Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

figurantka
10. júl 2009

ahoj jankaa - áno ja mu to vždy natiahnem po kúpkaní, vtedy to má také mäkké a tak mi to kázali v pôrodnici a naposledy čo sme boli v detskej poradni, tak mi pediatrička povedala, že to má vporiadku, nemá to zrastené

figurantka
10. júl 2009

a čo sa týka antikoncepcie - tak gynekológ sa ma hneď pýtal, či mi má predpísať, ale pravdupovediac nikdy som ju nebrala a ani teraz som ho o to nepožiadala, zatiaľ neplánujeme mať druhé bábätko a vieme sa chrániť aj inak a keď príde čas a rozhodneme sa pre dieťatko, tak dúfam, že s tým nebudeme mať žiaden probléma a podarí sa nám ho splodiť na prvý šup, teda na druhý šup pretože na prvý šup bol splodený náš malý Marco 😀

ninnaricci
10. júl 2009

ahojte
...len tak medzi rečou...bavila som sa s pediatričkou...lebo náš drobec sa chce stavať na nožky...síce ho podopieram...nechcem mu to dovoliť...veď na to je ešte naozaj skoro...tak som sa jej na to pýtala...vyjadrila sa...že pokial to robí sám tak je to vpohode...čiže aj to sedenie...náš drobec sa vyslovene ťahá do sedu...takže sedíme na rukách na nožkách... a tak....ale len krátko...netreba to preháňať...jednoducho každé dieťa ma svoj čas...

figurantka
10. júl 2009

baby a čo sa týka toho sedenia, náš malý by už tiež sedel ako drak, tak ja ho dávam iba tak do rohu rohovej sedačky a poriadne ho podopriem vankúšmi aby nespadol ( a aj keď to vyzerá, že sedí, on je viac menej len opretý o tie vankúše a chrbátik má úplne rovný).
A čo sa týka spania, tak nám sa to trošku upravilo, donedávna zaspával niekedy aj o 22:00 a nám deň pre zmenu začínal o 3 hodine, niekedy o 4 hodine ráno - čítate správne kočky, on sa ráno o tejto hodine zobudil a jednoducho sa mu nechcelo spať, čo bol naspatý a to bol koniec, ja som asi mesiac chodila s opuchnutými očami a polomŕtva, ale teraz spáva oveľa lepšie.
Kúpkame sa medzi 19-19:30 hod, kým sa naolejčekujeme a pripravíme na kojenie je 20:00, nakojím ho a on hneď spinká vo svoje postieľke, prvý krát sa zobudí okolo 1 hodiny ráno, jednu noc sa dokonca zobudil prvý krát o 2:15 (ale to som ho každú pol hoďku sledovala, či žije), potom sa napapá a zase zaspí, zhruba do nejakej 4:00 a potom je zhruba 1 hodinu hore, čo by sa hral a rozprával, ale vždy ho ešte uspím a potom ešte spínká - niekedy aj do 7 alebo do 8:00. Ale odvtedy ako sa prvý krát zobudí už nechce sotať vo svojej postieľke a už spinká medzi nami v manželskej a to v prípade mrnkani musí mať ihneď v pusinke "didinku", lebo inak je to rangers ako svet.

figurantka
10. júl 2009

nina a náš malý už od dvoch mesiacov stojí na nohách, ale fakt že stojí - a takisto sa už naťahuje dopredu, keď ho podopriem tými vankúšmi, tak sa ťahá dopredu.
Baby a poraďte mi, čo mám robiť, keď nechce za ten svet byť v kočíku, on plače, že neviem čo s ním mám robiť a prestane až vtedy, keď si ho vezmem na ruky. Ale potom už nemám šancu uložiť ho bez kriku päť do kočíka. ĽUdia sa za nami obzerajú ako keby som ho drala z kože.
A ku tomu spaniu som V8m chcela ešte povedať, že náš malý takto pekne spáva iba v prípade, že cez deň nezavrie oko ani na 10 minút. Ja si to odkrútim zase cez deň, on absolútne nechce cez deň spinkať akoby mnu to nechýbalo. A ak náhodou zaspí, tak spí nejakých 15 minút a dosť a ak sa náhodou stane zázrak a on spí viac ako jednu hodinu, tak je naše pokojné spanie v noci ihneď narušené. Jednoducho buď spí celú noc za predpokladu, že cez deň nespí vôbec, alebo spinká cez deň a potom sa v noci budí častejšie (aj každé dve hodiny) a spí nepokojne.

ninnaricci
10. júl 2009

figu...aj náš drobec už nechce byť v kočíku...plačúci kočiar máme viaceré 😀
...dnes našťastie spinkal vo vajíčku ale asi len pol hoďku...ja už zvažujem...že skúsim vytiahnúť športovú časť...a dať ju to ľahu...alebo poloľahu...tiež som už z toho nešťastná...zbytočne som kočiar kupovala...keď sa prechádzame na rukách 😉

...Maxim cez deň spinká iba keď ho kolíšem na nohách na podložke...alebo keď mi odsáva prsník 😀

elfi1
10. júl 2009

juuj, veru kazde to nase babo je ine.
nas je v podstate dost velky spacik, lebo nevydrzi byt hore dlho. potom zacne mrncat a plakat a sucha si ocka. akurat ze nevie moc zaspat sam. bud zaspaval v kociku, alebo som ho hojdavala v zavinovacke, v taske z kocika a teraz uz viac krat zaspinkal na mne ... proste, vzdy mu musime nejako pomoct.
a v noci je to tiez rozne. ale celkom sa vyspime. rano je hore asi o tej 6-tej. ale po chvilu sa mu zas drieme, len uz je problem ho uspat. nastastie v noci vacsinou po papani zaspi hned. len obcas dostane rozpravaciu naladu a nie a nie spat

ninnaricci
10. júl 2009

...ja už vážne uvažujem...že si zoženiem nejaké nosítko...niečo do čoho ho jednoducho dostanem...niečo ako vak...lebo už moje ruky nevládzu...veď už mám poriadnu záťaž...už 7300g 😝
napr.
http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://ww...

misha666
10. júl 2009

ahojte baby. ten kocikovy problem mam aj ja, vo vanicne nebude ani za svet, sportova cast je jej este velka, tak sa vozime v autosedacke, tam je kludna vsetko vidi , aj zaspat tam vie takze je po probleme 🙂

ninnaricci
10. júl 2009

miska...ja som dnes poslala manžela s drobcom von...dali sme ho do autosedačky...a vrátil sa s ním na rukách asi o 10min...jednoducho...on musí mať náladu na vychádzku...jedine uspať ho v aute...a potom ísť na prechádzku 😀

misha666
10. júl 2009

ninna...no my nemame problem so spanim cez den , ked uz vidim ze si trie ocicka tak idem snou do velkej postele dam jej cumel do pusy, otocim ju nabok ako to ma rada, a drzim jej ten cumel az kym nezabuva cca15 min , niekedy ja zaspim skor ako ona 😀 😀 a tak spinkame asi 3krat do dna po hodinke , a ked ideme na prechadku tak sa prechadyame asi hodinu pohodine si zdriemne na 30 min a prechadzame sa az kym nehlasi ze je hladna. teraz som na dedine u mojich rodicov, oni isli do turecka tak som doma s bratom, a to sme dnes boli celz den vonku len co sme sa prisli najest. vkuse sa prechadzame hore dole po dedine, stale niekoho stretnem , poklebetime a cas ide ani neviem ako . teraz som sama s malou lebo muzik je v KE , brat je na flame tak strazime pevnost len my dve ☹ , uz som si odvikla byt v takom velkom dome sama 😖

ninnaricci
10. júl 2009

no miska...ja si neviem predstaviť že by som bola s drobcom sama...hoc v noci pekne spinká...ja som taký bojko mama 😉
...ja sa snažím dodržiavať aby sme nechodili von medzi 11 - 15 hod hoc teraz nie je tak teplo...noo už som rezignovala...v jednej ruke kočík a a na druhej dieťa čo sa vrtí...to naozaj nie je sranda
...ja len dúfam...že sa to skoro skončí...

misha666
10. júl 2009

ninna...my sme dnes vstali o 9:30 a vonku sme boli od 13tej do 19tej s malymi prestavkami na papanie, chodi so mnou aj moja sesternica a jej kamoska ktora ma bratceka takeho pol rocneho, tak dnes sme ich zoznamovali, tak hned z mojej Emmky stiahol nohavice 😀 😀 inak je to riadny rozdiel , som si dnes pestovala aj toho maleho a on uz mi skakal na rukach mojkal ma, no take to bolo mile 😵

misha666
10. júl 2009

idem uz buvat, lebo uz sa neviem dockat muzika kedy zajtra pride, tak bru nocku maximkovi aj tebe ...papa

ninnaricci
10. júl 2009

aj vám dobrú nocku...nech sa pekne vybuvate...aj ja idem k drobcovi 😀 pa paa

miavin
11. júl 2009

dobré ránko prajem - no čo sa týka spania, tak my sa kúpkame tak o 19.30 - napapame sa a šup rovno do postieľky - väčšinou zaspinká za pár minút. No a vstáva tak o 4-tej, to mu dám čajík a ešte do tej 5.30-6.00 potiahne - napapame sa - trošku sa pohrá v lehátku a dám ho už do kočiara - keď je manžel doma - nech sa vyspinká - takže my sme v obývačke - no pospinká do tej 8-mej. Cez deň - no ako kedy, včera sme napr. boli u našich na záhrade - bola síce zima, ale to má on rád, tak spal vlastne celé poobedie - až som ho musela budiť, keď som ho dávala do sedačky.
nina - no a nejaký nosič nemáte? aby si si oddýchla.... náš drobec v kočiari je v pohode, tak som rada, ale už som tiež rozmýšľala, že dáme športovú časť.... lebo chce pozerať na svet....alebo vo vajíčku voziť.
No misha - sme na tom asi rovnako - čo sa týka samoty, akurát, že ja som sama celý týždeň - manžel je mimo SR, tak sa tiež niekedy strachujem, no ale čo narobíme....
no tatino urobil synáčkovi nový strih - letný 😀 - máme to v albume 😉

ninnaricci
11. júl 2009

mia...máme doma klokanku...ale kým ho do toho navlečiem...tak ho len znervoznim a naozaj tie nožky v nej visia...a ja mám pocit...že to nie je ono...tak zatial posilujem ruky 😀

...tedaa....tak ste drobca vystrihali 😀 zlatunky je
...ja tiež rozmýšlam...že by trebalo trošku pristrihnúť...

macikjm
11. júl 2009

ahojte....
jej mia...kde ma vlasky,,,???no podoba s tatinom...v letnom strihu urcite... 🙂

aine04
11. júl 2009

ahojte zabky 🙂 asi tu nikto nie je ked je sobota a navyse take krasne pocasie...

figu, nas maly spi tiez cez den len minimalne, to musi byt extra pocasie aby si zdriemol tak poriadne aj pocas dna. v noci spi ale zvycajne velmi dobre, uz sa mi stalo aj take ze papal niekedy okolo 22:00 a zobudil sa az ranko okolo stvrtej. ale to uz som tiez stresovala ci mu nieco nie je 😀 . co sa tyka toho kocika, nasich znamych dcera nechcela byt v kociku absolutne vobec, s tym sa asi neda nic spravit.

nam nasa pediatricka ukazala rozne cviky, na posilovanie bruska, chrbtice aj krcnej chrbtice, jednym z nich je aj to ze ho mame nosit v sede na jednej ruke, nozky prevesene, druhou rukou pridrziavat pod pazuskou a on ma drzat hlavicku sam. takze si myslim ze na kratku chvilku viackrat za den babatkam takyto sed urcite neskodi, naopak. mimochodom ked nam tento cvik s drobcom ukazovala, tak ju ten nas poklad stihol ocikat 😀

baby ktore beriete hormonalnu antikoncepciu, neprechadza cast tych hormonov do mliecka? nemeni sa chut mliecka? stale uvazujem ake je najlepsie riesenie, lebo tak mozno o nejaky rok by sme chceli skusit babo znova.

a co sa tyka strihania, ja som uz chcela tiez nasho vlasaca ostrihat, ale moja starka mi povedala ze nech ho do roka nestriham, ze je to taka povera... ale neviem co z nej vyplyva 😀 😀

aine04
11. júl 2009

jeeej a zabudla som sa spytat babulky, ake mate skusenosti s pratelnymi vlozkami do podprseniek? oplati sa to? na nete som nasla taketo: http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/6-1-Pre... , celkom sa mi pozdavaju, ale chcela by som pocut nejake skusenosti...
tie jednorazove z tesca su v tomto teple riadny humus ☹

krpcek
11. júl 2009

ahojte.
takze vcera sme sa nikam nedostali, lebo nasa mala bosorka si vymyslela, ze chce mat rodicov doma a ze budeme mat debatny kruzok. zaspala az o 22:45!!!!! 😠 😠
tiez mam pocit, ze ako prisiel teti mesiac je to este horsie. vecer zaspava tak, ze ma cecok v pusine, zobudi sa uz okolo druhej, potom zase okolo stvrtej, piatej a potom o siedmej. v svojej postielke nechce spat ani za svet, len s nami v nasej.

aine ja mam tie pratelne a je to v pohode . . . .aj dobre saju. len ked mas prsia az moc naliate, a mlieko ti zacne samno vytekat a si to neustriehnes, tak pretecu. ale inak to je v pohode - hlavne financne. 😉

krpcek
11. júl 2009

aine teraz pozeram, ze tvoj matusko ma narodeniny spolu so mnou. 😵

elfi1
11. júl 2009

ahojte
krpy - presne aj ja som mala ten pocit, ze treti mesiac priniesol trocha zmenu k horsiemu. ale teraz uz sa to zas zlepsuje. hlavne v tom, ze maly ma novy sposob zaspavania cez den. dame ho a velku postel, lahneme si s nim, on sa stoci na bok a hlavicku si zaryje mne na hrudnik a tak za chvilocku zaspinka. potom sa da aj odist od neho. len ked sa prevrati na brusku, tak este spusti plac a musime sa znovu uspavat. ale inak je to super oproti noseniu na rukach.
doteraz ale tak nechcel spavat.

aj vrieskajuci kocik je nam dobre znami. ale teraz nastastie zistil, ze ked mu dame dole striesku, tak sa da vselico zaujimave vidiet, tak pozoruje. my ho uz mame v sportovej verzii, ale je este zakoncena takou castou - to je taka klasika na tych kociaroch ktore nemaju vanicku ale len vloznu tasku. ta nam je uz mala.
ja som do tej sportovej casti usila taky matracik

zanulienka
11. júl 2009

caute,baby my mame za sebou prvy prikrm od hami.kupila som jej kasicku a chutilojej,takze vecer zase davam,nech ma plnsi zaludok.

