Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
7. júl 2009

ahojte 🙂

ari, lindul, vy teda mate riadnu predstavu o bahennom kupeli a piestanskych kupeloch... to keby tusili 😀

ja som chcela ist doobeda s drobcom trochu von, lebo bol daky nevrly... ale mi zaspal na gauci a spi uz 2 hodiny... tak nic... cez obed je hic a poobede ideme do BB..

Zuzik, prid sem na kupko... 🙂 inac vraj vstupne 4 eura a kupalisko v povodnom stave... no comment 😠
A to som tam nebola uz dobrych par (mozno aj 10) rokov.
Danko dnes prespal tiez svoj rekord... od 19.30. do 4.30... tolko este nespal... ale potom je to uz horsie so zaspavanim... lebo tatik ho tak preberie, ide mu odsavat nos, alebo sa s nim rozprava.... ze dovidenia spanok... 😖 ...potom az o daku hodku dve zasa zdriemne a to som ja uz ready...

miavin
7. júl 2009

ahojte - tak ako čítam, už začínate prikrmovať??? fúha a s čím prikrmujete? - nie je to trošku skoro? aj keď mne kamoška tiež vravela, že od 3-mesiaca treba po lyžičke dávať ochutnávať... tak neviem - ja som pridala foto - dali sme drobcovi rohlík ochutnať 😀 no to bol ksichtík 😀 😀
a chodíte už plávať? ja ešte nie,
zuzik - a čo robíte na tom plávaní? nejaké cvičenia?

beadz
7. júl 2009

zienky, ideme na tu kontrolu, tak drzte palce. papaaaaa

miavin
7. júl 2009

bei - držím pršteky a daj info, ako ste dopadli 😉

misha666
7. júl 2009

ahojte, tak ockovanie sme prezili v pohode neboli ziadne tepoty ani nic ine, len bola trosku viac ospala, ale preventivne som jej davala obklady a natierala mastou co nam dala dokyna, teraz buva potom sa napapkame a ideme na velku prechadku, vonku je fajn pod mrakom :o)

zuzik25
7. júl 2009

mia, to je vlastne take oboznamenie sa s vodou, ponarame uska, robiem osmicky po celej vani a teraz lejeme vodicku cez hlavku na tvar, to aby si zvykla ze bude mat pri potapani vodicku na tvari. a k tomu povel, to vie ze sa ma nadychnut a ze sa bude nieco diat.

sabi, no dakujem pekne ze 4 evrace, ja by som sa aj tak nekupala, to by som radsej k dakemu jazeru trosku sa poslnit.

zuzik25
7. júl 2009

mishi, super ze to mala zvladla tak super, my ideme zajtra, dufam, ze nebude vela placu.
to chodite na kontrolu noziciek uz teraz? my mame v 4. mesiaci az.
no aj mne sa zda skoro na prikrmy. my len kojime, prikrmy budem riesit az po 6 mesiaci. ved kym mam mliecko nemam co riesit, nie?

luca33
7. júl 2009

Ahojte, my sme dnes boli u neurologicky a poslala nas na rehabilitacie ☹ Takze budeme cvicit vojtovku. Vraj je vpodstate OK, len by ju bolo dobre nakopnut. Tak neviem, ci ju nebudeme trapit zbytocne ☹ Nemate niektora s tym skusenosti? Moc sa mi tam nechce ☹

miavin
7. júl 2009

zuzik - a to robíš doma??? my sme skúsili včera nášho trošku ponoriť do vodičky pri kúpaní - a v pohode a aký povela???

sabinazv
7. júl 2009

zuzik veru... tiez ma to nase kupko vobec netaha a mam ho tu pod oknami prakticky... chodim sa prechadzat radsej ku rybniku ;)

luca, no toto... a to vas pediatricka poslala? ako vlastne zistuju ze je treba rehabilitacie... lebo nasho maleho si dako nikto nevsima... ani neskusal nikdy, ze ci netreba...

zuzik25
7. júl 2009

mia, ano doma vo vani, raz tyzdenne k nam chodi pani, ukaze co robit a to civicme cely week kazdy den. my mame povel ze Emmka aaaa sup, a ked je to sup, vtedy jej nalejem na tvaricku vodicku, predtym sme mali ale tak ze sme presli najprv suchou ruckou po tvaricke, potom mokrou na to sup. a samozrejme ze ju mame otocenu bruskom dole.
a este neponarame uplne pod vodu.

sabi, no keby to kupko malo aspon nejaku kulturu, nikede si fajn posediet, ale v takom stave ako to tam je ma to nejak s malou nelaka. este tak sama si zaplavat a odist.

kaitka
7. júl 2009

tak a som s5 z jazera,,uf,,zas ma opieklo 😒
majka a aj my ideme 7.9 na to plavanie,,tak sa tam vidime)

miavin
7. júl 2009

zuzik - ďakujem - vyskúšame aj my, takže bruškom dole - nejaký povel a naliať na hlavičku vodu? dobre som to pochopila? ale najskôr asi s tou suchou a mokrou ručkou hej??? ja chcem tiež chodiť do aquacity, ale je to od 3 mesiacoch a stojí to dosť.... no uvidíme 😖

luca33
7. júl 2009

sabinazv, pediatricke sa zdalo, ze mala drzi hlavicku na jeden bok. A mala stale nepasie koniky. Ked sa aj zdvyhla, tak sa podopierala len na jednej rucicke. Neurologicka skonstatovala, ze aj hlavicku ma trosku krivu, ze asi bola v zlej polohe v brusku. Ale ze by sa to malo vsetko napravit. Ta vojtovka ju ma len nakopnut. Vraj to nebudeme musiet cvicit dlho. Ale mne sa to moc nechce cvicit, ked je to len preventivne ☹

kaitka
7. júl 2009

luca,,jak ta tak citam,,tak aj moja davala na jeden bok hlavku,,nepasla pred par tyznami a moja lekarka nic,,,teraz uz pekne sice pasie
ale ta hlavka je z bruska na jednej strane krivsia a nikam nas neposlala,hm
asi videla ze je ziva,,alebo ja neviem
kazda pediatricka je fakt ina hmm

luca33
7. júl 2009

kaitka, nasa mala je od tvojej trosku starsia a este stale koiky neasie ☹ tak asi preto.

zuul
7. júl 2009

ahojte maminky,

bei držím palce, ale ako vidím už robíte krásne pokroky s hlavičkou.

majka kam idete plávať? my do PK od 3.8. začíname. to bude super leto. 😀

my sa máme fajn, už sa pretáčame na bôčik a z neho na bruško. tak aj spinká buď bočik alebo na brušku.
ale z bruška sa ešte nevieme otočiť naspäť takže to zapiští keď sa zobudí a ja ho otočím 🙂

kaitka ahojky, chcela som prísť za tebou na jazero, ale nie je tam kde parkovať cez deň a ani kúsok tieňa okolo jazera.
my chodíme von tak okolo 15,00.

ari teda máš podobného plačka ako ja. tiež len kvôli mliečku keď chce papať a ja mu robím niečo iné (napr. prebaľujem alebo obliekam) a potom nič.
super sa vieme prehrať pod hrázdičkou, s hracím šašom, s látkovou knižočkou.
a teda musím ho pochváliť, už vie pekne držať hlavičku aj dopredu.

a čo sa týka soplíkov s tými bojujeme od narodenia. najnovšie som v pond. volala lekárke že čo na soplíky, ktoré mu stekajú do hrdielka a len chrní a ani spinkať neviem.
tak nám dali kvaply sinupret 3x15kv. a kvapky vitamín C a máme pred spaním dávať aj nasivin.
že ak nemá soplíky zelené a to nemá tak že je to ok, normálny soplík 😝

majka_dk
7. júl 2009

luca33 nas poslala pediatricka pre tuhe pasticky, neurologicka aj rehabilitacny dr. povedali, ze nema tuhe pasticky len trochu slaby chrbatik lebo netaha hlavicku spolu s telom ked ho taham za rucicky, ale tiez neurologicka, ze ked sme uz zacali chodit cvicit nech chodime, ale ze by odporucila skor plavanie, zajtra ideme na rehabilitacie a skusim im vysvetlit, ze kasleme na to a nam nekazali cvicit vojtovku ale len take cviky na posilnenie chrbatika a minule nam ukazala teta az 1, tak sme 15min cestovali tam, 15 spat a tam sme bolii 10min a to sme sa stihli vyzliect aj obliect 😉

a vlastne tym chcem povedat, ze mozno je skoda trapit tie nase deturence, nas pri tom strasne place a nemyslim si, ze je to pre neho az take nutne cvicit ked je podla mna oproti niektorym detickom poriadne popredu (otaca sa aj z brucha na chrbat aj opacne, sam sa da v noci na bok a tak spinka, pasie kone, taha sa do sedu ked je vo vajcku,..)

majka_dk
7. júl 2009

zuul my sme tiez zvazovali pezinok, ale nakoniec sme sa rozhodli pre zabiatko lebo chcem chodit aj s muzom a to sa rychlejsie otoci do roboty ako z pezinka ak budeme chodit plavat doobedu 😉

majka_dk
7. júl 2009

a my sme tiez chceli chodit uz v auguste, ale zabiatko v auguste neplava ☹

miavin
7. júl 2009

fíha - no ako čítam, tak sa vám detičky už otáčajú - no náš je najradšej na brušku - nemá problém držať hlavičku dosť dlho - aj má snahu sa otočiť, ale nejde mu to ešte - dvihne riťku a hádže ju do strany - raz do jednej, raz do druhej, ale nerpretočí sa - myslíte, že už by mal? mám s ním nejako cvičiť? a čo sa týka sedenia - tak keď ho mám opretého - v polohe ako v lehátku, na nohách tak sa ťahá sadať - keď mu dám pršteky, tak sa sám pritiahne... tak fakt teraz neviem, doktorka nám nič nepovedala.... - a čo znamená - pásť kone??? ja som asi mimo nie? 😀

zuul
7. júl 2009

majka v ba to bolo o 1100,- drahšie ako v Pk, takže spojíme výlet a aj kupkanie. už aj županček som mu kúpila taký malinký 😀

majka a máš pravdu, každé mimi je individualista. niektoré sa ponáhľa, iné nie. načo ich trápiť. 😵

mia netráp sa, že sa neotočí ešte sám.
my sme v jednu sobotu a nedeľu tiež len pokusy robili, teda miško robil a v pondelok sa už sám pekne pretáčal. a napr. naša známa ma 4mesiace a až teraz sa pretáča na bočik. takže žiadne stresy.
júj za ručičky pritiahnúť sa to aj my robíme. to sa mu páči. a zostane sedieť a kuká a kuká.

