Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

jankaaa
24. aug 2009

uz aj mne doslo navsteva detskej poradne.....

hej sabi on je nejaky wonderko ja nechapem skadial ma tolko energie 😀

nany100
24. aug 2009

ahojte mamuše, hlásim príchod 🙂 ...teda prišli sme včera poobede, ale vybaľovať, prať, obletovať malú...večer som mala dosť 😒 ...inak sabi, zistili sme, že to ešte nie je pre Adelku...bola nervózna, uplakaná viac ako obyčajne, nechcela byť v kočiari, prechádzky na dlhšiu trasu nehrozili... v sedačke síce spala, ale keď sa prebrala ani za svet tam nechcela sedieť...muž už zúril, ako v aute vyvreskovala...našťastie v noci spala normálne ako doma...takže zhrnutie, radšej ešte budeme doma sedávať ☹

nany100
24. aug 2009

a ešte dodatok, keď sme sa vrátili, tak na sídlisku boli hody (inak celý víkend)...z jednej strany nám do 22:00 prala dychovka a z druhej do 21:00 diskotéka...som myslela že ma vystrie...nemala som ju kde uspať, ale náhodným výberom sme vybrali dychovkovú stranu a pri "Krčmárik maličký" Adelka zalomila 😀

sabinazv
24. aug 2009

caves nany,

takze ste si to velmi neuzili? to ma mrzi... no tak snad nabuduce, ked slecna podrastie... My sme tam brali aj nosic, ze ak sa mlademu nebude chciet kocarovat, ale bol spokojny... cely den na vzduchu, sa mu pacilo 😉

nany100
24. aug 2009

no piatok ešte celkom OK, v sobotu sme sa vybrali na Maru, ale malá spala strašne máličko v aute a bola mrzutá...potom už do poobedia len mrnčala...v sobotu poobede začalo pršať, tak sme vegetili na izbe a bola celkom fajn...no a v nedeľu doobeda tiež len trištvrte hodinka spánku, nervy v kočiari, potom našťastie zaspala, tak konečne nejaká prechádzka... cesta domov najskôr des, nechcela byť v sedačke, musela som ju mať na cecku, ale bála som sa, keby sa čosi stalo...našťastie pri Ružomberku zaspala a spala vyše hodiny až domov...ja som si veru veľmi neoddýchla... 😖

sabinazv
24. aug 2009

fuha, tak to ste mali narocne... skoda, ze tu cestu tak zle znasala.... my sme vies, sli cez KE domov a to drobec cely cas spal skoro... a ked nahodou zacne mrncat v autosedacke, tak mam na neho fintu, ze zacem pred nim cinkat zvazkom klucov a to ho uplne zhypnotizuje a uspi... 😉

pikino
24. aug 2009

ahojte micky.

sabi jaku ty uz mas doma selmu zubatu 😀

my sme boli v sobotu v tom shopppingu jasne ze sme zasa nakupili malej a sebe nic. klasika 😀 mala bola pol dna u svokrovcov, velmi si ju pochvalovali ze ako bola dobra. ja som sa uz nevedela dockat kedy ju znova vymakosim a to nehovorim o tom ze mi isli prsia prasknut a boleli ako hovado. 🙄

teraz uz skoro hodku a pol chrni je srandovna cez den zaspava tak ze ma dudel v puse a na hlavu si prehodi plienku asi potrebuje mat tmu. 😀

a co sa tyka porodu ja som mala cisarsky a prisahala som ze deti uz nikdy viac a teraz by som uz dalsiemu nebranila, napriek tomu ze by som musela zasa cisarskym. sranda ako cas vsetko vylieci. 😀

a co sa tyka tutu mutu taj my sme uz roj ziadne nemali. ja neviem nejako nemam chut. a ked aj mam tak
moj muz ma vzdy niecim tak naserie ze uz chut nemam. 😠

bambina
24. aug 2009

sabi, paradne fotecky 🙂
jankaaa, mate to veru tazke v noci. aj my sa posledne velmi casto budime, ale nie az tolko. skoro kazde 2 hodiny, nadranom aj hodinku.

bambina
24. aug 2009

co sa porodu tyka, tak ja by som aj druhy preferovala spontanny. u mna to nebolo az take hrozne, dalo sa to zvladnut aj bez epi. vacsiu cas kontrakcii som predychala doma, vlastne to som este zistovala ci su to vobec kontrakcie az kym mi nepraskla voda. v porodnici to uz islo dost rychlo, kym ma nachystali, asi hodinku som pochodila, poskakala na lopte a Simonka sa uz pytala von. tesila som sa ked som ju zbadala, ale tiez velmi zvlastny pocit. akoby sa to ani mna netykalo 😉

pikino
24. aug 2009

a inak infopre miavin. moja sa este tiez neotaca ani na brusko ani na chrbatik. a neriesim to. kamoske sa zal maly pretacat az v 6.mesiaci tak mame este cas. teraz ma vacsie problemy snazi sa dostat nohu do pusy to ju zamestnava skoro cely den. 😀

bambina
24. aug 2009

aj mne pred chvilou doniesla postarka DVD. si nas dnes vsetky odchytili

sabinazv
24. aug 2009

ja si myslim, ze preto som mala horsi porod ako som cakala...ze som prenasala... to uz bolo vazne na nervy... som bola v takom krci stuhnuta, vobec som sa nedokazala uvolnit a preto zrejme aj to otvaranie slo tak tazko... ale tiez sa dalo prezit a pojdem do toho este 😉

nas danko sa zacal pretacat asi tyzden do zadu, ako klbko sa tu kruti ... niekedy, a niekedy nic... v postielke to napr. nerobi, len na gauci a v manzelskej posteli... musim na neho davat bacha...

nany100
24. aug 2009

piki, ani naša malá sa ešte sama nepretáča...
sabi, cez KE keby sme išli, tak nás môj muž vysadí už v PP 😀

pikino
24. aug 2009

nase princezne este maju na vsetko cas. ja si stale hovorim ze je to vyhoda este stale ju mozem nechat na gauci alebo na posteli a odskocit si na zachod bez toho aby som sa bala ze sa niekde prekoti. 😀

ninnaricci
24. aug 2009

ahojte...

...len pripomienka k pretáčaniu...sme boli u neurologičky a som sa jej sťažovala, že drobec sa nepretáča z bruška na chrbátik...ale opačne jedna radosť (až má zošúchané vlásky...na tej obľúbenejšej strane...taký je smiešny)
...tak sa vyjadrila, že nie je dôležité aby sa vedel pretočiť z bruška na chrbátik...ale opačne áno...tak som sa ukludnila

...aaa...každé dieťa je individuálne...niekto úplne preskočí lezenie po štyroch...takže netreba ich do ničoho nútiť
...nožičky si papáme skoro stále...

...ešte som sa chcela opýtať...mamičky ktoré dávate kašičku...ja sa z môjho stále rahlím...lebo už posledné sústa v takom polospánku papá...normálne ma zatvorené oči...a pusku otvára už ako zo zvyku...a keď ho potom utieram...tak sa tak zháči...ako keby som ho faakt zobudila...no rozkošný je 😀

pikino
24. aug 2009

my sme vcera kupili malej tu slivkovu stavicku od hippu som jej dala dve lizicky celkom jej to chutilo a vecer sa pekne vykakala. ale prdy mame zarazene aj tak. musim jej tlacit nozicky k brusku a dava take peterdy ze dovidenia. 😀 aj vnoci kvoli tomu zle spi. musim ju stale pretacat jak take prasatko nad ohnickom 😀

sabinazv
24. aug 2009

piky a nas maly uz dnes 4x nalozil... my kakame aj za vas, neboj 😎

pikino
24. aug 2009

tak mohla by si aspon jednu kakanicu prenechat nam. 😀

sabinazv
24. aug 2009

joj vdacne piky... lebo uz mu ritku zoderiem tym vecnym umyvanim 😉

majka_dk
24. aug 2009

ahojte,

tak dnes som si myslela, ze krpec bude uz pekne papat a prd, papal iba rano o 6, potom o 8.30, ppotom zase 2x reval uz ako videl cicu, tak som si povedala, ze dnes ziadny caj, ze ho vyhladujem a o 13.30 uz mrncal, tak pod ho papat, no to ste mali vidiet ten zachvat, dopadlo to tak, ze som revajucemu decku pustila telku, ja som si rychlo odsala 90ml a papal z flasky a ani neviem kolko zjedol, lebo tak hltal, ze mu tieklo aj mimo 😕 ma porazi ak bude odmietat cicik, poradte co s nim mam robit?

ninnaricci
24. aug 2009

majka...ja ti neporadím..ja som to na podobnej situáci vzdala 😒 keď vyskúšal UM z flaše...tak zlenivel...a to bolo plaču...3 dni som bojovala...noo vyhrala flaša

pikino
24. aug 2009

majka asi mal nejaku blbu naladu nehadz flintu do zita. ja osobne by som mu tu flasku nedala. asi by som pockala kym doreve a znova mu dala cicik. fakt neviem.

majka_dk
24. aug 2009

vsak vcera som mu ju najprv ani nedala, ale ked boli dve hodiny a chlapec jedol len rano, tak som mu dala odstriekane, vsak uz mi bolo jasne, ze je hladny a ked ti tu reve az je bordovy a ani za toho nechce cicik, tak mu uz tu flasu das, to sa nedalo pocuvat ☹

majka_dk
24. aug 2009

no dufam, ze neskoncime na UM, vsak ak sa nebude dat inak tak budem odsavat ako besna 😖

zucha
24. aug 2009

majka, tazko povedat teraz, ked si si ho uz naucila na flasku. Ono je to tak, co dietatu neukazes, to nevie ani, ze existuje. Mozno, ak by si skusila nedam mu nic, len prso. Ale to je zas krute, kedze vies, ze place od hladu. Fakt neviem

majka_dk
24. aug 2009

no uvidim co bude ked sa teraz zobudi, skusim mu teda flasu nedat, uvidime kto to vydrzi dlhsie 🤐

pikino
24. aug 2009

s tymikrpcamije to hruzaaa aki su krpati taki su bojovni. to by bolo skoda kebyze skoncite na UM.

majka_dk
24. aug 2009

a este k tej flaske, nechapem ako na nu prisiel, on odmietal aj caj z flase, max sa hral s cumlom a za cely den vypil max 30ml a to len v tedy ked tu boli tie horucavy 😒

pikino
24. aug 2009

asije to tym, ze zistil ze z flasky ide aj mliecko a nemusi tolko makat. este ma napadlo ci ho nebolia dasienka. baby tu spominali ze mali rovnaky problem a ked im natreli dasienka calgelom tak papali aj z cicika.

jana_pk
24. aug 2009

Maji ja len taku rychlu radu, co mam od laktacnej poradkyne. Skuste sa nosit naha pokozka na pokozku co najviac. Do vtedy ked nechce papat a placka, skus prilozit bradavku a rychlo streknut mliecko - mozno sa chyti. A ked ani to nie, tak mu strc prst do pusinky - smerom k podnebiu - tam je saci bod a ked zacne sat - vytiahni prst, daj bradavku a strekni mliecko. Vsetky tieto procedury samozrejme skus az po normalnom ponuknuti a ked vies, ze je hladny. A nosit sa alebo mojkat sa nahi (alebo okupat sa spolu).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre