Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

pikino
14. júl 2009

ja som zrala pocas tehotenstva strasne, teraz nemam kedy pri tomto krpcovy si nestiham ani nic navarit.
ranajkujem tak ze ona je na cecku a ja nad nou jem. neda mi vydychnut krpec jeden. este aj ked spi mam pocit ze ma sleduje ci sa od nej nahodou nevzdialim.

sabinazv
14. júl 2009

ja som uz 3 tzdne nejedla sladkosti... pohoda, da sa, len treba jest kazde 3 hodky, udrziavat hladinu cukru v krvi, aby nedosliel vlci hlad...

anib
14. júl 2009

jej ahojte,tak ja prave jem pist-cok-nug zmrzku, a zaroven odbehujem k malej,lebo ona chce citit,ze pri nej dycham 🙂 a fucim jej na ruku,inak spinka dobre, ja som schudla doteraz 21,5kg a este tie 3,5 do povodnej vahy mi chyba

luca33
14. júl 2009

ja prave rozmyslam, co som pojedla, lebo mala prdi ako velky chlap 🙂 Ale vobec jej to nevadi, kludne sa pri tom hra, tak nech si prdi 🙂

sandori
14. júl 2009

mne praveze v tehotenstve nechutilo- pribrala som len 6 kg.... ale teraz ... radsej pomlčím.Sabi ty máš nejakú diétu alebo iba si sama riadiš čo môžeš a čo nie?

sandori
14. júl 2009

anib tak to si dobráááá. to by aj mne stačilo toľko schudúť 🙂

luca33
14. júl 2009

ja som pribrala len 2, kedze som najprv hrozne schudla. Po porode som bola -5, ale uz to mam spat ☹

sandori
14. júl 2009

ja mám ešte +20 z prvého tohotenstva... ešte že predtým som nemala ani 50 kg 😀

sandori
14. júl 2009

len neviem ako to schudnem ked varit nestíham, lebo len čakám kedy zaspí malá a potom rýchlo robím veci do roboty a takto dokola do štvrtej kým nepríde manžel...

anib
14. júl 2009

baby a ako vam teraz ked spominame aj ,,prdkanie,, baba kakaju,lebo mne od min tyz len tak kazdy 3den asi a to len kojim, koliky nema,brusko ju neboli,taktiez len poprdka, tak hadam je to ok?

sandori
14. júl 2009

mne kaká tak 2x za den- ale davam jej 2x denne sab simplex..15 kv a tak nemáme problémy s bruškom

sabinazv
14. júl 2009

anib si dobra, ako to robis? 😎

sandori, no mam taky princip skor... na ranajky si prevazne davam ovocne vlocky (z kauflandu) s jogurtom, alebo celozrnna zemla s acidkom.... desiata dake ovocie, obed nieco lahsie (napr. masko na prirdno s ryzou a vela salatu, alebo cestoviny s nejakou zeleninkou, rozne a lubovolne ale aby to bolo akoze dietnejsie), olovrat jogurt, alebo kusok zeleniny a vecera masko so salatom, alebo zapekana zelenina so syrom (zasa rozne, ale dolezite, aby to nebol sacharid - len bielkovina s vela zeleniny)

sandori
14. júl 2009

sabi no znie to celkom v pohode- uvidim od zajtra sa posnazim aj ja... aspon obmedzit sladkosti, čipsy a chlieb

anib
14. júl 2009

sabi neviem,v com?

sandori
14. júl 2009

ozaj baby niekde som čítala že sa má zvýšiť materská resp. rodičovský príspevok- neviete v akom je to štádiu?

misha666
14. júl 2009

ahojte kocky...moju slecnu dne strasne bolelo brusko, som nevedela preco tak strasne place az jej slzicky tiekli, tak som ju skusila rozbalit a pomasirovat brusko o po 2minutak masirovania sa na mna zacala usmievat, a o 10 min sa vykakala a potom sa pekne napapala,nechcela byt v dome tak sme isli vonku,ale je strasne teplo tak sme sa len kusok presli a akurat som ju ulozila do postele tak si pritiahla perinu k sebe a buva.
ja o vah radsej pomlcim, pribrala som 11kg a este mam 7kg hore, nejak sa mi nedari to dat dole, som chcela zacat chodit do posilky, ale tak najprv musim muza navnadit aby ostaval s malou aspon 2 hodky dna 🙂

sabinazv
14. júl 2009

sandori, no ved to.. nie je to striktne, mozes si dat prakticky vsetko... len treba sacharidy jest do obeda a od olovrantu a veceru uz len bielkoviny... celkom to funguje, mam odskusane... 😉

anib, v tom chudnuti predsa 😎

sandori
14. júl 2009

ok sabi vyskusam aj ja 🙂

anib
14. júl 2009

jáááj, no to robi asi ten pohyb,dovtedy som bola zavreta doma na pn-ke a vela vela vody som pila aj pri kojeni, a vôbec mi nesli na chut sladkosti, teraz uz ale hej

anib
14. júl 2009

sandori dost to sledujem, este je to myslim,len v navrhu zakona a pravdepodobne maju rokovat v septembri,ak to prejde do konca roka,zacalo by to platit od 1,1,2010 na urovni min.mzdy 8900sk na eura

pikino
14. júl 2009

ja som pribrala 20 este mi zostali 4 kila, mna najviac stve to tehu brucho co mi zostalo.

sandori zevraj od januara, ale som zvedava ci to aj urobia.

sandori
14. júl 2009

baby tak to som zvedava aj ja... v praci chcu aby som sa vrátila ale mne to takto celkom vyhovuje...robím si doma kedy chcem ( a niekedy aj kedy nechcem) plat mam rovnaký a som ešte aj s malou...no ved uvidime

sabinazv
14. júl 2009

jaj, a napadlo ma, aby som neciganila... jedla som sladkost... upiekla som take vlockove keksiky... mnam, fajne... chcete recept?

no na ten rodicovsky som tiez ohromne zvedava...

sandori
14. júl 2009

sabi posli- vlocky mam dokonca kupene 🙂

anib
14. júl 2009

ozaj,mate niektorá ten babyvak? chcu v tom deticky byt? ked je to ako v koliske,ohnute,nepokazia si chrbatik? ake s tym mate skusenosti? a moze sa vobec take 2-3mes babo nosit v priebehu dna na rukach,ked sa napapa-odgrgnut,alebo len tak polaskat?kazdy ma iny nazor na to

sabinazv
14. júl 2009

Novozélandské sušienky
Potrebujete:
· 1 hrnček ovsených vločiek,
· 1 hrnček špaldovej múky,
· 1 hrnček cukru,
· 3 hrnčeky kokosovej múčky, 150 g masla,
· 2 PL medu,
· 2 PL vrelej vody,
· 11 KL sódy bikarbóny

Postup:
Vločky, múku, cukor, kokos zmiešame. V malej rajnici roztopíme maslo a med. Sódu bikarbónu zamiešame do vrelej vody a pridáme do maslovej zmesi a potom všetko k suchým prísadám. Lyžicou kladieme kôpky cesta na vymastený plech v dostatočnej vzdialenosti. Pečieme 15 min. pri teplote 150°C alebo dozlatista. Teplé uvoľníme z plechu a necháme na ňom vychladnúť

sandori
14. júl 2009

anib ja som malu v troch mesiacoch uz urcite nosila na rukach cez den, lebo nechcela lezkat v kočíku alebo v postieľke. Ja som ju ale vela dávala aj na bruško- tak jej pekne spevneli svaly na krku a teraz si už hlavičku pekne udrží. Ninka už buede mať v piatok 4 mesiace- takže ja ju už roznášam na rukách takmer celý deň...
My sme kúpili klokanku a mali sme ju tam asi raz.

sabinazv
14. júl 2009

ja som to ale robila po svojom trochu... spaldovu muku som nemala - dala som hladku, dala som este aj kakao... ... ani som netopila maslo s medom, len som to vsetko zamiesala a robila take placky... chutilo mi to ako KOKA ak si pamatate take keksy zo sociku 😎

sandori
14. júl 2009

sabi koka boli dobrééé,ďakujeme za recpet- vyskúšame

sabinazv
14. júl 2009

my mame baby vak, ale moc sa mu tam nepaci... ani velmi nenosime, lebo Danko to nevyzaduje a nerada by som ho na to NAUCILA, ked vlastne ani nechce 🙂

ale ten nosic som zvedava ako bude zvladat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre