Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

janullka
10. sep 2007

bubaczik

krasne scrapiky sikovna aj pri tolkom pocte deti 😉

bubaczik
10. sep 2007

dakujem 😵 😵 😵

mimusiacik
10. sep 2007

🙂 bubu - staci Ti 1 fotka - deti posadis vedla seba na sedacku - ty uz PS ovladas,takze papier,ramik,element,pismo dokopy,a je na svete! 😉 😀
u teba - polhodka... ty si turbodiesel😀

aaaaaa...uz viem...ja budem mat konecne scrap...ked rabi a hawra a bihan daju na svoje blogy prislubeny NAVOD... 😀 😀 😀 😀 😀 😀
akosi len im rozumiem...chichichi... 😉

pavlita,droby - IP

petaba
10. sep 2007

baby prosim ako zahnem roztek na fotke?

bubaczik
10. sep 2007

no si ich neviem predstavit ako sedia vedla seba 😀

neka
10. sep 2007

Ahoj PetaBA,
pozerala som si trochu vsetky nove vytvory a vsimla som si, ze mas v scrapiku malinkatu chybicku 🙂 Natalie " MAM" rastie ako z vody. 😉

janullka
10. sep 2007

http://janniscrapdesigns.blogspot.com/
mimusiacik idem si oci vyocit a ja nevidim heslo na tie prve ramiky na zaciatku tejto stranky ak ho vies mozes mi povedat budem povdacna

mimusiacik
10. sep 2007

🙂 janulka - sorry - tym,ze IP...tak akosi uniklo v zozname
tvoje NAJ pre mna - modry s filmovymi polickami + slniecko s kacickami

jannis - to su tie fialove ramiky?tak tie adusa vyzistila,ze - len pre clenov tej stranky...nie pre cudzich...takze smola pre nas...

rabiva
autor
10. sep 2007

Bubaczik, upravy na fotke som robila cez (klik na vrstvu s fotkou) Obraz - Prizpusobeni - Odstin a sytost, zaskrtla som Kolorovanie a hrajkala sa doprava-dolava kym sa mi fotka nepacila... potom som tam kus slahla z Obraz - Prizpusobeni - Jas a kontrast a tiez trocha hrajkania sa... skus urcite sa cosi podari 🙂

mimusiacik
10. sep 2007

🙂peta.ba
bolo tu spominane v teme - nepamatam presne - skopirovat taky PAPIER ,kde je zahnuty roztek a nepotrebny prebytok vygumovat v tej vrstve?...len hadam...

janullka
10. sep 2007

☹ nie fialove raminky tie uplne hore bledunko hnede ale nevadi no co uz
🙂 🙂 🙂 a dakujem za pridanie do zoznamu ale nemuselo nyt to bola sranda

bubaczik
10. sep 2007

sak aby som potom nerobila hororove scrapy 😀 😀 ta dajako še pobafkam 😔

rabiva
autor
10. sep 2007

Zienky, hladal niekto riadny fotoalbum s rozmerom 10x15?? ak si dobre pametam... len neviem kto... dnes som videla v tescu v akcii u nas v KE 😅

mimusiacik
10. sep 2007

🙂janulka - tie horne 3 hnede su asi spolu v jednom v tom HERE,a tie pod tym to SAMPLE DOWNLOAD - to je presne len pre clenov
( a tam su tie najkrajsie...ako vzdy ...freebie take odrobinkove chutovky a tie NAJ su zaheslovane alebo za many,euro,dolare a pod...fnuk,fnuk ☹ 😠 🙄

kattom
10. sep 2007

mimusiacik - ty mas teda prehlad! klobuk dole. myslim, ze sa kazda babenka potesila (vratane mna), ze si ich dielka niekto vsima a pozera 🙂

mimusiacik
10. sep 2007

🙂 janullka - chyba - aj tie prve su so zamkou... 😠

janullka
10. sep 2007

mmm aj som si myslela kuurnik no nic

a tot pre zaciatocnicky 😉

http://scrapladies.eu/mainpage/index.php?option...

rabiva
autor
10. sep 2007

Pekne galerie na pozeranie ku rannej kavicke 😉

http://www.digiscrapdivas.com/photopost/showgal...
(skuste si to prejst odkonca na zaciatok, aky uzasny pokrok LL urobila, wow)

prip. mnoho dalsich albumov:
http://www.digiscrapdivas.com/photopost/showmem...

jenny3
10. sep 2007

Ahojte dievcata,som tu sice novacik ale nejake albumy som uz stihla poprezerat 😉 mate naaadherne vytvory 🙂dufam ze aj ja take niekedy budem mat,ale kym sa mi to podari tak to este potrva 😒

petaba
10. sep 2007

neka dakujem

petaba
10. sep 2007

uz je opraveny 😀

mamacat
11. sep 2007

mimusiacik, diky za pochvalu. ten svadobny scrap sa aj mne paci 🙂
manzel mi kupil novy software-ik, Scrapbook Designer (stoji to iba $10) tak v nom teraz robim. ta priesvitna fotka sa robi tak ze sa vo photo tools vyberie special effects&edges a tam potom transparent effects. no a ja som si vybrala styl clouds. takze fotka sa tym stane priesvitna a vidiet cez nu podklad. neviem ako sa to robi vo photoshope 😕

mimusiacik
11. sep 2007

🙂 sloniky a ine...
http://censloft.blogspot.com/

snad pojde otvorit a stiahnut...

rabi - opäť vdaka! 😉

mimusiacik
11. sep 2007

😉 slonikov kamsi stiahli,uz len saskovia ☹ 😒 😠

mirka414
11. sep 2007

mimusiacik dakujem za vsetko ze si si spomenula aj za pochvalu nasich vytvorov.ja mam bohuzial nutenu prestavku nejde mi gimp ale sledujem vase dielka a akonahle mi ho kamosi spustia-nainstaluju pustim sa znovu do tvorby...je to vsetko nadherne...

hawra
11. sep 2007

Baby, myslim, ze toto tu este nebolo. Uplny zaciatok na ujasnenie.
Co je to vlastne ten scrapbook 
Prevzate z baby-cafe.cz

Pojďme na to od lesa. Co to je vůbec scrapbook? Je to vlastně vytváření koláží z fotografií. Tak jako si naše mámy vytvářely alba, do kterých dolepovaly první vlásky, první výkresy a domalovávaly různé ozdoby, tak něco podobného vytvářely Američanky a používaly k tomu navíc různé knoflíky, barevné papíry, látky, ozdobičky atd., až se z toho stal skoro fenomén. Tyto všechny doplňky se začaly vyrábět v různých sériích (říká se tomu kit) a k tomu se začala dělat i krásná alba a pro mnoho lidí, a už nejen v Americe, ale skoro na celém světě, se z toho stal nádherný koníček a taky pro mnoho lidí dobrý byznysJ. Začala se stanovovat i určitá "pravidla", jaké jsou ideální velikosti těchto výtvorů, jak si co nejlépe rozvrhnout stránku atd. atd.

Nejlépe se o tom, co to je klasický scrapbook, jak se vytváří, co je k němu potřeba a vlastně i všechno ostatní, dozvíte tady: www.scrapbook.cz - jsou to vlastně jediné ucelené stránky o scrapbooku v češtině (je tu i obchod, kde si všechno potřebné můžete nakoupit) a konkrétně zde je všechno nádherně sepsané, co, jak na to atd.: http://scrapbook.cz/jaknato/sc.php?p=1. Funguje zde fórum o klasickém scrapbooku a galerie výtvorů a rozhodně stojí za to sem koukat pro inspiraci, protože zjistíte, že se tak dají vytvořit neuvěřitelně nádherná díla. Já se na tyto stránky dívám dosti pravidelně a taky mi hodně pomohou ve chvílích, kdy nevím, co třeba mám s danými fotkami udělat. Pak stačí jen najet sem a hned mám spoustu možností: http://scrapbook.cz/jaknato/sc.php?p=7

a tu je nieco o digiscrape:

Přestože to opravdu už byl koníček pro hodně lidí, tak s příchodem digitálního foťáku a rozšířením PC nastaly velké změny. Spousta lidí si totiž už fotky chtěla začít tisknout různě upravené, a tak si někteří začali podobné koláže vytvářet ve svých grafických programech. A z toho se stal během několika málo let opravdu hit, který už začíná se tak trošku dostávat do naší republiky. Opravdu měsíc od měsíce najdete na webu spousty nových odkazů na nové blogy o digitálním scrapbooku, kde tedy najdete nejen ukázky výtvorů, ale také volně přístupné kity, ze kterých se dá tvořit (tomu se ještě budu hodně věnovat). Začínala jsem se scrapbookem (pouze digitálnímu) asi před 1,5 rokem, a tehdy jsem narazila na možná tak 50x, 100x méně odkazů, než je tomu dnes. Opravdu množství stránek o digiscrapbooku roste geometrickou řadouJ. A kdo jsou autoři digitálního scrapbookuJ - ten smajlík proto, že to jsou, troufnu si to tvrdit, i když jsem opravdu žádnou statistiku nedělalaJ, z 95 % ženy, které mají alespoň jedno dítko ve věku do 5 let (a třeba další starší) anebo se na nějaké to mimčo chystají. A ten zbytek jsou buď nadšenci do grafiky, nebo holky, dámy, slečny, které si takto vytvářejí koláže z cest, koláže svých koníčků, domácích mazlíčků atd.

A k digiscrapbooku vlastně patří i ti, kteří si to ani nepřipouštíJ, protože si takto nevytváří celá alba, ale třeba jen jakékoliv zdravice k čemukoliv od svátků, narozenin, Vánoc atd. atd., vytváří si takto kalendáře a různé další věcičky s fotkami.

Třeba jsem Vás už trošku nalákala a teď si říkáte, no, je fajn, tohle všechno vědět, ale co mám dělat, když si to chci tedy taky vytvořit. No, především bych k tomu měla mít za prvé fotky v digitální podobě (pokud mám jen klasické, tak holt musím naskenovat, anebo při vyvolávání si je ještě nechat dát na CD) a nějaký ten grafický program.

mimusiacik
11. sep 2007

🙂 hawruska - vrucna vdaka za dalsie cenne info! 😉

meggi
11. sep 2007

Napísala som pre začiatočníčky zhrnutie do témy Digiscrabook pre začiatočníkov, aby sme sa stále neopakovali. Zhrnula som to asi do 40 strany, pričom som použila vaše linky, odkazy a cenné rady - dúfam, že odpustíte, ak som vás necitovala, ale bolo by to neprehladné. V téme som napísala, že to nie sú moje veci, že to mám z tejto diskusie a od skúsenejších šikuliek. Verím, že pribudnú nové ctitelky a závisláčky na tento suprový koníček 😀 😀 😀 Keby vás napadli ešte nejaké dobré rady na začiatok, možete pridat - dohodli sme sa tam, že diskusia bude prebiehat na tejto stránke - tam budú len linky a rady. Ahojte.

hawra
11. sep 2007
pipi1211
11. sep 2007

ahojte babule tak mam prve vytvory 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 joj taka som rada ze sa mi aspon nieco podarilo 😵 ozaj chcela by som sa spytat ze ako vlozim fotky do ramcekov... ja ich davam zatial len tak na plochu no snad sa to niako naucim ved to chce cas 😵 mozete kuk to albumiku "tak a je to tu" 😀 😀 😀 😀 😀