Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

zanulienka
19. aug 2009

dobre ranko-mna uz ide jebnut,ze elaia nespi ani dve hodky vkuse,uz neviem co s nou mam robit.musim vymysliet nejaky odvar 😠

nany100
19. aug 2009

ahojte, čo je toto za bábätkovský prevrat? sa na nás krpci dohodli alebo čo??? my sme boli hore každé dve hodiny s revom ako keby dva dni nejedla a ešte som medzitým naháňala komára aby ju nedoštípal...no mám dosť...o jedenástej sa prvýkrát zobudila, to som skoro ešte ani nespala a potom o jednej, štvrtej, pol šiestej a od pol siedmej sme definitívne hore...ale slečna už zase hodinu a pol spí 😕

elfi1
19. aug 2009

ahojte
tak nastastie tato noc bola celkom v pohode. bol hore len raz a potom od siestej sa mrvil a o pol siedmej sme vstavali.
nedavno mal akoze prvu dennu siestu - spal 10 min - wau - to som si sakra dlho oddychla 😠

a co sa tyka tych rad "starych mam" o prkrmovani, tak nas maly si sam povie, co chce - vid album 😀 - chladena kofola nikdy nie je zla

romanakatka
19. aug 2009

mia, no my sme ho ešte nestrihali a zatiaľ sa ani nechystáme, nám sa páči taký vlasáč 😀

my sme dnes od štvtrtej hore každú hodinku, o siedmej som to už vzdala no a teraz sa mi ho podarilo trošku učičíkať, tak snáď pospinká aspoň hoďku... mala by som rýchlo čosi navariť 😲

sabinazv
19. aug 2009

dobre ranko, tiez pridam do ohna, sme mali dost zlu noc... maly sa budil po 2 h a aj tak by spat chcel len na prse... po prelozeni do postielky rev, teda take mravcanie pri ktorom sa neda spat 😀
a od pol siestej som uz hore, lebo mrzuty... ale ked sme zmenili prostredie, tak velka radost...v obyvacke pri telke... je to vymyselnik proste 🙂

majka_dk
19. aug 2009

ahojte baby,

tak nam nejdu zuby, ale asi vazne ideme ochoriet, uz mame zelene sopliky a najhorsie na tom je, ze krpec si ich nechce dat nicim vybrat a totalne pri tom reve a uplne mu stekaju dole a uz z toho kasle, ten minuly tyzden bol asi suchy nacvik a tento nas to dorazi, no dufam, ze nie, teplotu zatial nema tak nejdeme ani k dr., ale uvidime do zajtra ☹

romanakatka
19. aug 2009

tak a sme dospali... 😖

sabinazv
19. aug 2009

jaj a chcem dat jeden typ... maly vcera zaspal na 2 hodiny podvecer a po kupani sa mu spat nechcelo, tak bol culy a zasa mrzuty... ale polozila som ho opacne ako obvykle na sedacku v obyvke a krpec sa nesiel vynadivat asi 1,5 hodiny... okukoval prostredie z novej perspektivy 🙂

elfi1
19. aug 2009

sabi - ja s nasim tocim hore dole a nic moc nezabera. on ked je mrzuty, tak je mrzuty. vtedy akurat tatino vie nachvilu zabavit - rozjasit

ni.kolet
19. aug 2009

Ahojte. Tak my sme mali včera druhé očkovanie. Chlapec to zvládol lepšie ako prvý raz. Teplotku nemal. Som ho kontrolovala celú noc. Teplomer do pusiny a merala. Zaspal okolo pol deviatej a vstal o pol siedmej. 😅 Inak ani mne cez deň nespí, asi tak 3 x po pol hodinke.

pikino
19. aug 2009

ahojteeee

kati ten tvoj maly je uzasny taky vlasac blondavy. 😀

nasa od rana len reve a reve, nemozem sa od nej pohnut ani na 5 minut lebo je ako certisko upistane. 🙄

ale spala celkom fajn, sice sa v noci mrvila ale som ju otocila na brusko a zaspala znova. rano sa o siestej napapala a chrneli sme do pol desiatej potom nas zobudila ta nasa mala chlpata mrcha ustekana. co uz s nou.

