Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

ninnaricci
4. júl 2009

ja som tiež toho dosť počítala o klokanke...len som chcela skúsiť...naozaj trošku odlahčiť...ja ho aj tak stále držím pod zadočkom..

sabinazv
4. júl 2009

tu je najlacnejsia a postovne zdarma 😉 http://www.eskrina.sk/91-nosice-manduca

a toto je nieco podobne, ale lacnejsie http://www.baby-shop.sk/component/option,com_ad...

idem si to nechat prejst hlavou 😉

bru noc 🙂

miavin
4. júl 2009

určite nie bruško - lebo aj kaká aj prdká v pohodičke - jednoducho bol kľudný keď sa kúpal, potom papal, odgrckol - položila som ho do postieľky a koniec... nie a nie utíšiť, tak som ho dala na bruško, ale nejak stále nervačil, tak som ho chvíľu nechala, nech sa unaví, no nemohla som počúvať ako plačkal - šupla som ho do kočiara na bruško - a je to... v momente zaspal a už som ho preložila aj do postele... 😀 neviem čo sa s ním robí. Keby bol väčší normálne by som si myslela, že mu idú zúbky - teploty, soplíky, sliny neskutočné a hryzie si ručičky 😢

miavin
4. júl 2009

a čo sa týka nosičov - my sme kúpili bebe-lulu - je fajn, akurát, že náš drobec už nechce ležkať - takže bud je otočený ku mne alebo k svetu 😀 a dá sa aj na chrbát a je do 12 kg. Takže pohodička 😉

stascha
4. júl 2009

ahojte maminky, po trasne dlhej dobe sa vam hlasime spolu s Miskou, sme v pohode rastiem a priberame, plne sa snazime kojit, ale ako vas citam tak mame tusim rovnaky problem, malej dam papat cuca asi pat sest minut a potom zacne plakat, skusam ci jej miecko tecie a tecie ako keby bola leniva sat alebo co tak jej dam druhy cicik a to iste tak neviem ci ma dost, ale odgrgne si a neplac, snad keby bola hladna ta bude plakat, a vecer zaspi a zobude sa okolo 3-4 nadranom napapa sa aspime do siestej siedmej papame a niekedy si potiehne ja do pol deviatej ale to musim byt s nou, pevne verim ze uz jej to tak ostane. Ozaj a ked sa v noci zobudi neplace len si cmula ruky je to take smiesne ked sa budim na ten mlaskot 🙂

ozaj k tym vitaminim mi davame cez tyzden vigantom do mliecka dve kvapky a este raz do mesiaca kanavit tiez dve kvapky do mliecka.

4,8 nas budu ockovat, uz mame doma aj vakciny ozaj asi ste este nikto neboli na tieto ockovania, neviem ci nie su potom teploty a tak.

no drzte sa, ak bude cas napisem

pa a dobru noc

majka_dk
5. júl 2009

ahojte

my mame tiez klokanku, ale je v nej len ked vonku zacne plakat v kociku, tak kym zajdeme domov sa nosi 🙂

a vcera bol maly prvy krat grilovat 😉 celkom to zvladol, spinkal aj pri rezani dreva, co som nechapala, no cerstvy vzduch na "vidieku" mu asi robil dobre 😀

ni.kolet
5. júl 2009

Ahojte. Môj synátor posledné tri noci išiel spať 21:30 a vstal až 8:00. A to naposledy jedol 20:30. 😕 Inak spánku predchádza polhodinový plač. Unaví sa a zaspí. Máme v rodine nové prírastky. Fena sa okotila: 5 chlapcov a 3 dievčatká. 🙂

aine04
5. júl 2009

sabi ked rozmyslas o manduce, tak moja svagrina objednavala odtialto: http://www.liliputi.sk/
uz ju ma aj doma, je to vraj presne to iste ako manduca, len o dost lacnejsie. tiez nad tym uvazujem 😉

cikyta
5. júl 2009

Oprava:
Včera som napísala koninu,že vigantol papáme a 0 bodov.Ja som si to zmýlila s inými kvapkami.Tak pardon.
Ved vigantol musíme na kostičky 🙂

cikyta
5. júl 2009

A klokanku máme aj my,ale to sa smie až od 3 mesiaca používať,ked su klbiky OK.(My ich OK nemáme,tak ju nesmieme používať.A veru by mi už bodla pri venčení hafa) ☹
Niky-tak vravíš plný dom detí? 😀 😀 😀 My sme tak mali na jar minulý rok.V byte 3 šteniatka.Rodili sme v kupelni.Jáááj to bolo!!!!!!! 😀

cikyta
5. júl 2009

Inak Niky-aj my zaspávame s plačom.Už ani neviem,čo je to TICHO.Dokonca sa často stane,že ju okupem,položím,chcem utrieť a revýýýýý...Tak ju musím zobrať na ruky a chvílu tíšiť! Lebo to reve,až jej dych vynecháva a ja umieram strachom! ☹

ni.kolet
5. júl 2009

Hej, to umieranie poznám. Včera tak hrozne plakal, lebo celý deň nespal a nebol v lehátku. Boli sme na návšteve. Keď si v lehátku cez deň trošku pospí, tak večer si môžeme pozrieť aj film. No aktuálny stav je 6 chlapcov a 4 dievčatká. Toľko ešte nemala. Už stačí. Sú to nemeckí ovčiaci.

cikyta
5. júl 2009

Teraz mi malá spí už 2 hodiny.To je svetový rekord cez den a zvlášť o takomto čase.Zvyčajne teraz začína revať až do takej 22:00 a potom spí.
Som zvedavá,kedy sa teraz zobudí a hlavne,kedy dnes zaspí.S mužom si dávame stávku,či pred polnocou,či po nej zaspí.Som MOC zvedavá-až sa začínam BAŤ. ☹
Inak Niky-10 hafíkov-waw! Naša mala problémy kojiť troch! Boli štyria,ale jeden po 12 hod.umrel.Bol taký slabý,až mu rebrá trčali.Všetko to boli chaloši a boli ako moji,lebo fenka ochorela a brala antibiotiká-skoro umrela.Tak som im davala fenkyne cicíky a potom aj termo flašou zahrievala,lebo ona sa nevládala starať dlho.Takže to bol trening pred Silviou.Proste celé noci byť hore,lebo furt mi volaktorý kvíkal,ked vypadol z peliešku,alebo hladal mamkin cicík 😀

cikyta
5. júl 2009

Sakra,ona furt spí.No dnes to vidím na polnočné kúpanie!
OOOOOOOO aká to romantika!

sabinazv
5. júl 2009

ahojte 🙂

a dnes som zasa trocha zmokla (skryli sme sa), uz je to aj nuda sem pistat... 😒

aine, aj ten ergo nosic som pozerala veru... tak teraz neviem co vybrat...ale ak je to teda podobne, tak nebudem tvrdohlavo platit o tisicku viac, ak nemusim 😉

inac si sa pytala na tie fotky kedysi... a az teraz reagujem 😎 tak skus na fotolabe - tam treba stiahnut taky ich sofvter a potom cez net objednat foto - ked maju akciu, treba vymaknut... alebo baby objednavali teraz aj cez happyfoto.sk,tak skus pozriet aj tam 🙂

cikyta
5. júl 2009

Stále spí.
HILFE!!!!!!!!!!

elfi1
5. júl 2009

ahojte maminky,
tak my mame od vcera za sebou par tazkych chvil. Domco vzdy tazsie zaspaval a stale sme ho nosili, ale teraz vresti aj pri noseni. sam nevie zaspat a cakat, kym by zaspal od unavy, tak to nezvladam psychicky ja. on totiz priserne vrieska. to nie je plac, ale ziapanie az sa zachadza. ked mu chcem pomoct a zoberiem ho na zavinovacke na ruky, tak spusti este viac, hadze sa a je ako v tranze. no strasny boj. uz sa bojim kazdeho zaspavania, ze co zas bude. a on pritom nevydrzi byt dlho hore. papa kazde 2 hodky a medzi tym vzdy zacne zyvat a mrncat a suchat si ocka. no ja nevladzem normalne.
dnes som mala taku migrenu uz z toho vycerpania
snad je to take zle len kvoli tomu hroznemu teplu - mame v izbe 28 stupnov

ja veru zatial nemozem povedat o nejakych pozityvnych zmenach po 3 mesiacoch. skor je to len horsie

a najhorsi je pocit, ked ho zoberiem do narucia a on sa tak strasne rozvresti. co by naopak sa mal v maminom naruci upokojit, tak on opacne. ale doteraz to bolo tak ☹

ale aspon uz krasne vydrzi na brusku a dokonca sa dnes prvy krat sam na brusko prevratil

ni.kolet
5. júl 2009

Tak hlásim ešte jeden kus - dievčinu. Takže 11. 😨

cikyta
5. júl 2009

Elfi,ako keby si hovorila o mojom dieťati 😀 Presne to iste zažívame až po moje migreny!
(Len na bruško sa neprevracia,kedže to ide v lehátku ťažko 😀 Inde huláka.)
Dnes sa niečo stalo.Ona mi furt spí od pol 5 !!!!!!!!!!!!!! Nepoznávam ju. Z kupania už nič nebude dnes. ☹

elfi1
5. júl 2009

ciky ved ja si na vas dost cast zmyslim pri takychto revoch. viem, ze si pisala, ze ako ti place. vtedy sa este nas dal uspat. najprv som ho nosila v zavinovacke, potom sme presli na nosenie vo vloznej taske z kocika, ale ta uz mu zacina byt mala. vtedy ale vzdy troska pomrncal a potom pozeral kade tade az nakoniec zaspal. ale teraz nie a nie. uplne sa rozzuri, ked ho chcem uspan na rukach. ale sam nezaspi. dufam, ze to dlho nepotrva a zas pride lepsie obdobie.

Silvinka je dnes asi troska uvarena z toho tepla. bud rada, ze pekne spinka. ked sa ti zobudi, tak ju mozes pripadne len poutierat troska handrickou a nakremikovat, aby ste zachovali ritual a vedela, ze hlavny nocne spanie este len ide.
drzte sa. tiez to nemas lahke ani s vencenim psika.
ja mam tiez na starosti hafana, ale cez tyzden chodieva pre nas mamina, ja zatial vybehnem so psom. ten potom zostava v byte a ja idem k nasim - tam mi maleho pestuju, varuju a ja si troska oddychnem.
mas moj velky obdiv, ze to zvladas takto aj sama, ked nemas chlapa prave doma.

a ako zvladate cvicenie s nozickami?

cikyta
5. júl 2009

No Elfi! Ze uvarená.To hej. 😀 Teraz mi pôjde muž na 2 týždne preč a potom na týžden.Desím sa toho...Minule som bola 5 dní sama a veru-čistá nenajedená mátoha som bola 😖 A to bola ešte relatívne dobrá krpatá. 🙂
Tento týžden je čistá katastrofa.Som rada,že ju oblečiem,prebalím...takže ku nejakému cvičeniu sme sa dostali zriedka,čo ma štve! Ale sakra,ked som sa bála,že sa od revu zadusí ☹
Inak teraz su prázdniny a tak mi príde synovec zobrať hafa na pol dna,ked bude muž preč.Alebo aj na celé dni-len mne bude potom večer smutno za hafom.Ja som taká truba s mäkkým srdcom. ☹

elfi1
5. júl 2009

budes mat viac casu na seba a malu, ked nebudes musiet s havkom von.
ja som rada,ked psika zoberie niekedy muz prec. mam ho sice rada, ale zaobisla by som sa aj bez neho. niekedy ma vie riadne nastvat a stale sa pletie pod nohy. papuce nici a pod. No ale co uz...

tak sa opatrujte a nech je Silvinka dobrucka

bambina
5. júl 2009

Ahojte maminky, po dlhsej dobe vas opat zdravim. Mame sa dobre, konecne si materstvo zacinam uzivat. Simonka je kazdym dnom zlatsia, uz sme si na seba zvykli. Zo zaciatku pocas dna spala velmi malo, teraz ked sa spolu hrame, po takych 2 hodinkach si zacne suchat ocka, tak ju nakojim a pekne spinka. Niekedy len 20 minut, inokedy aj 2 hodinky. Vecer stale kupeme medzi 19.00 a 19.30h, nakojime a spinka. Vacsinou sa prvy krat budi na kojenie o 3.00 alebo aj neskor a potom este spinka do 5.00 alebo aj trosku dlhsie. Takze sa to celkom da. Zatial len kojime, este sme nedali ani vodu, ani caj. Pribera pekne, v stredu ideme do poradne, tak uvidim.
Sabi: ja som si objednala manducu, kedze mala sa rada nosi a v kociari dlho nevydrzi. Budem ho mat doma v priebehu tohto tyzdna, dam vediet ci to u nas funguje. Inak aj Simonka dost casto po papani cka.

miavin
5. júl 2009

ahojte maminky a miminká - no ja mám pocit, že to horúce počasie vplýva na tie naše bábätká - náš Alex celé dni prespi - sem-tam je po papaní hore, ale to tak 15 minút - a už nervačí, a čo ho len položím do kočiara, už chrní 😀 Tak si myslím, že je to tým teplom - uvidíme teraz, lebo hlásia ochladenie 😉

bambina
5. júl 2009

presne tak miavin, aj ja si myslim, ze ich to teplo uspava. tak si to este vychutnajme 😉

miavin
5. júl 2009

bambi - no veď práve - škoda že sa má ochladiť, docela mi to vyhovovalo keď tak dlho chrapkal 😀 😀 ,
dievčatá - spávajú vám detičky na brušku? lebo náš už len na brušku chce.... jedine v kočiari - ak ideme von, tak na chrbte, aj to sa zlostí....

macikjm
5. júl 2009

ahojte...
mia....moja malicka, ked je na brusku,tak nechce polozit hlavicku...aj ked ju uz poloha na brusku unavi...hlavku si polozi na sekundu a uz ju dviha...dnes sme sa s muzom akurat na tom smiali, ze nasa Ninka na brusku asi spinkat nebude, jedine so zdvihnutou hlavkou... 😀
a mame novy rekord v nocnom spinkani...minulu noc sme spali 8 hodin....fiiiiiiiiiiiiha....cici mi isli roztrhnut, ake boli plne... 😀
a este .....velmi sa vytesujem...dnes som si konecne vyrazila na kolieskovych korculiach...naposledy som sa korculovala pred rokom...no s bruskom sa nedalo... 😀 muzik kocikoval malu...ale vzala som si ju aj ja ...a v pohode som to zvladala, korcule a kociar.... 😎

miavin
5. júl 2009

macik - no to aj náš má hlavu v uhle 90 stupňov - len mu trčí z kočiara, keď sa mu nechce spať, ale ináč ako na brušku už spať nechce. Ale som rada - že nemá problém si v noci sám otočiť hlavičku raz tak - raz inak...
si bola na korčuliach? to je super, ja sa tiež zbieram, ale odkedy som porodila, mám neustále zdravotné problémy - júúúj zlaté tehotenstvo - teraz už taký mesiac som zaseknutá - a neviem, či by korčule pomohly a začali ma bolieť kolená - neviete z čoho? hádam nie naozaj reuma..... aj jedna moja kamoška chodí na chodník korčulovať s kočiarom - vyzerá to bombasticky.... 😀

arizona
5. júl 2009

čaute baby 😉

trochu som si vás počítkala, neviem, kedy to bude najbližšie, ale snaha bude 🙂

nosíte niektorá v babyvaku? elfi, hm? fakt ho tam neviem narvať bez toho, aby neplakal 😅 a klokanka je u nás neskutočný uspávač 😵

ciky, aj ja ťa obdivujem, ako to zvládaš, keď si tak často sama... mňa by už asi porazilo a náš malý málokedy plače (denne je to iste menej ako polhodka, max. hodina, skúsim to niekedy stopnúť 😎 ).

sabinazv
6. júl 2009

Dobre ranko 🙂

Ari, a ty tu co balusis pred polnocou? 😎

Ja som vcera skusala maleho narvat do bejbyvaku tiez a bol rev... tiez sa mu tam nejak nepaci... prednedavnom ho takto nosil tatik a to kukal a neplakal... neviem ho tam asi spravne nasackovat... sa mi zda, ze mu je tam tesno ci co 😒
Preto chcem ten nosic vyskusat, to je hlavne vhodnejsie na dlhsie trasy...

Baby, tiez ked vas citam, ze ako vam placu babatka, tak ma to velmi mrzi...joj, to musi byt strasne...
Nas drobec place len vynimocne... niekedy ked vidim, ze sa mu nieco nepaci a zacina sa pucit, tak to hned poriesime a on sa upokoji, je fakt velmi kludny zatial, klop klop... Aj v noci o tej tretej ked pyta jest, tak len tak funi, vzdycha a mlaska, ako si zuzle pasticku 😅 Susedovci asi ani netusia, ze tu dieta byva...akurat ked mu tatik vysava niekedy sopliky vysavacom o tretej rano ako dnes 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre