Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

meggi
11. aug 2007

Už som sa to dočítala na 10 strane a konečne mi to ide...

adusa
11. aug 2007

Meggi ja som to na zaciatku skusala s gimpom ale strajkoval mi. Ked som ho otvorila tak sa stale zasekaval, tak som to vzdala. Ale myslim ze vsetky tie podklady ak su ulozene ako jpg tak by sa ti mali otvorit v hociakom programe. A ked downloadujes tak chod na tu stranku co dala rabiva na 1. strane podtymi obrazkami tam je odkaz... klikni na to, a potom musis chvilu cakat kym sa tam objavy to policko s download. A potom uz to len save do tvojich dokumentov.

adusa
11. aug 2007

objavi 😀 😀

loren
11. aug 2007

nekaslite na mna pomozte 😢

adusa
11. aug 2007

Mne to tiez neslo otvorit v programe najprv, tak potom som tie stiahnute foldre (asi v tom bola chyba, neviem)otvorila a fotky okopiravala (copy) do specialnych foldrov, uz ako jednotlive jpg fotky. A potom to slo.
Mozno je na to aj iny jednoduchsi system. Takto to dost dlho trvalo.

Baby vam to ide hned otvorit v programe s tych stiahnutych foldrov?

adusa
11. aug 2007

lorenka ked ja nemam fotoshop... ☹ Poviem ti ako to je v mojom. Kliknem na policko co sa vola palletes a tak kliknem na layers a history a otvori sa to napravo... neviem ci som pomohla 😒

loren
11. aug 2007

fuuuu zvladla som to dakujeeeeem

adusa
11. aug 2007

super!!! 😉

bihan
12. aug 2007

Adusa, nezabudla si to rozbaliť? Drvivá väčšina súborov sú vo formáte .rar, čo znamená, že potrebujete program na rozbalenie toho zabaleného balíka (nie sú to elementy sami o sebe).. ak máš winrar, pravým mišítkom na Expand to... A nastavíš si zložku, kam to chceš rozbaliť...
Ak nemáš winrar, asi dve stránky spätne som dávala adresu, alebo treba pohľadať cez google 😉
Čo sa týka komponentov, sú väčšinou vo formáte .png (portable network graphic), mali by ísť otvoriť v akomkoľvek grafickom programe, .psn sú špeciálne sphotoshopovské súbory, v PSP by mali ísť otvoriť, v gimpe a photofiltri možno nie... s tým už veľa neurobíte, ale ak sa nemýlim, v psn sú len templates.

jaja.g
12. aug 2007

Velmi Vás prosím o radu, aj ked vy ste už asi viac pokročili v tom tvorení. Ja som Vás ešte len teraz začala čítať, a idem pekne od začiatku, len jedno neviem pochopiť, keď stiahnem nejaké obrázky, tak to potom treba rozzipovať, ale ako, kde??? ja už som z toho nešťastná ☹

bihan
12. aug 2007

Jaja, práve som to písala v mojom poslednom príspevku - stiahneš zozipované (stiahne sa ti to podľa vlastného nastavenie "súbor uložiť ako...) a ke´d ho už máš celý stiahnutý, vyzerá to ako zabalený balíček kníh, klikneš pravým tlačítkom myši a dá buď "Extract to.." (sorry, hore som sa sekla a napísala som Expand 😅) - nastavíš si, kam to chceš rozbaliť, alebo dáš "Extract here" a rozbalí ti to na mieste, kde máš ten zabalený baliček v tom momente.

hawra
12. aug 2007

jaja.g, alebo ak mas total comander, tak sa ti to rozbali samo, ked si kliknes na ten subor ako otvorit.
Zip subory rozbalujem ako pise bihan, no napr. rar subory mi idu len cez total comander.

mimka
12. aug 2007

pekný deň babuľky, tvoríte? 😎

...dávate si tie podklady na cedečka, alebo kde ich dávate aby veľmi nezapratovali pc a nespomaľovali ho? moja polovička je zo mňa bezradná... 😀

jaja.g
12. aug 2007

bihan, nevšimla som si, že si to popísala 😅 Ja som došla po nejaku 11 stranu, a stale som sa z toho nemohla vysomariť, tak som hned napísala, a ani som nečítala poslednu str. Skusim ešte ten total comander. Neviem v čom je chyba. Asi medzi pc a stoličkou 😀

neka
12. aug 2007

Ahojte, tak sa mi konecne podarilo pridat nove dielko, vcera mi to akosi blblo 🙂

mimusiacik
12. aug 2007

🙂 Neka - supeeerrr,ten dazdnicek von z filmoveho policka,a duha...aaa...ani vsetko nevymenujem...uzasneee...viac bambuliek sa tu cinilo...a vela vyimocneho vytvorilo...ste sikulky!!! 🙂 😀 😅 😵

mmem
12. aug 2007

ahojte digiscrapacky🙂
tak my uz sme s malym Simonkom doma z nemocnice,vcera sme prisli,porod prebehol relativne dobre,potom ked sa aklimatizujeme tak sa ozvem a popisem co a ako
drzte sa papa a tvorte,inak som si vsimla ze sa to na konikovi digiscrapami roztrhlo vrece tak horsa do tvorby

mmem
12. aug 2007

inak malinky mal 51 cm a 3840 kg

kattom
12. aug 2007

ahojte babenky, ja vas sledujem len pasivne. konecne sa mi podarilo aj nieco vytvorit (pri malom nie je cas), tak snad sa vam bude pacit

mimusiacik
12. aug 2007

🙂 MMEM 🙂 😉 😀 😅 😵 😅 😅 😅 gratulujemeeeeee!!!
Vitajte doma!!!
Nevieme sa dockat prvych fotiek babenka...
Rychle zotavenie maminke,pohodovu adaptaciu malickemu a vela sil tatinkovi!!!
Budte zdravi,stastni,spokojni a milovani po cely Vas Vynimocny zivot!!!
Nech je maly zdrojom nekonecnej radosti...
ZIVIO!!!

kattom - zaujimaveee,pracujes s magic photo editorom pri trik efektoch toho slimacika ci minitatrovky?
Len prosim,do toho, ukaz nam i iny styl...

Pokojny vecer! 🙂 😅 😵

mimusiacik
12. aug 2007

🙂 bubaczik ...jedes jak daaaabeeeellll!!!dym a ciara za tebouuuuuu....
paradaaaaa.... 🙂 😀 😅 😵 😅 😉 🙂

rabiva
autor
12. aug 2007

ahojte, krasne dielka pribudli, tesim sa z vas vsetkych, panecku, ani som neverila ze sa to tu takto rozbehne.
My sme boli na chate, takze idem vam odpovedat aj na IPcky.

Adusa, Bihan, dakujem za rady dievcatam!!!

Bubaczik::: no zeno, ty si ma shockla! super ti to ide, zeby to bolo v rodine?? 😀 😀

rabiva
autor
12. aug 2007

MMEM::: veeeelka gratula k malickemu, krasne miery, hlavne vsetko dobre do zivota zelame, nech je zdravucky a poslucha maminku a ocka, tebe rychle zotavenie a vela vela mliecka 😉 😉

rabiva
autor
12. aug 2007

Mimka, ja davam na DVDcka kity za 2M, potom mazem, aby mi to zbytocne nezahlcovalo comp, ak nieco treba tak to potom hladam...

Luculka, pocuj, ak davas scrapiky na blog, zmensuj ich tak na 500x500, nech to nie je po kliknuti taaaake velke... a tiez pozor na tie pretracuje fotky z ramceku, resp. prisposob ramcek fotke, inak pekne napady!!

bubaczik
12. aug 2007

rab no asi 😀 ta nasa fajta šikovna 😀

bubaczik
12. aug 2007

rab tak by si mohla daco prekopirovat na cd,a poslat mi 😀 😀 misa ide v utorok uz domov 😉

rabiva
autor
12. aug 2007

😎 hmm ok

bubaczik
12. aug 2007

no budem ti vdacna 😀 lebo mi mame iba 2GB internet,ta ja uz minula pomaly cely limit 😀 a misa ma zavrazdi,bo nebude moct ist na icq 😀 😀

bubaczik
12. aug 2007

no deti spia,v telke nic,tak sa idem realizovat 😉

neka
12. aug 2007

MMEM :
gratulujem k babetku 🙂 . Nech vam robi vela radosti 🙂