Zberatelia starších kníh

mandragora22
29. aug 2012

Ahojte, nájde sa tu niekto, kto zbiera a rád (rada) číta staršie knihy? Teraz nemám na mysli knihy 100-ročné, ale pod pojmom staršie chápte cce 20-50 rokov staré knihy. Je tu niekto taký? Zaujímajú ma predovšetkým zberatelia starších kníh, autorov, či edícií.. 🙂

minewka
29. aug 2012

@mandragora22 zbierať asi ani nemusíme, keďže máme už doma obrovskú zbierku 😀 prečo sa pýtaš?

lujza123
30. aug 2012

@mandragora22 skoda ze nespadam do kategorie ☹ vcera som nasla na jednej povale ilustrovanu knihu z r. 1881.....ja mam zase rada take uplne stare prastare, maximalne mozno povojnove 50te roky...moj hlavny zdroj su spominane povaly starych barakov, tam sa daju najst poklady. Ludia majitelia domov su kolkokrat stasny ze im vynasam "rarohy"

bianca
30. aug 2012

ja milujem stare knihy ale po prestahovani sa nazad na koniec sveta sa skoncili vylety do antiquariatu ☹ pre mna najvatsiu cenu ma tato z roku 1901

lujza123
30. aug 2012

@bianca waaauuu

bianca
30. aug 2012

@lujza123 tuto som dostala ako darcek .Na tvoju 1881 ale nema.Och hned by som s tebou sla dakde na povalu 🙂

lujza123
30. aug 2012

@bianca no je sice stara, krasne ilustrovana ale po nemecky tak ju moc citat nemozem ☹ ale mam jednu netusim z akeho roku 10 prednych stran chyba, myslim ze povojnove podla obrazkou "moderni vykurovaci kamna" je to kniha ze prirucka modernej gazdinej tak taa je...niektore veci su tam zabavne (ako tie foto moderneho domova) ale aj kopa takych praktickych info ako vykuchat a stiahnut s koze zajaca, prasa(to asi nevyuzijem), rozne recepty...cely bylinkar co na aku chorobu pouzit, ako ma gazdina cvicit aby mala dobru kondiciu ..fakt hruba kniha - encyklopedia celkom dobre citanie

No tie povaly su vsade kam sa pozries, isto najdes cosi aj tam kde byvas, je to moja mania uz od detstva take to spravne vzruuso ked nieco najdem. Najlepsie knizne (a ine) ulovky mam zo starych mestskych domov co su v centrach miest, vacsinou su obyvane starymi babickami s ktorymi chvilku pokecam a ochotne ma tam pustia...uz mam aj zopar starych skriniek, truhlicu, milion krabiciek a blbosti ale aj niekolko cennych veci ako strieborne hodinky, pribory..vela ludom starozitnosti nic nehovoria je to pre nich bordel....keby tak vedia ze sa im tam valaju veci v hodnotie niekolkych stoviek eur

darkcore
10. sep 2012

Prosim pekne môže mi niekto poradiť? Mam knihu zbierka pohrebnych piesni Evanielicky Funebrál 7. vidanie s roku 1907. Chcem vedieť či ma dáku cenu. ak sa niekto vyznáte prosim kontaktujte ma, ďakujem.

11dodo
22. jan 2013

aojte potreboval by som mensiu pomoc našiel som staru bibliu z roku 1906 čiže ma už jedno pekne storočie a sedem ročkov je velmi zachovala ,. chcem vediet či ma nejaku cenu dakujem pa

psycholog1ika
1. aug 2013

Zdravím, nemáte niekto skúsenosti s poradenstvom alebo odhadovaním zahraničných cudzojazyčných starých kníh? vyše 100 rokov staré..Ozvite sa prosím Ďakujem

knihozrut
14. okt 2013

@11dodo : Biblie sa casto a pravidelne tlacili a preto zvycajne nepatria k velmi vzacnym ci drahym kniham. Samozrejme cim starsia a cim v lepsom stave, tym vyssia trhova hodnota. Casto rodinne Biblie 19. a 20. storocia maju vacsiu sentimentalnu hodnotu nez financnu.

skopion911
15. okt 2013

ahojte. ja som nasla na nete internetovy antikvariat, sidli v Banskej Stiavnici a predavaju az stare knihy. Mozno by vam poradili v oceneni starych knih, na ktore sa pytate. Skuste ich kontaktovat.
http://www.antikvariatik.sk/?podstranka=kontakt

knihozrut
20. okt 2013

@skorpion911 Antikvariatik v BS patri medzi tie najlepsie antikvariaty na Slovensku. Akurat vlastnici starych tlaci si musia uvedomit, ze je vyrazny rozdiel medzi vykupnou cenou, ktoru vam zaplati akykolvek antikvariat, a predajnou cenou, ktoru potom vidno na webe. Takze ak aj doma ci na povalach najdete stare knihy (19. stor a skor) po prastarych rodicoch a nahodou je kniha este v dobrom stave a relativne vzacna, tak pokial nepoznate nejakeho zberatela (a tych je na slovensku minimum, ja som jednym z nich), tak necakajte znacne vysoke ciastky.

casper1994
5. feb 2014

Biblia Sacra z roku 1766 písaná švabachom v staročeštine
Mate zaujem??

niki1991
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jambordenis
30. jún 2015

zdravim nasiel som doma knihu z roku 1864 cithara sonctorum je to kniha piesni duchovnich kde o to mali zaujem viete mi poradit

marina1820
5. apr 2016

Ahojte, zhanam knizky Marina od A. Sladkovica - roky vydania 1888, 1921, 1923, 1996, 1997. Vopred dakujem 🙂

kicsinko89
3. feb 2017

Dobry... Chcela by som radu ohladom knihy .. ohladom starej biblii zo 17 storocia ...a. Chcela by som vedied pribliznu hodnotu ... Dakujem

kicsinko89
3. feb 2017

..

kicsinko89
3. feb 2017
ainexxenia
30. nov 2017

@marina1820 Mám len rok 1962

jasminet
30. nov 2017

Viem, ze toto je stara tema, ale za skusku nic nedam - zhanam knihu Šílená láska od Andre Breton. Nemate nahodou niekto doma, nepotrebnu, v obstojnom stave, za rozumnu cenu?

morec
30. nov 2017

@jasminet Až pôjdem k rodičom pozriem sa ti, majú doma veľa pokladov.

morec
30. nov 2017

@bianca Toto už sa cení.

jasminet
30. nov 2017

@morec dakujem, to by bolo super 🙂

morec
30. nov 2017

@jasminet Ale nič nesľubujem, treba taky nič nenájdem 🙂 ale určite sa pozriem;)