Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

komisakpd
15. máj 2009

jaj podsavacku soplikov pouzivame na vysavac od vcera, lebo si ju kazdy chvali..myslela som ze sa pytas na mlieko..

zanulienka
15. máj 2009

a nie na mlieko?aj ja som myslela,ze na mlieko

krpcek
15. máj 2009

baby tak si predstavte, ze ta moja elektricka odsavacka na sople je dobra. som sa dnes bavila s kamoskou co ju tiez ma a mi hovorila, ze jej ide uplne super, ze vsetko vytiahne. tak ma napadlo, ze ci to neni baterkami (idu tam dve tuskove) ja som tam dala nabijatelne, tak som ich teraz vymenila za obycajne tesco tuskove baterky a odsavacka fici jak dabel. 😅 😀 😀 kokso to mohli dat do navodu. 😠

majka_dk
15. máj 2009

ahojte.
tak my sme mali cumlik uz v porodnici. maly chcel byt stale na ciciku a len si tak dudkal, tak mi normalne povedala sestricka, ze niektore deticky maju saci reflex velmi silny a ze nech mu dam cumlik ak mam lebo ze sa neda fungovat ked bude stale prisaty 😅 no a ma ho do teraz, zaspava s nim, potom mu vacsinou vypadne tak spi bez neho, ale najhorsie je ked nemoze zaspat, tak mu stale vypadava a treba mu ho drzat, tak sa mi stalo, ze raz rano od pol 3 do 4 som drzala cumlik 😅
inak zacinam byt zufala z jeho papania, v poslednej dobe stale vymysla a hneva sa na ciciku, potom zacne normalne plakat, tak neviem ci sa mi straca mlieko a nejde mu to alebo neviem, normalne si asi idem kupit detsku vahu nech viem kolko spapa.

cikyta
15. máj 2009

Baby,tie kvapky espumisan môžu aj 3 týždnove bábätká?

cikyta
15. máj 2009

Aha už viem.Ved Kaitka ich spomína o stránku vzad 😉

krpcek
15. máj 2009

majka moja krpana rbi to iste - nemasmoc mlieka? netecie ti moc rychlo?
a cumlik drzime aj my - najlepsie je, ked ja uz zaspavam, pohnem rukou, malej cumel vypadne a potom spusti krik. 😀

majka_dk
15. máj 2009

krpy, on to, ale nerobi na zaciatku ked viem, ze mu to ide, ale zacne tak po 2-3 min pitia, tak ho praveze asi serinka, ze musi viac tahat 🙄 no neviem co s nim asi je lenivy ako vos 😀

pikino
15. máj 2009

nasa sa sice nejeduje ale ked vysaje to predne mlieko tak na nom proste zachrni lebo sa jej nesce tahat a ked ju dam na druhy zazracne sa preberie. 😀

sandori doma ju mam len v dlhom tricku a dupackach a davam jej na nozicky ponozky ale to len preto ze ma sopliky.

lindula3
15. máj 2009

zanu dobre si pochopila myslela som odsavacku na mlieko🙂

romanakatka
16. máj 2009

ahoj baby, pozerám, že máme všetky tie isté problémy... dávno som tu nebola, lebo od toho nášho krpca sa odtrhnúť je teda umenie... bolieva nás bruško, tak sme stále mrzutí... berieme espumisan i biogaia kvapky, máme tiež soplíky a tak odsávame jedna radosť no a s mliečkom... tak už trošku viac papáme MM ako UM ale ešte stále sa musíme dokrmovať... zavinovačku používame, lebo mám pocit, že sa mu nechce alebo nevie spať len tak odbalený na chrbátiku... ešte aj dosť grckáme, keďže sme pachltní a tak ho aj dávam ležať na bok ako v nemocnici... no a s tým papaním... tiež sme stále prisatí... máme doma xy cumlov, no žiadny nechce, všetky odmieta a chce byť len na prsníku... bradavky už mám riadne vyťahané a tiež nie som schopná nič spraviť ak nespí... takže poraďte aký je to ten hnedý cumel čo pripomína bradavku??? Skúsila by som ešte ten, je to moja záchrana, pretože krpec sa napapá ale potom chce ešte cumlať, bez toho nezaspí 😖

krpcek
16. máj 2009

ahojte.
baby skusila som dat malej cajik z flasky a nechce mi flasu. ☹ hned ako jej ju strcim do pusi tak mi ju jazyckom vytlaci von.
moc sa z toho netesim, lebo ona by stale nieco papala, uz sme boli na tom tak, ze jedla skoro kazu hodinu, co som povedala,ze nie, ze budeme davat cajicek . . ale ako jej ho dat, ked nechce flasu? no nic musime skusat dalej, mozno sa chyti.

na avent flasu existuje aj nejaky hnedy cumel?

romanakatka
16. máj 2009

krpy, môj malý tiež nechce zo začiatku fľašu a vypľúva ju, no po chvíľi sa chytí, nič iné mu neostáva... ja mám bradavky už také vyťahané a červené, že som tiež odmietla stále prikladať keď si zažiada...

misha666
16. máj 2009

krpcek---daj jej normalne z poharika tak ako pijes ty ...uvidis ako jej to pekne pojde ...alebo lyzickou...nenut jej flasu ked ju nechce... aby si ju napokon priliz neoblubila... a nebude chciet cicik 😒 ako moja 🙄

misha666
16. máj 2009

romi...ja som mojej kupila flasu za 250sk ktora ma cumlik co pripomina bradavku... a je to hlupost lebo aj tak cicik nechcela uz potom ☹ tak som flasu odlozila do skrine a dokrmujem poharikom ked musim...uz papa viac MM ako UM tak aspon to 🙂

lindula3
16. máj 2009

krpcek a nemate malo mlieka ked by kazdu hodinu papala?

jana_pk
16. máj 2009

Ahojte, chcem vas poprosit o radu. Myslim, ze Kiki 5 spominala, ze v 6 t je rastovy sprint a ze mamina nestiha s mlieckom. Myslim, ze s malou mam to iste. Uz 3 den jej vecer nemam co dat a akurat ju uspim hladnu. Kiki alebo aj ostatne, ktore mate podobnu skusenost neviete mi poradit kedy sa mi tvorba mliecka upravi a bude stacit malej cely den? Dakujem

zanulienka
16. máj 2009

caute baby,no ja malej natieram hlavicku aj cele telo tym vazelinovym olejom,ale nic lepsie skor asi naopak,uz ani neviem vkuse ju sledujem,moje malinke urcite ju to musi stipat,takze krk jej zasypem puderom,ked sa poti,aby nestipalo.ale medzi vlaskami to zmizlo,uz len tvar.boze,zabit tu svokru je malo 😠 !!!!!!!!!!!!!!!!

kiki5
17. máj 2009

no v knihe pišu že treba cez den viac prikladat a potom pred spanim nechat tie 3 hodinky a mliečko bude. ved určite nejake mas. tak jej daj kolko mas a potom dudlík a ked jej to nebude stačit tal sa zobudi o hodinu a daš jej zasa. vraj to treba ten týžden vydržat.

kiki5
17. máj 2009

krpcek aj môj nechcel flašu a včera asi ho to prestalo bavit a zobral. len skušaj a skušaj ona si ju nakoniec vezme. skus prisladit čajik glukozou aspon na začiatok pokial nebude chciet flasu.

pikino
17. máj 2009

ahojte micky. 😉

romanakatka ten cumlik je znacky chicco. to najdes je hnusny hnedy kaucokovy desne smrdi, ale moja iny nesce. 😉

ja jej ho davam hlavne ked sa pogrca a potom je zasa hladna ale ja uz nic nemam v prsiach, tak ju oblbujem cumlom. ale zaspava s nim len obcas ked uz je urevana.

jankaaa
17. máj 2009

ahojte pekny vikend prajem...ja uz tiez dokrmujem lebo maly je hlados

elfi1
17. máj 2009

my sme ten cumel dostali v porodke v kabele so vzorkami, alebo v tom kufriku. nas maly ho tiez nechcel, ale to este nechcel ziaden. teraz ma taky s klasickym latexovym cumlom. tie silikonove su tvrdsie, mozno preto ich deti niektore nechcu.

pridavam par novych fotiek, ze ako rastieme. maly sa uz krasne smeje. a je to aj riadny betar - vid jedna fotka 😀

romanakatka
17. máj 2009

pikino vďaka, skúsim ešte ten, to je už ale posledný do ktorého vkladám nádej... snáď sa malý ulakomí ...

komisakpd
17. máj 2009

ma niketo z vas kociar Tako Juper..alebo Dema Jumper?

zanulienka
17. máj 2009

caute baby,idem sa k vam zase postazovat,zajtra sa musime objednat na kozne,vyzera elaie koza ako spalena,a svokra,ktora nic neurobila my povedala,ze to bude preto lebo menej kojim!nie je sprosta?ved ona spalila malej kozu alkoholom!dufam,ze dostaneme skoro nejaky termin,lebo tu je len jeden kozny v celom okoli,smiesne alebo skor do placu ☹

anib
17. máj 2009

ahojte baby, ste tu niektorá???

elfi1
17. máj 2009

anib - ja som tu este chvilu. ale veru je to tu uz dost casto prazdne 😀

elfi1
17. máj 2009

komi - a co potrebujes ohladne toho kocika? kamaratka ho ma. ja mam tako Drifter, ale to je ine. Jumper ma tie otocne kolieska a tento nie

komisakpd
17. máj 2009

no ja len ze ci su spokojny..lebo ho chcem kupit..ten co mam doma tak je tazky na ovladanie a nie som spokojna..velmi mohutna konstrukcia a tazke skladanie napr do auta..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre