Aké brusle na ľad sú najlepšie pre deti?

kikina84
4. dec 2015

ahojte..ake mate prosím skusenosti s bruslami pre dievčatá? moment sme na cislach 30-31 a chceme dcere kupit vlastne brusle..ale pri čítaní rôznych recenzii mam zmiešané pocity..Ktorý typ bruslí sa najlepšie nosí vašim deťom? dakujem za info 🙂

kengurica
5. dec 2015

Na slovensku sa im hovori "korcule". My mame podobnu velkost, a mame korcule posuvne, plastove. Syn mal v tomto veku tiez posuvne (3, alebo 4-cislove), hokejoveho stylu.. Nozka detom v tomto veku rychlo rastie a kupovat kazdy rok nove...a pritom ich obuju ozaj len par krat....
Urcite by som nekupovala "kraso", s podpatkom a zubkami na nozoch...tie su na krasokorculovanie.
Dolezite je, aby bola nozka pevna, aby sa tam zmestila hrubsia ponozka. Dieta v nich nemoze "captat". Niekedy ked tie deti vidim, ako maju nohy dole vyhnute smerom von, ocividne nemaju nohu v clenku dobre zafixovanu, a mozu si tak ublizit a stratit chut sa korculovat, lebo je to nepohodlne.

moni244
5. dec 2015

tak za prvé korčule a za druhé, ja budem kupovať na budúce vianoce a chcem určite 2v1, nech sa to využije

iukas
8. dec 2015

My chodime na kurzy korculovania, kde neprijimaju deti s nastavitelnymi korculami, ani korcule na klipsne, pre dievcata len klasicke biele krasokorcule, len tam je spravne fixovany clenok. e

sisaka
8. dec 2015

ja som bud za krasokorcule alebo normalne hokejove korcule, ziadne 2 v 1, ci posuvne (tie som skusala u syna ked bol maly a neodporucam), ale ako pozeram nazory, kazdy je za nieco ine, takze nakoniec ti tato anketa asi aj tak nepomoze ...

kajka18
9. dec 2015

Urcite by som sla do kvality... klasika, biela, krasokorcule... clenok a aj noha je chranena a fixovana!!!

skoricaxx
9. dec 2015

Ahoj
syn mal od troch rokov klasicke hokejové, na dcéru som take male čislo 26 - nezohnala kraso, tak sme kupili nadstaviteľne. Podla mna klasika lepšie, nikdy neviem koľko som to malej tými klipsňami utiahla, mám pocit že to nejde toľko utiahnuť ako klasiky....ja bruslim tiež v kanadach

alenky
9. dec 2015

Korculujeme casto a bola som svedkom ako pri pade plastova korcula praskla a to mozes rovno zahodit. Deti su nesikovne zakopne o mantinel a uz to je. Ja som skor za klasiku so zubkami kozene snurovacky na tomto sa naucia super korculovat. Urcite su pohodlnejsie ako plastove budu mat aj lepsi cit v nohach.

brnka
9. dec 2015

urcite snurovacie

slavaf
9. dec 2015

Ja som jednoznačne za šnurovacie, klasické krasokorčule a také som aj kúpila dcére. Presne pre ten pocit, že lepšie sedia na nohe, dajú sa lepšie spevniť. Okrem toho naša dcéra je veľmi útla, keď som si predstavila, že namiesto 26 korčule, bude mať na nohe hebedo až do veľkosti 29, rozhodla som sa pre klasiku.

mojaniku
9. dec 2015

určite klasické kraso so šnúrkami.
Klipsňové posúvacie sú úplne nanič. Noha v nich lieta, ja sa čudujem, že to deťom vôbec dovolia nosiť na výcvik.
Ak nechcete so zúbkami vpredu, poobzerajte sa po hokejových šnurovacích.