Alergia a snažilkovanie

margareta83
15. aug 2014

ahojte dievčatá, poprosím vás o rady, ak s tým máte niektorá skusenosť..tento rok som chytila silnu alergiu, svrbia ma dutiny, oči, nos, uši, podnebie..beriem lieky aerius, ale najviac mi pomaha sprej do nosa Dymysta, ktorý ale obsahuje kortikosteroidy..v oktobri sa chceme začať snažiť o babatko, moja otazka č.1 či mam vysadiť tieto lieky v dostatočnom čase predtým ako sa začneme snažiť alebo stačí ked ich vysadím ked už budem tehotna..a dalšia otazka ked vysadím lieky, otehotniem a budem mať silné alergické príznaky čo potom? dievčata alergičky ako ste riešili tehotenstvo??? dakujem za každú jednu radu

simsalabim
15. aug 2014

Porad sa s alergologom, ja som v tehotenstve uzivala lieky na alergiu - nejaku dobu som ich mala vysadene (sama som si ich vysadila, lebo ved som tehotna), ale zle sa mi dychalo a verdikt lekara bol, ze ked lapam po dychu ja, co potom moje dieta? Uzivala som Aerius, Ventolin sprej na dychanie a Avamys do nosa (tiez kortikoid) a kvapky do oci. Potom sa gynekologovi nezdali prietoky a poslal ma za alergologom s navrhom na inu liecbu - to bolo asi 2 mesiace pred terminom porodu - a tieto lieky mi potom nasadili namiesto Aeriusu. Uz si nespominam, ako sa volali, boli na O. Uzivala som ich az do porodu. Dcera je zdrava a dokonca zatial - skoro 9 rokov - bez alergie.

margareta83
autor
15. aug 2014

@simsalabim Ďakujem za príspevok.

rika888
6. aug 2018

@simsalabim V tehotenstve som mala super skusenost so Stopalergom (stopalerg.sk).. to mas vhodne aj pocas tehotenstva, popripade je vhody aj pre deticky vdaka prirodnemu zlozeniu 🙂