Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

jankaaa
9. aug 2009

a tak mi je luto ked tak place a mu neviem pomoct a potom ked uz aj mna to vytaca este na neho zvysim hlas a potom ma to tak trapi

iku
9. aug 2009

Ahojte maminy,
kedy začínate s dokrmovaním detičiek? my sa len kojíme, len nejako začala jedávat po 2 hodinách, tak podozrievam, či jej to stačí.

sabinazv
9. aug 2009

ahojte,

jankaaa, velmi ma mrzi, ze sa takto s drobcekom trapite... a s tym uskom to uz ma v poriadku? ked to je take tazke zistit co drobcovi je, ked nevie povedat... 😒
Mozu to byt aj zubky... napadlo ma, ze som si dnes citala Homeopatiu do vrecka a tam odporucaju pri problemoch pri prerezavani zubkov u deti liek Chamomilla 15 CH, 5 granul 3-4 x denne - "je to pri bolestivom raste zubov, dieta je nervozne, placllive, mrzute a upokoji sa nosenim na rukach alebo hojdanim v kociku ci jazdou v aute, jedno lice je cervene a teple, druhe blede a chladne, moze byt pridruzena hnacka."

Tak ak si spoznala v tomto priznaky tvojho maleho, mozno by nebolo odveci vyskusat, ak nie si odporca homeopatie... Ja uz mam tiez tieto homeopatika kupene, ze ak to na nas pride...

Serus Iku, davno si tu nebola, ako sa mate? Ja sa este nechystam prikrmovat... ak to pojde, tak chcem vydrzat az do konca 6.mesiaca...

jankaaa
9. aug 2009

sabi teraz pozeram na mojho drobca ako spi v postielke a je mi tak luto ze neviem sa ovladat ked uz dlho place a kricim na neho a on chudacik zato nemoze ved mi este nevie povedat co mu je....

som zastanca homeopatik takze si ich asi objednam...svagrina mu dnes pozerala dasienka tak hovorila ze mu uz idu zubky....tak snad to bolo z toho...
usko mame chvalabohu v poriadku preventivne davame usne kvapky ale sme boli na vysetreni tak bolo dobre...
lekarke som hovorila ze on casto place ale az tak ze visti tak povedala mi ze to su tie koliky detske ze to musim nejak pretrpiet ze s tym sa neda nic robit len sab simplex masaze bruska probiotika...
dufam ze sa z toho dostaneme a ze ked bude väcsi tak mi to vynahradi 🙂

jankaaa
9. aug 2009

idem do hajan zajtra urcite dojdem...prajem vam dobru nocku 🙂

sabinazv
9. aug 2009

nuz, nie som taka skusena mamina, aby som s istotou vedela povedat, ci je taky plac normalny alebo nie ... ale iste by som chcela kadeco na zlepsenie vyskusat... Lebo argument od dokyny, ze na to si treba zvyknut by som tiez nebrala... A tiez odkial ona vie, ze su to koliky... mozno je to nieco ine...

Tie homeopatika sa daju kupit v hociktorej lekarni co ma na dverach nalepku Boiron (dodavatel homeopatik), tieto su velmi popularne, tak ich iste zozenies...

Ja som este rozmyslala, ked sme sa tu bavili, ze sa babatka zvyknu "pokazit" po 3.mesiaci.. .ci to nemoze mat suvis aj s tym ockovanim... vsak vtedy sa dietky aj ockuju... citala som kopec veci okolo toho... a napr. v Cine sa deti ockuju az po dovrseni 2 rokov, lebo maju dovtedy nezrelu nervovu sustavu... a u nas im este pichnu velky kopec bacilov, akoby nemali aj bez toho ich male telicka co robit aby sa vyvinuli 😒

jankaaa
9. aug 2009

vies dokyna nas najprv poposielala po roznych vysetreniach stale ked pridem s nejakym problemom najrpv nas posle na krvicku potom vysetri maleho takze ona je v tomto dost spolahliva....kubinko je zdrave babeno mozno fakt mu idu teraz tie zubky tak preto tak place cez obed ho aj bolelo brusko ked sa vykakal bolo lepsie...uvidime zajtra..ale verim tomu ze to bude lepsie...

iku
9. aug 2009

My sa máme dobre, aj vy ste riadne narástli. Pýtam sa preto, lebo mi jedna doktorka na pohotovosti povedala, že jej mám dávat už kašičky, čo sa mi zdá velmi skoro.Vraj treba začat skôr, že je potom menej alergií na jedlo. Neviem,ja mlieka mám ako dojka, tak jej zatial budem dávat aj každú hodinu.

sabinazv
9. aug 2009

janka, byt detskym pediatrom je asi dost tazke... kedze drobce nevedia vyjadrit co im je... a ak sa ti dokyna venuje ako hovoris...
My ked ideme k doktorke, tak je to zalezitost par minut, rychlo rychlo... a vzdy idem odtial s otaznikom v oku "ze toto myslela vazne"? napr. ked sme mali mesiac, tak som sa jej pytala, ze ci mam malemu davat nieco pit okrem MM (aj UM sme vtedy pili), tak mi povedala ze mozem mu davat vodu, alebo cierny caj - ze rusky, alebo PIGI ... reku fajn, cierny caj ja nepijem teraz ked kojim ale malemu navarim... 😕
Minule u nej bola kamoska s babom co malo vela soplikov, az chrcalo, tak mu dala dithiaden... ale mne Kanavit nedala, lebo zatazuje pecen... no tak sa mi to zda prinajmensom take cudne 😎

sabinazv
9. aug 2009

iku, ja som uz tiez pocula tento nazor... ale neviem, velmi sa mi to nepozdava... To su take trendy... jeden den plati to, na druhy je zasa trendy nieco ine... tak tazko sa v tom vyznat...

zucha
9. aug 2009

jankaa, ja som mala prvy dceru nenormalne uplakanu a este k tomu malo spavala a ked zaspavala, tak to len s neskutocnym revom. Prestalo to vtedy, ked zacala sediet. Takze v 5,5 mesiaci. V kociku som ju mala, len ked spala, inak som ju musela nosit len v klokanke otocenu smerom odo mna, aby videla na svet. Vtedy bola lepsia. Ale bolo to hrozne. Len rev a rev. A chudaci susedia. Doteraz spominaju, ze bola taka uplakana a tesia sa, ze druha taka nie je. Ale preco taka bola, to netusim. Citala som ale clanok o refluxe a tam bolo nieco o skrytom refluxe, ze tie deti pali zaha, ci cosi take a vsetky priznaky, co sme mali akoby boli vynate z toho clanku. Tak neviem. Ale nastastie to odislo.

jankaaa
10. aug 2009

sabi cierny cajik alebo pigi sa dava pri hnackach malym detickam...to aj nam hovorila lekarka....vies ja ked pridem k nej ked sa mi nieco nezda ona hned nas posle s tym na vysetrenie vzdy sa o vsetkom porozpravame poradi vysvetli....tak snad je to ok....
no ale dnes v noci to bolo tiez zobudil sa o druhej s takym placom az vistanim pucil sa vkuse krcil potom si poprdkal vykakal sa a tak o pol stvrtej sme zaspali....tak ja uz fakt neviem ci je to bruskom ci zubkami....uvidim aky bude dnes a ked to iste co vcera tak zajtra pojdeme k lekarke...
drzte palce aby to bolo lepsie

sabinazv
10. aug 2009

juj jani, takze ste mali tazku noc... a ake mliecko mu davas? vy pijete UM, vsak?
Mozno mu to mliecko nevyhovuje...

nam dokyna na hnacky (zelenu stolicu) odporucila ryzovy odvar s cukrom ... to je tiez sila, cukor takemu malemu dietatu... co uz... Ten cierny caj odporucila akoze od smadu ... Nabuduce mi poradi coca colu... aj ta byva dobra na zaludok 😎

zuzik25
10. aug 2009

ahojte babulky!
po vikende opat tu. vylet do ZA dopadol dobre, mala zvladla cestu ok, akurat po Sturci grckala.
vcera 1. krat nekakala,tak uvidime aka nadielka bude dnes. ale brusko ju neboli, vcera si len poprdkala a bolo dobre. som v sobotu jedla gulas, tak mozno z toho.
v stredu ideme na klbiky, dufam, ze ich ma ok.

dnes je v kalendari zahalcivy den/lenosenie, tak dnes nic nerobim (aj ked uz som pozehlila a oprala veci).

zuzik25
10. aug 2009

a este k tomu placu, Emmka neplace, ale strasne krici a pisti, plac byva minimalny.

nany100
10. aug 2009

ahojte babule, Adelka poplačká keď je hladná, chce sa ponosiť alebo spinkať a nemá cicík...vtedy je najviac nervózna...
zuzik, my ideme na klbiky zajtra, som zvedavá...
v sobotu som jedla lečo a trochu som mala obavy, ale v pohode 🙂

sabinazv
10. aug 2009

ahoj zuzik... boli ste v ZA? my sme zasa na otocku v NR... vidis Vily... aj som ta vyzerala, ci ta neuvidim 😉

dnes mame zahalcivy den? dobre vediet 😎

sabinazv
10. aug 2009

drzim palce baby, na klbiky 😉

zuzik25
10. aug 2009

dobre vediet o takychto dnoch, ze?
inac rozmyslam ze kupime ten ergo nosic, lebo mala uz ma svoju vahu a da to zabrat na ruky, hlavne ked chodime na vylety, vtedy je to asi lepsie, ako stale skladat kocar.
cez vikend sa chstame do sturova.

nany100
10. aug 2009

ja som veru mala párkrát malú v klokanke keď som išla do obchodu, ale doteraz sa nemôžem vystrieť...chytili ma z toho kríže ☹

sabinazv
10. aug 2009

hm, tak ale z ergonosicu by krize boliet nemali... ale nemam este odskusane... sorry 😎

nany100
10. aug 2009

sabi, vyskúšaj...ale radšej len na kratšiu vzdialenosť zatiaľ 😉
v augustovkách sú dve kočky z PB, tak som tam bola kuk a tam sa rodí o dušu 🙂

sabinazv
10. aug 2009

nany a vy uz o tyzden idete na liptov, ze? wow, vam bude fajne 🙂

jana_pk
10. aug 2009

Caute,

tak ja sem chodim malicko, ale za posledne 3 tyzdne som ani to malo nezvladala... Ale docitala som vas tento vikend a vidim, ze riesime to iste 🙂

... tiez sme vyuzili situaciu na trhu nehnutelnosti (tusim Sabi a Aine sa tu o tom bavili) a kupili vacsi, lebo ja tu uz v tom 2-izbaku zakopavam o veci. Ale stahovat sa budeme az o rok. Aspon mala bude mat kde skladovat babiky 😀

... v piatok sme sa po troch mesiacoch nosenia hnusnych ortopedickych gati (KARINKA sa volaju, ale my sme ich volali ZLE GATE) dozvedeli, ze klbiky su OK!!!, ze krasne kolmice. HURA HURA. Mala sa konecne santi a toci, lebo v tom sa jej vobec hybat nedalo. Chudatko moje.

... vcera sme oslavili 4 mesiaciky (Krpcekovej Sabinke prajeme vsetko naj), ach to leti. Je dlha jak tyzden pred vyplatou. Uz spava v pyzamkach, ze 6-9M. No ma byt po kom - ja mam skoro 180 cm 😅. Len je dost chuda. Som zvedava kolko budeme vazit 2.9. ked mame poradnu (po 7 tyzdnoch - dost velky odstup nie?)

... a tiez sme riesili 2 babo - chcela som april 2011, ale teraz rozmyslam skor nad zaciatkom roka 2012. Aprilovy termin sa mi paci, ale na leto by som uz radsej take polrocne babo, co sa moze vytesovat v sportaku. Ale v podstate mi to je jedno. Kazde obdobie ma svoje pre a proti.

Tak to moj monolog 😀

macikjm
10. aug 2009

ahojte...
janka dufam, ze to jakubka rychlo prejde a bude vam robit len a len radost...jani, pocuj, ty si spominala ak si dobre pamatam, ze si velmi nedavas pozor na to co spapas...sabi...janka koji, ak sa nemylim... 😉
tak radsej skus...lebo to naozaj mozu byt koliky...chlapcekov trapia viac ako dievcatka...tak radsej sa este trosku poobmedzuj v strave a uvidis...nic za to nedas...a mozno to urobi jakubkovi spokojne brusko...ale aj zubky to mozu byt... 😉 drzim palce...

nany100
10. aug 2009

sabi, hej od 21.-23.8., teším sa... a môj mužíček zatiaľ netuší, ale toľkokrát som sa už skoro preriekla, jazyk ma svrbí 😀
janka, gratulujem ku kĺbikom, aj ja rozmýšľam nad zajtrajšou kontrolou...aj Adelka sa skôr do dĺžky ťahá, ale priberá tak to nevadí...a my sme boli pred troma týždňami na poradni na očkovanie a ideme najbližšie až o mesiac na ďalšie, takže 7 týždňov...aj mne sa to zdá dosť veľa, ale veď keď by sa čokoľvek dialo môžeš ísť skôr...

jana_pk
10. aug 2009

Nany tak dufam, ze klbiky budu ok, je to velka ulava. Sme sa tesili cely vikend. A az som mala vycitky, ked som ju obliekala, ze nedavam tie gate. Proste automatika. A inac ja pochadzam PB, len som sa po skole v BA usadila v Pezinku. 🙂

zuzik25
10. aug 2009

aj my ideme tak po 7 tyzdnoch na kontrolu a zaroven aj na ockovanie.
no nase drahe dieta uz nalozilo plnu plienku, az jej vytieklo. takaaaa bola spokojnucka.

inac uz 4 mesiace sa chcem opytat tie co kojite, ze ked kojite aj vy mate taky krc v druhom prsniku (v tom na ktorom nekojite)? som zistila, ze ked pride ten krc, tak mala vtedy pije o dusu, nemohlo by sa vtedy spustat to huste mliecko? to je len moja uvaha.

jana_pk
10. aug 2009

Zuzik a nemyslis ty ten Let down effect (neviem ako je to po slovensky - asi Spustaci reflex). To je ked sa spusti mliecko. Ono v podstate vtedy zacina babo papat, lebo dovtedy akurat taha (a trosku aj vytiahne) a tym dava telu signal som hladne, chcem papat.

macikjm
10. aug 2009

zuzi...vtedy sa spusta mliecko urcite, aj ja to mam, ze vraj sa posuva mliecko blizsie k dvorcu, mne pocas kojenia vyteka mliecko aj z prsnika z ktoreho nekojim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre