Ako obliekate deti v Írsku?

katarina1989
7. sep 2011

ahojte zijeme teraz aj s rocnou dcerou v irsku a casto tu riesim otazku co jej obliect ked ideme na prechadzku. pocasie je tu dost premenlive a nikdy neviem co na nu. napiste svoje skusenosti aj vy ..... 🙂

etuska
7. sep 2011

@katarina1989
ahoj Katka-no my sme od vas trochu severnejsie-takze pocasie podobne.
Urcite v tomto rocnom obdobi odporucam dobru vodovzdornu vetrovku 😀 -ta ochrani aj pred vetrom a super su aj nepremokave goretexove topanky-neviem-gumenym cizmam som neprisla na chut-podla mna je v nich na jesen/jar detom zima.My mame stale vo vrecku aj tensiu ciapku-ani nie kvoli chladu ale skor vetru a syncekovi davam okolo krku taky flisovy podbradnik-jednak dost slinta a tiez mu ochrani krk pred chladom.

Dcerke som casto davala napr. sportovejsie saty a leginy a ked bolo teplejsie leginky sme dali dole a nebolo jej horuco,alebo teraz ked chodi do skoly tak jej dam podkolienky a pod saty kratasky ktore nevidno 😉
hadam som ti trochu poradila 😵

monita662
7. sep 2011

ahoj katka ...ja mam ten isty problem ja mam 4 mesacnu dcerku a nikdy neviem co jej obliect aby jej nebolo ani teplo ani zima ...ako napr.dneska isli sme do mesta lialo ako z vedra silny vietor zima...malu som naobliekala ...vracali sme sa domov a uz som ju musela napoly vyzliect lebo uz svietilo slnko a bolo teplejsie 🙂 hruuuza toto ja si nato asi ani nezvyknem 😒

katarina1989
autor
8. sep 2011

tak to si cim skor kupime bude to potrebovat ked sa uz snad coskoro nauci chodit nebude to uz len prechadzky v kociku a v teplucku 🙂 ..... ciapocku tak tu nosime stale ci je zima alebo teplo .... tak to s tymi krataskami je dobry napad 🙂 ..... poradit si mi urcite poradila a vdaka 🙂

katarina1989
autor
8. sep 2011

monita662 no tak na to si aj ja tazko zvykam nikdy nevies aky bude den ...... tiez malu pocas cesty casto vyzliekam alebo prikryvam ..... a ty iri ty to asi velmi ani neriesia ked aj po takej zime ako je tu teraz ich deti su velmi malo obleceny .... ciapocky tak to maloktore a bose nohy vidim este aj teraz na niektorych malych deti .... uz som rozmyslala aj ja ze zacnem malu trocha otuzovat nech si zvyka a nech sa jej tvori silna imunita ale netrufam ju tak naholo brat vonkku 😒 .... a inak kde v irsku zijes ty?

vodnarky
9. sep 2011

@katarina1989 -tak to tazko povedat.. 😕 vzdy sme museli brat toho viac,keby nieco..lebo tu ozaj clovek nevie.. 😒 ale uz som ju prestala velmi babusit..ale zase to neprehanam ako to tu obycajne robia domaci... 😅 😉

@katarina1989 -bose nozicky tu deti budu mat aj v novembry.. ☹

monita662
9. sep 2011

katarina1989 ahoj ja trochu severnejsie pri Omaghu ty ? tu tiez deti behaju v kratkych trockach ked leje a ked svieti slnko tak si daju aj bundu a kapucnu na h;lavu hruuuza 😀

katarina1989
autor
9. sep 2011

@vodnarky tak to aj mi toho berieme viac svetrik naviac a deka nesmie chybat ...... a samozrejme aj nieco na papanie a pitie 🙂 ........ ja som ju niekedy tiez dost babusila ale ked som videla ako obliekaju deti tu tak som zvolila taku strednu cestu 🙂 ..... no aspon dufam ze tie deti nie su chore ked maju bose nohy aj v zime

katarina1989
autor
9. sep 2011

@monita662 my sme v Kilkenny ..... oni su zrejme na to zvyknuty 🙂 a imuny ..... aspon tak mi to pripada ...... a uz dlho ste tu v irsku?

vodnarky
9. sep 2011

@katarina1989 -neviem ako su na tom zdravotne,ale nasa zacala teraz chodit do skolky a ked tam pridem,tak tam je tolko deti,co kasle a su zahlienene ze ma ide rozhodit,ked tam nechavam malu.. 😔

katarina1989
autor
9. sep 2011

@vodnarky tak to je dost cudne davat chore deti do skolky ☹ ....... teraz nedavno mala moja mala nadchu a mala som dost starosti hlavne s tymi soplikmi ..... mala ma dostatocnu silu aby mi zabranila co i len sa priblizit k nosteku s odsavackou alebo kvapkami no ale nejako sme to museli zvladnut ..... tak len dufam ze to tak skoro zase nechyti ..... rodicia by si mali uvedomit ze nie je celkom spravne davat chore deti do skolky .... ved len ta samotka liecba dlhsie trva ked dieta chodi do skolky

vodnarky
9. sep 2011

@katarina1989 -plne s tebou suhlasim.. 🙂