu stranku, no mam pocit, ze ja este dlho nebudem patrit k tym, co tam prispievaju a delia sa o napady... Je to pre ma super level 😖 Take otazky, ako co najsikovnejsie urobit sepiu, tam asi su dost trapne, co? 😀 Ale citkat budem, urcite sa aspon nieco priducim. No dala som si zavazok, ze naskor zmaknem aspon nieco v Photoshope a az potom budem sekat frajerku a tvorit 😠 A tiez by som mala problem zverejnit tam nejake svoje dielko, lebo nemam ulozenych autorov, od ktorych som si natahale z netu freebies...

hawra
9. feb 2008

denniy.h a to je prave chyba, prid, prispievaj a urcite sa naucis vela. Ved mozeme urobit take oddelenie pre zaciatocnikov, ak mas blby pocit...kazdy napad je vitany a od tych, co robia dlhsie sa mozes vela naucit.
Ja nemam cas na tolko diskusii, vacsinou vsetko hadzem tam, tak by to bola ozaj skoda. Tu su strasne obmedzene moznosti, neda sa sem vlozit obrazok, ak nieco chces nazorne ukazat a podobne.
A ziadna otazka nie je hlupa ani trapna. 😉 tak ziadne obavy, ok?

likelara
9. feb 2008

Ahoj denniy.h. Registrovala som sa tu len kvôli Tebe 😉 . Celý tento proces mi trval asi 30 minút, takže tu si myslím, že téma digiscrapbook upadne, keď už neupadla. Príď k nám častejšie, ako spomínala hawra, robíme všetko preto, aby naša stránka bola pre všetkých. Nemáme skoro žiadne obmedzenia, celé fórum sa nesie v priateľskom duchu.
Veľa vecí sama neviem. S photoshopom pracujem od augusta, a mám kopec otázok. Som rada, že na našu stránku chodia šikovní ľudia, aby sa každý niečo naučil. Scrapmania je neustále vo vývoji a aj Ty môžeš byť spolutvorcom, akékoľvek nápady, pokiaľ vieme s hawrou technicky zrealizovať, tak sú vítané.

Prosím, tento odkaz môže byť aj pre Vás ostatných, ktorí majú pocit, že by sa cítili veľmi nováčikovsky na našej stránke (scrapmania.sk). Každý raz začínal a je super, keď sa môžeme podeliť s niekým o svoje skúsenosti.

Teším sa na Vás!!!

denniy.h
11. feb 2008

Hawra, Likelara,
ďakujem! Tak odteraz už začnem "otravovať" tam 😅 Ja som tu novu stranku prebehla a videla som tam take dielka s popisanymi kreditmi 😕 No proste paráááááááááda! Tak vidime sa na scrapmanii 😀

evercila
11. feb 2008

ahojte ! baby, nemajte komplexy! horsa k nam, kto ma cas poradi, urcite je to na scrapmanii praktickejsie, nastastie nema ziadne vypadky, a chodi nas uz tam celkom dost!

erika153
12. feb 2008

ahojte baby, takze ked spravne chapem tu uz nikto akoze nechodi? 😕 😕 😕 ja som sa dnes po mesiaci natrapila s jednym lo ale vysledok ma az tak nenadchol 😠 stratila som prirodzeny talent 😀 musim sa do toho opat dostat,,, zdravim vas vsetky mimochodom 😵 😵 😵

mimusiacik
13. feb 2008

Dobre ranko bambulky!
Erika vitaj spat...na predchadz.stranocke mas od nas vsetkych miniodkazik k meninam... 😀 😉
dav presiel na stranku manie...a tato tema zapada prachom...fnuk,fnuk...
Uspesny den vsetkym! 😵

andreya
13. feb 2008

ahojte babule, chcela by som sa k Vam pridat, no mam mensi problem,
na nete som len v praci a nemam tu moznost instalovat si rozne veci,
ale niekedy v lete si chceme zriadit internet aj doma, zadovazit PC a ak tato temicka bude pokracovat dufam, ze mi niekto poradi ako na to! 🙂

meggi
13. feb 2008

ahojte babulky,
ja som tu už dlllho nebola, a musím sa priznat, že od vianoc som žiaden scrapik nestvorila, lebo mi to moje malé šidielko berie všetok volny čas a ked spi tak si obvykle lahnem s nou alebo si obriadujem domacnost. Tak to snad doženiem... Pozerala som niektoré nové dielka a som nadšená, su krásnučké, tak musím aj ja už niečo stvorit... Inak kalendárik mal uspech, tak teraz idem zaučit sestru, lebo sa jej to velmi pačilo... Po prvých začiatkoch sa vyjadrila, že si to predstavovala jednoduchšie - zaberie to fakt more času 🙂
Super, že sa pridávajú nové nádejné scraperky - teším sa na Vaše dielka 😉

monkula
13. feb 2008

andreya, ak to nebude fungovať tu, rady určite poskytnú baby na www.scrapmania.sk

bubaczik
13. feb 2008

erika ze stratila prirodzeny talent...heheheh... 😀 nebooj dojdes do toho,sak to jak bycikel 😝
evercila dikes za komentare na dst, 😵 vidis,aspon tu mozme kecat,heheh,sem tam.. 😎

bolulka
13. feb 2008

dievcata, potrebujem poradit s Adobe photoshopom.. manzel sa mi za neho raz posadil a uz je v nom vse pokazene 😠

mam tento problem: ked gumujem, gumuje tak, ze az ked to prejdem štvrtý krát, tak je to komplet zgumované.. neviete kde mi to len mohol prednastavit? 😕 😔

monkula
13. feb 2008

bolulka, keˇklikneš pravím tlačítkom, tak Ti vybehne tabuľka, kde si nastavíš priemer gumy... 😉 😉

andreya
13. feb 2008

monkula dakujem za tip, už sa toho neviem dočkať 😀

kattom
13. feb 2008

bolulka - ked si kliknes na gumu - hore v riadku pri vlastnostiach gumy - kde si vyberas velkost gumy mas podla vsetkeho nastavenu makku stopu (to je taka gula alebo iny tvar s rozmazanym okrajom) - preto ti to maze pustupne. musim si vybrat "gulu" (alebo iny tvar) gumy - ale tvrdu stopu - bez rozmazeneho okraja - vacsinou to byvaju tie prve stopy. a bude ti to mazat naraz. a este si pozri tiez - vedla mas este typ=vlastnosti prekrytia/blending mode gumy - je to roletka v bielom obdlzniku a zacina "normal" a potom dalsie moznosti. ak nemas dane na "normal", tak aj pre to ti to moze robit. inak kludne, ked nieco -tak prid na scrapmaniu sa poradit - tam je vzdy viac babeniek aj cez den

mimusiacik
14. feb 2008

🙂 Krasny a vynimocny den!
Vsetkym veselym santivym hravym tvorivym bambulkam zelam sladky den plny nehy a opatovanej lasky!
papa 😀 😉

petaba
14. feb 2008

Caute, mohla by tu niektora babena strucne vysvetlit zaklady vyrobenia vlastneho freebie vo PS?

dakujem

hana033
14. feb 2008

ahojte, tak sa mi pred nedávnom podarilo vytvoriť svoj blog, poprosím o zhovievavosť majsterky umenia scrapu, ale privítam všetky postrehy, kritiku, rady.
hana033.blogspot.com
Ja sa až trapne cítim keď vidím tie nádherné výtvory a tieto moje zatiaľ plácaniny, ale však všetci sme nejako začínali a niekto sa rozhupol skôr, niekto neskôr. Ja patrím do druhej skupiny ☹

zuky
14. feb 2008

...tak aj ja sa pochválim, že som si tento víkend vytvorila vlastný blog zuky-zuky.blogspot.com
a tiez by ma zaujímalo ako aj petabu ako vzniká freebie??? poraďte majsterky 😀

hana033
14. feb 2008

zuky peknučký, pokúsila som sa ti tam dať nejaký odkaz a komentár, ja som len začiatočníček, prešlo mi to? A ešte otázočka, ja mám pri všetkých mojich fotkách taký šroubováčik a kľúč, čo to znamená?

zuky
14. feb 2008

...no to sú nastavenia a vidíš to len ty...keď sa odhlásiš, uvidíš, že tam nebudú 😉

rabiva
autor
14. feb 2008

ahojte, baby jasne ze sa pridajte, do konca februara je mozne poslat scrapik na temu "Predstavme sa", info je na stranke... tak sup sup pridajte sa! tu je uz velmi ticho... a skvele ze mate svoje nove blogy 😵

Petaba, k vyrobe freebies ti moze pomoct navod z bc http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...

Bolulka, mas gumovanie nastavene na 100%? i tam moze byt zrada

ahoj Megg i🙂 😵

hana033
15. feb 2008

zuky tak som tú moju hlavičku vymenila, keď budeš mať čas pozri prosím, či je to už viditeľné. Ešte stále som neprišla na to, ako napraviť, aby sa mi dali do blogu pridávať komentáre od iných autorov, ako som ja. Vie niekto poradiť?

rabiva
autor
15. feb 2008

hanka, ja som ti tam dala komentar a vypisalo mi hlasku ze bude publikovany az po tvojom "schvaleni" alebo cosi take 😅 takze popozeraj svoje nastavenia ci tam nemas nejaku zradu...

rabiva
autor
15. feb 2008

hanka este ak mozem, zmenila by som hlavicku na blogu tuto mas asi v "klasickom" formate s rozmerom 500x500? tak nejak? trebalo by to trosku "roztiahnut a zuzit", doporucila by som ti tak 650x250 😉

hana033
15. feb 2008

rabi vďaka, si zlatučká, práveže som si nastavila,že mi môže pridávať komentár ktokoľvek. No ešte sa v tom porýpem. To s tými rozmermi už som sa chcela tiež pýtať, niekedy mi to urobí normálny rozmer, ale väčšinou štvorec. Kde to zmením? Skúšam robiť v gimpe.

hana033
15. feb 2008

no tak ten komentár už mám 😉 a našla som aj zmenu rozmerov. No vidíš, treba do mňa len šťuchnúť, ja sa rozbehnem. Ďakujem

petaba
15. feb 2008

Rabiva dakujem 🙂

zuky
15. feb 2008

Rabiva a nič viac k tomu netreba vedieť "iba" ako vystrihnúť obrázok? Trocha mám v tom zmetok 😝

kattom
15. feb 2008

petaba / zuky - co sa tyka freebie - zavisi tiez, co presne chcete vyrobit. papier, element, ramik - rozne typy a triky su na to. existuju na to tutorialy. ked tak napiste sem, alebo mne do IP alebo na scrapmanii. ja tu nie som stale, ale poradit poradim, ked viem, tiez nie som profik, robim scrapy len od augusta, ale mozno vam budem vediet pomoct