Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

jankaaa
5. aug 2009

ciky asi ano je to v norme 🙂 ale niekedy ma to vie riadne vytocit ked vkuse mrnci

elfi1
5. aug 2009

krpy - ja mam s kojenim to iste. mlieko mi tecie rychlo a maleho to niekedy zuri a nechce pit. ja pomaly neviem, co je to radost z dojcenia. od sameho malicka sa nam striedaju zle obdobia z troska lepsimi. take super to bolo len velmi malo. aj dnes som ho nahanala s ceckom a len vrieskal a vrieskal. mozno nebol az tak hladny, ale sak ja uz neviem.
dnes som sa zaprisahavala, ze az prejde 6 mes. tak ho dam na UM a bude pokoj. ale jak sa poznam, tak sa budem trapit dalej a nahanat ho s prsami 😀

a baran je to strasnyyyy. len sa mu chvilu nieco nedari, alebo ho nieco znervoznuje, alebo sa dlhsie obliekame, tak sa zacne jedovat alebo vrieskat a nic uz ani nezabera. horsie znamenie je uz len moj skorpionovy muz - ten predci v tvrdohlavosti aj barana

a starka je najlepsia na svete - tej sa rehli stale. ale na nervoznu maminku sa niekedy ani nenamaha pozriet 😠

jankaaa
5. aug 2009

no viete co moj drobec ked ho idem obliekat to je katastrofa tak mi place az sa zachadza ja nechapem

cikyta
5. aug 2009

S obliekaním je to tak aj u nás 😀 Vždy poviem mužovi:
-Tak,ešte mi povedz,čo chceš,lebo už ťa nebudem najbližšiu pol hodinku počuť cez plač malej,lebo ju idem obliekať.....A tak vždy nádych a ideme na to 😀

ninnaricci
5. aug 2009

ahojte...noo čítam, že tu sa už pomaly plánujú ďalšie brušká...no totoo...u mňa tak skoro nehrozí...najskôr o tak 5-6rokov...teda aspoň zatial neuvažujem 🙂
...náš drobec má teraz celkom v pohode obdobie...ale niekedy si ho naozaj užívame 😉
...my sme už len na UM...a zaspávame s fľašou...viem, že je to asi to najhoršie naučiť ho na to...noo on zaspával aj na prsníku...tak to teraz už neriešim
...som čítala, že tu niekto už dokrmujete kašičkou...tiež rozmýšlam...tak poradte ktorá je dobrá 😵
...a k tým znamienkam...náš drobec ma takú malilinku bodečku na ručke...a špinka to nie je...už to má dlhšie...no nie od narodenia...dúfam, že nebude po mne...ja som jedna velka bodka 😀

jankaaa
5. aug 2009

babenky tie co kojite vy uz jete vsetko zo stravy?alebo si este davate pozor?

cikyta
5. aug 2009

My už neplánujeme k malej súrodenca. Jedine,ak by sa stal zázrak,že sa to podarí,kedže sme po IVF na Silvinku.

cikyta
5. aug 2009

Jankaa-no dávam si pozor,lebo sa nám občas vráti reflux a ráno skoro vždy musím pomôcť rurkou,kedže sa mi "krpatučká" pučí už od takej 4 hodiny a nič... 😔

jankaaa
5. aug 2009

ciky nas maly pravidelne kazde rano o pol piatej alebo piatej sa zacne pucat ale sa aj vykaka 🙂

cikyta
5. aug 2009

Aj ked občas zhreším koreneným mäskom,hrbou sladkostí atd...

cikyta
5. aug 2009

To je dobre Jankaa,že sa vykaka.Naša len prdká,aj to ked ide urobiť PUK,najprv zaplače.

ninnaricci
5. aug 2009

jooj ciky...Silvinka dáva zabrať...ale neboj ona to všetko vráti...a potom už len radosť bude robiť...
...ja som raz chcela použiť tu rúrku...noo nevedela som ako na to...tiež sa malý trochu pučí...noo musí sa snažiť

cikyta
5. aug 2009

No veru Ninuš. 🙂
Tu rurku treba naolejovať a tak nejaké 3cm vopchať do riťky.Nie násilím a trošku vrtieť tou rurkou.
(Tiež si vždy poviem,že už jej nepomôžem,ale tie rána su niekedy hrozné.Občas kakne sama,ale to len cez den)

jankaaa
5. aug 2009

tak ja som uz pojedla dost toho a o sladkostiach ani nehovorim tie jem vkuse

jankaaa
5. aug 2009

babenky idem ja do hajan nech si aspon troska pospim pokial drobec vstane....prajem vam dobru nocku zajtra sa ozvem

krpcek
5. aug 2009

ahojte.
baby tie co len kojite, mate taky rezim, ze kazdy den vam babatk papaju v tom istom case? napr. ako ma Lindus, ze papaju o 6,9, 12, 3, . . . ???

cikyta
5. aug 2009

Mne dokonca dokina kázala jesť sladkosti,ked sme išli na očkovanie-vraj aby bolo mliečko sladke a malinká tak spokojnejšia.(No a mna do sladkeho netreba velmi hnať) 😀

cikyta
5. aug 2009

Krpcek ja nie.Kojím aj preto,aby som ju občas skrotila a ukludnila,alebo uspala.

cikyta
5. aug 2009

Dobru noc Jankaa.Moju ešte uspáva muž,tak čakám...

nikinka008
5. aug 2009

Ahojte chcela by som sa spytat kolko casu zo dna venujete hre s babatkom? Lebo mam pocit ze sa jej niekedy nevenujem dost,ak ju necham napapanu a prebalenu hrat sa samu v kociku s hrackami,kym ja chcem napr. pozehlit,poupratovat atd...niekedy mi pride akoby taka smutnucka ze sa tam musi sama hrat a ze niesom pri nej,aj ked ma len 4 mesiace ale aj tak ...ako ste na tom vy?

ninnaricci
5. aug 2009

ja keď som kojila tak som sa až tak neobmedzovala...len som sa vyhýbala zelenine, ktorá nafukuje...a niektorým koreninám...ale ináč som jedla všetko...sladké...slané obmedzene...

elfi1
5. aug 2009

ja si davam este trocha pozor na tie nafukovacie veci - fazula, hrasok, kapusta a pod. ale karfiol, kalerab, kukuricu - uz som jedla a myslim, ze OK
a tiez este na silno korenene, pikantne a aj na glutamanove jedla. ale tomu sa niekedy nevyhnem, lebo ja pohadzem do seba niekedy neuveritelne nezdrave veci - vselijake slane chrumky, chipsy a take somariny. aj parky a suncicky a salamiky do seba napratam - to by sa tiez nemalo.
ale napr. nejem majonezy a tatarky
sladkeho jem veeelmi vela, aj cokoladove

cikyta
5. aug 2009

Nikinka-šťastná to žena! Mne vydrží malá len pol hodinku pod kolotočom v postielke,aj to len ráno.Potom už je zle a musím sa s nou rozprávať,nosiť ju na rukách,hojdať v hojdačke a šaškovať s hračkami,či cvičiť.Už mi viac sama nevydrží.Hned plače. ☹
A kamoškin malý (4 mesačný) vydrží aj hodiny tak,že sa díva aj do prázdnej steny.
Moja je obkopená hračkami od výmyslu sveta a zaujíma ju furt niečo iné.

cikyta
5. aug 2009

Elfi,tiež sa tak stravujem,len sa bojím čokolády a teraz aj kukurice 😠 čo milujem!

ninnaricci
5. aug 2009

mne bolo ľúto keď drobec už nechcel moje mliečko...teda cicinu...ale na druhej strane...teraz viem, že dostáva všetko čo potrebuje...lebo ja som nejak plnohodnotné mliečko asi nemala...podľa môjho jedálnička to asi nebolo nič moc...ale drobec priberal poriadne...to asi z toho sladkého 😉 vesna bola moja

macikjm
5. aug 2009

ahojte...
my sme tiez pouzivali rurku, ale uz vyse mesiaca nist...kakame suprovo... 🙂

ja dnes hucim len o tom pretacani na brusko 😀 , ale tak sa tesime, idem hned pisat do ninkinho dennicka...no a podarilo sa jej uz uplne na brusko, len si prilahne rucicku a trapi sa so zdvihnutim hlavicky, otaca sa casto, paci sa jej to...ani sa nenazdame a nasa nini uz na brusku....
chrustik nas nadherny...no nepoznam vecsiu radost ako radost zo svojho dietatka...no nemat ich viac, skoda by bola... 😀 😀
len so zaspavanim mame problem...hlavne vecer...kruti sa, natahuje...vybera si vzdy cumel...potom krici, zlosti sa lebo si ho nemoze trafit do pusi...no sranda z nej...tak pri nej sme, ked zaspava, skor zaspinka ta nasa potvorka,no chce nas mat pri sebe... 🙂

ninnaricci
5. aug 2009

ciky...to je normálne, že Silvinka chce stále niečo nové...ja striedam hračky...tak po týždni...a potom sú skvelé...na striedačku ho to baví viac
nikinka...náš ttiež dlho sám sa hrať nevydrží...len ráno s kolotočom...akurát čas aby som sa aspoň vyčúrala 😉

krpcek
5. aug 2009

HALOOOOO vyssie som dala otazku. 😀

ninnaricci
5. aug 2009

krpy...ani keď som kojila som nemala nejaké presné intervaly...ani teraz nepapáme v rovnaký čas...keď si opýta tak papá...cca 2-3hodinky

krpcek
5. aug 2009

ciky mi uz odpovedala. 🙂

lebo dnes som sa zastavila u mojej babky a bolo mi vytknute, ze mala nema rezim. lebo babka, chce ist stale kocikovat, ale som je povedala,ze jej ju dat nemozem (a ani nechcem), lebo neviem kedy bude mala jest, lebo neje stale rovnako.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre