2008 - septembrové babätká predčasne narodené

jana.hcsba
11. jún 2009

ahojte. tak vytvaram novu temu, chcela by som sa tu s vami stretavat a delit sa o zazitky s nasimi skor narodenymi detickami.

jana.hcsba
autor
25. jún 2009

ahojte.
no dnes je konecne pekny den! Uz som toho mala aj ja dost a hlavne Paulinka je zvyknuta spat vonku. 😀

sa tesim, ze si tu obcas piseme. 🙂

erika107 : no tak to teda ste si toho odskakali dost.
😒
deticky sme mali skoro rovnako velke: Paulinka mala 2340 g a 45 cm. 🙂 a popasovali sme sa s pruhom - nastastie bez operacie, zltackou - 3 mesiace a inak v pohode.

mizulienka: maly je teda chlapisko 🙂 Paulinka je na tom podobne, len ta sa len teraz snazi chytat ale jej to este vobec nejde 😀

mizulienka
25. jún 2009

su tu nejake mamicky, ktorych deticky nestvornozkuju ale uz sa rovno stavaju, bud popri ohradke alebo v postielke?
fyzioterapeutka mi vravela, ze mam maleho motiovvat, aby sa naucil aj stvornozkovat, ale on za nic na svete...ako sa dostane na brucho, plac a hnev strasny 😒 jedine na co ho viem nalakat, aby sa aspn troska plazil je toaletny papier 😝 ale stvornozkovat mu nejde, vobec 😒

erika107
25. jún 2009

ahojcek mizulienka: tak vidim ze nielen nas to trapi ze nestvornozkuuje maly i ked na 4 uz je asi 2 mesiace ale akosik nedosiel nato ze sa da neako pohybovat :o( ...ale posledne dni ked ho namotam na ovladacku alebo telefon tak ma tu tendenciu urobit par krokov na 4 a zobrat si ju alebo ked lezim on je na 4 tak sa pri mne snazi dat na 4 co mu uz ide dnes som mu ukazovala ako sa dostane na nohy ale to mu zatial nejde...a ked ho postavym v postielke tak pekne stoji dnes ked sme boli opo 10 dnoch vonku som ho postavila na lavicku krasne sa udrzal a potom aj kocik drzal a robil snim srandicky :O)) ...tak vy ste tazsi od nas my mame teraz 10 kg ale vy ste mali aj porodnu hmotnost o kilo vacsiu :o) ...chodite na rehabku? a kam? si z BA

jani: my sme boli tiez operovany v 3 mesiacoch na pruh :o))

mizulienka
25. jún 2009

nechodime na rehabku...moja doktorka a hlavne sestricka 🙂 si myslia, ze to vobec nevadi, ze nestvornozkuje...co ja si nemyslim 😠
chodili sme na cvicenie s detickami, nie je to ziadne rehabilitacne, to je iba take hrave cvicenie, zalozene na body mind centering 🙂 to je jemne stimulovanie pohybovych funkcii formou hry, bolo to super, ja som tam isla hlavne, aby mal maly kontakt s ostatnymi detickami 🙂
origos som zo spisa, ale uz 6 rok byvam v BA, teraz sme v Ruzinove a ty?

erika107
25. jún 2009

ty pocuj ja viem na ake cvicko ste chodili xixixi my chodime do race no chodili sme len teraz je letna prestavka ale na jesen ideme znova my chodime cvicit s mimou do b-fit v raci .o)) ja som z race - rendez

erika107
25. jún 2009

no a nas odporucila neurologicka chodit cvicit lebo maly ma svolovy tonus ma tuhe svalstvo na celom tele ale uz hlavne na nozickach mali by sme cvicit vojtu ale ja snim doma necvicim lebo ukrutne pritom place a ja to nevladzem pocuvat je to pre mna na psychiku hrozne staci mi ze to snim cvicim raz tyzdenene na rehabke... ale rehabilitacna si mysli ze poctivo cvicime lebo maly robi pokroky aj bez toho .O))

mizulienka
25. jún 2009

ano presne aj u nas je prestavka a zaciname od oktobra znova 🙂
pocula som o vojtovke, ze pri tom deticky velmi placu, ale ze to nakoniec pomoze, ale nemam vlastnu skusenost, chvala bohu 🙂
tak maly je sikovnik sikovny, ked mu to ide aj bez toho 🙂

erika107
25. jún 2009

vies ja im od zaciatku vravim ze malemu ta vajtovka dobre nerobi ale ziaden lekar ma nepocuva... mal obdobie kedy mi nechcel vobec jedavat bol stale umrncany proste nesvoj povedala som im nech snim cvicia bobatha alebo detsku gymnastiku to vraj nema efekt tak ja neviem...ale vojtu snim nebudem cvicit ked viem ze sa to da aj inac riesit...

erika107
25. jún 2009

pozerala som fotky a tusim chodite aj na plavanie? ako sa malemu paci plavat?

mizulienka
25. jún 2009

na plavanie nechodime, ale chceme zacat...mame to blizko do Trnavky a tam je plavanie pre deti. Tie fotky su z dovolenky, malemu sa velmi pacilo.
vy chodite na plavanie?

erika107
25. jún 2009

ja by som chcela ale ja nemozem zo zdravotnych dovodou ist do bazena a drahy pracuje takze je to na figu .o((
fiiiiha to ste uz absolvovali s malym dovolenku a kde ste boli, ako zvladal cestu,

mizulienka
25. jún 2009

boli sme v slovinsku, v Portorozi. Cesta nam trvala asi 7 hodin a maly to zvladom uplne pohodovo.
On je zvyknuty cestovat, mame rodinu na spisi, v ziline a aj starkeho ma na morave, takze on cestuje od svojich 2 mesiacov 🙂
vy sa niekam chystate na dovolcu?

erika107
25. jún 2009

juuuj tak to ste riadny cestovatelia tento rok este nepojdeme nikam daleko len tu na Sr chceme ist do ziliny a do liptovskej teplicky a trencina uvidime co nam s tychto planov vyjde .o)

mizulienka
25. jún 2009

mne by uplne stacilo precestovat iba slovensko 🙂 ale manzel je fest za "morom a slnkom" 🙂
a maly ma aj trosku ekzem, tak aj kvoli nemu sme sli

erika107
25. jún 2009

tak to pre prcka bolo fajn to more .o)) ma atopicky ekzem?

mizulienka
25. jún 2009

ano, troska sa mu to upravilo, ale teraz nas pre zmenu trapia molouska ☹ to su take male biele bradavicky

bubinko83
25. jún 2009

zdravim 😉

baby ale aj tak mame krasne detičky som si prave pozerala albumy 🙂 Oni všetko doženu nebojte .
mizulienka nerob si z toho hlavu že ti maly neštvornožkuje ved ma čas.Ani naš Filipko neštvornožkuje,ale ked ho dam na brucho tak špekuluje už všelijako,aj sa da na štyri a zachvilu sa rozčapi ako žabka 😀 On sa ale strašne rychlo plazi,nam to je až smiešne doma.Snad sa čoskoro dopracuje aj k tomu švornožkovaniu. 😵

erika107
25. jún 2009

mizu: tak to prvykrat take nieco pocujem a z coho to je?

bubinko: nas napriklad vobec neplazi jedine sa dozadu odsuva to je vsetko

erika107
25. jún 2009

bubinko, na prvej stranke si pisala ze chodite s malym ku psychologicke mozem sa spytat preco?

bubinko83
25. jún 2009

erika,ani ja sama neviem prečo chodime k psychologičke.Ked som odchazala z porodnice dali mi hrrrrrrrbu papierov z roznymi lekarmi a kontrolami a bola tam aj tato psychologia.Neviem načo to je asi tam maju malo pacientov.Len tam prideme popozera čo vie Filipko nove a či robi všetko ako ma vzhladom k veku(neviem ako to napisat) 😉

ozaj a detičky vam už daju napr.pa pa ručičkou ? Naš Filipko ano........ 😉 ukaže aj aky bude veliky,ale že sa ma len tak-tak,ťapušky urobi......taky je zlaty a strašne šikovny čo sa tohto tyka.Uplne rychlo si to zapamata tak pozorne počuva. 🙂

erika107
25. jún 2009

bubinko nam dali len na neurologiu do rizikovej poradne a to bolo vsekto
no nas vie tieez tap tap, papa, tak tak vseliak ale poslednu dobu neako nato kasle a ked chcem aby nieco urobil tak zacne radsej hucat mama tata baba dede ma take obdobia kedy vsetko robi a niekedy nic .O(( je to normalne?

mizulienka
25. jún 2009

aj nas maly dava papa, tap tap, dava mi telefon k uchu, akoze mam telefonovat 🙂 a tiez blaboce mama, tata, da mi hracku a povie da 🙂 ale najkrajsie je aj tak, ze sa stale usmieva 🙂 take krasne je toto obdobie, zlatunki su teraz 🙂 pozerala som aj vase deticky, su krasne a take podarene 🙂

uz mate vymyslene darceky k prvym narodkam? ja by som chcela taku motorecku plastove pre maleho...lebo ked sme na ihrisku, tak stale niekomu "cmajzne" 🙂

bubinko83
25. jún 2009

erika určite je to normalne ,že niekedy robi vš etko ukaže a inokedy nič.Aj našho Filipko to najviac bavi ked ho uložim do postielky.Vtedy mi kazuje všetko naraz 😀 Asi si mysli že ho odtial vyberiem zato že je dobry chlapček a všetko maminke ukazal. 😎 No je to zlate a krasne a hlavne ked rozprava tym nežnym hlaskom ,ma-ma,ba-ba, 😵

erika107
25. jún 2009

mizulienka ja prave som kukala dekoracky na narodeninovu oslavu hodim vam link mozno si nieco vyberiete http://www.elian.sk/index.php?id=6 maju tam aj katalog ... no a darcek mam uz vybraty od fischer price take odrazatko a da sa pri tom aj chodit http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4528629 kamoska si to moc pochvaluje

a tebe uz maly beha?

len som chcela robit v jednom programe pozvanku ale neviem to tam spravit tak sa hnevam :o(( sama na seba

erika107
25. jún 2009

babulky idem ja haji som rada ze som vas tu konecne stretla mohi sme pokecat inac ja som tu kazdy vecer ked mi maly zaspinka tak mozno budeme mat stastie aj nabuduce popisat :o))

mizulienka
25. jún 2009

krasne je to odrazadlo 🙂
nie, nebeha, stavia sa popri nabytku ale chodime iba za rucicky obcas 🙂
aj ja idem spat, uz sa mi krizia pismenka, tak pekny vecer este 🙂

jana.hcsba
autor
26. jún 2009

jej, ahojte. No ze ja som tu vcera nebola ☹ , sme mohli sa porozpravat. som mala rusny vecer - som bablila seba a Paulis k mamicke, manzelovi pomahala s balenim, tak ma ani nemnapdalo sem skocit.

ja chcem chodit tiez na plavanie.

mizulienka : kde to na trnavke je? ako sa to vola?

no, my teda nechodime k lekarom, len raz sme boli u neurologicky a ta povedala, ze ani kartu nebude zakladat. 😕 . tak neviem, co je dobre, ci radsej chodit, alebo nie, ale dufam je to v pohode.

mizulienka
26. jún 2009

ahoj jani, to plavanie je tu:
http://www.alva.sk/index.php?page=69&lng=en

plavanie je podla mna tiez super vec, jedina nevyhoda, ze mozes (ale aj vobec nemusis) niekde chytit molouska...to je to, co som pisala vyssie...take biele bradavicky...ale vidis, my sme ani nechodili na plavanie a misko to chytil, neviem vobec odkial...uz mu to na koznom aj zoskrabovali takou ihlou..fuuuj...ale znova a znova sa mu vyhodili dalsie...prave sme sa boli objednat u imunoalergola, tak som zvedava.

erika107
27. jún 2009

pekny vecer prajeme

tak zase mame za sebou pekny ale dusny den :o( a potom trochu aj uprsany :o)

jani: aj v dimitrovke je plavanie pre prckov zabiatko sa to vola http://www.zabiatko.sk/ kamosky tam chodia a pochvaluju si to velmi .. mozno toto budes mat blizsie z domu

mizulienka: tak o tom prvykrat pocujem idem to vygoglit co to je a ako to vyzera

erika107
1. júl 2009

kam ste vsetky mamicky utiekly?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre