Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

mimusiacik
5. dec 2009

zaujimave papiere,abeceda
http://mpdesign08.blogspot.com/search?updated-m...

od aprilmouse a hanulienky aktualny Mikulassky
http://aprilmouse.blogspot.com/2009/10/mikulass...

dm1
5. dec 2009

mimusiacik tie viacnasobne ramceky su supeeeer! ale je tam navod len pre PSE tak pre gimp postupujte rovnako ako pri maskach tak mi to islo spravit! krasne 😵

mimusiacik
6. dec 2009
jarinosk
9. dec 2009

Ahojte zienky!
hladam nejake penke zasnezene (zimne) pismo,ktore by obsahovalo aj šŠŤťé a pod.
nieco podobne tomuto:
http://www.1001freefonts.com/ice-snow-fonts.php
a nedari sa mi
neviete niektora pomoct?
Dakujem!

sticker
9. dec 2009

Mirka perfektný link 🙂 Určite sa hodí aj mne 🙂
Jarino a ty mi poradíš, ako v tom tvojom prerobenom číselníku dám jedno číslo do krúžku? Ako si to farbil? Dík 🙂

mirka414
9. dec 2009

ved si navzajom radime a pomahame..ja zrovna zhanam nejake nemecke vianocne texty,poradi niekto??

vinka
9. dec 2009

Musím vám napísať ako vás v tomto obdivujem.Ja by som tak strašne sa to chcela naučiť ale vôbec nerozumiem tomu. ☹ ☹ Máte krásne fotky.Ja by som tak strašne chcela dáky pozdrav na vianoce vianočný s fotkami mojích detí ale neviem ako nato. 😝

jarinosk
9. dec 2009

diik!
ale zatial nic pouzitelne ☹

veja79
9. dec 2009

Caute baby, kde sa dá vytlačiť najlacnejšie kalendár - ale vlastný komplet aj s číselníkom?

sticker
10. dec 2009

Tak je na svete môj prvý kalendrá 🙂 Moc sa vám tu chcem poďakovať za rady, linky.....naozaj by som to nedokázala bez vašej pomoci na diaľku 😝 🙂 😉 Nie je dokonalý, tlačil ma čas aj platnička, ale veď mohlo byť aj horšie 🙂 😉
Už len nájsť kde to dám vytlačiť 😅

lemge
10. dec 2009

http://www.24print.cz/
veji,tu mas vlastny kalendar za 5euro +postovne okolo 2,8euro.A4 13listovy.myslim ze dobra cena.len neviem ci to do vianoc u nich stihnes 😖
mne prisli kalendare od nich,su krasne,som spokojna,len to dodanie hrozne dlho trva.posielala som objednavku 16.11 a kalendare som mala doma az 8.12

sticker
10. dec 2009

Ja som sa bola pýtať u nás v meste a za 12€ do troch dní. Tak to asi nechám u nich. Nemusím to posielať a čakať 🙂 Snáď budem spokojná 🙂

lemge
10. dec 2009

sticker,aspon mas istotu ze ich mas do vianoc 😉

dm1
11. dec 2009

potrebovala by som poradit. snazim sa vyuzit to pismo podla cesty a aj sa mi to podari podla navodu ale zda sa mi pracne vyfarbovanie kazdeho toho pismenka zvlast. nie je nejaka finta v Gimpe nato?
A este da sa v tej ceste menit aj typ pisma alebo to je vzdy rovnake? Mala som totiz text, na ktory som pouzila 3D efekt a chcela som ho zvlnit pomocou cesty ale spravilo mi z neho normalne pismo ☹

lemge
11. dec 2009

dm, ja som prefarbila pismo pomocou ikonky priblizny vyber(magicka hulka).mravcekovia zacali behat pekne dookola pismenka. 😉 no a potom som pouzila stetec.ak si takto neskusala,skus 😉

dm1
11. dec 2009

lemge mne to nejde!!!! ked klkam tou palickou tak mi to vobec nevyberie aj ked klikam presne na okraj ☹ . ani ked to chcem pismenko po pismenku tak to nejde.... ale mne to stale zostane medzi tymi cestami a neskoci mi to do vrstiev nie je to ten problem?

dm1
11. dec 2009

jeeej prave sa mi to podarilo zafarbit!!!! som to predtym len ako tu cestu nechavala a neklikla som na to cesta do vyberu.... ale na to uz sa potom asi neda dat 3D efekt ze?
a da sa aby to dalo ako vrstvu? takto mi to dalo na pozadie a aj premiestnovanie bude komplikovane...

lemge
12. dec 2009

no ja s cestami robit este neviem,takze z toho som jelen 😅 .inac s tou palickou sa mi tiez uz stalo ze mi to neislo .neviem preco.mozno to zavisi od autora ktory tie pismena tvoril a ako ich tvoril 😕 mozno ti poradi niekto skusenejsi 🙂
a ten 3D efekt ako robis?to by ma zaujimalo...

dm1
12. dec 2009

lemge ten 3D efekt robim tak ze ked napisem nieco normalne cez A tak potom Filtre - Alfa do loga - a 3D obrys

pookie
12. dec 2009

Cavte, zacala som len nedavno, chcela by som spravit vianocne prianie ale nechcem aby mi po vytlaceni z neho chybalo, rozmyslam nad 9x13 alebo 10x15, ake rozlisenie by bolo najlepsie? Urcite sa to tu uz niekde pisalo ale v strankach ktore som presla som to nenasla a citat kazdu jednu mi z casovych dovodov nejde 😒 A hlavne ako si to nastavit v Gimpe? Pretoze ked zacinam tak sa to automaticky nastavi na 3600x3600, neviem aky rozmer by to bol po vytlaceni ale asi dost velky stvorec 🙂 Mam si to nastavit niekde na zaciatku alebo az ked vsetko spravim? Vdaka za pomoc 😉

martina48
12. dec 2009

pookie...GIMP-SÚBOR-NOVÝ 😉

krpito
13. dec 2009

pookie, posielam Ti odkaz na stránku, kde je šablóna na zadnú stranu a podľa toho rozmeru si nastav rozmery hneď na začiatku aj na prednú stranu 🙂
http://www.4shared.com/file/136963879/acb5f2d7/...

pookie
13. dec 2009

Diky martinka, takto si to este viem nastavit no ked si dam na to papier z kitu ako pozadie tak sa mi tam da iba cast z pozadia, napr. 1/4 ☹ tak neviem ci mam zmensit pozadie este predtym nez ho dam ako vrstvu. Predtym som to robila tak ze som isla priamo subor-otvorit-vybrala som si pozadie a to hned bolo 3600x3600 no potrebujem to zmenit tak aby z toho bol obdlznik, napr. 10x15. Mozno je to nieco jednoduche no ja sa s tym hram a zda sa ze nikam sa nedostavam 😠
Krpito, neslo mi to otvorit, iba som si pozrela preview takze podla toho to asi nenastavim no aj tak vdaka. Asi by som to dala vytlacit ako otvaracie karty, neviem ci by mi tu spravili pohladnice.

pookie
13. dec 2009

Prave ma napadlo-kedze papier/pozadie je ako vrstva tak si ju zmensim na tu 10x15 velkost 😀 a uvidim co z toho vznikne ked tam dam aj ine elementy 😉

martina48
13. dec 2009

áno pookie..to všetko si musíš zmenšovať..prispôsobyť k rozmerom ...ja tiež robím s rozmermi 10x15...už mám aj vyvolané fotky a mám na nich všetko,nič zrezané 😉

pookie
14. dec 2009

Napokon som sa k tomu dopracovala a uz mam pohladnicku aj spravenu, teda dufam, uz len vylepsit par drobnosti tak hadam sa dopracujem aj k vytlacenej forme 🙂 Teraz je uz najvyssi cas ist spat, mala sa skoro budi tak nech sa aspon trosku vyspim 😉

wighy
14. dec 2009

ahojte

baby chcem sa vas opytat, kde davate tlacit kalendare?,ja som doteraz davala vzdy vo faxcopy ale ci sa da aj niekde inde???ak viete o niecom inom pls dajte mi tip,dakujem 😅