Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rabiva
autor
15. jan 2009

krásny číselník 2009 mala PRAN, nemam link na jej blog, podarilo sa mi len cez google najst: http://www.4shared.com/file/62525668/41d5fb3c/c...

a novy ciselnik 2010 ma uz aj ZUSKA:
http://zuskinblog.blogspot.com/2009/01/slovensk...

😎

rabiva
autor
15. jan 2009
rabiva
autor
15. jan 2009

aj Jarka ma sablonu: 😀

http://jarkadigiscrap.blogspot.com/

lenka.pav
22. jan 2009

ahojte kocky, neviete mi poradit, kde by som na nete nasla nejake rozpravkove freebie nejaky detsky motiv? dik, lebo mne sa to akosi nedari najst.

pookie
22. jan 2009

Ahojte babenky, pridavam sa k vam, onedlho ocakavame prirastok tak ked sa narodi tak chcem rozposlat "oznamka" mailom a pod. no az teraz som nasla scrapbooking, premyslala som ako to tie zeny v albumoch robia tak dufam ze budem moct coskoro pridat daco aj ja. Ako dlho vam trvalo kym ste sa do toho dostali? Lebo ja mam prave z toho mis-mas ale dufam ze to dlho nepotrva. Budem si musiet lepsie popozerat vasu diskusiu, neocakavala som ze tu najdem tolko ohlasov.

lenka.pav
22. jan 2009

pookie, no mne to trvalo isto dobry tyzden, kym som pochopila, cim sa co urobi...a stale nie som bohvieco....ale snazim sa 😅

bambusko
22. jan 2009

julova, krasne 🙂 este by ste mohli napisat, ako tie pisemna vysekavate, lebo ja to robim dost zlozito 😒

julova
23. jan 2009

Neviem ako myslis vysekavat..ale ja pouzivam normalne fonty na pisanie a tie len "obalim" tak ako sa mi paci 🙂. Co myslis pojmom vysekavat? Poradim ak budem vediet - aby si to robila co najjednoduchsie 🙂

bambusko
23. jan 2009

no ty si urobila tu alfu tak super, ze pismena su jednotlivo. ale mam vela takych, kde je cela abeceda v kope ☹ a odtial to vystrihujem

lenka.pav
23. jan 2009

julova, a nejake freebie - detske motivy nevies kde by som nasla? 😅

lenka.pav
23. jan 2009

kocky, haloooo 😀 , nikto o takych freebie nic nevie??? asi preto ich nikde nemozem najst 😅

janina77
23. jan 2009

lenka, a tu si uz hladala? http://www.digiscrapdepot.com/freebies/
dole su rozne temy, vyber si o co mas zaujem, potom sa ti otvoria rozne freebies z tej temy a preklikas sa k tomu, co si vyberies 🙂.

lenka.pav
23. jan 2009

dakujem 😉

lenka.pav
23. jan 2009

tak teda tento tip je perfisny!!! tuto stranku vobec nepoznam a je super!!!! posielam velke dakujem 🙂

julova
24. jan 2009

bambusko - ale ved to nie je az tak narocne..hej niektore alphy su v kope..otvoris si ju v novom okne a odtial si vyberas len tie pismenka, ktore potrebujes. Ja robim vo PS..kedysi som zacinala v Gimpe ale tam uz si nepamatam, ako to fungovalo. Vo Photoshope si otvorim tu alphu co je v kope a vyberom (obdlznikovym ci lasom, je to uplne jedno) si oznacim pismenko, ktore chcem pouzit..potom kliknem na nastroj "presun" a to oznacene pismenko si prekliknem do vedlajsieho okna, kde tvorim layout 🙂. Ale myslim, ze v Gimpe by to malo byt na podobnom principe. Tam nemusis presne obstrihavat pismenka, pretoze zvacsa to je (predpokladam) v PNG formate s priehladnym pozadim...tak staci ked nahrubo obides len to pismenko vyberom..

este odporucam tuto stranku na freebie - je tam vyhladavac.

http://digifree.blogspot.com/

aj ked na depote je to krajsie a prehladnejsie 😉

a este tu:

http://ikeagoddess.blogspot.com/

bambusko
24. jan 2009

julova, dakujem 🙂 fakt jednoduche, len ja som si tu abecedu otvarala ako novu vrstvu a v tom bol cely problem 😒 oznacovanie, presuvanie ap. to viem. este sa mi mozno podari aj naucit sa pisat text a som frajerka 😝 😎

pookie
25. jan 2009

Ako pisete text? Lebo ja som si to tiez vkladala cez vrstvy, cez T mi to neslo, neviem preco ale pravdepodobne som robila daco zle. Zaciatocnicka...

pookie
26. jan 2009

Uz som na to prisla... Raz sa budem smiat nad tymito mojimi zaciatocnickymi otazkami ale asi si cez to prejde takmer kazdy kym si to neodskusa. Ako sa dari vam pokrocilym? Nadabite obcas na nejaky problemik s kt. sa neviete chvilu pohnut alebo je to uz viac-menej hracka ked viete ako na ostatne veci?

marbella
27. jan 2009

pookie isto z teba raz bude borec ako napriklad julovka 😉 Vzdy ked sa jej nieco spytam,ma pre mna odpoved.Ako to ta baba robi 😀 Hlavne sa skus ucit teraz,ked mas este babo v brusku. Ja som zacala,ked bol Adamko uz vecsi, a moc ma k pocitacu nepusta,sam sa nevedel nikdy zahrat 😠 ☹
Teraz kukam do pocitaca po veceroch,chodim spavat okolo dvanastej. Joj a rano sa mi taaak nechce vstavat 😒 🙂
Aha,akurat kukam,ze uz vela casu na navody nemas 😉

pookie
27. jan 2009

Bodaj by si mala pravdu marbella 😉 je to fajn vecicka a dobre osviezenie fotiek, staci malo a su hned zaujimavejsie. Uz davno som spekulovala ako na to baby chodia, ale len prednedavnom 😖 som zistila ze je to digiscrapbook, hlavne ze som to objavila vcas a mozem zvladnut zaklady kym je babo v brusku lebo potom bude toho casu iste pomenej ako pises. Pred par dnami som pri tom presedela takmer do 2hej rana, o par tyzdnov si budem kradnut kazdu chvilku na spanok 😉 Ale tesi ma ze stihas co-to aj pri malom i ked casu mas malo.

marbella
27. jan 2009

ked su babetinka este malicke,da sa toho stihnut viac. to povecsine casu prespinkaju.Teda aspom nas pripad to bol. Teraz chrobacik taha maminu za ruku.a musime ist do izby a hrat sa alebo kukat ovecku Shaun 😀 😀
Ozaj a da sa to stihat aj vtedy ked mas dobreho partnera,ktory po veceroch kukava tie svoje bitky 😀 😀
a ja sa mozem realizovat za compom 😅

lemge
28. jan 2009

Ahojte kocky.soom zaciatocnik potrebujem poradit.ako dam prec pozadie z fotky z ktorej som orezala postavu noznicami?isla som podla navodu z baby cafe:pouzit rychlu masku,invertovat,vymazat.. 😖 ale akosi mi to neide.chcem cistu orezanu postavu bez ohranicenia povodnej vrstvy(fotky)dakujem za radu 🙂

lemge
28. jan 2009

zabudla som:pouzivam gimp

lenka.pav
28. jan 2009

lemge, nie je mi celkom jasne, co chces. chces mat z fotky len postavu bez toho ostatneho? ak ano, staci ti niznickami "obkreslit" postavu, potom to musi byt v tom pohyblivom oznaceni a potom ctrl i a ctrl x.
kocky, aj ja potrebujem radu. rada by som spravila roztrhnuty papier. podla baby cafe som sa dostala potadial, ze mam v obrazku uz dva papiere, aj otrhane, ale nejde mi tam pridat ten tien a bez neho to vyzera nanic. pisu tam, ze treba ist na scrip fu - vrzeny stin. ale ja bohuzial v gimpe pod scrip fu nic nemam...ako to? (mam tam ze: console, start servera, znovunacitat scripty) ☹ . co s tym??? dakujem za pomoc

lemge
29. jan 2009

diki lenka,skusim to s tym ctrl 🙂 zatial len stahujem,stahujem,a ked mi ten moj certik dovoli,snazim sa nieco naucit 🙂

bambusko
29. jan 2009

lemge, obkresli postavu inteligentnymi noznicami, potom klikni na nu dovnutra ohranicenia a daj invertovat vyber. pouzi noznice alebo vymazat a potom pri zvecseni ogumuj 😉

lenka, je to posledna volba - filtre, vnich svetlo a tien a potom drop shadow. tam sa nastavia parametre a farba tiena

mne ten text stale nejde ☹ vlozim ho sice, ale je strasne malicky a neviem kde to mam nastavit - velkost, font ap. 😨

lemge
30. jan 2009

bambusko,tak som to spravila.a vrstva s orezanou postavou ma biele pozadie. 😖 neviem ci mam gumovat tuto vrstvu ked ju mam polozenu na najspodnejsiej vrstve,alebo ju mam gumovat tak,ze si ju dam uplne naspodok.neviem co je lepsie-najspodnejsiu vrstvu mam akokeby pokrceny papier,a chcem mat na nej polozenu tu orezanu postavu.proste to biele pozadie premenit na pozadie toho pokrceneho papiera.to sa da spravit len s gumou?a ako docielim presne take iste pozadie?poradte,dik......... 😵

lenka.pav
30. jan 2009

babbusko, musis si nastavit velkost pisma, niekedy musim ist az na 200 bodov (ci v com to ukazuje) a front si tiez menis tam nalavo dole.
lemge, neporadim, ale na baby-cafe je presne tento problem popisany 😉