Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

mimusiacik
12. nov 2007

🙂 hawruska...to nemozes zavislackam tesne pred odchodom hodit vynoveny link,na kt.uz zabudli,opat cumim ako mys z muky ,nevidim,krioze bolia a ja opat prikovanaaa...
VRUCNA VDAKA SI NAS VZACNY POKLAD!RABI i ty
+ ustretovy spol 😀 😅 😵

mimusiacik
12. nov 2007

🙂no des ...kolko mam preklepov,ked nasledne po sebe citam...najvyssi cas zalahnut!... 😔 sladke sny! 😉 Zajtra uspesny den!

pavlita
12. nov 2007

a este s mojou polovickou scrapik v albume digiscprapbook...co myslite? 😀

hawra
13. nov 2007

pavli, tak ten je velmi vydareny, parada. 😉

dianty
13. nov 2007

Ahojte,

dá sa tento program niekde stiahnúť? Alebo aspoň niečo podobné?

ďakujem!!!

nguyen
13. nov 2007

dianty, ktory "tento"? 😉

dianty
13. nov 2007

nquyen-no nejaký program na takú úpravu fotografií, ako majú niektorí urobené, ja neviem, napr. ten digiscrabbook.. a aj kde sa dá urobiť kalendár.. nevieš kde?

nguyen
13. nov 2007

skus precitat od zaciatku ja viem ze je toho straaasne vela ale selektuj podstatne info, alebo skus temu digiscrapbook pre zacaiatocnikov, tam to myslim meggie (alebo ako sa to pise sorry, meggie 😅 ) vysvetlila na prvych dvoch stranka dost po lopate, a su tam aj linky na tutorialy - navody a popisy ako robit v ktorom programe.

V podstate za seba mozem povedat ze som vyskusala programy 3, najskor photoshop, ten je podla mna najlepsi ale neskutocne drahy aspon tu kde zijem je to nemyslitelne, potom je tu paint shop pro ktory je tiez super, ale pre mna bol zo zaciatku dost komplikovany ale ked uz mu prides na chut, myslim ze sa vyrovna aj photoshopu a je ovela lacnejsi no a teraz som skusila robit aj s gimpom ten je zadara, sice nie je taky sofistikovany ale o to jednoduhsie sa ovlada, doporucujem zacat s jednym programom naucit sa ho ovladat a potom casom mozno vyskusas iny ale nesnaz sa pochopit naraz dva ci tri, uz jeden je na zaciatok dost, tolko moja skusenost, takze kuk k zaciatocnikom a ked preluskas zaklady, myslim ze ti tu kazda z nas rada poradi ako dalej 😉

dianty
13. nov 2007

a môžem sa opýtať, ako ste priši k tomu programu digiscrapbook?? ďakujem

nguyen
13. nov 2007

ja teda neviem ako ostatne baby, ale ja program "digiscrapbook" nepoznam, teda poznam nejake programiky predavane tu vo francuzsku napriklad pre "rychlo-kvasene" scraperky spolu s kitikmi ale vysledok aspon co som mala moznost vidiet, nic moc, teda ak ma niekto ine info rada si necham poradit iba co som videla sama, stalo za ... takze to su pre mna programy "digiscrapbook" a su pre niekoho kto nema vela casu a nie je narocny na kvalitu pracuje s nimi ale myslim ze baby tu na koniku robia prevazne s photoshopom, psp, gimpom a podobne (sorry za programy ktore som nemenovala)

diany precitaj si tych zaciaticnikov bude ti to jasnejsie 😉

evercila
13. nov 2007

dianty, digiscrapbook je nazov toho vytvoru, ktory ti vznikne, nie program.
potrebujes na to dve veci :program, ako pisala nguyen, a zvysok /elementy, kity, ramceky/ si stiahnes z internetu.
pohladaj si diskusiu digisrapbook pre zaciatocnikov a precitaj si aspon prvu stranku, nema zmysel tu kopirovat zakladne informacie...tak horsa do toho
😀

dada30
13. nov 2007

droby, tou ruskou stránkou som nadšená.Sú tam nádherné obrázky, nielen deti. Je tam toľko toho, že by som sťahovala aj celý deň 🙂

bihan
13. nov 2007

Uf.. tak na Rusku sa ja nechatám.. si ani neviem v menu vybrať 😅
Ale práve som našla niečo od Nicolette z BC (teda určite by ste to našli aj vy 😀) Jungle Fever
http://everydayslittlemoments.blogspot.com/

hawra
13. nov 2007

baby, pozor na tu rusku stranku, su to "povyberane" rozne kity a rozdelene do kategorii. Pre obcasne osobne pouzitie asi fajn, ale ak by ste chceli davat scrapy niekam do galerii a pisat credit, tak ho nebudete vediet, pretoze ta ruska autor nie je a povodneho autora tazko dohladate.
Takze tak. 😉

bihan
13. nov 2007

Aha, tak to ja radšej budem hľadať v kitoch 🙄

mmem
13. nov 2007

ahojte🙂
dnes neprispejem ziadnymi linkami,ale aspon som ako - tak dokoncila jedno dielko.Konecne som pochopila na co su template 😀 chvilku to trvalo,ale uz mi to je jasnejsie 😅
Prosim o pripomienky 🙂

pavlita: to nove dielko je krasne 🙂

erika153
13. nov 2007

mmem ake krasne 🙂 ja som po sto rokoch tiez jeden spravila ale nic moc 😒
ozaj ked davate do roznych galerii diela, to je povinnost napisat z cieho kitu to mame urobene? ved ja ked si pomyslim, ze jeden scrap mam aj z 10tich 😀 tak by som asi tazko pisala nieco k tomu 😀

pavlita
13. nov 2007

dakujem...
First moment je peknucky...
Dianty, neboj sa, vsetky, co sme tu sme chceli hned robit take krasne scrapiky...ale chce to cas...veeeela veeeeela casu... 😉

pavlita
13. nov 2007

Erika, myslim, ze kym to mas v nejakej galerke, ako je napr. aj nasa...tak nie, ale, ked uz mas vlastny blog, tak ano...ale to fakt neviem, ci teraz netrepem... 😀

hawra
13. nov 2007

erika, no je to teda taka povinnost a hlavne slusnost pisat tam co si od koho pouzila. Tu v nasej galerke sa to neda pisat, nie je na to dost miesta, ale na zahranicne galerie a na blog urcite.

hawra
13. nov 2007

mmem, super, som rada, ze si vytrvala a zvladla si to 😉

erika153
13. nov 2007

dik za odpovede 😉 😉
ja svoje vytvory nebudem davat na zahranicne galerie, pretoze nemam co ponuknut aspon z mojho pohladu. tiez som rozmyslala ze keby ja som mala pisat od koho som co pouzila tak to neviem, lebo ja vyberam tzv. "halabala" ale mozno to raz nejako "zharmonizujem" 😅
a vsetky vase nove diela su uzasneeeeeeee! 😵 😵 😵

evercila
13. nov 2007

mmem, super "hraniece" okolo fotiek!
pavlita, mas tiez krasnu novinu ! 🙂

decka, kde su meggi, rabiva, adusa? ....

meggi
13. nov 2007

Ale ste toho popísali, nestíham čítat... Ja som celý den nebola na PC, boli sme vonečku a užívali si sniežika a člaptanicu 😅 a potom sme boli na návšteve - tak musím dohnat a dnes budem asi dllllho hore,aby som dorobila ten kalendár.
Babulky,čo robíte kalendáre - aké mate nastavené rozmery... Viem, že sa písalo, že treba nastavit v photoshope na rozmer strany A3, ale ja robím v photofiltroch a tam sa to nastavit neda - iba presné rozmery šírky a výšky.Dakujem.
Pokukam aj vaše linky, čo ste podávali, len akosi nestíham...

hawra
13. nov 2007

http://brentboone.typepad.com/brens_blog/2007/1...
ako freebie je ta vianocna abeceda
Inak ten kit nema chybu, slintam tu 😉 rozmyslam, rozmyslam... stoji 6$ 😨

pavlita
13. nov 2007

Meggi A3 neviem, ale ja na A4 som davala 210*295 mm 😉

mmem
13. nov 2007

jeden zimny na dobru noc
http://www.ksellmann.de/blog/index.php?frontpage

dakujem,ale este mi tam stale niecooooo(neviem co) chyba,zajtra skusim prerobit

inspiraciu som cerpala od petruschky z baby-cafe(vyber foto)-normalne nepouzitelna fotka,ale je jedina na porodnej sale zo Simonkom,tak som ju chcela niekde vyuzit a to ramovanie -ma inspirovala hawra 😉

este raz vdaka za skvelu temu a vybornym navodom na baby cafe 🙂 dakujeme 🙂

meggi
13. nov 2007

pavlita - dik mooooc... a už to máš aj vytlačené? Mne sa zdali tie rozmery moc malé,nie? Asi to tak bude... Dik moc, aj na baby-cafe také majú,len sa mi to nezdalo.

mmem
13. nov 2007

http://mamalyle.blogspot.com/2007/10/freebie-di...

vesele farebne

meggi: ja mam PS a davala som si tlacit aj A3 aj A4, ja som si tukala cm 21 a 29,7 cm
neviem ci si chcela vediet toto

erika153
13. nov 2007

mmem tak dufam, ze mi potom poradis kde si mam dat tlacit kalendarik aj ja 🙂 v takych rozmeroch ako chcem ja ..