Ako cítite pohyby bábätka?

erinka1411
22. sep 2013

Ahojte, chcem sa opýtať ako cítite pohyby bábatka..či stále tak isto alebo rozne. a kde?..ja niekedy cítim v strede bruška a niekedy až dole v podbrušku,takže neviem či to sú pohyby alebo niečo iné 😒 . Je to moje prvé tehotenstvo tak neviem aké to má byť. A keď Vás už začalo kopať, ta stále kope každý deň?? Lebo mne sa stalo že dva dni nekopalo a potom zas začalo...tak či je to normálne.

majca1581
22. sep 2013

@erinka1411 to budes citit take kopanceky este slabucke asi ... ja som tiez citila hoci kde ale väčšinou dole v podbrusku ...malo by ta kopat kazdy den uz a kolko krat za den to je rozne ...to pohyby dietatka jednoducho citis ..je to to co si doteraz nepocitovala ...ale babätka vela spia tak sa neboj hlavne ak by si necitila...ale mne lekar povedal ze kazdy den mas citit.. :D napr mne male kopalo vacsinou dole a od vtedy sa ani neotocilo tak musim ist teraz na cisarsky rez :/

trish31
22. sep 2013

@erinka1411 este citis asi slabe kopanceky a babo ma vela miesta takze preto citis na roznych miestach,pohybuje sa.Moj maly sa skor prevaluje ako kope,obcas mi dal ale riadnu do rebra 😉 Tvoje babo sa mozno aj hybe aj ked ho necitis,len moze byt ulozene tak,ze to citis slabo alebo vobec.A nezabudaj ze babatka spinkaju v brusku aj 22 hodin 🙂

A k tomu casu,no moj sa hybe od zaciatku vzdy okolo 22,00,rano o 4 ho teda citim tiez poriadne a obcas take mrvenie pocas dna.Medzitym asi spinka

barborieta
22. sep 2013

@erinka1411 keď som začala cítiť pohyby bolo to dole v bruchu, ako bábo rástlo, tak už to bolo rôzne. Na konci tehotenstva som ho cítila zas viac hore. Bábatko veľa spinká, ale ak ho nebudeš dlhšie cítiť, tak choď radšej k dr. Radšj ísť 100x pre istotu, akoby malo byť potom neskoro...Aj keď môže bábo naozaj len spinkať...Mne sa to stalo v 22tt a poriadne ma to vyplašilo, našťastie bolo všetko ok. Malý sa mi najviac ozýval ráno, keď som vstávala a potom večer pred spaním. Ale niektoré detičky buntošia radi v noci, našťastie náš krpec v noci spinkal a to mu ostalo aj po narodení...a veľa čkal v bruchu :D

erinka1411
autor
22. sep 2013

ďakujem Vám veľmi pekne za odpovede 🙂...a barborieta ako ste pociťovali čkanie? ja mám niekedy také že na jednom mieste mi tak akokeby klopkalo zaradom asi pol minútky 🙂 moze to byt to čkanie?

simonka121
3. dec 2013

Ahojte ja mám podobný problém som prvorodička,,,, som v 21. týždni a zatiaľ som také poriadne pohyby necítila ☹ ,,, len sem tam cítim taký tlak v podbrušku ako keby sa mi tam niečo prevaľovalo,,, a neviem či je moje drbča alebo je to niečo iné,,,, ďakujem za odpovede,,,,, 🙂

simonka121
3. dec 2013

@simonka121 drobča

danag
5. dec 2013

ja som to cítila, ako keby som mala v bruchu rybičku - raz tu, raz tam, mala ešte dosť miesta, tak si plávala, kade chcela. 😀 Postupne, ako bude rásť, budú pohyby intenzívnejšie, budete cítiť kopance, štuchance, bude sa mu čkať ... užívajte si to, raz to budú krásne spomienky. Môj má už 17 mesiacov a rada spomínam na ,,rybičku" 😀

barborieta
5. dec 2013

@erinka1411 bol to uplne pravidelny pohyb, presne ako ked sa cloveku cka, akurat som to citila tlmene, ale dost silno na to, aby sa to dalo identifikovat. Niekedy to trvalo aj niekolko minut...

malamonika
6. dec 2013

@simonka121 ja som mala tiez take slapsie ze som citila steklenie a hnevalo a to ze to necitim ale traz uz citim silnejsie ...kazda zena to ma inak tak sa neboj coskoro zacne 🙂

kofoluska
6. dec 2013

@erinka1411 ja som pohyby citila kazdy den, cim bolo babo vacsie, tym boli pohyby (kopance a stuchance) silnejsie. Kym ma dost miesta, tak si plava v plodovej vode a kope jemnejsie, pretoze sa ma kam roztahovat. 🙂 Inak je to sranda, ale rezim kopania je dnes jeho rezim bdenia, resp. spania. Nikdy ma nekopal v noci, a od narodenia s nim s nocnym spankom nemame problem. 🙂
Ale kamaratkina dcera, tak kolko razy aj tri dni nic. Bolo to lenive babatko 🙂)))))))
Drzim palce. Kopance boli fakt super, hlavne pre manzela, ktory inak nemal sancu malickeho citit, kym sa nenarodil. 🙂

beatrixmario
10. dec 2013

som v 23. tt a vobec som este necitila pohyby, je to mozne, ze som si nevsimla?

beatrixmario
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreasiskova3
10. dec 2013

@beatrixmario neni zač, všetko bude v poriadku , neboj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre