Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

hawra
12. sep 2007

rabi, ved to pisem, ze bude 😀 😝 😀

hawra
12. sep 2007

bihan, uz si niekedy nieco takto kupovala? a co si pouzila kreditku? ja by som tiez mozno rada, no trosku mam obavy, i ked normalne kreditku pouzivam na platby cez net.

rabiva
autor
12. sep 2007

🙂 🙂

Bihan, krasny svadobny scrapik 😵 😵 a k tomu text 😉

a ked uz chvalim svadbone paci sa mi aj od Mamacat 😵 sikovne 😵

bihan
12. sep 2007

Hawra, kupovala som raz doddles krídelká (ešte som ich nepoužila, čakám na narodenie 😀).. myslím, že som to platila cez paypal, takže v pohodičke...Až na to, že cez paypal nemôže prijímať platbu na Slovenko (alebo taký nejaký záhul tam bol, ale platiť zo Slovenska sa dá v pohode)... resp. moja banka robí ešte špeciálne čísla na virtuálne platby - vygeneruje ti číslo podľa sumy, ktorú chceš platiť a potom to číslo platí len na jednu jedinú platbu..
Ale cez net toho nakupujem plno - občas musím vložiť "ozajské" číslo mojej karty, lebo niektoré stránky tie virtuálne neakceptujú, ale doteraz bez problémov 😉
Rabi, ďakujem 😵, ale babulky aj kritizovať môžete, ja budem len rada 😀

hawra
12. sep 2007

dik, bihan, furt zvazujem, ci si ten paypal zriadovat.
ja mam jednu malu vyhradu 🙂 ked teda mozem... 🤐 Tu polovicu tvare, co je za tebou a prave v tom farebnom stvorceku, by som vygumovala.
Ale inak krasne a velmi vydarene.

bubaczik
12. sep 2007

a ja nemam ani motylika a ani sarkana ☹
sak ja by som si to aj kupila,len ten postup ako na to.. ☹
hawra no,uz som stiahla doodles,a teraz bud taka dobra ten postup,ako sa sdaju vyfarbit a otacat.. 😵 lebo som teraz nad tym sedela,a neprisla som na to 😠 dakujem

hawra
12. sep 2007

toto az vecer, bubaczik, nemam tu photoshop a naslepo to je tazko.
Ale rabive som to uz vysvetlovala, tak skus, rabi 🙂

bubaczik
12. sep 2007

oki 😎

bubaczik
12. sep 2007

ale ak mate niekto ten link na toho užastneho motyla,tak by ste ho mohli zverejnit 😉

bihan
12. sep 2007

Hawra, ty môžeš vždy 😀 ... tú "polotvár" som si vôbec neuvedomila 😅

rabiva
autor
12. sep 2007

oblubeny motyl je tu: http://weedsandwildflowersdesign.typepad.com/

Doddles mozes prefarbovat cez kolorovanie, uz som to tu pisala minule, par stranok dozadu, no neviem presne na ktorej 😕 v skratke cez Obraz - Prizpusobeni - Odstin a sytost, zaskrtni Kolorovani a potom sa hrajkas so sipkami doprava dolava, ja vzdy zacinam so svetlostou a potom skusam systost a odstin... 😎

rabiva
autor
12. sep 2007

a otacas to normalne ako ramceky alebo hocijaky iny element

lenka1108
12. sep 2007

ahoj baby tak už nieco malo sa mi konecne podarilo vdaka peti len mam problem...ako urobim to že ked chcem dat fottku tak sa mi schovava pod kusok tapety a neda sa mi ju uložit na nu...neviem ci ste ma pochopili...ak hej prosim o radu.vdaka 🙂 🙂 🙂 🙂 .papa

neka
12. sep 2007

Ahoj lenka 🙂 tak sa ti to nakoniec predsa len podarilo 🙂 , teraz to bude uz len lepsie a lepsie, 🙂 .
Mas velmi zmensene obrazky neda sa pozriet sa na ne, ale hlavne ze si sa rozbehla 😀

hawra
12. sep 2007

rabi, bubaczik chce farbenie a otacanie stop, nie elementov. Vies, ta tabulka hore vpravo so stopami.

neka
12. sep 2007

Bihan, krasny svadobny obrazok 😀
Aj ja spekulujem, ze si prerobim aj svdobne fotky, ale tie musim najprv preskenovat, este sme nemali digi fotak 😀
Tam bude dvakrat viac roboty 😀

neka
12. sep 2007

No a este 😀 vcera skoro manzel dostal infarkt, ked si pozrel ucet za internet za august 😅 . Budeme platit stvornasobok vdaka mojej novej zalube 😀
Takze pozor,ak mate nahodou limitovane mnozstvo stiahnutelnych dat za mesiac 😀 😀 😀 😀 😀

rabiva
autor
12. sep 2007

😕 😕 😀 😀 ahaa jojo vyssie ste sa o tom bavili... ja som reagovala na tu poslednu vetu od bubi "hawra no,uz som stiahla doodles,a teraz bud taka dobra ten postup,ako sa sdaju vyfarbit a otacat" ...

takze brushes klasicky rozzipuj, otvor PS a klikni na "Nastroj stetec" - najdes ho na lavej bocnej liste v PS, druha "sada" nastrojov, prvy riadok, nastroj v pravo, vlastne tam mas len dva... no proste hladaj stetec 😝 klikni nan... no a potom kukuc doprava hore mrkni na tabulku pod tym ako mas minimalizovat alebo zavriet PS... tak to nerob a hladaj tam "Stopy" mas? no tak klikni na to, dalej na "Tvar špičky stopy" no a tam vidis take malicke rozne vzory to su tie stopy tak si pohladaj kt. ti vyhovuje, nastav si dalsie veci - Dynamika tvaru a Rozptyl potvrd to a potom sa s tym uz len hrajkas na papieri alebo kde tie stopy chces mat... ono fajn je hned pred tym ako si vytvoris stopy urobit si Novu vrstvu, lepsie sa s tym pracuje...
joj a prefarbujes to tak ze musis byt na tej lavej liste ako mas ten stetec nastavena na vhodnu farbu, aka sa ti paci, ta co je v 2 stvrcekoch prekrytych cez seba - "Nastavit barvu popredi"
Pisem strasne, dufam ze ma pochopite 😅 😅

Mimusiacik, prosim zaeviduj to niekde, ak by to niekto znovu hladat, diki pusi 😵

bubaczik
12. sep 2007

rabi diik..uz som to trosku vyskusala,len to je na dlhsi trening 😅
a to kolorovanie mi aj tak nejde 😠
aj som nastavila farbu v popredi,a stale je to biele 😕
potom ako budem mat cas,tak sa s tym pohram..dufam,ze neosiviem 😀
a aj za motyla dakujem 😉

lenka1108
12. sep 2007

baby ako mam uložit ten scrab do mojho albumu nechce mi ho tam nacitat...asi je moc velký ako ho zmensim???

mimusiacik
12. sep 2007

🙂bihan,rabi,hawra+ sikulky ...zeriem dielka s textom...su tutifrutialafleee... 😉

bi...nazor na niektore dielka davam v IP - pochvaly alebo prosby /ak vypadne pismenko,dlzen,ak je element prilis vyrazny a preraza podstatu fota,tvare,postavicky na nej...konstruktivna spatna vazba nezranuje,mna velmi povzbudzuje k zdokonaleniu,k zamysleniu nad detailikmi ci skrytymi symbolmi a vyznamami,kt.si clovek niekedy po pol noci uz nevsimne neuvedomi.../ - ja zatial nemam ozastne scrapy tak sa ani nazor nepytam,lebo to este nie je "MOJ vytvor"...

kazdemu sa paci nieco ine...to je fajn...ta roznorodost! 😉 vdaka za dalsie linky - vzdy potesia!!!

mimusiacik
12. sep 2007

🙂 lenka - ja si dielka komprimujem v programe easy thumbnails - ale da sa to i jednoduchsie asi priamo pri ukladani do jpg.aby malo menej ako 700mb...urcite sikulky napisu,len vydrz,ozvu sa a poradia...

mimusiacik
12. sep 2007

🙂 bihan - je pravdou ,ze francuzska moda uprednostnuje kombinaciu maxim.3 farieb ,aby to bolo vkusne?

snazim sa do dielok foto zakomponovat,aby ako tak ladilo farebne s hotovym ramikom - aby tzv - nekricalo /napr .letny zaber z kupka do vianocneho a pod/

niekedy sa mi to nepodari...ako napr. - asi ta krajka k babu na stole logicky moc nepasuje ...ale...uz som chcela a potrebovala mat lepsi pocit z dna,chichichi...ze po mne nieco zostalo 😀 😀 😀 i ked nie dokonale...

alebo tie goticke klemby v srdieckach...uvedomujem si to ...v danej chvili mi tak pasovalo...dnes by som to uz mozna vobec tak neurobila,mozno by som srdiecka vobec nevybrala,ale v ten den som na nich mala proste chut 😀 😉

meggi
12. sep 2007

lenka, ja si obrázok zmenšujem na rozmery 433x500...
Bihan - ten svadobný bol super, už ho v albume nevidím, čo ho opravuješ?

bihan
12. sep 2007

Meggi, svadboný je v mojom albume na MS, nechcem, aby mi ho admini zmazali, lebo na koníka nepatrí... a trošku som ho upravila, tak teraz už je bez "polohlavy" na mojom blogu 😀
Mimusiacik - s tých 3 farbách nič neviem
😉

mimusiacik
12. sep 2007

🙂 boli sme na francuzsko-slovenskej svadbe - tie francuzky boli vsetko kost a koza a na vojakov vystrihane - niektore mali vsak fakt smrnc - take ciste krasky bez makeupu...
no ale ti francuzi boli zo sloveniek PIF-PAF - dlohovlase ,krv a mlieko,testosteron im riadne stupal kamsi do vesmiruuuu... 😀 😀 😀

meggi
12. sep 2007

adusa - krásnučký výtvor, ako vždy 😉 🙂 🙂 🙂 😎 😎

mimusiacik
12. sep 2007

🙂 ahojte - prosim ako sa vola ten efekt a ako sa robi - napr.vsetko ciernobiele len lopticka cervena...a pod v zrkadle prirodzene farby okolo cb ?

aduska NO.1*!carovneee... 😉
meggi - listocky su paradne,aj starozitna listinna visacka,supiiiisss! 😉

janullka
12. sep 2007

babenky kde by som nasla friebees s NEMO rybickou?

hawra
12. sep 2007

mimusiacik, ako sa to vola to neviem, robila som to len raz, aj to uz veeeelmi davno 🙂 ale adusa ti urcite napise, ako som si vsimla, tak to bude mat v cerstvej pamati 🙂

meggi, tiez sa mi paci ten listockovy.

janullka, nema v kite nenajdes, na to sa vztahuju autorske prava, raz to uz pisala bihan.
Jedine, ze si najdes na webe obrazok, vyrezes a tak pouzijes.