misha666
11. júl 2009

ahojte baby.... treba sa drzat hesla "jak naucis tak mas" 😀 moja mala je zlate dieta oproti tomu co vy tu pisete, o 20:30 sa okupkame napapame a max o 21:30 uz buva. kedze je teraz dost horuco v noci tak sa budi okolo tretej sa napapame a buvame dalej a spi az do 7:00 a potom si dame spolu este slofika do tej deviatej, a cez den mi spinka kazdu hodinu a pol az dve asi po hodinke. a ked ma dobru naladu co byva skoro stale tak ma necha aj navarit aj upratat aj vsetko, a ja sa jej za to odvdacim dllllllllhou prechadzkou. 😀

anib
11. júl 2009

ahojte, tak mala tiez buvka priblizne od tej 20,30-21,00 do rana do 4,00-5,00 a potom sa za 15-20min napapame a este tie 2-3hod spime a cez den tak 3-4razy po hodinke. ninna tu stranku na tie vaky,co si hodila je super,raz som v sekaci nasla presne ten vak tikamak tmavo modry za dakych 80sk,a prave dnes som ho vytiahla zo skrine-som zvedava,ci ju v tom budem vediet nosit. ideme kuknut na detvianske folklorne slávnosti /nemam rada ludovky,ale rada sa prejdem/ a vyrastala som na nich-byvame hned nad amfiteatrom. Tak krasny dnik vsetkym

miavin
11. júl 2009

macik , nina - no nemá vlásky - kým ja som bola u doktorky s prieduškami, drahý nám takto vykosil dieťa 😀 . Ale aspoň bude mať všade rovnaké, lebo on nemal nad čelom nič a dookola také pierka - no ako plešatý starší pán 😀
zanu - čo za kašičku si kúpila? ja som včera aj dnes dala alexovi ochutnať za lyžičku mrkvy - od hippu, no tváril sa hrozne, ale spapkal. 😎

aine04
11. júl 2009

krpcek ano, ja viem ze mate spolu narodky 🙂 , som si pamatala ze aj ty si 1. maja.
tak idem asi objednat tieto pratelne vlozky, mala som to uz davno urobit, ja ani nemam tolko mliecka ze by mi to mohlo pretiect, mam dojem ze mam akurat pre matuska co si vytiahne, lebo ked este po papani skusim odsavackou tak uz vela neodsajem.

miska to mi teda porad ako sa to vychovava 😅 , nas matusik je dost nekludny a to je uz oproti tomu aky bol po porode uplna pohodicka... dnes ho tiez nevieme za pana uspat, od rana spal asi tak hodinku dokopy, ach jaj....

catusca34
11. júl 2009

Ahojte babenky,
my v noci nemáme problém so spinkaním. Ona asi cíti, že je nocka a v noci sa spinká. Ihned ako sa zotmí, spí ako zarezaná. Budí sa len raz na papkanie, alebo vôbec nie. A hned zaspinká. Už sa mi stalo, že spinkala od večera od 20.00 do rána do 9.00 😉 . Vo štvrtok, ked sme sa vrátili z nemocky zaspala poobede o tretej a zobudila sa až o tretej v noci. Len som ju chodila sledovať, či ešte žije 😀 . Taká bola chúďa unavená a zničená z tej nemocnice. Normálne cítila, že je už domka, vo svojej postielke. Cez den to je ale so spaním troška horšie. Spí málo, max. hodinku. My papáme od začiatku Nutrilon a zatiaľ nemáme problém. Nebolii sme zatiaľ chorí, ani nás bruško netrápi. A chutí jej to. Rada by som ju kojila, ale mliečko som celkom stratila, kedže sa nemohli prisať. ☹ Teraz ked jej zošili peričku, už by to aj šlo, ale už nie je čo.
A prechádzky, tak tie vám nejdem ani opisovať. Naša malá je istotne nejaký domáci tip, lebo na prechádzke neskutočne vreští. Síce dnes vydržala skoro hodinku bez kriku. Samozrejme v autosedačke pripevnenej na podvozku kočíka. Takto sa jej páči. Tiež sa čudujem, načo nám bol hlboký kočiarik. čo už.... 😀

Tak sa všetci držte a pekný víkend prajem... 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre