Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

mimusiacik
30. aug 2007

🙂 rabivuska - jasne ze foto obrazoviek,+ kruzky fixami bi boli MILIONOVE,ale to je 100x viac Vasho casu ako ked,to tu napises v riadkoch po sebe - take cosi jednoduche -
otvorit papier....(ale vo forme crtl skratiek,ci konkretnych klikov)
otvorit foto
pricapit element
vlozit text
spojit
ulozit

cim?kde klikam (priblizny opis symbolov),cisla,velkosti,precenta...

....fakt uz teraz musim...zastavim po usnuti malej...papa

😉

alenocka
30. aug 2007

ajojte babule, tak ja tiez skusam i ked vacsinou iba na kamoskinom malom, ale na 1 stale neviem prist:

dam si pozadie na ktorom je ramcek, upravim si foto velkostne do ramceka, ale ako tak to foto dam, ked ma ramcek napr. vlnkove okraje??? neviem to dat pod tie vlnky, kedze s pozadim nepohnem, bo je to ako zaklad.... 😢

mimka
30. aug 2007

alenocka, skús si dať ako pozadie len čistý papier a na to fotku a rámček, potom to zmenšiš... a potom už len presúvaš vrstvy...

alenocka
30. aug 2007

miminka dakujem, skusim. a este ten ,,cisty" paier to si dam iba ze subor otvorit novy a to mi da ako vo worde cistu stranu??? 😕

mimka
30. aug 2007

hej, presne tak... ja napríklad teraz robím kalendáre a dávam si to na a4... ale aj keď nedávam biely papier tak zvyknem dávať ako pozadie hocijaký farebný papier... 😎 skús a potom vlož a kľudne píš keby niečo... 😵

alenocka
30. aug 2007

teraz to neskusam, ale v sobotku vyskusam, ale dakujem a potom sa pochvalim dobru nocku vam, idem hajinkat, zajtra tazky den dakujem este raz 😀

mirka414
30. aug 2007

pavlita teda ja sa urcite ozvem.prvy krok gimp uz mam a aj nejake podklady.dnes som to skusala dat dokopy plus nejaku fotku len ta mi tam naskocica strasne velka a len cast takze to musim zajtra nejak zmensit.takymto tempom moja mamina dostane fotkya kalendar v roku2022 😀 ale ved pomali dalej zajdes.

hawra
31. aug 2007

dobre ranko, fotozosit objednany...nemala som sice od minuleho fotozosita 26 scrapov, tak som dala len fotky z dovolenky.

Mimusiacik, dufam, ze ti je to trosku jasnejsie. Najlepsie je si tie kroky, ktore som ti pisala, prechadzat a skusat, co ktore tlacitko da. Neboj sa, ze nieco pokazis, stale je tu moznost Upravy > krok spat alebo krok vpred, ved vies. 😝

Uz neviem, co som chcela... 😨
Sablony na kalendar som vycapila i na blog. Dnes sa budem snazit, urobit i nejake nove freebie. 😉

janullka
31. aug 2007

no ahojte babenky
boozinku ale ste toho napisali 2 vecere tu clovek nie je a o kolko je pozadu 😢 malemu sa tlacia stolicky tak mame s muzom nocne uz dva dni

pavlita uz sa tesim na tvoju spolupracu mam jeden napad v hlave a stoj co stoj ho chcem zrealizovat len neviem ako nan ☹|

AJ VAM SA SNIVA O STAHOVANI PODKLADOV A ROZZIPOVANI A UKLADANIA PRESUVANIA VRSTIEV?
JA UZ TRETIU NOC NIC INE NEROBYM LEN STAHUJEM A ROZZIPUVAVAM A UKLADAM NO RETKO 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

rabiva
autor
31. aug 2007

ahojte, Hawri, vsimla som si ze mas preview kalendar aj u "marii" na digifree 😉

a toto sa mi tiez paci 🙂 http://sunscrap.blogspot.com/2007/08/freebie-na...

Janulka, tak tak vecer rozmyslam co a ako by sa dalo vytvorit 🤐

Mamacat, vitaj 😵

Pavlita, vopred dik za pomoc dievcatam 🙂

Tak bezime este von, snad sa vecer zastavim.

hawra
31. aug 2007

hej, rabi, vsimla som si to na digifree, ona ma nejaky programik, co freebies vyhladava. Len mam taky pocit, ze tie baby to potom stahuju hlava-nehlava, naco komu bude slovensky kalendar (okrem sloveniek, samozrejme). Mi to pride take divne. Alebo stiahnu, kuknu a potom mazu? No neviem.

janullka
31. aug 2007

babenky este raz vas prosim nenajde s tu niekto kto by mi pomohol s tym puzzle robim v gimpe

pavlita je zlata no ma malinku a nemoze mi venovat tolko casu kolko by som potrebovala ale aj tak jej touto cestou dakujem
link este raz na to puzzle
http://littlekeid.blogspot.com/search/label/fre...

meggi
1. sep 2007

janullka, rada by som ti poradila ale ja robím vo Photofiltroch, lebo v gimpe mi neidú otvorit obrázky ☹ ☹ 😖
Mala by som jednu otázočku, ked stahujem tak sa mi niekde otvori stiahnut megaupload, mam si ho nainštalovat, aby mi stahovalo niektoré obrázky?

janullka
1. sep 2007

moja to ti ja neporadim nie som az taka zbehla ale vyskusat mozes popripade by si to odinstalovala

hawra
1. sep 2007

meggi, to co ti ponuka stiahnut pri megaupload, asi je nejaky bocny (reklamny) program. Megaupload funguje tak ako 4shared, je to len uschovna.

janullka
1. sep 2007

hawra ty mi nevies pomoct s tym puzzle?ci ty robis vo photoshope vsak

hawra
1. sep 2007

janullka, neviem sice ake puzzle myslis, no dovarim obed a ideme na chatu, takze cas nemam. Ked tak vecer, ale s gimpom fakt neporadim.

meggi
1. sep 2007

havra, dik - takže sa tam tiež po chvíli objaví download ako pri 4shared? Musím asi počkat 😀

viedencanka
1. sep 2007

Ahojte,aj mna velmi zaujal digiscrap.tie fotky,ktore ste ukazali su super. Uz si stahujem Photoshop. Vie mi niekto povedat, kde stiahnem take pozadia s rozpravkovymi motivmi ako macko pooh, Bob atd? 🙂

bihan
1. sep 2007

Janulka, možno by sme ti s tým puzzle vedeli poradiť, len musíš povedať čo presne potrebuješ 😉 Lebo keď napíšeš "pomôcť s puzzle", tak mi to veľa nepovie 😅 (S gimpom síce nerobím, ale princíp tých programov je stále rovnaký 😉)
Viedencanka, kity s rozprávkovými motívni pravdepodobne nenájde, pretože sa na ne vsťahujú autorské práva, takže ak ich nejaký dizajnér aj vytvorí a niekto z kompetentných mu na to príde, horzí mu súdny proces 😉
Jedine stiahnúť z netu a upraviť si, ako potrebuješ 😅

janullka
1. sep 2007

http://littlekeid.blogspot.com/search/label/fre...

bihan to je link na to puzzle a potrebovala by som pomoct hlavne s tym ako dat tie jednotlive fotky do kociek stale nemozem nato prist ☹

bihan
1. sep 2007

predpokladám, že je to templates.. to znamená, že keď to otvoríš, tak tam máš tie puzzle dieliky každý inej farba...
Práca je jednoduchá... Nastavíš sa na vrstvu s dielikom, s ktorým chceš pracovať. Potom klikneš čarovnou paličkou (predpokaldám, že niečo také funguje v gimpe.. alebo nejaký iný spôsob ako urobiť výber celej tej šedej plochy)... invertuješ výber (to aby sa ti označilo všetko okolo, nie ten dielik..
Ďalej vložíš foto, ktrú chceš ako dielik nad tú vrstvu, s ktoru si doteraz pracovala (stále ostávaš vo vrstve fotky) a zmažeš výber... oreže ti to tak, že ti ostane len fotka podľa toho puzzle dieliku...
A takto pokračuješ s ostatnými fotkami 😉

janullka
1. sep 2007

ty si to tak jednoducho povedala aj to vyzera dost lahko carovnu palicku mam v gimpe len by som to potrebovala vies tak ako debilkovi vysvetlit ja som zaciatocnik ak mas skype alebo nieco ine mohla by si mi to cez to postupne poradit hanbim sa naozaj ale ako zaciatocnik ☹ ☹

bihan
1. sep 2007

Janulka, dnes už určite nie, už len tak žmurkám nad počítačom, 😅 ale poskúšaj, určite ti to pôjde.. palička ti označí ten tvar, ktorý chceš, len ako som ti písala, musíš si invetovať ten výber, lebo inak ti vyberie to, čo tam chceš vlastne nechať...prípadne si mrkni na baby-cafe.cz nejaký návod na prácu s výberom 😉

janullka
1. sep 2007

😉 ok moja zatial dakujem daco poskusam a ak nic tak sa ozvem papa

meggi
1. sep 2007

Ahojte, akosi mi to neide stiahnut - tieto rámiky by som si chcela stiahnut:
http://abcdelf.canalblog.com/archives/2007/07/2...
ale odkáže ma to na ten megaupload a žiaden download sa neobjavuje aj ked čakám... Neviete mi poradit, kde je zrada?

droby
1. sep 2007

predpokladam ze ti to vypisalo toto
"All download slots assigned to your country (Slovakia) are currently in use. Please try again in a few hours or install the Megaupload Toolbar for immediate access - with the toolbar installed, there are no more slot limitations for you!"
lebo aj mne, ale nie som znalec na jazyky ale na Sr ti to nedovoli stahovat, treba skusit neskor, alebo nainstalovat toolbar, to ti dole velkym ponuka 😉

janullka
1. sep 2007

bihan
akosi sa mi to nedari asi nerobim spravny postup
snad sa tu este stretneme alebo na inych kecakoch🙂 skype mam janula0208
msn mam janka_pu@hotmail.com
icq 278585918
ale najcastejsie pouzivam skype

meggi
1. sep 2007
meggi
1. sep 2007

Len neviem, ako sa dajú tie obrázky stiahnut... Nevie niekto poradit?