Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

adya01
3. aug 2009

linda, ja davam obednajsiu davku, najskor mrkvu a ked uz nechce tak dopit mliekom. Prvy den som dala 2 male lyzicky, vcera 4 a dnes asi 6..viac nechcel. zajtra ideme na zemiak, znova 3 dni....

adya01
3. aug 2009

mia, neboj kazde babo je ine... nas sa otocil len par krat z bruska na chrbatik... z chrbatika este nie, zatial sa len natahuje ako paragraf 🙂 a az cez vikend zacal konecne tahat hlavicku ked som skusala do sedu... uz som sa bala, lebo tiez strasila s rehab. no nastastie zacal spolupracovat 🙂

romanakatka
3. aug 2009

hlásim sa do klubu závislých matiek 😉

beadz
3. aug 2009

ta moja poradkyna mi dala nech si precitam : http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/od...
tak kocky, dobru nocku a nech drobci spia celu noc. papa

lindula3
3. aug 2009

mia neblazni... my sa neotocime tiez... raz sa jej to podarilo aj to z bruska na chrbatik...

ady my sme tiez neskoro zacali tahat hlavu a uz nas supli aj na rehabilitacie

miavin
3. aug 2009

no ďakujem - ale rada by som bola, keby sa trošku posnažil, on je hrozne šikovný na brušku - hlavičku drží ako páv... dlho - a v pohode, aj do sedu sa ťahá bez problémov, ale keď je na chrbátiku, tak len vreští a nič.... sem tam-sa otáča hlavou za hračkou, ale žiadne kopance....nič ☹

krpcek
3. aug 2009

ahojte. moze mi niekto vysvetlit preco malej nemozem dat vodu . . . alebo zeleninku, aj ked plne kojim? 😅

romanakatka
3. aug 2009

každé bábo je iné... dnes sa možno ešte tie vaše neprevracajú a zajtra budú v niečom inom v popredí od našich 😉 len žiadne zbytočné stresy maminy, na všetko máme dosť času 😉
tak ja idem do hajan, nech mám tých 6 hodín spánku 😉 dobrú nôcku

zucha
3. aug 2009

krpcek, lebo zbytocne zatazis traviaci trakt, ktory je pripraveny na prijem inej, ako len mliecnej stravy az od toho 6. mesiaca. Urcite sa nic nestane, ak zacnes dokrmovat, ale v tom pripade riskujes v neskorsom veku alergie u dietata, takze oplati sa pockat este tych par tyzdnov. Alergie sice mozu prist aj neskor, ale tvoje mlieko obsahuje to najlepsie. Dokonca, ked odstavis dieta, pridu sople. Prejdu rychlo, ale mlieko obsahuje prirodzene antibiotikum a jeho odstavenim dieta straca ochranne latky. Fakt sa nie je kam ponahlat

macikjm
3. aug 2009

krpcek...ja si myslim, ze preto, nech sa nasim detickm poriadne vyvinie traviaci system, predsa je to zmena a zataz pre ich telicka...
a s tou vodou,,,no ja osobne sa tym nechcem zatazovat...flase, prevarat vodu a tak...radsej vytiahnem cicu a nech uhasi smad...a ja si lahnem... 😀 my kojime doma vzdy poleziacky...a ani by som nevedela kolko tej vody ma vypit, ci ju neprelievam a tak...proste si uzivam, vychutnavam a tesim sa z toho, ze toto moje dietatko rastie proste zo mna.... 😀 😵 tak ako vbrusku... 😅

krpcek
3. aug 2009

ale preco nemozem davat vodicku?

ja malej davam uz od 6tyzdna vodu . . .sa doktorka mi to poradila . . . a v tychto horucavach si neviem predstavit, ze by som jej ju nedavala. 😅

krpcek
3. aug 2009

macikjm ona si potiahne cajika kolko chce. ked ma dost pusti cumlik a zacne sa hrat, vtedy viem, ze staci.

no ja rozhodne nebudem cakat na ukonceny 6. mesiac.

lindula3
3. aug 2009

mia my sme lenivy aj s hlavou... na bruchu neznasa byt... ale zdvihne aj pekne udrzi len to dlho trvalo, takze ja uz sa nestresujem kvoli tomu vobec...

romi mas pravdu kazde je ine... a vsetky zacnu robit co maju len to niekomu dlhsie trva

zucha
3. aug 2009

toto ma prekvapi, ked doktorka povie, aby mamicka, ked moze kojit dala dietatu vodu 😲 😲 😲
Ja si myslim, ze ju treba dat len v naozaj nevyhnutnom pripade. Ja tiez malej radsej vytiahnem prso kazdu pol hodinu, ako sa prepala vonku s flaskou navyse. Stacia mi veci, co beriem starsej. Ved si este uzijem nosenia vsetkych tych prikrmov a podobne

zucha
3. aug 2009

krpcek, ved nemusis cakat. Je to len a len na tebe 😉

macikjm
3. aug 2009

no krpcek...to je vyhradne na tebe a aj odbornicici sa lisia v nazoroch...ja ninke davam len cicik aj v tychto horucacach a staci jej..urcite nie je dehydrovana...ma pocikanu kazdu plienocku...sliznice nema suche...su pekne ruzove a turgor koze tiez ok...no ale jasne ze pije castejsie...niekedy aj kazdu hodku...

krpcek
3. aug 2009

zucha nam sa dnes stalo, ze sme boli vonku a mala zacala plakat, lebo bola aspi hladna, sadla som si v parku na lavicku, vytiahla cecok a dala jej - myslis, si ze pila 😀 😀 vobec . . .a keby som nemala caj, tak y som isla s takym krikom domov - naliala som ju cajikom, to stacilo na tych 10 min. co som prisla domov a dala som jej v klude papat. takze nemat ten caj, isla by som s krikom domov.

a neviem, si predstavit, ze by som ju mala na cecku kazdu hodinu - mam ju tam kazde dve a aj to je uz dost.
nie som jedna z tych, co preferuje kojenie ako nieco nad co nie je.

zucha
3. aug 2009

krpcek, vsak jasne, ked ti to takto vyhovuje a aj malej, nemas dovod nic menit. Mne zas vyhovuje to, ze iba kojim a verim nasej dets. lekarke a budem len kojit do toho 6. mesiaca. Potom sa rozhodnem, ci ostanem dalej, alebo odstavim, kedze chceme dalsie babo a nedari sa nam otehotniet.

macikjm
3. aug 2009

krpcek...pekne si to napisala...ako nieco nad co nieje...pre mna to take je...ja som si od prveho momentu co som vedela ze som tehulka opakovala, no babatku som hovorila, ako pekne bude pit mamickine mliecicko...
ani raz som si nepripustila, ze to tak nebude...no aj ked do mna hucali aby som dala UM, ked sa ninka zlostila na ciciku, vrestala, jedovala sa...zaspavala hladna od revu...ani vtedy...no som riadny tvrdas...
ale urcite by som si nehodila slucku keby sa to nepodarilo...vychutnavala by som si materstvo aj bez toho...vela ste tu pisali, ake ste to mali tazke...krv v pusinke babatka, zapaly a tak...aj bez kojenia ste super mamicky, hej lindul??? 😀 😀
ja som povedala, ze kojenie uz nebudem rozoberat, juj...zbite ma... 😀 😀
sorrryyyyyyyy.... 🤐

krpcek
3. aug 2009

mne to vyhovuje . . .

moja mama ma zacala uz v 4,5 mesiaci prikrmovat zeleninkou a nic sa mi nestalo . . . v roku som jedla uz vsetko aj kravske mlieko a som tu. niekedy mam pocit, ze sa niektore veci az moc zvelicuju.
a v poslednych rokoch je "modny trend" kojit a preferovat to nad vsetko.

nechapem, no nevadi.

ja uz som malej skusala dat aj vodu z melona, ale to nechcela.

ni.kolet
3. aug 2009

Krpcek - Keď mal malý 3 týždne som sa dr. pýtala, že či mu môžem dávať čajík v teple a ona, že mu mám dávať prevarenú vodu a to do pol roka. Potom čajík.

U nás bol najhorší 2 mesiac, keď mal malý hrozné večerné revy, že sa až zachádzal. 😢 Teraz už mesiac mi asi hod. po kúpaní zaspí a spí až do rána. Dnes zaspal o 21:00 a vstane po šiestej. Inak k rehabilitáciám. Naša dr. ho od prvej poradne stále chválila, že aký je šikovný. Keď sme boli na 3 mesiace v rizikovej poradni, tak tam sa mu nechcelo dvihnúť hlavu, pretože mi ho čerstvo zobudili a reval. 😠 A poslali nás na cvičenia. Pritom inokedy mu to išlo super. Keď sme tam boli prvý krát /cvičenia/, tak hlavička tiež super, aleže sa ešte nepretáča /3 mesiace/, tak tam musíme chodiť. Čo znamená 2x týždenne a doma cvičiť 4x denne. Malý mi pri tom plačká. ☹ No a už druhý deň sa sám posadí. 🙂

krpcek
3. aug 2009

macik ja takisto - tiez sme mali s kojenim problemy . . . mala mi uplne rozkusala bradavku, potom mi odchadzalo mliecko, potom sa nechcela prisat . . .a tiez mi muz povedal, ze daj jej UM . . . ale som nedala, som ju radsej jeden vecr naliala vodou a v noci sa uz pekne chytila . . . a pokial budem mat mlieko tak jej budem davat moje , ale prikrmom sa nebranim . . .a uz vobec nie vode alebo cajom.

mne by sa tiez nepacilo, keby som dostavala stale len tu istu tekutiny. tiez nepijem cely den len vodu, ale aj kavu, colu, caj, dzus . . . .atd. to dieta, tiez potebuje obcas zmenu.

krpcek
3. aug 2009

nikolet, nam dr. povedala, ze si mam kupit fenikel ako cisty v sacku a 5 zrniecok zaliat vodou a to jej davat . . . no chcelo by sa niektomu s tym trtkat? mne nie, tak som kupila cajik, co sa moze od 1.tyzdna a davam ten.
a striedam jej to s vodou.

macikjm
3. aug 2009

krpcek..ty si pre sabinku najlepsejsia mamicka...a urcite jej tou vodou a cajikmi neskodis...a je to na tebe kedy ju zacnes prikrmovat... 😉

macikjm
3. aug 2009

potom budete davat odporucania a recpty ☹ ....ked zacneme my...vase uz budu mat za sebou riadne dobrotky... 🙂 😀

krpcek
3. aug 2009

no kym vy zacnete my uz budeme rezne tlacit do hlavy 😀 😀 😉

lindula3
3. aug 2009

macik dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😀
no a pre tentokrat je ti odpusteneeeeee 😀

macikjm
3. aug 2009

lindul...dakovam... 😉 😀

lindula3
3. aug 2009

niki ze sa v 3. mesiaci nepretaca???? tak to ja mam uplne lenive dieta potom🙂

lindula3
3. aug 2009

no macik normalne sa mi zacinas lubit 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre