Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

veronika242
21. nov 2008

idem si to este raz vsetko precitat
🙂

mirka414
21. nov 2008

veronika v tejto teme na zaciatku,musis ist na prvu stranu.teraz si na 213,takze musis precitat asi 213 stran a milion prispevkou 😵 😵 😵 Andy bude mat radost...

veronika242
21. nov 2008

Ahoj polarka nevies mi poradit ako stiahnem ten program Gimp dakujem velmi pekne za radu

mirka414
21. nov 2008

nevravela som,ze su tu super baby co poradia 😵 ...

polarka
21. nov 2008

mne to urobil muz,postup,ako ho dostat do pc hmmmm...pre mna spanielskou dedinou 😀

janina77
21. nov 2008

ahojte,
chcem sa vas opytat, ci nahodou nemate skusenost s kalendarom A3. Ja mam vyrobeny format A4, a velmi sa mi to prerabat nechce, ani ciselniky A3 nemam, a tak ma napadlo, ze ci je to velmi zla kvalita, ked by som si dala ten A4 format vytlacit na A3 format. Neskusali ste to niekto?
Dakujem za vase postrehy.

veronika242
22. nov 2008

ano su tu super Baby Andy mal vcera velku radost s toho vsetkeho ale urcite sa potesi ak uvidi fotky potom ak sa mi to podari vsetko naucit 😉

mirka414
23. nov 2008

dam pol princeznej a cele kralovstvo tomu kto ma nauci,vysvetli vsetko okolo pisma,ako ho pridavat do vytvorov a stahovat a podobne.dakujem.

sassi
23. nov 2008

mirka písom si stiahneš na nejakej stránke s písmom, kuknem ti a hodím link...
no a písmo treba stiahnuť do PC, rozzipovať a potom uložiť do do C: / WINDOWS / FONTS
a ked si ho tam nainštaluješ, potom ho maš vo všetkých programoch (teda aj vo Worde, Gimpe ...)

Ja viem, v GIMPE si kliknem na tlačidlo s velkym A
prepne sa mi písmo a napíšem čo potebujem, zvolím, velkosť, font a farbu a už to mam vo výtvore
S napísaným textom sa potom da pracovať rovnako ako s inou vrstvou, čo sa týka natočenia, zmeny velkosti, presúvania a pod.

dalšia možnosť je stiahnuť si z freebiesov abecedu (Alfas, Alphabet) a to sa potom nahadzuje každe písmenko ako samostatna vrstva, prácnejšie, ale vysledok stojí za to 😉

sassi
23. nov 2008
mirka414
23. nov 2008

sassi,mne islo hlavne o mekcene.lebo na nemeckej klavesnici ich nemam...tak som to vyriesila takto,v google som si nasla vianocny text,ten som dala do wortu a trosku zvacila a vytlacila na biely papier,odfotila a fotku som si ulozila medzi fotky a potom vlozila do gimpu a prefarbila,vypada to uzasne ,hned pridam foto do albumu...

sassi
23. nov 2008

tak super
no veru nie každe písmo (font) ma mäkčene a dlžne, ale to sa da aj dokresliť potom , ja som to tak robila, ked som napísala, tak dopísala ešte tie znamienka
a nemožeš si nainštalovať SK klavesnicu?
Lebo ja mam na PC slovenskú, anglicku aj nemecku klavesnicu a prepínam si to cez ALT+SHIFT (kvoli prekladom)

mirka414
23. nov 2008

sassi nejak mi tie klavesnice blbnu...ale som to uz vyriesila takto,mrkni o chvilu pridam hotovu pohladnicu.

janina77
23. nov 2008

baby, neporadite mi s tym kalendarom A3? PROSíííííM!

sassi
23. nov 2008

mirka kukla som, super nápad, ako si vystrihla z podkladu len tie písmenká?
janina ja A3 nerobím, idem len menší - A4

evercila
23. nov 2008

ahojteeeee!
ak mate zaujem o nejake freebie, na mojom blogu: www.evercila.blogspot.com!
a chysta sa velke vianocne prekvapko 🙂
pa,pa

mirka414
24. nov 2008

sassi jednoducho carovnou palickou som zmazala pomocou gumy ten biely podklad a pismenka si potom prefarbila...

sassi
24. nov 2008

aha ty asi robíš v PS
ja robím v Gympe ale aj tam sa to asi da takto - Výber podla farby a zvyšok vystrihnuť a prefarbiť 😉

mirka414
24. nov 2008

nie aj ja mam Gimp,jednoducho som si to dala ako vrstvu a potom to bile okolo odfarbila a potom pismenka nanovo nafarbila...

sassi
24. nov 2008

no ja som tak ako písala vyťahovala text z kalendára - lebo som nechcela biele pozadie, ale priesvitné

danona
24. nov 2008

kto mi pls poradii... mam hotovy kalendar, neviem kde ho dat - pekne a za dobru cenu 😀 vytlacit.. mal by to byt format A4... 🙂 Dakujem!!!

evercila
24. nov 2008

myslim, ze 24print ma tu v cechach najlepsie ceny, je to asi aj na slovensku úskus www.24print.sk/
🙂

halienka
25. nov 2008

Ahojte babky 🙂 ja si robím kalendár A3, ale na ležato, myslíte, že aj takto mi to zviažu? 😅

skuska
25. nov 2008

halienka - myslim ze s tym A3 kalendarom na lezato budes mat problem. minuly rok sme chceli spravit A2 kalendar pre skolku a nikde nam ho nevedeli zviazat

janina77
25. nov 2008

ja som davala robit v 24Print.cz, a uz ma trochu stvu. Odosielala som foto 2.11, 3. 11 som zaplatila, po vyse tyzdni mi napisali, ze nemam zaplatene, tak som im poslala vypis z uctu, pred tyzdnom mi napisali, ze "expedovano" a ja kalendare stale nemam ☹.

nevesta
25. nov 2008

Janina a to ti poslu aj na SLovensko? 😕

vivere
25. nov 2008

ahojte baby, viete mi poradit, cim otvorim subor PSPimage? co je to vlastne za subor? 😕