koníky pásť je keď ho dáš na bruško a ručičky pod hlavičku a on dvíha hlavičku. 😀

majka_dk
7. júl 2009

no viem, ze je to drahsie, ale aj tak by sme to precestovali 😉 a to ma nenapadlo kupit zupancek, musim sa ist vytesit a nejaky kupit 😀

mia - urcite si z toho nic nerob, nas sa otocil jedneho dna len tak nahodne a teraz ho to bavi lebo vie, ze ho pridem zachranovat leb ked sa pretaca na brucho prilahne si ruku a nevie sa vratit, tak funi ako slon kym ho nezachranim a z brucha na chrbat sa otoci len ked sa mu fakt chce, sa mu to podarilo zatial len 5x 😀

luca33
7. júl 2009

majka u vas uz naozaj nechapem, na co mate chodit cvicit. To ked sa clovek dostane doktorom do ruk, tak maju hned nejaky problem. Ja pojdem v pondelok prvykrat na tu rehabilitaciu, tak uvidim co povedia tam. Ale uz je mi malej teraz luto, a to jej este nezacali nic robit 🙂
zuul ja sa na ten kurz chystam tiez, tak sa asi uvidime 🙂

miavin
7. júl 2009

majka, zuul - díka za podporu - no dnes ho skúsim dať na chrbátik - nech sa trošku pokrúti.
zuul - no aj náš to presne robí - pritiahne sa ručkami, sadne si a kukáááá, kukááá, oči má také veľké.... ale čuší a kukááá všade - je to krásne dívať sa naňho. A tie ručky mu mám dať pod neho? doktorka to tak robí sa mi zdá - no ozaj som znepokojená, doteraz bol vo všetkom hrozne šikovný, ale možno to je tým, že stále spinká len na brušku už a keď je hore, tak je na rukách, alebo v lehátku.... ☹

kaitka
7. júl 2009

zuul,,ved v poluse sa da parkovat,,tri hodiny tam mas zadarmo)
preto chodim ja doobeda,,lebo je este prijemne,,pofukuje tam dost,,, a tien tam je)
poobede si netrufam ist von.,,zbytocne by sa prehriala,,,
i tak v tom to teple len spinka a spinka
ja ani neviem ze mam bejby hm)
tiez mi ako ari nepoplakava,,len sem tam a velmi kratko
a s tymi rehabilitaciami je to pre te deticky stres a placu tam
poznam to ked sestra chodievala,,to jej bolo tiez do placu
esteze tam teda my nemusime
ale ono si zvyknu a neskor budu rozcvicene a nebudu isto plackat)
moja karin robi ine kruhy po posteli,,v smere hodinovych ruciciek)) smejem sa na nej,,kde ju vzdy najdem,,, vytesuje sa na brusku,,uz sa riadne vypuca 😀
no este sa povytesujeme z tych nasich deticiek,,nenazdame sa a uz budu chodit))
a k tym soplikom,,ja ani neviem co su to sopliky,,nemala o nikdy,,ani som este neodsavala,,lebo vobec nebolo treba
len jej nostek cistim tamponikom po kupani a dakedy rano,, a ma tam toho fakt minimalne

kaitka
7. júl 2009

zuul,,skus ist s miskom do solnej jaskne) mozno mu to pomoze na soplik)

kaitka
7. júl 2009

a pozerala som ten pezinok,,ved nieje az o tolko lacnejsi ako to zabiatko,,, zabiatko o 600 korun viac ...

aine04
7. júl 2009

ahojte 🙂
ako sa mate maminky? to su strasne horucavy, moj maly je dnes skoro stale spinka.

odvcera ma drobcek nejaky zvlastny zlozvyk pretocit sa na lavy bok a strasne cuca rucicky. smejeme sa na nom ze mame lavotocive babo, lebo to robi len na lavu stranu. uz mu nechyba vela a je na brusku. zato ma trapi ze prestal poriadne dvihat hlavicku. ked ho dam na brusko tak sa strasne rozculuje. hlavicku dviha, ale prestal sa podopierat ruckami, ako keby zabudol ako na to. musim sa na to buduci tyzden opytat dr., dufam ze sa nic zle s nim nedeje. ale vedel hlavicku drzat ovela vyssie, tak neviem ci sa mu len prestalo chciet... ☹
mali ste niektora podobnu skusenost?

komisakpd
7. júl 2009

baby pridala som fotky nasho betara...aj moj novy image 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre