Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

luculka
19. nov 2007

v gimpe...ale asi to bude to iste... 😉

nguyen
19. nov 2007

baby gimpacky mozem mat prvacku otazku? 😔 Ked v gimpe ukladate na zachovanie vrtiev robite to v png alebo v tom xcf ci ako sa to vola, fakt si tie skratky nepamatam, a ak, tak preco ukladate tak ako ukladate? Nevidim rozdiel a chcela by som pochopit aj tuto stranku programu,dakujem 😉

mmem
19. nov 2007

dakujem baby, strasneeeeee sa tesim, idem sama s malym tak na mna v stredu myslite, ak sa do 3tyzdnov neozvem tak to nemdopadlo dobre 🙂

hawra : gratulujem si sikulka

danu
19. nov 2007

nguyen dakujem viem uz pomaly vsetko len neviem ked spravim kalendar ako ho mam ulozit aby som ho mohla dat potom do tlace? alebo este keby som ho chcela upravit. Robim v gimpe. Dakujem

evercila
19. nov 2007

to nguyen: neviem, kto robi v gimpe, este sa tu tak neorientujem...

ja si ukladam vzdy v psd, a az to mam definitivne, tak si dam v jpg.
V psd totiz mam tie vrstvy, krok po kroku, takze ak sa mi nieco nepaci, tak tu vrstvu zmazem, upravim velkost alebo farbu...v jpg uz su vsetky vrstvy zlucene do jednej.

nguyen
19. nov 2007

aj ja si ukladam vsetko do formatu ktory zachova vrstvy dokonca aj ked si myslim ze uz nechcem nic menit lebo nikdy nevies 😀 ale tie formaty ktore som spominala oba zachovavaju vrstvy preto sa pytam bab gimpacok aky je medzi nimi rozdiel aby som sa poucila lebo neviem 😉

luculka
19. nov 2007

nguyen a v akom formate to ukladas?

nguyen
19. nov 2007

v tom prvom co sa ti ponuka, neviem presne xcf, cxf? neviem ale ked som robila freebiecka tak som ich musela dat do png co je v podstate podla mna to iste ale neviem dam si poradit preto sa pytam co je lepsie

meggi
19. nov 2007

hawra - supiš, perfektné správičky -teším sa s tebou 🙂 a tie scrapíky - no kráááása 😉 😵
dorobila som nejaké mesiace v kalendári,tak budem velmi rada,ak mi napíšete nejaké podnetíky, čo by ste zmenili, doplnili, prípadne prerobili. Dakujem pekne.
Nestíham teraz stahovat žiadne stránky, tak mimusiacik - ked na niečo natrafím, určite hodím linky...
Ja som si chcela objednat cez 24print, ale neišlo mi to a odpísali mi, že niektoré PC su tak konfigurované, že to neide - tak musím z nejakého iného compu... Neviete niekto cenu na A4 z tejto českej stránky???

neka
19. nov 2007

Ahojte, tak tu je moj najnovsi vytvor 🙂 z Evkinych narodeniniek 🙂
http://digiscrapneka.blogspot.com/

hawra
19. nov 2007

nguyen, rozdiel je asi ten, ze psd a png vie otvorit photoshop aj gimp, ale tie druhe gimpacke subory asi len gimp. 😉

nguyen
19. nov 2007

dakujem, hned sa mi bude lepsie spavat 😀 ale nie dik hawra ja som si myslela ze to bude asi najpadnejsi dovod ale tych pripon je tam tolko ze sa pytam ci maju fakt vsetky svoje opodstatnene vyuzitie. inak super ten vianocny kit, wow ako si robila skoricu? Ci tajomstvo sefkuchara? Je skvela. teda este som nestahovala, nejak sa neviem pribrat k scrapovaniu uz zo dva tyzdne ale kukam ako tebe pribudaju dielka, naaadherne fakt, az som kus frustrovana 😀 😀 😀

erika153
19. nov 2007

hawra dik za radu, tak mi to ide s tymi percentami 🙂

len este pospekulovat nad tym ako to umiestnim presne do stredu 😔

k tym vrstvam, ja ak este chcem s danym obrazkom pracovat ukladam do psd, aby mi ulozilo vrstvy, pretoze png tiez hodi vsetko do jednej.

hawra
19. nov 2007

erika, k tlaceniu potom budes potrebovat to ulozit v jpg, ale kym s tym pracujes a menis, tak psd je spravne riesenie.

nguyen, ale nie tajomstvo to nie je 😀 vezmes skoricu, narves ju do skenera, oskenujes a potom orezes a vymazes pozadie a ulozis ako png. 😝
Tiez neviem co vsetky tie pripony znamenaju, pouzivam tie zakladne. psd, ked sa k tomu chcem este vratit a pracovat s vrstvami, jpg, ked to chcem dat na web alebo to pripravujem na tlacenie a png je ako jpg, teda splasne to vsetko do jednej vrstvy, ale to okolie ostane vyrezane, cize sa to hodi na elementy. Ak by si element maly clenity nerovnomerny ulozila ako jpg, tak ti to tam prirobi i biele pozadie a to potom uz nie je element ale obrazok. 😝

nguyen
19. nov 2007

skoricu si narvala do skenera??? 😀 😀 😀 wow, musim odkukat tieto metody, ja som pozadu v pokroku ja vsetko fotim fotakom a potom to tak aj vyzera 😅 ze to radsej necham tak. Ja som chcela raz urobit taky harok papiera vytrhnuteho z bloku bol taky stvorcekovany a ked som ho zoskenovala sotva som tam nieco videla, nejak to nastvaujes? Vidis teraz ma za pochodu napadlo, mozno podlozit ciernym resp. tmavym papierom hmmm 😒 uvidime co to da, kazdopadne dik za napady 😉

hawra
19. nov 2007

no hej, oskenujem a ked to nejde tak podkladam jednofarebnym papierom, ale niekedy, ked je automaticke nastavenie na skeneri, tak to nenaskenuje dobre, vtedy to prepnem na manual a nastavim na farebny dokument (foto), lebo ilustraciu tak dobre nenaskenuje. Ale ak mi to skener nijako dobre nevezme, tak vtedy fotim na jedofarebnom pozadi. Napr jablko je fotene. Klinceky, skorica aj dula su skenovane. Anjelik je foteny, ostatne postavicky su skenovana servitka. 😉

erika153
19. nov 2007

hawra stiahla som si vianocny kit, dakujem je krasny... urcite z neho nieco na vianoce spravim 😉 😉

skorica v skeneri ?? no tak som sa teraz schuti zasmiala 😀 😀 😀

luculka
19. nov 2007

a ked uz nejaký kit vytvorim,,,,ako ho vlozim aby si ho ostatní mohli stiahnut? 😕

erika153
19. nov 2007

hawri a tie pomarance a badiany co mas v tom scrapiku mas odkial? 😅 😅 aj tie su krasne...

ja najprv musim vytvorit poriadne scrapy aby som mohla aj elementy zacat 😀 a kym nebudem mat poriadnu pamat v pocitaci tak si mozem doma pískať. 😀

mmem
19. nov 2007

hawra:to je super,na to by som teda neprisla 😀

pavlita
19. nov 2007

Babenky, prosim Vas, robim jedalny listok pre jednu restiku, neviete niektora, kde by som nasla taky akoby obhoreny ramcek?

pavlita
19. nov 2007

Meggi, k tomu 24print, A4 tam stoji 10,-ceskych, ale musis si dat papier standart 200mg, ten je taky tvrdy, kriedovy...lebo nastaveny maju 150 a to je o nicom...zajtra im posielam korunky a do troch dni posielaju objednavku, tak dam vediet, ci je to tak, ako pisu a ci to stoji za to...ale ja som dala A3, tam ma to vyslo A3-na 20,25kc...cize spolu mi dali k uhrade 236kc, zvolit si musis kalendar, ked uz ides objednavat a tam si zadaj potom ten typ papiera. Len este nieviem, ci mi to uz pride normalka zviazany kalendar, alebo len stranky...no nic ved uvidime...

pavlita
19. nov 2007

Ten kalendar mas velmi pekny...
Hawruska same super spravy, ja ti tisko zavidim, ze si taka popularna, kazdu chvilu ta niekto vola do teamu...supisne...no a vianocny scrapik krasny vonavy..
Nelluska, velmi pekny april...
Ja robim v gimpe svoje vecicky a pracovne vacsinou vo photoshope, v gimpe si ukladam vrstveny obrazok s priponou .xcf a pokial viem, ozaj nemaju tie pripony nejaky zvlast vyznam, ide len o to, ktory program podporuje aky format suboru, cize a tiez to, ze jpg a png su najpouzivanejsie...
😉

pavlita
19. nov 2007

Danulka, prosim ta odkial mas to macickove pozadie, moja Klarka ich zboznuje, odkedy ma domacu supravicku s takouto macickou...
Aj torticku na rocik sme robili prave s touto micinkou...
Idem vam hodit nejake fotecky... 🙂

erika153
19. nov 2007

pavlita aj ja si davam robit kalendar v 24 print, uz mam hotove 6 strany. tak ja si myslim, zeby nam mali prist uz aj zviazane, ale prosim ta daj vediet! 😅 inak tam sa neda spravit kalendar A4 aspon takato moznost tam nieje. 😔

pavlita
19. nov 2007

hej vidis, mas pravdu, ved aj ja som sa cudovala, ale aj tak by som si nedala A4, ked je tam taka dobra cena...a aj ty mas ten bonus 50,-kc pri prvej objednavke?

mimusiacik
19. nov 2007

🙂 pavlita - davala som 2x linky na macicku Kitty zo scrap.gratui.fr

mimusiacik
19. nov 2007
mimusiacik
19. nov 2007

🙂 pavlita skus prerolovat toho mickey mousa...mari sa mi ,ze v takom niecom podobnom boli i tie horoskopova Kitty
http://freebies.scrap-gratuit.fr/kits-coordonne...