Aké je bývanie v Moste pri Bratislave?

monka338
9. mar 2017

Ahojte baby,chcela by som sa opýtať,či ste tu niektoré,ktoré bývate v Moste pri Bratislave? Ako sa vám býva a aké je dochádzanie do práce do BA? Zvažujeme tam kúpiť dom a bola by som vďačná za každé info. Ďakujem 🙂

hradnapani
9. mar 2017

@monka338 co sa tyka dopravy, je to tam ako vo vsetkych obciach naokolo Bratislavy - v case spicky treba pevne nervy ;) Ja by som volila obec,ktora ma vlakove spojenie (to najma s ohladom na deti ale aj za dochadzanim za pracou do BA).

monka338
autor
9. mar 2017

@hradnapani ďakujem....chceli by sme co najbližšie,ale cenovo nám toto najviac vyhovuje......musíme si to riadne premyslieť

hradnapani
9. mar 2017

@monka338 chapem. no veru, riadne to treba premysliet.

erikavesela
10. mar 2017

Nad mostom lietaju dost casto lietadla, je im vidno podvozky..tak nizko lietaju...spojenie s ba vedie cez vrakunu, co je rano zapchate ako svina

monka338
autor
10. mar 2017

@erikavesela dobra poznámka...ďakujem

juliet86
10. mar 2017

Ahoj. Doprava je podla mna hroooozna lievik malinovo a studene. Stoji cela hlavna aj rano hodinu a pol aj poobede. Rataj minimalne hodku do bratislavy ak je dakamehoda ci dazd aj dlhsie. Ano aj na lietadla si treba zvyknut... pozitiva detske ihrisko na futbalovom ihrisku dvojo potravin mlieko na druzstve nova skolka a jazera zelena voda
Tot vsjo. Ja ak by som mala dochadzat v klasickkych casoch tak volim radsej byt v ba s balkonom pri lese 😉 jo a je tam mala posta coskoro sa preraba na velku. A je tam super kozmeticka

monka338
autor
10. mar 2017

@juliet86 ďakujem za informácie....dosť dôležité veci

kristinanovak
2. dec 2017

Caute my tiez zvazujeme kupu domceka. Len nevieme sa rozhodnut ze kde. Kedy v moste zacinaju rano zapchy? Je to tam az take strasne? 😒 ked tie ceny na to ze ako to je blizko od ba su take lakave 😍

juliet86
2. dec 2017

@kristinanovak za mna skrz zapchy nie.zacinaju o siedmej koncia 9 30 cca. Potom od 15 00 do 18 00 cca. Ved si sledujte waze a google maps a uplne najlepsie skuste si to! 7 30 sadnite do auta chodte do mostu a okolo 16 00 z mostu kuknite si obe strany... tie zapchy su velke minus. Ci a ako to zmeni obchvat netusim... ja som tam byvala 25rokov ale ak by sme tam zdedili dom jedine kym je dieta v skolke v moste a my nemame klasicky pracovny cas. Inak ani za svet. Jediny nie uplne zapchaty smer je pidla mba kitsee berg rajka vojka a ten rakusko madarsky smer. Pripadne mesto s vlakovou stanicou typu bernolakovo. Urcite nie smer senec luzna samorin cierna voda aj zahorie je zle. Ide o to co komu vyhovuje. Do mostu nejde mhd. Najblizsie je konecna 70tky v biskupiciach. V malinove je fajn nova billa na skok z mostu. Inak nic extrem pozitiv oproti tomu co som pisala minule nevidim

kristinanovak
3. dec 2017

@juliet86 Dakujem velmi pekne. ❤ ☹

krissmac
3. dec 2017

Podla mna sa tie zapchy daju prezit. Most nepatri medzi tie najhorsie dediny. Domcek sa tam oplati, je tam zhruba vsetko, co clovek surne potrebuje, aby nemusel behat do obchodu do BA. Taktiez nova billa, ktora patri do Mostu nie do Malinova. Je tam vela moznosti aj pre deti. Otvaraju sa nove skolky a skoly. Podla mna sa oplati tu "chvilu" pockat na obchvat a bude sa tam zit o mnoho lepsie. Ked neratame spicky rano, tak je to naozaj na skok od BA 🙂

krissmac
3. dec 2017

Zapchy sme riesili aj tak, ze sme vyrazili pred 7, cize boli uplne znesitelne a nebol taky naval

juliet86
3. dec 2017

@krissmac ano ta billa patri do mostu len je km cez pole 🙂 na peso blizsie z malinova z mostu k nej nejde chodnik. Ale je super ked mas auto ze netreba tesco biskupice. Ono je to relativne kazdy mame inu mieru znasania zapch ale odporucila by som si vyskusat real v spicke nez kupim dom. A hovorim jasne su tam aj bonusy ako predaj mlieka na druzstve floril.sk a domace vajicka v malinove a zelena voda jazera.

krissmac
3. dec 2017

@juliet86 tak to ano 🙂 ja len, ze nepatri zase medzi tie najhorsie dediny. Samozrejme, zapchy su katastrofa, chce to pevne nervy, ale bude lepsie a zase nie je to az tala katastrofa ako z Luznej napr a vecer do Luznej 🙂

kristinanovak
3. dec 2017

@krissmac
@juliet86 ved aj manzel by tak chodil pred 7 lenze konci o4tej tak neviem jedine vrtulnik alebo ako to je so skutrom alebo mtorkou? Ved to ze mimo zapch je to nakblizsie k ba. A bernolakovo tiez nieje ziadna vyhra pokial sa chodi autom. Akurat ze tam je vlak. Ale horsie ako rovinka to byt nemoze 😝

krissmac
3. dec 2017

@kristinanovak noo vtedy su z BA zapchy, ked konci manzel a casto az do vecera, ale podla mna nic strasne pokial sa v Biskupiciach vyhne semaforom 🙂 cca 30 min zdrzanie, podla toho z akeho smeru ide.. plus to trosku brzdi este semafor v Moste, avsak uz posledny a ten za chvilu snad odstrania

krissmac
3. dec 2017

A co sa tyka motorky, alebo skutra, tak by mal byt podstatne rychlejsie doma 🙂

kristinanovak
3. dec 2017

@krissmac malnzel pracuje na prievozskej. Tam chodi tusim aj bus do mostu nie? A ano zapchate to je vsade. Ja som na rodicaku a cakame druhe byvame v byte a v leye sa nam ma narodit babo chceme aa stahovat tak na jar a kedze budeme mat uz dve deti tak prerabka stareho nehrozi tam sa mi paci ze su novostvby a za super ceny. Este ste spominali ze su tam skolky nieje problem s prijatim alebo su tiez take preplnene ako v Ba? My sme boli uz pozerat jeden dom ale to bolo v studenom a to sa mi zda uz take od ruky. Uvidime mozno sa pojdeme aj previest ked sa dcerka vyspi 🙂

krissmac
3. dec 2017

@kristinanovak Tak to by nemal byť problém z Prievozskej 🙂 áno, stojí tam aj autobus hneď pri mc donalde 🙂 ani ráno s autobusom nie je problém, keďže ich ide niekoľko smer BA. Fuu, čo sa týka škôlok, to ešte neviem posúdiť, keďže starší synček mal v novembri dva a o niekoľko dní sa má narodiť ďalší. Viem, že problém bol, ale tým, že sú tam už myslím aj dvoje súkromné a ďalšia nová (neviem či je už v prevádzke) , tak by problém byť nemal 🙂 problém bol v tom, že je tam veľa nových ľudí, nie všetci majú trvalé bydlisko a uprednostňovali detičky s trvalým, no pokiaľ sa podľa mňa informujete pár mesiacov predtým, ako by malo dieťatko nastúpiť, nemal by byť problém, podľa mňa nie je to až tak zlé ako v BA 🙂

kristinanovak
3. dec 2017

@krissmac a ty si tam spokojna? Ako dlho tam byvate? Ked ja s vobec neviem rozhodnut ale velmi tuzim mat domcek. Manzel ani tak nie. Ale vidim na nom ze ked mu ukazem nejaky inzerat ze by isiel ale odradzaju ho tie zapchy 😔

krissmac
3. dec 2017

@kristinanovak no ja som tam byvala v podstate od narodenia do cca 19 rokov, teraz uz byvam inde ale som tam v podstate stale, kedze tam mam rodicov a rodinu celkovo a ked ideme do BA tak povacsine cez Most 🙂 a ked ti mam pravdu povedat, tazko sa mi odtial odchadzalo 😀 odtial je naozaj vsetko na skok, doprava je super, kedze autobusy chodia stale, ci uz do BA, alebo do Mostu, takisto potraviny v dedine na skok.. preto pisem, ze tie zapchy naozaj nie su az taky problem a uz viac na ne nenadavam, lebo Most ma aj ine "kvality".. tetaz si to uz viem cenit 😀 kedze v Hviezdoslavove okrem vlaku naozaj skoro nic nie je.. obchod mam daleko, aj tak drahy sukromnik, autobusy do BA katastrofa a celkovo cele zle, ale uz som zvyknuta 🙂 ked domcek, nie drahy, tak z okolia BA, by som rozhodne isla smer Most, Malinovo maximalne 🙂 smer Luzna je naozaj cele zle co sa zapch tyka a zo SC smer Bernolakovo a dalej do Bratislavy je to, dalo by sa povedat, na velmi podobnej urovni, ako Luzna/Rovinka 🙂

saty.predaj
16. dec 2018

Ahojte mamicky ako sa vam byva v moste s malymi detmi. Dochadzanie, ako to je ked su deti chore, sluzby, pediater? Dakujem

janamoto78
29. jan 2023

@erikavesela toto nie je pravda. Spojenie s Bratislavou ma MpB aj cez obchvat a ten je prázdny. Čo furt niekto spomína neexistujúce zápchy? Už je to ozaj smiešne.

gertrudaosem
29. jan 2023

@erikavesela podľa toho čo je pre teba ráno lebo o 6 je úplná pohoda a aj po 8 sa dá, nie je to katastrofa. Bejvavalo naozaj veľmi zle. Teraz je super.

gertrudaosem
29. jan 2023

@monka338 🤣

gertrudaosem
29. jan 2023

@monka338 nie je to také zle, ani poobede... Pohoda, neviem čo tu píšu...

gertrudaosem
29. jan 2023

@janamoto78 to sú staré príspevky, aj ja som to zistila až potom ako som napísala 🤣

erikavesela
29. jan 2023

@janamoto78 a ty si si vsimla, ze som to pisala v marci 2017???...to uz je 6 rokov....odvtedy sa situacia urcite zmenila a to uz len preto, ze sa zmenila situzcia v bratislsve...to, ze tvoje nie je pravda, plati dnes, neznamena, ze to platilo aj pred 6-7 rokmi...

erikavesela
29. jan 2023

@gertrudaosem ja som svoj prispevok pisala pred 6 rokmi...nie vcera