Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

pikino
24. aug 2009

ja som si dnes objednala ten cybex2go co som nanho davala link. v rakusku som si ho omakala. si predstavte z v shoppingu stal 110 EUR ja som ho objednala z ciech a aj s postovnym ma vysiel 100 EURa to som este objednala
4 krabice sackov na mlieko a termotanierik tie sacky u nas stoja 20 ks 20 eur na nete 18,56 som usetrila aspon
20 EUR

ja mam nervy z toho mojho ditka ona je inak velmi zlata a bezproblemova ale musim pri nej v kuse sediet akonahle odbehnem len na par sekund spusti rev ako keby ju z koze drali. 😒 normalne ma vydiera.

krpcek
24. aug 2009

piki tak toto je uplne super - je to to co by som potrebovala.

kde si to kupila? a za kolko ti to pride?

pikino
24. aug 2009

na www.malvik.sk

zevraj do tyzdna, ale mam pocit ze naposledy som na malvika cakala tri tyzdne zalezi ci to maju na sklade.
oni ti poslu potvrdenie objednavky a ak to do tyzdna neodoslu tak poslu info ze kedy to asi bude.

krpcek
24. aug 2009

piki ked ti to pride, prosim ta daj mi vediet, ze ako to vyzera a ci tam Terezka nie je moc nizko - sa mi to zda strasne vysoke . . . a ak bude OK, objednam tuto.

pikino
24. aug 2009

ok dam vediet. 😉

sabinazv
24. aug 2009

nany, na to ukludnenie kvoli zubkom som davala chamomillu vulgaris... najskor 5ch a teraz davam 15 ch, rano a vecer po 3 gulicky rozpustit vo prevarenej vode na lyzicke /umelej/

krpcek
24. aug 2009

piki mne sa to zda dost vysoke, tebe nie?

krpcek
24. aug 2009

http://lesk.cas.sk/clanok/81723/zboznuje-rychlo...

zadajte meno a vyjde vam ake ste v posteli. 😀 😀 😀 😀 ja vraj milujem rychlovky. idem povedat staremu. 😀 😀 😀

zuul
24. aug 2009

krpy aj mne vyšlo, že rýchlovka - asi v zaspávaní 😀 😀 😀

krpcek
24. aug 2009

zuul mam podozrenie, ze vsetkym aprilovkam vyjde rychlovka . . .nemame cas 😀 😀 😀

krpcek
24. aug 2009

no idem zistit, ci je to pravda.

papa 😀 😀 😀

cikyta
24. aug 2009

Takže hlásim koniec nášho kojenia.
To,čo som zažila posledné 2 hodiny neprajem nikomu.
Skoro sme sa s mužom pobili 😢 Rozmrazila som mlieko,dala to,jedla ako nikdy,ale cecok nie.A tie revy,až hlas nemala.
Dobre som si porevala aj ja.Vnoci jej dám cicu.Vnoci ju vezme.Ráno rozmrazím ešte posledných 100ml a idem niečo popozerať na nete,čo budeme jesť ☹
pa.........

ni.kolet
24. aug 2009

No mne môj s jedením problémy nerobí. Prvé kojenie je bez fľašky, však za tých 10 hodín jeho spánku mám aj ja dosť mlieka a potom 90 ml fľaša a ostatné si vytiahne. Dopije fľašu a natočí sa na prso. A keď je smädný pije vodičku.
K tomu, že MM je zdravšie len toľko, že moja známa plne kojí a jej malý mal 40 stupňové horúčky a nezistilo sa prečo.

macikjm
24. aug 2009

juj ciky...to mi je luto...mozno to noc poriesi....ukludnite sa obe...a skusite zajtra...drzim palce....to ta flasa vie narobit taky bordel???moja ninka nepapa z flase...ja jej cajik nedavam...a kvapky jej davam do odstriekaneho mliecka na lyzicku...ninka rada papa z lyzicky...velmi sa jej to paci...ked jej ju dam na chvilu do rucky, tak ju pcha az do hrdla... 😖 a ked sa priblizujem s lyzickou k pusinke...tak sa tesi a rehoce...ona sa rehoce, len ked lyzicku vidi... 😀
inak dnes mame 4 mesiace...ciky vy mate zajtra, ze?
ja som sa tiez s muzom chytila, ked ninka bojkotovala na cicke a vrestala az bola bordova...ze jej mam dat UM...a ja mu na to, ze nech ma podpori, ked tak velmi chcem kojit a nie ma este zhadzuje...ale preslo to...a teraz uz ninka papa pekne...no ked nepocitam, ze sa odtahuje od cicky, lebo ju vsetko zaujima dookola...pocuca...vytiahne cicik...popozera okolo...prisaje sa...a tak dookola... 😒

arizona
24. aug 2009

ahojte 😉

pozerám, že sa tu začína bojkotovať... neprechádzajte na UM len kvôli tomuto... ľahko sa mi hovorí, ale asi by ma to tiež zlomilo 😖 skúste si niekde vygúgliť bojkot & kojenie... niečo som našla, ale neviem, či k veci, ale tu je link
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=69563

a ešte toto, ale musím to celé skopčiť... možno by to niekomu mohlo pomôcť (je to z kojeni.net a dala som vyhľadávať bojkot)
Po podání mléka v lahvi dcera odmítá kojení z prsu
dotaz: Obracím se k Vám s pomocí.Mám skoro tříměsíční dceru.Minulou něděli jsem ji večer dokrmila UM, protože bylo mlíčka míň a měla furt hlad. Teď vím, že jsem to neměla dělat, ale říkala jsem si, že jednou se snad nic nestane. Předtím už dostala z lahvičky asi 3x moje odstříkané mlíko. Od té doby mi u kojení brečí, vzteká se a odmítá prso. Někdy se začne vztekat jenom si ji položím na polštář, ještě než jí dám prso vůbec do pusy. Nevím, co už mám dělat, ona by snad radši umřela hlady než by si ho vzala. Mlíčko mám, snažím se aspoň odstříkavat,abych ho neztratila. V noci, když ještě napůl spí, ji nakojím v pohodě jako dřív. Už jsem úplně vyřízená a kojení se stává pro nás obě noční můrou. Nemáte někdo nějaký tip,strašně ráda bych ji kojila dál.

odpověď: Mončo, v podstatě jsi už vše napsala sama. 🙂 V té době, kdy holčička měla hlad jste procházeli právě laktační krizí - růstovým spurtem okolo 3. měsíce. Ten bývá hodně urputný, ale pokud se dítě kojí opravdu tak často, jak si řekne (klidně co hodinku a klidně nabízet stále dokola oba prsy), tak do 2-3 dnů je po krizi. Pokud se ovšem v této citlivé době (a ve 3. měsíci už navíc je dítě velmi vnímavé a dokáží velice rychle poznat, jak je to z té flašky jednoduché) nabídne lahev, tak je na problém zaděláno. Může se stát přesně to, co se stalo tobě - dítě začne bojkotovat kojení a bude se dožadovat lahve.
Ale nic se neboj, je to dočasný stav, ale pouze za podmínky, že už dítě lahev neuvidí. Dělej to, co dosud - stále prsa nabízej, zkoušej různé polohy, zkus se třeba s malou zavřít sama do klidné místnosti, klidně si zalez pod deku, něčím se přikryjte. Když jsou děti ospalé, tak lépe spolupracují a jsou ochotné se nakojit bez potíží - to jsi sama poznala. Zkus se i přes den uklidnit, udělat z kojení intimní, tichý rituál a neboj - určitě budete zase brzy kojit bez potíží. Pokud bude potřeba malou dokrmit, tak už to rozhodně nedělej z lahve, ale můžeš zkusit stříkačku, stříkačku s cévkou, cévku po prstu, kádinku....Laktaci samozřejmě udržuje odstříkáváním, což správně děláš. Buď trpělivá, je to skutečně dočasný stav a pokud už nebudeš lahev dávat, tak se malá ke kojení moc ráda vrátí. Děti se ve 3 měsících odstavit nechtějí, to se neboj. Přeji hodně štěstí.

doplnění + dotaz maminy: Jiřinko,díky za rady a povzbuzení.Ještě než jsem si je přečetla, tak se mi odpoledne povedlo nakojit. Vzala jsem ji spící z kočárku.A pak ještě jednou, to v klidu ležela v postýlce.Zato teď večer mám málo mlíčka, tak se mi ji nepodařilo nijak donutit, aby si prso vzala.Takže jsme krmili stříkačkou přes prst.Byl to boj, ale už jsem se to snad naučila.Psala jsi ještě o jiných způsobech dokrmu. Nebyl by některý z nich pro mě jednodušší?
Ještě jednou děkuji a díky Tobě budeme bojovat dál, už jsem to dnes chtěla vzdát.
Ještě jeden dotaz. Za jak dlouho by mohla Bětuška zapomenout, že existuje nějaká flaška?

odpověď: Mončo, určitě to nevzdávej, to by byla velká škoda! Je to na dobré cestě. Odstříkávej často, co 3 h, aby se ta laktace dobře udržela, klidně zkus po kojení ještě odstříknout zbytek mlíčka. Neboj, ten stav se velmi brzy upraví, vydrž! On je to teď takový začarovaný kruh a musíš z něj vystoupit ty. Už dopředu máš z kojení špatný pocit, bojíš se, že holčička bude zase křičet a prso odmítat a to má negativní vliv hlavně na spouštěcí reflex. Takže se opravdu pokus uvolnit, dej si před kojením na prsa teplý obklad a pij před a v průběhu kojení nějaký teplý nápoj - to by mělo pomoci, aby mlíčko lépe teklo. Udělej si pohodlí a opravdu si udělejte z kojení zase příjemný rituálek. Holčička na lahev brzy zapomene, nepoužívali jste ji často, takže do týdne si ani nevzpomene.
Co se týče toho dokrmu, tak pro vás by mohlo být dobré, kdyby jste na tu stříkačku nasadili hadičku (zkuste se poptat ve zdravotnických potřebách po infuzním setu a použít z toho ty hadičky) a tu dali dítěti spolu s prstem do pusinky. Je to jednoduché - dítě samo bude ze stříkačky mlíčko sát, není potřeba píst tlačit. Naopak je ho potřeba někdy brzdit, někteří prcci jsou velcí hltouni. 🙂 Ale opravdu především zkoušej kojit a kojit - věř, že to půjde, bojkot kojení je chvilková záležitost a vy jste to, co ho způsobilo - lahev - odstranili. Neboj, děti zapomínají rychle.
Držím pěsti a napiš, jak se vám daří.

26. 6. 2006
info od maminy. Jiřinko,tak se jdu pochlubit.Od včerejšího večera pouze kojíme.Je to sice trochu náročnější a trvá to mnohem déle než normálně, protože ji musím nejdříve ukolíbat skoro do spánku, pak si teprve prso vezme a snad i něco vytáhne, protože hlady nekřičí.Byly jsme dnes na očkování,takže spí sama,tak to mám jednodušší.Každé 2 hodiny ji vytáhnu z postýlky a nakojím.Doufám, že se brzo naučí přijímat prso i za "normálního provozu",abysme někam mohli taky chodit.
Každopádně díky, bez Tebe už bych to v sobotu vzdala.Zase se ozvu, jak jsme na tom.

29. 6. 2006
info od maminy: jestli si vzpomínáš, tak Bětuška po podání flašky už nechtěla pít z prsu. Už zase plně a celkem v pohodě bez křiku kojíme. Sice musím většinou kojit vleže, takže nikam na moc dlouho nemůžeme, ale i tak jsem šťastná.
Měla jsem strach, jestli toho za tento týden vypila dostatek, tak jsem ji dnes při píchání naušniček nechala převážit a přibrala od minulého pátku 160g. Což je i podle doktorky v pohodě. Možná jsem jí to mnohdy nutila zbytečně, i když neměla hlad.
Každopádně Ti ještě jednou děkuji, ty první 3 dny byly kruté, ale stojí to za to. Zase se ozvu za týden. Příští týden jedeme k našim na Moravu, tak budu bez netu. Už se docela těším, že si trochu odpočinu, babička pohlídá.

moje reakce: Mončo, no super, šikulky! 160 g je dobré čísílko, ale ty vážení po týdnu nemusí nic prokazovat. Kojené děti přibírají ve skocích, takže někdy přiberou nic nebo 100 g a druhý týden třeba zase 300 g. Takže lepší jsou ty měření méně častá. Ale je to super, jen tak dál, jsem ráda, že jste boj nad flaškou vyhrály!

10. 7. 2006
info od maminy: Zdravím všechny zvláště Jiřinku po návratu z dovolené. Zhruba před 3 týdny jsem tu žádala o radu, kdy mi moje holčička po podání flašky nechtěla pít z prsu. Dostalo se mi zde spousta dobrých rad, jak si s tím poradit.
Nyní už můžu konstatovat, že jsme to zvládli. Kojíme jako dřív kdekoli a ne pouze vleže na posteli. Už u toho nebrečíme ani večer, i produkce mlíčka se zvýšila, jak jsme obě v klidu. Kojení nás obě zase baví. Takže jsme si minulý týden dovolenou u babičky na Moravě super užili.

zucha
24. aug 2009

ciky a neskusis si odsavat? Viem, ze to bude o hubu, ale skus, nech nema umele, ked moze mat tvoje

arizona
24. aug 2009

ale súhlasím aj s ninou: pri UM máme presný prehľad koľko a vieme, že bábätká dostávajú všetko, čo majú dostať 😉

cikyta
24. aug 2009

Máme 18 mesiacov.Tu to nejak zle počíta MK.
Samozrejme,že odsajem,čo sa bude dať,ale tým sa už samozrejme lučim s kojením.Takže od zajtra takto+nejaké UM a za mesiac príkrmy.Na druhý týžden máme poradnu,tak sa poradíme... ☹ Už nechcem plakať.Sakra,dosť,čo plače ona ☹
Dobru nôcku baby......... 😔

zucha
24. aug 2009

ciky, drzim palce, nech aspon cez noc papa 😔

macikjm
24. aug 2009

a pri MM nedostavaju vsetko co maju dostat????????????????????????????????????? 🤐 🤐 🤐 😒 😒

macikjm
24. aug 2009

aj ja ciky drzim palce...a verim, ze naberies cez noc energiu a zajtra sa na vec budes pozerat inak...drzte sa... a silvinke odkazujeme, nech mamicke robi len radost....a ked sa to nepodari, nevadi....si najsuprovejsia mamicka.... 😉 😉

zucha
24. aug 2009

urcite dostavaju. Neexistuje dobre a zle materske mlieko. A umele mlieko sa vola umele, lebo je umele a sluzi ako nahrada materskeho.

macikjm
24. aug 2009

ari...hej a este dotaz k Rh faktoru...no moze mat dietatko Rh negat pri Rh pozit. rodicoch....ked maju rodicia v svojich Rh plus genoch recesivne Rh minus geny a dieta zdedi obe recesivne- jeden od mamky, druhy od tatika, tak vtedy moze byt Rh minus...zaujimave, ze??? 🤐 😵

macikjm
24. aug 2009

to bude miin alexik.... 😉

majka_dk
25. aug 2009

dobre ranko,
tak ciky asi budeme dve, my sme v noci sice pekne papali, ale som zvedava teraz na prve papanie, ja som uz vcera tiez revala, decko reve, ty odsavas ako blba (este, ze to ide rychlejsie ked reve 😢 ) a potom pride muz z roboty a vravi mi, ze si aj tak nepomozem, ze si budem odsavat a kedy??? vcera som uz vecer odpadla a to som neodsavala cely den. a ze nemam byt zla na maleho, ze on za to nemoze, ale ani ja 😠
takk drzte palce, ozvem sa cez den.
pekny den

sabinazv
25. aug 2009

ahojte,

no bambulky, co to citam... ako bojujete... teda, ti mali skreckovia davaju zabrat 😒
No drzte ta, je to tazke, ale vy to zvladnete, drzim palce a zelam vela trpezlivosti 😉

korelka
25. aug 2009

dobre rano baby!

my mame dnes 5 mesiacov!!!!!!!!! 😵

no vobec vam niektorym nezavidim, cim teraz musite prechadzat ohladom papania, to je hroza, ale fakt vyskusajte natriet dasienka gelikom na zubky - my sme to prezivali tiez, asi 3tt dozadu, ale samo to preslo - a gelik pomohol! 😉

macikjm
25. aug 2009

ahojte...
majka...drzim palce...zvladnete to urcite... 😉

macikjm
25. aug 2009

korelka....blahozelame...uz 5 mesiacov...vau....vy ste uz paradne velki
aj sandori ma 5 mesacnu ninku...lindula 5 mesacnu natalku....vy alexika...no ved ste o mesiac a den starsi od nas...sikovnici... 😀

macikjm
25. aug 2009

este majke...uz som pisala, ze aj mne ninka takto vystrajala na cicke...tiez som bola zufala...revala som...vycitala som si, ako je to mozne, ze moje dieta nechce moj prsnik...bolo to hruza obdobie...nam pomohlo kojenie za pochodu...je to ozlomkrky...chodit a kojit...ale vtedy chytila a papala....alebo som dala ninku spinkat a kojila v polospanku...vtedy sa pekne napapala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre