Žijeme spolu nadivoko a je nám dobre

pindula
27. nov 2006

baby, ktore nemate v uvahe sa vydavat, alebo aspon najblizsiu dobu o tom nesnivate a vlastne ani vas drahy, tak mi napiste IP. 😉 Diiiiiik Saaamoska, mozete mat spolu uz 5 deti 😉

lapersefona
20. dec 2017

Ja som vždy túžila po svadbe 😇

deedol
20. dec 2017

@digysa Skoda, ze nie si tolerantna k rozhodnutiam inych a musela si si rypnut. Smutne.

cecilia68
20. dec 2017

@digysa Nebudeš ty nejaká "stíhačka", čo dotlačí toho nešťastníka do sobáša a on chudák ani nebude vedieť, akou rýchlosťou sa tam dostal ?

akynka
20. dec 2017

@dorotka sirotske dietatu patri pokial je otec/mama v rodnom liste..to ci su manzelia nema vplyv na dieta
Tiez som vydata a nelutujem...zatial 😂 a sice mi nevadia pariky ktore ziju na divoko ale neviem si predstavit zdielat s niekym domacnost a vzdy byt cudzia..
Od svadby by som manzela kopla.uz velakrat do riti 😀 (poporodne stavy) ale prave ten papier ma vzdy necha vychladnut ;)
Som veriaca a vzdy si spomeniem na prisahu..vdaka nej som uz velakrat skrotla 🙂

moonlighting
20. dec 2017

17 ročný vzťah, 1 dieťa, spoločný dom, nie je to môj manžel nakoľko nie sme zobratí, ale je to môj muž, svadbu sme za celý čas neriešili, ja nie som veľmi typ na vydaj. Mám také "krédo": Čím neskôr sa vydám, tým neskôr sa rozvediem.

jana_eyre
20. dec 2017

Baby, diskusia je z roku 2006 a digysa z 2008 😁 niekedy premyslam, ci je niekto plateny z otvarania starych diskusii, kde sa da dobre vyhadat 😅

lapersefona
20. dec 2017

@jana_eyre ahoj. Ja som si len tak zo zvedavosti prezerali staré témy a všimla som si, ze sa diskutovalo úplne na inej rovine. Menej ponižovania a úrazok viac tolerancie a priateľstva.

Chcela som len prispieť . Ja sa zo zasady cez internetové fóra nehadam. Nemá to význam a navyše akceptujem, ze každý človek je jedinečný a môže mať úplne rozdielny názor 😉

jana_eyre
20. dec 2017

@lapersefona ved jasne, len viac krat som si uz vsimla ze niekto otvori taketo stare diskusie, tak som sa nad tym len tak zamyslala ako k tomu clovek pride.. Tak uz viem, teda, je to pri lustrovani starych tem, to som este neskusala.. Lebo toto je taka tema, ze za chvilu tu budu lietat hromy blesky po skusenosti s par podobnymi temami.. 😅😅

akynka
20. dec 2017

@jana_eyre fiha ...ten rok som si nevsimla..zvacsa ak natrafim na diskusiu ktora zacala v roku 2 pr.n.l. nereagujem 😀

deedol
20. dec 2017

@jana_eyre Sakra, nevsimla som si. Dik za upozornenie! 🙂

didi2102
20. dec 2017

tak k tomuto sa aj ja vyjadrim.... sme spolu 12rokov a zijeme spolu 3 momentalne cakame babo a to som bola na IUI .... svadbu som chcela velmi no partner je z klasickej dedinskej rodiny kde je velmi dolezite co si mysli rodina, otec alkoholik ... ja som z rodiny kde otec nepije ani pivo ... pre mna je to velka hanba keby sa tam mal buduci svokor opit tazko rozprava a zajakava sa a keby si dal bolo by to hrozne a nedal by si vyhovoril aby nepil .... tak som si povedala ze bud mini skromna svadba alebo nic ... no som tehotna a hroooooooooooozne tuzim potom aby sme boli rodina len taka mini svadba na urade aby sme mali spolocne meno vsetci traja ale nehrozi kym nebude velka svadba .... mam pocit ze si poviem kaslem nato a na divoko sme navzdy 😇😈 chcem aj nechcem komplikovane bije sa to vo mne ako dive

stella14
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
popolusska
20. dec 2017

Ja som si sice nikdy nemyslela, ze svadba je nevyhnutnost k stastnemu zivotu, ale po vlastnej svadbe som zistila, ze predsa len sa mi nejak spokojnejsie dycha...tu istotu, ze ma muz lubi som mala aj pred nou...ale ten pocit, ked stojite ako dvaja sprisahanci pred oltarom, alebo na radnici a slubujete si, aj verejne a aj "na papieri" niest spoluzodpovednost za spolocny zivot, to je neopisatelne...jasne, ze zaruku nemas nikdy, ani v manzelstve, ved svadba neznamena, ze teraz ho uz mas naveky isteho, ale skutocnost, ze mate jeden druheho a ste jeden za druheho zodpovedni, je u nas nejak tak pritomnejsia...hovori to aj moj muz...a spolocensky status, hlavne zeny/manzelky, je proste lepsi, ako status zeny/druzky, co si budeme nahovarat...uprimne mne dokonca muzi s obruckou pripadaju viac sexi - viem, ze taky nasiel zenu, co si ho chce nechat na cely zivot a to oficialne :D. A tiez si myslim, ze v dnesnej dobe existuje kopa moznosti spoluzitia a dolezite je, aby to vyhovovalo obom partnerom. Manzelstvo vsak nie je papier - resp. je 🙂, ale prinasa, hlavne z pragmaticko-pravneho hladiska vyhody, ktore bez papiera nedostanes...ktosi tu uz uviedol ako priklad vdovske...dufam, ze sa ho sice nedozijem, ale predsa...🙂. V kazdom pripade vam prajem vela pohody a stastia vo vztahu!

tami2014
20. dec 2017

My sme spolu 13 rokov, najprv sme spolu zili na vyske v podnajme, teraz vo vlastnom. Mame 2 deti. Ja som vzdy svadbu chcela, ale cim som starsia, tym mi menej chyba.

tami2014
20. dec 2017

@jana_eyre Tak toto som si vobec nevsimla. Zaujimave 😀

zibi
20. dec 2017

@lapersefona mas pravdu co sa tyka toho,ze sa to velmi zmenilo..podla mna je to aj tym,ze sa tu kompletne obmenila jedna generacia...terajsie 40 -45 rocne otehotnenie uz tu neriesia,nechcem tvrdit,ze generacia terajsich bab nie je slusna,ale ja som tu od roku 2006 ,mam 40 a to co pisu baby o 10 az 15 rokov mladsie je strasne smutne..ziadna kultura vo vyjadrovani,takt,s!usnost,strasne vela zien sa hada...uplne ina doba,generacny rozdiel nasa generacia sme boli este komacovske deti ,kt.boli inak vychovane ..ja si nedovolim,byt neslusna k zene odomna o 2 roky starsej,matke co ma velke deti..no teraz to uz neplati a tak to aj vyzera,zial😕a bolo to uplne ine a debaty na urovni a chceli sme si pomoct a poradit..hadal sa fakt malokto

lapersefona
20. dec 2017

@zibi áno iste to bude tým + aj výchovou. Niektoré len striehnu , aby mohli zhodiť ženu. Človek sa tu bojí otvoriť novú tému, aby nebol totálne vysmiaty. inac mam 27 a tiež si takéto správanie nedovolím ani takto anonymne...