Žijeme spolu nadivoko a je nám dobre

pindula
27. nov 2006

baby, ktore nemate v uvahe sa vydavat, alebo aspon najblizsiu dobu o tom nesnivate a vlastne ani vas drahy, tak mi napiste IP. 😉 Diiiiiik Saaamoska, mozete mat spolu uz 5 deti 😉

aaandrejka
27. nov 2006

cauko, ja som rozvedena, teraz sme par tyzdnov po umelom oplodneni s priatelom, ale o svadbe zatial neuvazujeme, nepripada mi to dolezite, kus papiera, po predchadzajucich skusenostiach 🙂

briluxina
27. nov 2006

ahoj, na divoko znamena nebyt vydata?

pindula
autor
27. nov 2006

brilux ano 😉

pindula
autor
27. nov 2006

ano, nebyt vydata 🙂

certica
27. nov 2006

zaujimava tema 😉
Sice sa ma netyka...jedine, ze by som sa nechala rozviest 😀 .
Ale preco nie 😉 Nech vam je dobre furt a staaale 😎 !

briluxina
27. nov 2006

pin, dakujem, ano nie som vydata ale problemy mam ako vydata 😀

petruska77
27. nov 2006

my sme spolu zili nadivoko v jednej domacnosti vyse roka, ale takto po svadbe sa mi to viac paci 😉
pindi, co sa chces nebodaj rozviest ked tu takuto temu zacinas? 😕

certica
27. nov 2006

No, ked sa rata aj zitie bytie pred svadbou, to my sme tiez boli spolu skoro rok v spol.dom. 😉 Nevidim rozdiel, akurat ze som mala tu cest jeho priezvisko nadobudnut 😎 😀

pindula
autor
27. nov 2006

patruska, nieeee 😉 😀 ...citaj IP 😉

tonicka
27. nov 2006

ahojte, my sme zili s mojim drahým 3 roky az potom sme sa zobrali, inak zacali sme spolu zit po mesiaci 😀

pindula
autor
27. nov 2006

certica, nuz, ked uz si aj oficko zienka domaca, tak je to len fajn... 🙂 ...ale predpokladam, ze aj ked ste spolu zili len tak, tak ste sa o svadbe aspon rozpravali ako o moznosti do buducna.... 😉 ...ja som tu temu skor myslela tak, ze momentalne mate pohlad na manzelstvo ako take, ze netreba papier na to, aby bol clovek stastny.... 😉

certica
27. nov 2006

tonicka pocuvaj, ja som tomu mojmu tiez po mesiaci navrhla, nech zrusi ubytovnu a nastahuje sa ku mne 😎 a zrusil 😉 . akurat nasi skoro odpadli, hlavne mama. Oco sa nastastie nahlas nevyjadruje 😀

certica
27. nov 2006

pindula, my sme sa nebavili. Ja som sa ho jednoducho z recesie spytala po 3 mesiacoch, ci sa nahodou nevezmeme a on na moje pocudovanie, ze hej. Ale brali sme sa az po tristvrte roku.

OK, pochopila som temu, ved som na zaciatku spomenula, ze sem nepatrim, ale nemam absolutne nic proti "divokej forme zitia" a fandim takym parom. Uplne normalna vec 😉

bybi
27. nov 2006

tak ja sa pridavam 😀 sme spolu 5 rokov, zijeme spolu 4 roky, svadbu v buducnosti planujeme (uz 4 roky), len sme sa k tomu este "nedostali" 😀 ale bude 😵 (len neviem kedy 😅 )

iva72
28. nov 2006

My sme spolu 6 rokov a spolu žijeme 2 roky. Je to v podstate to isté, až na to, že o tom nemáme papier. Inak si myslím, že to nie je až taká výhoda, pretože keď už máme spoločný majetok alebo aj deti (my ešte nemáme), tak rozchod by bol tak či tak komplikovaný. Možno by bolo ešte ťažšie sa rozdeliť, ako keby to riešil súd. V podstate ale svadbu vôbec neplánujeme. Nemáme vôbec pocit, že by nám chýbala. Obyčajne sa hovorí, že "keď už je dieťa, tak teda nech máme spoločné meno", ale teraz je možné sa zobrať aj tak, že si nechám svoje meno. A inak akože nedokážem pochopiť, že keď som sa 34 rokov volala "xy", prečo by som sa mala odrazu volať inak.

sissik
28. nov 2006

hlasim sa
sme spolu tusim 10 rokov, ale som si nie ista 😲 😀 😕 a 7 spolu zijeme
svadbu chystame, ale vzdy ju z nejakeho dolezitejsieho dovodu posuvame - vsak byt je dolezitejsi ako papier, nie?
nejako nam ten papier nechyba, ale drobca chcem mat, ked budem vydata.
ale tu zmenu mena neviem ako prekusnem

titkovamiriam
28. nov 2006

Ahoj!

S prveho manzelstva mam dvoch synov,po siedmich rokov po rozvode zijem s doterajsim partnerom treti rok,mame pol rocneho syna,no nechystame sa brat ani v blizkej ani dalekej buducnosti .Je nam takto dobre,ved papier na stasti neprida,skor uberie.On ma s prveho manzelstva tri deti a kym som neotehotnela celkom sme si vychadzali-teraz ma nenavidia.No co narobim,len dufam ze s toho vyrastu ved su uz skoro dospele.

madeleine
28. nov 2006

pinduska, no netusim s akym zamerov si tuto temu otvorila... 😀 ja mam v okoli velke mnozstvo parikov, ktore dlho spolu zili len tak, podaktori cez desat rokov. Ale u vsetkych, ktorych navstivil bocian riesili svadbu. Aby deti zili v usporiadanej rodine.

A potom z tych starsich, ktori sa alebo rozviedli, alebo samostatne matky, tie uz sa nemaju v plane vydat, ani kvoli detom... ktovie preco... dobra tema na debatu... 🙂

dorotka
28. nov 2006

no ja som si dlho myslela ze je to len papier ale jedno je pravda ze ak zena ma s muzom dieta a nie su zobrati nikdy nebude dostavat vdovsky prispevok ak by sa nieco stalo a myslim ze podobne je to aj so sirotskym

lienka.
28. nov 2006

My spolu chodime uz 12 rok a z toho 6 rokov spolu zijeme,v okoli mam kamaratky co su vydate a myslim,ze tam nie je ani rozdiel len ten papier co mi ani nechyba.Teraz cakame mimi a svadba sa este ani neplanuje.Neustale mi dokazuje ako ma ma rad a tesi sa na maleho,boli sme na matrike zapisat,ze malemu da svoje priezvisko a to je pre mna dolezite,ze ho nezaprie.A mne to staci.

katika1
28. nov 2006

Nuž my spolu žijeme nadivoko. Ja som za svadbu, ale nie teraz a moj drahý mi teraz zavalil takúp hlúposť, že ak sa raz vezmeme, tak len kvôli bábu, pretože nieže by ma nalúbil, ale podľa neho je svadba obyčajný papier bez významu, ktorý ničí vzťahy.. 🙄 Tak čo mu na to poviete. Tak som povedala, že svadba odo mňa vôbec nemusí byť, ale bábo bude mať meno- priezvisko po mne. Pretože aj tak s ním budem všade a vždy chodiť ja a vybavovať zaň všetko ja.. Takže podľa mňa je to kompromis, podľa neho urážka.. Tak je teraz na smrť urazený, že jeho dieťa nebude mať jeho priezvisko.. 😀

alexandra
28. nov 2006

pinus heeee?
No my sme preventivne spolu zili od cca 1. tyzdna, babo sa podarilo na prvy krat, len zial sa nepodarilo donosit.. Tak sme sa vzali a cakaaame 😅

erika153
28. nov 2006

ahojte, ja tiez zijem s partnerom nadivoko...cakame babatko, sme naramne stastni a teraz sa este nechystame vziat, ale vieme urcite , ze to chceme, ale az ked sa mimi narodi, pretoze by sme boli radi keby malo rodicov s rovnakym priezviskom a pripada mi to ako krasne specatenie nasej velkej lasky 😉

papula
28. nov 2006

ahojte,my tiez spolu,len zijeme a tiez cakame babo zijeme spolu skoro 2 roky a pripada mi to uz ako manzelstvo tie iste povinosti a lubime sa ci uz s papierom,alebo bez 🙂

moncika15
21. nov 2007

ahojte my tiez zijeme nadivoko 😀 a svadba nie je v dohlade 😎 . pocas mojej skoly sme cakalali na to kedy budem volna ze sa hned zoberieme ale teraz nas to preslo 😅 .od januara sa xceme snazit o babo 🙂 a nex sa rodina aj na hlavu stava nam je takto dobre

luminkasp
21. nov 2007

AHojte,

ani my nie sme s mojim muzikom zosobaseny a nevidim v tom rozdiel, jediny je asi ten, ze ja nenosim obrucku, ale inak je to o tom istom 😎

poleva
21. nov 2007

a aký máte dôvod nevziať sa ?

vroni
21. nov 2007

Aj my zijeme na divoko, napriek dietatu ziadna svadba v dohlade, dieta ma otcovo priezvisko, lebo ja som zase povazovala za urazku, aby sa mala volala po mne 😀 😀 😀 Je fakt, ze by som nedostala vdovske, keby sa chlapovi cosi stalo, ale to by osetrila aj zivotna poistka vinkulovana na partnera, keby sme chceli (nechceme 😉 ) Dieta tymto sposobom poistene je, takze nevidim rozdiel. Priezvisko by som si nemenila ani po pripadnej svadbe. Vsetky vysvedcenia, diplomy, doklady atd mam vystavene na momentalne meno, uz by sa mi len chcelo vsetko menit alebo vysvetlovat. A preco sme sa nevzali? No, zatial sme nemasli dovod, preco by sme sa mali 😝 (aby som citovala nas rozhodor kratko po narodeni krpatej: chlap: "nie je lepsie sa vziat?" (kvoli dietatu, mal na mysli) ja: "preco by malo?" a chlap: "tak dobre." A bolo po svadbe 😀 😀 😀 )

mirka414
21. nov 2007

ahoj nasa svadba bola nadherna druzicku sme uz mali nasu spolocnu dcerenku.ja som sa do svadby priliz nehrnula no okolnosti v zahranici nas donutili svadbu urobit pre dobro nasej dcerenky.a napokon som si ju vychutnavala a neskor si ju zopakujeme aj na SK riadne v kostole kedze toto bol len civilny sobas.ale rozdiel nevidim je nam tak dobre ako pred svadbou.keby sme boli obaja z jedneho statu tak zostanem slobodna...no to len nas pribeh.

digysa
6. dec 2008

Uz len koli dietatu by som chcela mat uplnu rodinu. Co to je za "bordel" v zivote ludi, ktori nemaj respekt voci rodinnej institucii.

Pisete, ze papier nic neznamena...to si mozem povedat aj ja, ale z druheho hladiska.....

Aspon pre to dieta to urobim, ved je to len papier....nadivoko sa da zit aj v manzelstve.

A ak je to spoluzite o tom istom a nevidite v tom rozdiel, tak co uz na to zalezi, ze sa zoberiete? Podla mna na tom rozdiel je a dost velky..... A tento rozdiel vas strasi a preto ste sa nezobrali....nieco vas vnutorne 'zerie"...co to je, to vam nepoviem. Na to musite samy prist, preco sa bojite toho "PAPIERA"......