Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

ni.kolet
17. aug 2009

Konkrétne, 6 bábätiek dnes oslavuje. 🙂

sandori
17. aug 2009

fiiiiha dobry datum sme si vybrali 🙂

cikyta
17. aug 2009

Sabi.Bývam tu 6 rokov,ale ešte som tu na kupku nebola.Muž ma nevzal,vraj sa hambí.Tak chodíme len po Bešenovej,Turč.tepliciach a jazierkach.
Táto moja malá mi spí každu druhu hod.cez den a to len tak 15 minut!!!!!!!!!!!!!!!!!!To nič neurobím.Neni šanca 😝

cikyta
17. aug 2009

Doma TRT uvarím! 😠 Takto,sama...
A ked začneme z príkrmamy,no neviem neviem... ☹ Strčím jej do ručky surovu, neošupanu mrkvu a nech žuje.Neni šanca čosi umývať,šupať,variť , mixovať 😠

macikjm
17. aug 2009

sandori...5 mesiacov...vau...ninka je uz velka... 🙂
gratulujeme...aj piki...ni.kolet...vsetkym dnesnym oslavencom...
no ciky...sisi bude urcite dobrucka, ked uz bude papat prikrmy...ved uz bude velka slecna... 😉

sabinazv
17. aug 2009

ciky, ja tiez byvam pri kupku a nebola som na nom asi 10 rokov 🙂

a gratulujem oslavencom dnesnym 😵

a teraz idem trosku drazdit tie co nestihaju varit... dnes som kupila 4 kg paradojok a idem robit uncle benz a susit paradajky... vsetko v premiere, tak drzte palce 😉

sandori
17. aug 2009

sabi drzime....., ja som mala tiez vikend- sa mi po dlhom case chcelo piect -tak som v sobotu piekla slivkovo marhulovy kolac a vcera este juhoslovanske kolace.
macik- hej ide to rychlo- tie naše Ninky sa o chvilu budu pytat na diskoteky 😅

hotelacka
17. aug 2009

Ahojte babenky,
tak nam v piatok zistili u pneumologa ze mame od narodenia skryty reflux, malinky nevygrckava uplne len sa mu to vracia zo zaludka do ust a potom ho tam stipu tie zaludocne kyseliny..z toho ho potom aj brusko boli..
Dostali sme NUTRITON - take skrobove zahustovadlo co mu musim pred kazdym jedenim zarabat a dat..cisty boj, lebo po lyzickach to ide velmi pomali, place a vobec to nechce!!
A doky povedal ze mu kludne od 4,5mes mozem davat pomaly mrkvicku a pridavat aj inu zeleninku po tyzdni...

Chcem sa spytat ze ci vam deticky prespia celu noc alebo sa budia este ako moj malinky...v noci pravidelne ako hodinky kazde 3h na papanie..
V piatok ideme na sono zaludka a ideme nalacno...tj posledne krmenie nam doky dovolil okolo 2-3h... som zvedava ako vydrzime ked sme objednany na 7,30h - too bude vreskot..si to neviem ani predstavit..

krpcek
17. aug 2009

ahojte. 😠
aj vam tak mami zasahuju do vychovy? a nie len mama, ale aj babka a svokra, no proste vsetcia sa staraju a furt ma poucuju.
teraz som sa s mamou pochytila, lebo sme mali ist spolu nieco vybavit a mala nechcela spat, tak hovorim, ze nic ideme teda domov a mama ze nech ideme do parku, ze ona urcite zaspi, na co som ja povedala, ze nie, ze ma spat a nie kukat po svete a mama, ze ani ty si poriadne nespavala . . . a co ma to trapi? my mame rezim ze 2 hodinky sme hore a potom aspon 45 min spime . . . . a to stale . . niekedy spi aj dlhsie. 🙂 a ked by som ju teraz nedonutila spat, tak by som mala vecer problem s uspavanim aj so spanim.

snad viem, co moje dieta potrebuje, nie?

a hlavne, ked si zmolila ocka a zaspavala mi pri papani, ale ako som ju dala do kocika, zazracne ozila. 😠

misha666
17. aug 2009

ahojte... nemam cas sem pisat lebo sa ucim ale na krpceka zareagujem

krpcek...mne robi to iste svokra , minule sme tam boli a isli sme na navstevu k muzovmu bratrancovi vsetci aj svokrovci...ja som bola vnutri pila som kavu a svokra bola s malou vonku, mala trosku zaplakala a uz bola na rukach, nie zeby ju trochu povozila, tak jej hovorim ze ziadne nosenie a ihned do kocika, tak ju dala,ale o 5 min zase to iste,tak som jej ju zobrala a hotovo, potom som musela ist do vnutra tak ju opat vozila ona a hovori mi ze ci ju neobleciem (mala na sebe len body s kratkym rukavom) lebo vonku je uz zima a ona ma studene nozky,bolo 26stupnov , bolo prijemne nie zima, a ja jej hovorim ze nie ze ja ju nechavam takto aby nebola hned chora ked zafuka vietor, a ja som odisla dnu a o 5 minut vyjdem von a svokor so svokrou malu uz obliekaju,som myslela ze ma jebne,,,hned som zacala na svokru ziapat ze ci neporozumela co som jej povedala ze a ona na to ze ale tu je horsky vzduch atd, tak hovorim jej ze viac nechcem take vidiet ze ja poviem nieco a ona spravi inak, tak ostala ticho, a manzela so svokrom kukali na mna jak mucha puk ze jaka som ostra 😀 ale s nou sa inak neda 😠

majka_dk
17. aug 2009

ahojte,

hotelacka my sme tiez bojovali z nutritonom, ale krpec plakal, potom nechcel jest,..a tak teraz davame gastrotuss 1ml po jedle a je to omnoho lepsie

zanulienka
17. aug 2009

misha-ty mas asi moju svokru.vonku 40 stupnov a ona ju zakryje z dekou,aby neprechladla,jebnuta.a ja nedovolim,aby niekto daval malej nieco sladke a ona vkuse beha z cukrom,ze jej treba dat na dudel.a elaia tiez zaspava v kociku cez den z flaskou v ustach a ona ju chce nasilu uspat,ze ju polozi na postel,tak som jej ju vytrhla z ruky,dala do kocika a prec.kukali z manzelom jak puk.jedna kocka mi vravela ze tom nemam nechat,mam jej ukazat,ze ja som jej mama a nie ona!takze teraz to lenn zacne,doteraz som bola ticho,ale uz nie.nastastie nie som nanu odkazana a este dlho nebudem.

arizona
17. aug 2009

bože, baby, tak som rada aspoň z tohto pohľadu, že jednu babku máme ďalej ako druhú... 😅

zanulienka
17. aug 2009

ari-moja mama je v pohode,tej viem povedat, ze NIE a respektuje,ale svokra iba ak zakricia nanu,ale o den-dva akoby nic a pokracuje v com prestala

cikyta
17. aug 2009

Bože baby.Práve mi volala segra.Nejaké lietadlo sa zrutilo pri Handlovej.To je zakliate uzemie.vraj videla žiaru cez oblohu a tlak.vlna bola od PD po ZH a ju až hodilo o stenu.Ešte nič bližšie neviem,ale bola na mrtvicu.

cikyta
17. aug 2009

Hotel-držím palce.Aj my máme reflux.Pozor na nutriton.Aby sa Adamko vykakal.Ten zapeká.My dávame miesto nutritonu,gastrotus.Piatok držím palčeky.(Aj my sme boli nalačno a to nás vzali hodinu po objednaní 😠 Ale vydržala.)

krpcek
17. aug 2009

ahojte.

ciky ato sa kedy stalo?

este sa vratim k tej vychove - mna mati tak nasrala minuly tyzdne, boli sme u babky na kave, zobrali sme jej kramese . . mala som malu na rukach tak ze pozerala ponad moje plece do sveta a moja mama jej dala slahacku z toho kremesa . . skoro ma drblo, ked som to zbadala, tak som hned malej zalovila jazykom v ustockach a vytahovala slahacku. a hovorim, ze uz niekolko krat som ti povedala, ze jej nemas ziadne pico.iny davat, ze JA rozhodnem kedy a cim zacnem malu krmit. 😠

cikyta
17. aug 2009

Hm.Ja jednu babku nemám a druhú ako keby som ani nemala 😒

cikyta
17. aug 2009

No tak to bol planý poplach. 😖 Vojenská stíhačka letela nízko a prevýšila hlukovu hranicu 😒
(No tak ale počuť to z blízka,vidieť to na oblohe s ohnom a dymom,tak myslím,že je vojna 😝 )

Sobotu dával muž malej krem zo zákusku,ale v momente som to zatrhla 😠 On sa ohradil tým,že moja známa dáva malemu už aj zmrzlinu,slivky a pod pič..iny......Tak som mu to vysvetlila 😕 a bol pokoj.

misha666
17. aug 2009

moja mama, a ani svokra si nedovolia malej nic dat bez mojho vedomia, minule sme mali grilovane kurca a mama hovori sak jej daj trosku masko ze to je len kuracie a ja hovorim ze ne az od pol roka, alebo moja babka mi hovori sak jej dak skurku z chleba ma jeblo skoro, hovorim tam je lepok a ten sa moze az od 7mesiaca,tha tiez na mna kukala jak mucha puk, niekedy ma ti starsi ludia tak udivuju,,, moja mala ma predispozicie na alergiu bo muz ma alergiu na vsetko mozne tak si musim davat pozor co jej kedy dam,,,aby jej to nezatazilo organizmus. oni starí ludia a nase mamy a svory si myslia ze to co bolo za ich cias je to najlepsie, minule som vysvetlovala svojej babke ze veda uz pokrocila 😀

majka_dk
18. aug 2009

no my ked sme boli teraz doma v dk, tak ma hned cakala babka stym, ze mu navarila masovu polievocku, tak reku ze ho zatial len kojim, tak vypustila take heeeej (tu polievku by som nejedla ani ja lebo ona do vsetkeho dava mast, resp. este "pouzitelny" olej a mne je vacsinou z toho zle a nie tomu krpcovi) a mama ma stale otravovala ako by mu uz aspon medik na cumlik dala, parada medik, ktory nechcem jest ani ja lebo je alergen, pritom zboznujem med, takze sa sa pridavam k ari, aspon na nieco je dobre mat babky dalej 😉

inak pekne rano a aj den

misha666
18. aug 2009

dobre ranko kocky... no co sa tyka medu tak mojej malej moja mama kupila 10%glukozu a to jej davala na cumlik, ze vraj to sa moze a je to dobre aj ako prevencia proti plesni v puse,a ze vraj stary ludia davali med... moj muz je alergicky na med , harmancek, prach, pel,seno, 😖 tak ja musim malu pomaly zoznamovat s tymi vecami uz od mala aby si vytvorilana to imunitu, v harmanceku ju umyvam sem tam, prachu mame doma dost, minule sme krmili spolu zajacikov senom atd... 😀

elfi1
18. aug 2009

zienky pomoooc - mna z toho mojho maleho porazi. on robi take strasne cirkusy pri zaspavani. najnovsie by chcel spavat na brusku, ale ked sa da na brusko, tak zdvihne aj hlavu. vypadava mu cumel, potom si ho rukami cpe az kdesi do krku, lebo tam chce mat aj ruku aj cumel. a potom zacina vresk. vcera vecer vrieskal vyse hodiny - a aj potom zaspal len na prse.
a teraz rano zas. pospal 15 min v postielke, vypadol cumel a od vtedy zas vresti, lebo by este spal, ale uz nevie

inak takto sa mi pokazil od toho druheho ockovania minuly tyzden. aj teplotku troska mal zvysenu, ale nie nad 38. ale aj tak je hrozne nervozny a furt za volaco vrieska 😠

kiki5
18. aug 2009

aj mne sa pokazil od druheho očkovania. ja som mala tak kludne dieta ze sme nevedeli že ho mame. bol nervozny nemohol zaspat tak ho manžel nosil na rukach a teraz che ist stale. ale po týždni sa trocha ukludnil- hlavne ho neberie hned ked zaplace. radšej lahnem k nemu a pritulim si ho.

elfi1
18. aug 2009

kiki - my sme mali placka od malicka. ale teraz - no hruza. ked je hore, tak sa da. ale ked zacne byt nervny, ze chce spat, tak zacina horor. ked som cez den u rodicov, tak ho vozia v kociku po zahrade a tak este celkom zaspi. ale u nas v byte je to boj.

predtym ale celkom dobre zaspaval vecer - napapal sa a bud hned zaspal, alebo po chvilke som ho pritulila a zaspinkal. ale teraz kdezeee. vymysla, kruti sa, potom zacne revat. vcera tak prereval vyse hodiny a bolo jedno, ci lezal na posteli, v postielke alebo som ho vlacila na rukach. potom az od unavy zadriemal na rukach dole bruskom. aj to len na chvilu. az na treti krat na prse zaspal

ale nieco bude asi na tom druhom ockovani - co za svinariny to do tych deti davaju, ked takto reaguju?

elfi1
18. aug 2009

kiki - vidim, ze my mame takych rovnako starych 😀

sabinazv
18. aug 2009

aha, ockovanie moja tema, idem sa pridat 😀

inac ahojte... 🙂

nas maly je tiez taky nervnejsi od min.tyzdna, co nas ockovali... ale zasa aj zub uz mame a dalsie asi na ceste, lebo slinta, pcha si ruku do pusy a kadeco ... tak neviem ci je to jednym alebo druhym, ale v kazdom pripade my by sme chceli tu druhu davku ockovania neskor pre neho, teda co najneskor ak to bude mozne...

nany100
18. aug 2009

ahojte, no to sa teda máme na čo tešiť po tom očkovaní...momentálne klopem na drevo, lebo večer konečne začala skôr zaspávať, chvíľku si podudle prso a spí, predtým aj dve hodiny som musela pri nej ležať...a spinká s dvoma prestávkami na papanie celú noc až do pol ôsmej ráno, ale od pol siedmej si už dudká, aby ešte maminka mohla driemať 😉
a k téme staršej generácie...mama sa našťastie tým poučujúcim spôsobom nestará, segra má dve malé decká a mama si zvykla, že je iná doba, tak len pomôže keď je treba, ale nevyťahuje žiadne recepty starých materí...svokra skôr chce radiť, ale v dobrom...takže ja si vypočujem a spravím po svojom...aj keď už v dvoch mesiacoch mi vravela, že mám mrkvu pomaly dávať 😒 ...ale nezávidím tým, ktoré majú toto na dennom poriadku, by ma vystrelo 😠

sabinazv
18. aug 2009

nany, nas maly predtym pekne zaspaval v postielke, vyteseny z hraciek a potom zaspal... a teraz ho tam polozim vecer uz v polospanku a plac... tak ho musim cicikat chudaka... a ked sa v noci zobudi, tak uz ostava pri nas v posteli, lebo je nejaky hrozne nepokojny, aj spi tak, ze sa mece z boka na bok...uplne sa trha, takyto vobec nebol 😔

sabinazv
18. aug 2009

a mne sa nikto nestara do krmenia... ale ani do toho ci nieco nepotrebujem a tak... co mi mozno po porode chybalo, ale uz sme si zvykli a poradime si sami 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre