Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

adusa
8. aug 2007

Huraaaa, konecne sa mi podarilo na to prist. Ani nepotrebujem gimp alebo photoshop staci mi moj fotoprogram. Babulky dakujem za rady...kissss. Je tu skoro dve hodiny rano a az teraz po celom dni namahy sa mi nieco podarilo😲 . Dam moj PRVY vytvorik do albumu.
Este raz dakujem. Najhorsie bolo prist na stahovanie tych podkladov a potom ich davanie do programu 😝
pekny den/noc 😉

rabiva
autor
8. aug 2007

ADUSA::: wow vyborne!! krasne, takze dalsia digi sikulka 😵

ozaj baby, co ste mali problem s registraciou na scrapbook.cz/galerie, uz to ide?

adusa
8. aug 2007

Inak ten gimp som stahovala asi 5 krat a 5 x som ho uninstallovala...a zakazdym ma tam nieco blokovalo 😒 ...neviem co to bolo. Photoshop som si zdownloadovala len na skusobnu dobu na 30 dni, tak uvidime ako sa bude pacit, dost veci este nerozumiem a ani tie funkcie neviem na co su 😅 .
Ja si musim ist lahnut, lebo rano budem neschopna 😝

Tak uz som dalsia na zozname ktora moze poradit. Tak sa pytajte 😀

hawra
8. aug 2007

ok, mimusiacik, tak dnes nebudu uz ziadne darceky, dnes sa chystam scrapovaaaat 😀

adusa, super ti to ide. Este by si mohla popridavat tiene, aby to vyzeralo plasticky, ale inak si sikulka.

mimka
8. aug 2007

jeeeeeee, vrela vďaka za super odkazy....na freebies 😎
neviete niečo dovolenkové, akosi sa mi nedarí nič nájsť... ďakujem 😵

taktiež by som potrebovala poradiť: zaregistrovala som sa na scrapbook.zc, ale vôbec netuším ako tam vložiť vlastný scrap... dá sa to? 😖

hawra
8. aug 2007

mimka, co dovolenkove konkretne potrebujes? Musle, kamienky, palmy a tak?
Take veci boli ako freebies este pred letom, neviem, ci tie odkazy budu este aktivne, mrknem na to.

na scrapbook.cz, ked sa prihlasis, tak tu: http://scrapbook.cz/galerie/index.php mas v hornej casti vytvorit/usporiadat albumy atd...tak tam si vytvoris album a potom pridavas obrazky hore > pridat subor.

froschka
8. aug 2007

hawra ty si tedy riadna sikulka 😉 ja neviem pochopit jednu primitivnu vec...ako vlozim fotku do stiahnuteho ramiku....dam par do albumu nech viete na co myslim...vo photoshope by to slo len ten nemam ja mam photofiltre ale tam sa to musi dat tiez nie`??kto mi poradi prosiiiiiiiiiiiim

mimka
8. aug 2007

je, ďakujem... doma to skúsim a dám vedieť 😉

ano, myslela som nejaké mušle, palmy a tak...ale nič neviem nájsť... 😎 nevadí

ďakujem za radu, cmuk...

hawra
8. aug 2007

a pre tie ramcekove, jedna hotova piratska stranka, staci pridat fotky 🙂
celkom dole:
http://scrappindigistyle.blogspot.com/2007/07/a...

hawra
8. aug 2007

fuj, co sa stalo tomu odkazu??? oprava: http://scrappindigistyle.blogspot.com/2007/07/a...

a tu je dalsi denne aktualizovany zoznam freebies:
http://www.digifree.blogspot.com/

hawra
8. aug 2007

no fakt vtipneee 😠
okopirujte si len to http:// a az dokonca

bihan
8. aug 2007

Hawra, máš môj obdiv 😎 Robíš nádherné scrapy, úžasný prehľad stránok... paráda...
Tak si ma inšpirovala, že som si aj ja založila vlastný blog (dúfam, že nevadí, že trošku opičkujem - je to skôr pre mojich blízkych 😉)
http://bihandigiscrap.blogspot.com/

mimka
8. aug 2007

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej, super.... ďakujem... večer idem na to a potom šup to na koníka 😎

hawra
8. aug 2007

juj, bihan, dik
blog je super, vecer si hned stiahnem ibistek 🙂 Je krasny. Mam kdesi oranzovy, ale teda taky krasny nie je.

froschka, s photofiltre fakt netusim. K tym ramcekom, nevidiet to z toho obrazku dobre, no mne to co si dala do albumu pride ako ramceky pre papierovy scrap, ze sa to vytlaci a vyreze. Tak mozno preto ti to nejde.
Skus sem dat rovno link, kde si to nasla a mrknem na to.

hawra
8. aug 2007

hm, no toto je postup pre photoshop.
Rada by som ti poradila, no o photofiltre fakt nemam ani sajnu. ☹

froschka
8. aug 2007

hawra no ja som si stiahla photoshop 5.0 ale ten je iny ako 4.0 a prdlajz sa v tom vyznam....
kde sa da 4.0 verzia stiahnut?....ono to ale v photofiltre bude na podobny princip, vies mi aspon nejak opisat slovami ako sa tam ta fotka dostava?ja si to nejak dam dokopy v pf

hawra
8. aug 2007

no otvoris si okno s tym ramcekom a okno s fotkou, fotku das vyber > vybrat vse a potom upravy > kopirovat, prikliknes si na okno s ramcekom a das upravy > vlozit. Potom si tie vrstvy musis prehodit, aby si fotku mala ako spodnu vrstvu a ramcek ako vrchnu.
Ten link co si dala teraz naposledy, to je perfektny navod, presne tak sa to robi.

froschka
8. aug 2007

hawra no a ten hacik je v tom ze ako si prehodim tie vrstvy??

bihan
8. aug 2007

Frochka - kliknes v pravo dolu na vrstvu, ktorú chce preložiť (máš tam vyobrazené všetky) a jednoducho ju potiahneš vyššie... čím vyššie je vrstva v zozname, tým vyššie je na ploche.

hawra
8. aug 2007

z toho navodu: {figure 3c} In the layers palette, drag the album layer above all 3 photo layers.

Vo photoshope je to vpravo dole taky ramcek s vrstvami, tak s mysou kliknem na to co chcem prehodit a pretiahnem to v tom ramceku tam ako chcem.
V tom ramceku idu tie vrstvy ako ich mas navrstvene, najspodnejsia dole a to co mas navrchu je hore.

bihan
8. aug 2007

Inak z toho tutorialu na shabbyshope sa to dosť ťažko chápe 😅

hawra
8. aug 2007

ono sa to i dost tazko vysvetluje 😀 takto na dialku

froschka
8. aug 2007

ved to ze vysvetlene to je dobre len ja si to vo photofiltre neviem dat dokopy...sak blondina ne??? 😀
nevadi budem sa v tom rypat pokial mi nervy nezlyhaju

hawra
8. aug 2007

a kebyze to urobis od zaciatku opacne? skopirujes si ramcek a vlozis ho do okna s fotkou? tak ho budes mat nad fotkou a nebudes musiet prehadzovat vrstvy. hm?

froschka
8. aug 2007

hawra presne tak som to skusila ale ten ramcek tam kde je ro biele okno je stale biely cize nie je priehladny a nejde to 😒

hawra
8. aug 2007

no to je presne to, ten ramcek je pre papierovy scrap. Ramceky pre digi, su tak urobene, ze je tam diera. Tak si tu bielu cast vyrez. Dakde v nastrojoch daj obdlznikovy (stvorcovy) vyber a daj delete, pripadne, to vygumuj alebo tak.

froschka
8. aug 2007

aaaaaaaaaaaa prisla som na to
takze musim si vo photofiltre oznacit carovnou palickou vyber toho bieleho platna a potom vlozit foto do vyberu juhuuuuuuuuuuuuuuu

hawra dakujem to vymazanie mi bolo inspiraciou 😉