cikyta
19. aug 2009

Jaj baby sranda.Jeden týžden píšem,že malá sa mi neotočí z chrbátika na bruško........a druhý týžden ju nahánam po postielke.Motá sa tam,gula a pchá nohy do mriežok-aby mohla reváááááááááááááť 😀

pikino
19. aug 2009

maaasco si scela 😀 😀 😀

cikyta
19. aug 2009

Piki 😀
Práve mi urobila na pleci cucflak. 😀 Som zvedavá,ako to vysvetlím mužovi 😀 Som v byte len v podprde a kým som prišla ku gauču a odopla cicu,ona mi začala sať plece.Možno 4-5 cucov a už tám mať riadnu značku 😀

zuzik25
19. aug 2009

cafte cafte, tak sme konecne po ockovani doma, malu som nastopala homeo a paralenom a uz spinka, ani neplakala, skor tak kricala.

a novinka od dokyny, ze uz mozem malej pomalicky davat mrkvicku, zemiacik aj ked je plne kojena, lebo ze sa zistilo, ze dlhsie kojene deti maju problem s prikrmami, s hryzenim a ze nevedia spapat vacsi kusok niecoho a drhnu sa. ze sa to vracia do cias nasich mam. tak jedna dokyna povie to, druha ono. no vyber si.

no a mame 66 cm a 7145 g. a ze je veelmi sikovna na to ze je taka velka, ani tam nechcela lezat, len sa do sedu davala.

zanulienka
19. aug 2009

mne dneska povedala dokyna,ze kym jej staci UM nemam ju trapit

cikyta
19. aug 2009

Zuzik-to dávaš paralen,aj ked nemá horučku?
Ja dám prákrm v 6 mesiaci aj tak.
Moja segra krmila maleho príkrmamy snád od narodenia,len s tým,že mu všetko mixovala.Nenechala ho prehrýzť mrkvičku atd....Malý má 4 roky a pije iba mlieko.Z normálneho jedla má strach,nič nezje.Grcia.Trasie sa.To má z toho mixovania.Takže aj na to veru bacha.

cikyta
19. aug 2009

Som zvedavá,čo nám povie dokina 3.9.Ale nech hovorí čo chce,ja vidím,že malej moje mliečko stačí a riadne priberá.A je v žuvaní šikovná,tak príkrm nebude problém.Vidím to aj na geliku,čo jej podávam proti refluxu.

cikyta
19. aug 2009

A ešte som čítala,že do 6 mesiaca má bábo jemný žaludoček a dokial je mm,netreba ho dráždiť príkrmami skor.
Ale možno má tvoja dr.pravdu Zuzik.To už je na mamine,ako sa zariadi.Aj tak je peknučká a šikovnučká Emmka! 🙂

zuzik25
19. aug 2009

ciky, jo davam, to je aj od bolesti noziciek po ockovani.

no ja to tiez nebudem silit, vyskusam raz tyzdenne, uvidime vobec ci jej to bude chutit.

cikyta
19. aug 2009

A neni paralen od 7 kg?

cikyta
19. aug 2009

Mám taký paralen-čípky od 7 kg.Ale ešte som to nepoužila.Uvidím pri druhom očkovaní,ako bude.

zuzik25
19. aug 2009

no je, ale sak nasa krpana ma uz cez 7 kg. 😀 a ked mala menej kg, dala som polku toho cipku.

cikyta
19. aug 2009

Ježiš fakt.Zuzik nevšimla som si vašu váhu dobre 😅
No idem hltať........pááááááááá

ninnaricci
19. aug 2009

ahojte babenky

kuk...ktoré sa trápite so zubkami...nám pediatrička tiež odporučila viburcol...noo ešte som nedala

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

krpcek
19. aug 2009

mame zubok !!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵

som malej natierala dasienka a zacala ma kusat a bolo tam nieco ostre, tak som skusila lyzickou ci nam tam nieco cinka a cinka. 😀 😀 😀 este nam musi dasienko zo zubka pekne zliezt. 🙂 🙂

ako je to s tou poverou - ja mam nieco kupit manzovi, ci on mne, ked som objavila zubcek.

ni.kolet
19. aug 2009

Krpcek, ten kto objaví zúbok, ten kupuje bábu. A my sme dnes jedli prvý krát mrkvičku. S chuťou sa do nej pustil a ku koncu už bol riadne otrávený. 😅 Ale na začiatok dobré.

zanulienka
19. aug 2009

krpcek-malej sa kupuje kto prvy objavi 😀

arizona
19. aug 2009

čaute,

malý nám prestal papať príkrmy... ukecám ho ešte? 😕 ani sladká mrkva nezaberá 😒 a pritom to má také super - zemiak s kuracím mäskom a kamuflovala som to tou sladkou mrkvou, keď nechcel... zase len mlieko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre