Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

luculka
31. júl 2007

uz stahujem...a do photoshopu to ako dostanem? 😕

glorita
31. júl 2007

lucul zacni photofiltrom ten je lepsi ako photoshop 😉

droby
31. júl 2007

ak to stiahnes tak to mas zazipovane dvakrat klikni a tym to rozzipujes a ukaze ti to subor, ten otvoris a jednotlive casti normalne presunies do fotosopu, mas otvoreny aj fotosom a chytis mysou tie vecicky a prenesies ich na prazdnu plochy fotosopu 😉

luculka
31. júl 2007

a fotku k tomu ako vlozim aby mi to nezmizlo? 😅

droby
31. júl 2007

ked mas njaky ten papier vo fotosope tak tak isto tampretiahnes aj fotku a vlozis ju rovno na ten papier ktory mas uz otvoreny vo fotosope, ona sa ti tam roivno spravi ako dalsia vrstva a mozes a nou manipulovat

hawra
1. aug 2007

Ahojte
Tento link sme sem uz davali, pre zaciatky s photoshopom podla mna velmi dobry: http://digiscrap.baby-cafe.cz/phot/
Potom treba uz len skusat a skusat. Kopec veci som sa naucila tak, ze som skusala, nieco mi vyslo, nieco nie. Ak to uz fakt neslo, tak som si nasla nejaky tutorial na nete.
Tiez este raz ponukam navod k photoshopu v anglictine, ak niekto chce.

Vcera som sla skoro spat, nejako nebola nalada na nic ☹
Chystam sa na novu challenge na www.thedigiboutique.com tak dufam, ze sa mi nieco do soboty podari splacat.
pekny den.

mmem
1. aug 2007

ahojte
ja mam nejaku tvorivu krizu 😀 sa mi nic nechce

yonanevi
1. aug 2007

ahojte ja mam photoshop v anglictine to je ina makacka stale hladat nieco 😀 napiste mi ako sa robi ked chcem nieco z fotky vymazat

mmem
1. aug 2007

ahoj skus to s gumou, klikni na vrstvu z ktorej chces vymazat,nastav si velkost gumi a malo by to ist

yonanevi
1. aug 2007

jaj dik vyskusam 😀

rabiva
autor
1. aug 2007

ahojte zdravim vas, ja som chora taka brutal angina ma zasiahla, takze nic netvorim aj keby som straaaasne chcelo no proste nevladzem ☹
ale na vase dielka som zvedava!! tak sup sup 🙂
MMEM::: drzim palce aby bol maly coskoro na svete!

loren
1. aug 2007

ahojte toto vsetko co tu popisujete sa da urobit aj bez toho ze nemam farebnu tlaciaren popripade nieco ine? da sa to ulozit na cd a dat niekde vyrobit alebo ako to funguje som v tomto laik 😉

luuuu
1. aug 2007

Ak ste z Bratislavy a okolia alebo z Trenčína a okolia a máte záujem o profesionalne nafotene fotky svojho mimina napiste mi IP,poslem blizsie info 😎

rabiva
autor
1. aug 2007

Loren::: uff kebysi videli moju tlaciaren tak zaplacete 😀 Vobec ti tlaciaren netreba, staci len spominane programiky a v nich tvoris a ked si to chces dat vytlacit tak potom napr. vo forme fotoknihy, nedavno som tak vytlacene scrapiky vo fotoknihe z nay videla u kamosky a bolo to celkom fajn 🙂

rabiva
autor
1. aug 2007

tak davam to pozornosti dalsiu stranku na stahovanie freebies:::
http://nettysscraps.kulando.de/category/freebies

🙂

rabiva
autor
1. aug 2007

a tiez uz tu spominana Alexa:::
http://alexascrap.blogspot.com/search/label/Fre...

🙂

alinka76
1. aug 2007

Rabiva, tak tvoj disk vyzerá podobne ako moj, ked tak pozerám 🙂 kedze ja som zase uprednostnila tlacenu formu scrapbooku, pekne sety si tlacim a ukladam podla farieb a motivov do euroobalov a striham, ked potrebujem. manzel je zo mna hotovy, ked sa rozlozim na stole a gauci, nema si kde sadnut 😀
tiez si to odskakuje moj toner a pan, ktory mi ho stale doplna, nechape, kde ho mozem tolko minat 😀

alinka76
1. aug 2007
mimusiacik
1. aug 2007

🙂 rabiva a alinka - dakujemeee...
rabiva skore zotavenie z choroby,nech Ti neberie ta pliaga invenciu a silu!
bihan - zaujimavy prirastok v albumiku,nove dielko z cinorodeho dna,
udelujem POCHVALU !(mam vobec na to pravo?)
...akoby si bola motylik,kt.hlada ten svoj sladky kvietok...
to prosim Ta cimsi vyrezala tak pekne svoju postavu?
🙂 😀 😅 😵

bihan
1. aug 2007

Rabiva, aj ja držím palček, nech ťa tá potvora čo najskôr opustí (ja mám pokoj od angíny, odkedy mi vybrali mandle 😅)
Mimušiačik, ďakujem, to vždy poteší 😀 Minule som si stiahla jeden kit len s krídlami, tak som ho "musela" niekde použiť (a ten môj malý motýlik ešte na svete nie je 😉).
Čo sa týka vyrezávania, v Coreli je na to super nástroj - guma pozadia... robí to takmer automaticky, iba klikneš mimo predmet, ktorý chceš orezať 😉 Každý program má svoje "niečo".

mimusiacik
1. aug 2007

🙂 bihan - vrucna vdaka za pridanie tych fotociek...su jedinecneeee...a ten MAJAK ,tak to je ...prva liga!!!
Semifinalista scrapbook gramy s hawrikinou dovolenkovou a rabivinou kvapockovou - vsetky tri na prvom mieste mojho rebricka...

To kedy ja take budem vediet,po akej dobe?

loren
1. aug 2007

holky skusam to stiahnut ale nejde mi to otvorit pisu tam ze je to v cestine no je to anglicky to gimp.cz a photoshop je ich tam viac ale je to na kupenie nie zadarmo

mimusiacik
1. aug 2007

🙂 Óóóóo vďaka za vyslysanie prosbiciek - hawra,
a umiestnenie svojich prac tu na MK do albumikov,budu nam velkou inspiraciou...tak droby a rabiva ,este,este aj vy prosiiimmmm...

hawra
1. aug 2007

🙂
mimusiacik a vsimla si si tie blikacky, co mam v popise albumu Anetka? Ked na ne kliknes, tak ta hodi rovno do mojej galerie a do blogu 😀

mimusiacik
1. aug 2007

🙂 Jasne,ze nevsimla...chichichi...evidovat som evidovala,ale ze na to mozno kliknut,a ze ma to posunie niekam dalej,tak to je na puka ako som ja VŠ...vdaka za avizo...idem mrknut!To ma i rabiva,a este som take fialovostriebornetrblietave videla v nejakom albumiku,skoda ze si nepamatam v kt....fnuk,fnuk...

hawra
1. aug 2007

rabiva nema klikacie 🙂

mimusiacik
1. aug 2007

🙂skoda...uz som mrkla a vsetky su uchvatne, a interesantny je ten "kvazi akoby malovany obraz - potretik" - lubi sa mi...

mimusiacik
1. aug 2007

🙂 loren moja,ja Ti v tom vobec neviem poradit,ja som total zaciatocnik...ale urcite Ti odpovedia nase sikulky,len vyckaj chvilocku,nezanevri...

hawra
1. aug 2007

loren, gimp je cesky tu: http://www.stahuj.cz/grafika_a_design/tvorba_gr...[hledano]=gimp&g[oz]=2.2.17 alebo tu: http://www.slunecnice.cz/sw/gimp-windows/
photoshop sa da stiahnut zadara len skusobna verzia na 30dni myslim, inak je plateny.

loren
1. aug 2007

no zlatka to je to iste ono to tam pise nieco anglicky po stiahnuti a dovoli mi to len klik na cancel