Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

petaba
15. feb 2008

kde na to treba hladat tie tutorialy? 😉

kattom
15. feb 2008

na webe - aj v anglictine aj v cestine aj v slovencine sa daju najst. pozri si na scrapmanii vo fore cast tutorialy - tam najdes linky na web stranky. je toho strasne vela. alebo si daj do vyhladavaca (napri. google) tutorialy pre photoshop a vyhodi ti straasne vela odkazov. ale zavisi, co chces robit. papier, kvetinky - to si dokazes aj sama nakreslit - alebo pouzitim filtrov vytvorit.
a freebie, ked chces potom publikovat, ulozis ho niekde na net - bud na svoju stranku alebo niekde inde (ja pouzivam www.4shared.com) a odtial das len link.

bihan
15. feb 2008

Myslím, že všetko chce svoj čas a ak sa naučíš poriadne ovládať svoj program, tutoriály na výrobu freebies nebudeš potrebovať 😉

zuky
15. feb 2008

Ďakujem za odpovede...tak hádam za mesiac niečo vytvorím 😀

kattom
15. feb 2008

zuky a co chces robit? element?

zuky
16. feb 2008

...ešte ani sama neviem, iba ma zaujímalo ako sa to asi robí... 😅

petaba
16. feb 2008

no babeny tak uz mam nieco vyrezane a stale je to take zubate ako to spravit aby tie okraje boli pekne zaoblene? 🙂

rabiva
autor
16. feb 2008

Petaba, skus sa popytat na stranke scrapmania.sk, tam napr. hawra vyraba freebicka, tak ti isto zodpovie 😅

niki6
16. feb 2008

ahojte, je to asi dost hlupe ale tie krasne kolaze sa robia v pc???
Chcela by som to vyskusat, vie niekto poradit, prosim?

rabiva
autor
17. feb 2008

Niki, jasne robime to v PC, doporucujem pozriet prve stranky tejto diskusie, resp. tu:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

😎

niki6
17. feb 2008

Prosim ako vlozim fotku do ramceka kde su na nommasle? Dakujem

petaba
17. feb 2008

niki musis ju vlozit/premiestnit pod vrstvu ramceka 🙂

mischell7
18. feb 2008

Ahojte maminky...Robím v gimpe a keď som ho dnes otvorila a chcela otáčať foto tak sa to nedalo,funkcia otáčanie sa mi ukazuje ako preškrtnutý krúžok...

niki6
19. feb 2008

Ahojky, prosim ako obrezem fotku tak aby som to nemala take zubkove??? Dakujem

kattom
19. feb 2008

niki6 - asi myslis vyrezavanie casti fotky - bud cez masku sa to robi alebo gumou mozes /to trva hroozne dlho/ alebo kombinaciou pera a vystrihnutia a gumy - navod na masku najdes na baby-cafe.
mne najviac vyhovuje kombinacia pera a gumy, s maskou moc neviem robit
perom si vyznacim cast, ktoru chcem nechat, potom dam ctrl+J (skopiruje sa mi to do novej vrstvy) - povodnu vrstvu s fotkou zahodim, a dorabam gumou (striedam si normalnu gumu s tou gumou co ma hviezdicku - carovnou gumou)+ carovna palicka

alebo ak mam ram z nejakeho template - robim to cez template - dam foto skopirovat do cesty k vrstve, kde mam template, stlacim ctrl+alt+G - sa mi to vlozi iba tam a potom si len prisposobim velkost fotky (tu je vyhoda, ze nic neorezavas a je to velmi rychle
tak snad ti to pomohlo 😉

niki6
19. feb 2008

prosim vobec nechapem ako mam prekryt vrchnu vrstvu spodnou, mozes mi to trocha vysvetlit, prosim?

kattom
20. feb 2008

niki6 - ja robim vo photoshope - ak mas photoshop - ked ho mas otvoreny - tak si daj zobrazit hore cez listu v zobrazeniach (2. od konca myslim) - vrstvy: to sa ti vyhodi taka mala tabulka (mozno ju mas aj otvorenu niekde na boku) a tam vidis zoznam vrstiev tvojho obrazka - cisla alebo nazvy vrstiev (vedla kazdej vrstvy je vzdy take oko a prazdny stvrcek). ked je v tom stvroceku stetec, tak na tej vrstve prave stojis/s tou vrstvou prave robis. ak si chces prehodit poradie vrstiev, tak staci chytit mysou vrstvu, kde si, drzat mysou a presunut si ju vyssie. vrstvy sa ti automaticky ukladaju od najspodnejsej po navrchnejsiu - tam si to iba prehod. pri uplne poslednej vrstve alebo uplne hornej, to niekedy nejde dobre prehodit - vtedy sa postav/aktivuj si = aby si tam mala stetec/ na tu uplne najvyssiu vrstvu a daj ju o jednu vrstvu dole. je to uplne jednoduche 🙂

mimusiacik
22. feb 2008

Ahojte bambulky!
mozno sa niekomu zidu snezienky k MDZ 😀 😉 ...inac ako sa Vam vsetkym vodi????? 😉
http://www.storeide.se/gunhild/index.htm

mimusiacik
22. feb 2008

🙂 v linku o 21,02h klikni prosim vlavo v stplci na friday freebie otvori sa to ,o com pisem 😅

niki6
23. feb 2008

Awojky, ako sa pouziva ta carovna palicka? Som z toho uplne mimo, lebo mi to nejde, pozerala som si aj ten navod, ale vobec mi to podla toho nejde, prosim ak mozete tak mi pomozte, dakujeeeeeeeeeeeeeem za vsetko

monkula
23. feb 2008

niki, klikneš si čarovnou paličkou na miesto, ktoré chceš odstrániť, ono Ti to orámuje všetko ,čo odstráni, dáš úpravy, vyjmout a je to..
Ale čarovnú paličku odporúčam použiť len vtedy, keď máš tmavé pozadie a svetlé to, čo si chceš nechať, inak Ti to vyjme viac, než potrebuješ, ja najradšej používam magnetické laso..

niki6
23. feb 2008

Noo ale ja mam dost tmave fotky a rucne to ide strasne tazko, vzdy to mam zubate a to sa mi nepaci. Ked to vyrezavas lasom, dari sa ti to??Lebo mne moc nie

monkula
23. feb 2008

tak potom skús tú paličku.. Orezávam magnetickým lasom a ešte sa to dá pekne dogumovať...

bihan
23. feb 2008

Niki, princípom čarovnej paličky je, že ti vyberie jednu farbu (s prípadnými odtieńmi - záleží na nastavení), takže ak nemáš kontrak medzi podkladom a objektom, bude sa ti to orezávať veľmi ťažko...neviem, v akom programe pracuješ, ale ak nechceš, aby to bolo zubaté, hore v okne nástrojov paličky si nastavíš Progresivity (fakt neviem, ako je to popísané v našich rečiach 😅)...
Ale možno je fakt vhodnejšie, ako hovorí Monkula, použiť magnetické laso, ktoré hľadá okraje a potom dogumovať 😉

veverica
25. feb 2008

da sa vo photoshope vyrezat kruh? Ako prosim?

kattom
25. feb 2008

veverica - pouzi hned prvy nastroj - vyber - tam si prepni z obdlznika na kruh - urob si kde potrebujes - ak si chces vyber upravit - tak hore na liste najdes take ze "trasform selection" - uprav vyber - si to nastav podla potreby a potom staci stlacit iba sipku spat na klavesnici (nad enterom co byva a pouziva sa, ked nieco mazes z textu) a malo by to byt. ak nechces kruh mazat, ale naopak - z fotky, aby ti ostal - tak bud si ten vyber skopiruj do novej vrstvy (ctrl+J stlac spolu) alebo si klik mysou a tam si daj "inverse" - neviem, ako je to v slovenskom prelozene - zmenit vyber? obratit vyber? - vyberie ti vsetko okrem kruhu a daj zasa tlacidlo sipka dozada

bolulka
26. feb 2008

ahojte, hladam nejake pekne ramceky. poradite stranku? 😕

veverica
26. feb 2008

dakujem kattom

kattom
26. feb 2008

bolulka - pozri do fora na scrapmania 😉
veverica - niet za co. a daj nieco do galerky na scrapmanii, nech si pozrieme