Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

evercila
15. sep 2007

decka, moj prvy vytvor, "cvicka " 😀 😀 😀 zacinam od porodnice 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

paska
15. sep 2007

dakujem za rady 😉 momentálne sťahujem a sťehujem a sťa................

rabiva
autor
15. sep 2007

ahojte sikulky, tak chvalim vsetky nove dielka, novacikovia sa pekne rozbiehaju, radost pozerat...
Cicusta, pekne scrapiky, chvalim posledne 2, aj hotove ramceky aj posledny halloween...
Lenka1108, prvy LO ma na moj vkus prilis male fotky, druhy ked rozbalim je volajaky kockovany a treti zas prilis maly 😒 asi si ho moc zmensila ale napad sa mi zda byt fajn 😎
Evercila posledny je vydareny 🙂
Paska stahuj stahuj 😉
Mimusiacik, no ako? Uz ide to T?

Mam pre vas este 2 novinky, tak za 1. mam vlastny blog a za 2. vyrobila som svoje prve freebie, jasne ze za pomoci Hawry (dakovne modlitby posielam kazdy vecer k jej oknam 😝 😀 ), tak dufam ze sa vam budu pacit. Su to nalepky, teda len elementy v .png, dufam len, ze nebude problem pri stahovani a rozzipovani... 😒 ok tak tu je moj blog:

http://rabivadigiscrap.blogspot.com/

dannynka
15. sep 2007

ahojte....
neviete mi poradit???
stiahla som si Gimp a aj pozadie do ktoreho chcem obrazok vlozit no neviem ako??
uz sa s tym trapim trti den a nic.Viem ze je tam ta carovna palicka ale neviem si oznacit miesto v pozadi do ktoreho by mal prist ten obrazok.
pooradite???

hawra
16. sep 2007

ahojte,
ideme na chatu, takze len kratko, vcera som nasla nejake navody na par programov, ktore umoznuju vytvarat digiscrap:
Corel: http://www.scrapbook-bytes.com/a-tuts/publish/c...
Photoshop: http://www.scrapbook-bytes.com/a-tuts/publish/c...
Paint Shop Pro: http://www.scrapbook-bytes.com/a-tuts/publish/c...
Neviem, ci tu este robi niekto i v inych programoch, ale ked tak je tam este navod na Photoshop Elements, Digital Image Pro, Photo Impact a Photo Paint.
Su tam navody na rozne techniky, tak si to mrknite, mozno tam bude nieco, co sa hodi.

Rabi, gratulujem k blogu, nalepky su paradne.

meggi
16. sep 2007

Rabi - super nálepky, aj som si ich už stiahla 🙂
Dannynka, ja s gimpom nerobím ale snád ti nejaká gimpárka poradí 😵 Pozerala si si stránky uvedené v začiatočníckom Digiscrabooku - baby-cafe, tam su všetky návody na gimp

mimusiacik
16. sep 2007

🙂 Rabivuska - cmuk za blog i stiahnute nalepky -
(pre mna ,co este stale neviem zlomit to T v svojom pc - akurat aktualne... 😀 😀 😀 )

Hawruska vrucna vdaka za linky a i za pomoc rabi,
fajn ,ze vetrate a rabivuskine modlitbicky sa cez Vase okna dostavaju az k tvojmu srdiecku a dusi 😉 a maju super efekt pre nas ucha v digiscrapovani...

Pekny slnecny den v prirode,nech je vela zaujimaveho foto materialu na scrapiky!

😉

janullka
16. sep 2007

rabiva

krasne nalepky uz su stiahnute a coskoro budu pouzite 😵

evercila
16. sep 2007

tak , dalsi vytvor na svete 😀
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

dakujem vam vsetkym za rady, podnety, inspiracie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

evercila
16. sep 2007

a mozem pokracovat v hladani velkonocneho, a dalsich "chlapcekovskych" 😀

janullka
16. sep 2007

evercila

krasne ako si spravila tie okraje na fotkach prosim ta ?

no my sme tiez dnes daco nove a spouzitim NALEPIEK od RABIVY

evercila
16. sep 2007

dakujem! 🙂))
to som si spravila najprv na tych fotkach vo photoshope adobe 7, potom som si to tam vlozila...ak mas taky isty program, napisem ti postup...

evercila
16. sep 2007

ja tiez smejdim po vasich albumoch a obdivujem 😀 😀 😀

megginka
16. sep 2007

Rabiva, pekné nalepky - tiež určite využijem, su peknučké...super blog, tešíme sa na dalšie výtvory...

janullka
16. sep 2007

evercila

pracujem v gimpe ale asi postup jeskoro isty nie?

adusausa
16. sep 2007

Hawra vzdy vies niecim potesit... velka pusa za linky 🤐 . Zas sa mozem nieco nove naucit.
Janulka najnovsi vytvor je velmi vydareny, tie okraje na fotkach si pekne spravila 😉
Evercila pekny letny scrapik, farby super ladia.
Ja som sa ponorila uz do takych jesennych farieb aj ked tu mame straaasne teplo (31 stupnov kazdy den 😝 ) ale to asi tym ze mi velmi chyba jasen a farebne listy na stromoch 😅 . Ked pojdem uz skoro domov neviem co budem robit. To budem abstinovat od scrapovania mesiac a pol?...ved to nevydrzim!!!
A nechcem nasim zapratat pc... baby ako to vydrzim? 😲

pipi1211
16. sep 2007

baby stale pracujem na novych dielkach a snazim sa slepsovat a zdokonalovat podla navodov a podla skusania 😀 tak kuk do albumiku 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

adusausa
16. sep 2007

Co je s Bihan? Neviete niekto? Dlho sa nam tu neozvala.

pipi1211
16. sep 2007

no bihan mala tusim teraz niekedy termin tak mozno.... 😵 😵 😵 😵 😵 😵

teuska
16. sep 2007

Ahojte babulky. 😀 Pisala som do temy digiscrapbook pre zaciatocnikov. Mohli by ste mi prosim vas niekto pomoct?

adusausa
16. sep 2007

Veru asi je v nemocnici, jaj, nech to vydrzi a ma rychly porod.
Pipi Ty tvoris ako raketa 😀 , ale uz Ti to ide lahsie, vsak? Teraz dala Hawra super linky na vselijake triky a vylepsovania scrapov. V akom to ty robis?

adusausa
16. sep 2007

teuska co potrebujes?

adusausa
16. sep 2007

Pipi este ma napadlo, keby si si este upravovala aj fotky, napr zosvetlit, vyostrit, alebo aj rozne farebne variacie, tak scrabikom by to dalo smrnc, napr na tom poslednom keby bola Momo trochu zosvetlena v tvaricke, tak by to bolo uplne super. Len taky tip 😉 Mozes to spravit v Brightness and Contrast ( svetlost a kontrast) STaci sa v tom pohrat a poskusat, uvidis rozdiel. A potom aj zostrit obraz funkciou sharpness...

teuska
16. sep 2007

co to znamena ze indexovana?

adusausa
16. sep 2007

Prtecitala som si tvoju otazku v zaciatocnikoch... neviem co je indexovana, ale na rozzipsovanie potrebujes winzip. Alebo ak ho mas, tak nieco nerobis spravne. Ked si otvoris dany zdownloadovany zip subor, tak si vyber vsetko (Ctrl+A) a klikni pravym tlacitkom daj copy... a potom si to uloz do suboru, kroty mas vytvoreny na vsetky tieto pozadia a elementy (zas prave tlacitko a paste). Ja to mam ako subor Digiscrapbook.

teuska
16. sep 2007

ja som to rozbalila, toto som urobila, ale nedalo sa mi to pouzit.
Teraz som si dala pozadie a fotku a stiahla som si taky ozdobny riadok a tym som to chcela prekryt, ale nejde mi to presunut.

teuska
16. sep 2007

mam aj nejake obrazky, ale ani tie mi to tam nejde pridat, je tam pisane, ze je to indexovane. Ja som uplny zaciatocnik a zatial viem dat iba pozadie na to fotku. Chcela som si to prizdobit a nejde to. 😖

evercila
16. sep 2007

ahojte!
adusa, dik!
to janulka: neviem, ved skusis 😀
najprv som si spravila stvorcovy vyber, v hornom riadku nad obrazkom som zaskrtla "prolnuti", nastavila som ho na cca 100, to spravilo z ostrych pravych uhlov take okruhle, potom som dala vyber-doplnok / cez menu/, to zas oznacilo ohranicenie plochy medzi povodnym stvorcom a okrajom obrazku a nakoniec len stiskla delete na klavesnici a bolo. Akurat musis mat nastavenu bielu farbu...
tak drzim palce!

evercila
16. sep 2007

to pipi: tie zoo su fajne, uz aj ja mam stiahnute, a uz sa donho pustim 🙂))
zavidim vsetkym mamickam dievcatiek, ze mozu maslickovat a kytickovat
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

adusausa
16. sep 2007

Teuska a pracujes s vrstvami? Mas ulozene tie elementy ako png? AKy program pouzivas?