Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

hawra
3. okt 2007

teuska a sla si podla tohto navodu?
http://digiscrap.baby-cafe.cz/phot/
najprv si treba otvorit photoshop a potom hore na liste dat Soubor > Otevrit a prehladavat zlozky v pocitaci, kam si si tie stiahnute veci ulozila...
ten navod je podla mna super urobeny aj s obrazkami, tak to skus.

teuska
3. okt 2007

uz som na to prisla, dakujem vam 😀 chcela som sa opytat kde by som mohla najst tie kalendare na jednotlive mesiace. A zaroven vas chcem pochvalit ake ste velmi sikovne a podakovat za vsetky uzitocne rady a informacie. Velmi sa mi vase dielka pacia a dufam ze moje tiez raz bude k svetu 😅

hawra
3. okt 2007

teuska, ak myslis sablony na mesiace do kalendara, tak tie najdes na mojom blogu.
www.digiscraphawra.blogspot.com 😉

hawra
3. okt 2007

baby, ak najdete nejaku poknu pavucinu (bez pavuka, ble 😝 ), myslite na mna, prosim. 😉

kornelia
3. okt 2007

Juj zasa je tu vela peknuckych novych vytvorov,
evercila, ten zimny je nadherny, ako si robila tie ramiky, su hotove, alebo je to nejaky trik? Hrozne sa mi to paci, take akoby rozmazane.
Dnes som tiez napredovala v zdokonalovani pomocou Pavlity, tak sa kuknite, vyskusala som si aj tienovanie aj vystrihovanie a dala dokopy.

A idem na kalendar tento mesiac. Viete mi niekto povedat, kolko miesta zabera ten kalendar, myslim predlohu - hawra - mam totiz limitovane stahovanie, tak len preto sa pytam. dakujem 😉

mmem
4. okt 2007

hawri: nemam veru,ja mam panicky strach z pavukov
evercila: ten zimny je fakt nadherny,musim aj ja nieco take zaobstarat malemu,fakt chutne, mne sa paci aj ten junovy, ako si urobila tie perlicky??
kornelia: to tienovanie je pekne,ja take este neviem,mne sa paci este aj ten dovolenkovy

evercila
4. okt 2007

ahojte!
to hawra: hladala som, nemam 🤐 ale mozno teraz bude viac "halloweenskych", a nejaka sa najde 😀
to kornelia: tie 3 ramiky su scasti hotove, ta vonkajsia cast, vnutrajsok som robila gumou, aj po obvode toho velkeho obdlznika. Ale aj to biele sa da urobit stetcom alebo gumou, ak mas taky hrot, len mne sa nechcelo, lebo som niekde vyhrabala uz hotovy 🙂
to mmem: ten "prve foto" sa mi paci, mam rada ciernobiele veci 🙂

hawra
4. okt 2007

dobre ranko,

kornelia, kalendar ma nejakych 550kb zipnuty. Kebyze si mala problem, mozem ti to poposielat mailom alebo tak nejak.

evercila, mne sa teda paci ten orientalny. 😉

mmem, nie som sice evercila, ale tie perlicky su z kitu "100% nature", ak ma pamat neklame. 🙂 Tiez som ich pouzila.

evercila
4. okt 2007

hej, prave som si pozerala, kde to bolo 🙂)) presne tak, ako pises 🙂
pri tej prilezitosti sa ta chcem, hawra ,opytat, ako si to "archivujes", teda odkial si si to stiahla a tak...
lebo ja si to stiahnem, premenujem na "svojsky" a potom sa uz nestaram...akurat som potom zistila, ze ked sa niekto opyta, tak by nebolo odveci poradit
/a takisto v tych sutaziach tiez treba mat "zdroj", ze ? /sice nezeby som do sutazi sla, ale clovek nikdy nevie .../
dik za pochvalu, to povzbudi 🙂

hawra
4. okt 2007

este som chcela, evercila, v tom tvojom kalendari, sa nedaju prepisat tie dni na slovenske? Nazvy mesiacov mas v slovencine a nazvy dni v cestine, to mi trosku udrelo do oci. 🙂

evercila
4. okt 2007

hej, viem, to bola len "slovenska skusobna" verzia na konika 🙂
my zijeme v cechach a bude to nakoniec po cesky 🙂 nech sa stari rodicia naucia nazvy mesiacov, ktore bude vnuk pouzivat 🙂)))

hawra
4. okt 2007

subory nechavam po rozbaleni tak ako su, nepremenovavam. Prave preto, aby som potom vedela pisat kredit. Inak v kazdom kite, co si stiahnes mas taky jeden subor s nazvom TOU vacsinou a tam je pokec od tej dizajnerky ohladne autorskych prav a podobe. Tak odtial sa tiez da zistit autor kitu.
Nielen v sutaziach by bolo fajn to uvadzat, ale tiez vsade kam to vystavis. Aby ostatni vedeli odkial je ta ktora vec a tiez je to taka nepisana slusnost. A tiez to toho autora (vlastna skusenost) celkom potesi 🙂
Na zahranicne stranky by som si ani nedovolila dat scrap bez uvedenia kreditu.
Priznavam, ze tu som to zanedbala a ani neviem, kam by som to narvala, ci by sa to voslo do popisu fotky. Hm, musim skusit.

mmem
4. okt 2007

dakujem: hawra,evercila a kde najdem ten kit? 😅
inak ja som si zo zaciatku tiez vsetko premenovavala,ale teraz si to tiez nechavam pokope, je to lepsie

evercilaa kde v CZ zijete a dik za pochvalu 🙂

hawra
4. okt 2007

mmem, tu: http://mary1501.ma.funpic.de/displayimage.php?a... ale uz ho nestiahnes ☹
perlicky ti mozem poslat vecer, hm?

dzidzuska
4. okt 2007

kocky ked uz sme pri tych kalendaroch a chcela by som jeden papier na cely rok v takom plagatovom formate mam to robit na format a4 a potom sa to zvacsi alebo je na to nejaky format uz preddefinovany???

hawra
4. okt 2007

dzidzuska, A3 je vacsi rozmer ako A4, ak by sa nedalo nastavit A2 alebo A1, tak by som to dala na A3 minimalne.

janullka
4. okt 2007

hawra

stiahla som si od teba kalendar 2008 a nazvy mesiacov aj cisla mam jednofarebne ako to meozem zmenit na farebne akosi na to neviem prist ☹

a tu som nasla dake pavucinky no asi sa plati za ne 😅
http://www.digiscrap.ch/site/index.php?option=c...

dzidzuska
4. okt 2007

hawra dakujem

hawra
4. okt 2007

janullka, vcera som to farbenie pisala, je to na predchadzajucej strane, skus mrknut.
Schvalne som tie mesiace robila jednofarebne, aby ste si ich vedeli zafarbit, tak ako potrebujete.
dik za pavucinky, tieto som nasla, chcela by som skor nieco cele, nie len do rohu. 🙂

evercila
4. okt 2007

to hawra: no ja som si to premenovala, lebo som v tom mala chaos 😢 a nic som nevedela najst 🙂
to mmem: v ostrave, nic moc, ale okolie je pekne 😉

bubaczik
4. okt 2007

ahojte..
hawra aj ja chcem perlicky 😅
ja som ich zhanala,nevedela som kde si ich stiahnut..a ja vam poslem moje perlicky,take strieborne 😉

janullka
4. okt 2007

hawra
akosi to neviem najst alebo nevidim postup ako to spravit
vies ze pre mna to treba polopatisticky 😅

kili
4. okt 2007

Dali ste si niekto spraviť fotoknihu (www.moja-fotokniha.sk)? MM mi včera ukázal prospekt a na skúšku nahodil nejaké fotky do programu a vyzerá to super 😵 , len samozrejme by som to chcela nie len čisté fotky ale takéto, čo robíte vy. Moc to síce neviem, ale niečo možno vyskúšam. Mám čas, chceli by sme to spraviť k prvému roku malých. Fotka na obale by bola s ich tortou. Chcela by som dákych 100 fotiek a asi formát 21x21 plátenná väzba, to by mohlo výsť okolo 1400,-, možno aj menej.

evercila
4. okt 2007

to kili: ja mam doma fotoknihu zo svadby, ale A4, davala som tam strasne velke fotky, a potom som lutovala, ono to totiz nieje na fotopapieri, takze uplne velke fotky boli take divne a bolo na nich vidiet riadkovanie...
ale ak to urobis asi mensie, tak to bude O.K.
my sme davali do fotolabu.
na vianoce tiez davam robit nasho prcka 🙂

kili
4. okt 2007

však to 21x21 by nebolo až tak veľké a fotky by nikdy neboli cez celú stranu, lebo by boli tie hovadinky okolo 😀

hawra
4. okt 2007

janullka, pisala som to o 16:05h, no pre gimp ti poradit neviem. ☹ no musite tam mat nieco podobne. 😕
perlicky budu vecer, poslite mi mail do IP. 😉
tie tvoje, bubaczik, su od Pett zo scrappicnic, vsak? tak tie mam. 😉

hawra
4. okt 2007

evercila, ci to riadkovanie nebolo sposobene prilis malym rozmerom.
Teraz o tom bezala debata na baby-cafe.cz, stale treba zacat pracovat s rozmerom 300dpi. Teda, ked si otvoris novy dokument a nastavujes rozmery, tak treba zadat 300dpi, aby to potom pri tlaceni malo dobru kvalitu.

bubaczik
4. okt 2007

hawra no hej hej,odtial su 😉

evercila
4. okt 2007

no prave fotka bola O.K, len bola straaasne velka, ono by to nebolo az tak vidiet, keby som dala o trochu mensiu, napr. s bielym okrajom, ale ja som dala uplne na celu stranu. ale to neva, nabuduce dam mensie.
ani to esteticky nevyzeralo az tak dobre.