Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

ni.kolet
28. aug 2009

Tak ten môj už chrní. 🙂 Ja tomu môjmu spievavam, keď ho uspávam a posledné dni spieva so mnou aj on. Cez deň hodinu pred tým, čo ide jesť si vždy pol hodinu pospí. A niekedy začne spievať prvý on. Je to sranda, aké pazvuky to vydáva. 😀

krpcek
28. aug 2009

ale ked sa zobudi za jazdy v autosedacke, a nemoze si po spanku natiahnut nozicky, tak pusti krik - to nema rada.

miavin
28. aug 2009

nina - gratulujem - super si to zvládla no vidíš - a taký strach si mala.
my sme tiež dnes boli v PP fajne bolo a že ja hlúpa som sa sťažovala na pretáčanie - ten sopliak šiel neskôr spať a nerobí nič len sa z bruška pretáča a keď prídem aby spal tak sa mi rehoce do ksichtu... no ma poraziť ide.... nechápem, že nespi... 😠
piki - klobúk dole asi by som ho prizabila - ale tie ponožky, plechovky a riad - to sedí aj s mm. len on sa naučil aspoň opláchnuť v drese....

miavin
28. aug 2009

no my sme dnes išli z PP a pácham pácham že nejaký čudný pach v aute - ale som si vravela, že malý dnes už 3 krát pomenej kakal, tak hádam nie, prišli sme domov, prichystala som mliečko, vaňu - rozbalila som ho a on kakoše jak hrom 😀 😀 . No náš nejak nervačí v autosedačke, ale keď chodím sama - dávam si ho do predu aby na mňa videl, tak je kľud, ale keď chodíme s mm a je vzadu, tak to je krik kým zaspí.... 😀

miavin
28. aug 2009

no už malý zabral... uložil sa predsa len na bruško odkopkal kus deku a chrní - hurááá 😀

macikjm
28. aug 2009

ahojte...
moja ninka sa tiez pretaca cez pravu stranu, na lavu stranu sa vie otocit len nabok...a tiez akonahle ju dam na chrbatik, v momente je na brusku a tak to je kym nezaspi...esteze na noc balime nasiroko s dvomi latkovymi plienkami...inam by som ju nahanala po postielke...aj ked uz aj s nimi sa jej podarilo pretocit... 😒
ale co, to ze sa pretoci na brusko, ale ona sa uz na brusku aj pohybuje....otaca sa okolo vlastnej osi... 😕

inak aj ja rada soferujem...ale 4 dni po porode si neviem...ja som si 3 tyzdne nesadla poriadne na rit...potom ma taaaaaaaaak boleli boky...no jedine po sekcii....

chodak nebudeme pouzivat vobec.... 🙄

miavin
28. aug 2009

macik - no ja som mala normálny spontánny pôrod - ale mohla som si sadnúť - aj keď som veľmi opatrne nasadala a vysadala z auta, ale v pohode sa dalo šoférovať...
no ten náš anjelik to je expert fakt. minule som ho našla otočeného o 180 stupnov - normálne hlavu na druhej strane postieľky pod perinou... budeme musieť dokúpiť podložku k nanny, lebo on putuje po celej postielke - nechápem - lahnem a spim, nie??? 😀

ninnaricci
28. aug 2009

...my keď ideme autom tak sedím vzadu s drobcom...lebo máme 2dv. auto...a nechce sa mi teperiť von...keď malého pripútam...tak tam už aj ostanem...

...ale v mojom starom šrote by som mohla mať Maximka aj v predu...bo nemám airbag 😉 ale anií klimču...noo neviem

...drobec je akurát po večernom papaní...trošku si cucol...opäť môžem celé mliečko vyliať 😠 a potom buntoší

ninnaricci
28. aug 2009

náš tiež putuje po postielke...ale on sa len tak otáča...zaborí hlavu do hniezda...a kuká na kolotoč...a na panel od kolotoča si stále vykladá nohy... 😵

macikjm
28. aug 2009

nina..airbag by sa mal dat vypnut, ked si davas babo dopredu... 😉 v nasom aute sa da...ked idem s ninkou sama, tak sedi vpredu, ked s MM tak sedime obe vzadu...

ninnaricci
28. aug 2009

mia...skúšali ste to otáčanie z chrbátika?
...by som sa ti ani nečudovala keby nie...lebo z toho môjho návodu...asi by som nepochopila 😅

...ale neboj on na to príde aj sám...on vie kedy... 😉

ninnaricci
28. aug 2009

v našom sa nedá vypnúť...a mi máme aj bočné...koľko sa len dá...lebo máme športové auto...tak sa chceli poistiť s vankúšmi

...a na starom šrote nemám ani posilovač riadenia...ale to neva...lebo teraz mám silné ruky...posilujem s drobcom 😀

miavin
28. aug 2009

nina - to náš ráno robí.... dnes ráno okolo 9-tej keď už spal na druhý krát tak idem mrknúť a čo vidím- zhužvaný baldachýn na jednu stranu a celá látka v posteli - zakrývala drobca a bohovská radosť z toho - ako sa mu to podarilo nechápem, ale šikovný teda je. 😀

ninnaricci
28. aug 2009

...my chceme kúpiť nové auto...ale to už bude mať drobec novú sedačku dovtedy 😀 tak bude všetko vidieť

ninnaricci
28. aug 2009

náš má hniezdo okolo celej postielky...také super mäkkučké je...ale kope do toho ostošesť...hlavne ráno...čakám kedy vytrčí nôžka 😀

...to ako sa mu podarilo? 😀 baldachýn stiahnúť...tak to je iný macher Alexik

krpcek
28. aug 2009

mne sa vcera tiez v noci otocila okolo vlastne osi - tiez som nechapala, ked sa o druhej zobudila na papanie. 😀

inak teraz som si spomenula, ze som si nezapla spat airbag - dobre, ze o tom hovorite. 🙂

zuzik25
28. aug 2009

cafte, aj nasa mala sa kruti okolo svojej osi a odraza sa nozkami dopredu, najma ked je na deke na zemi.

ja na aute mam vypnuty airbag a s malou sa vozime veeelmi casto a radi. vsade chodime spolu. ako dvojicky. 😀

petusko
autor
28. aug 2009

dobry vecer 😎
ja som bola cvicit, potom sme okupali a ulozili deti a teraz mozem spokojne spat. som unavena a zaroven taka oddychnuta, fajn dve hodky mimo domu 🙂
marceli uz spi, ale vela nespapal, som zvedava, kedy vstane 😕
k chlapom, moj pomaha, s deckami mu nerobi problem byt, aj navari aj uprace. ale mava aj svoje chlapske dni 😀 a vtedy by som ho suuup aspon na mesiac na Mesiac 😀 to je tak, s chlapom zle, bez neho horsie 😀 😝
ale nemenila by som 😵
k choditku, my mame este po petkovi, pouzivat asi budeme, ale urcite nie skor ako od ukonc.. 7 mesiaca. ked sa bude vediet sam posadit, potom moze trenovat chodenie 🙂
k soferovaniu, ja som sofer, nalozim detuchy a frcime 😀 je to super byt aspon v niecom nezavisla 🙂
a uz si nepamatam, co ste pisali. ahaaa...pretacanie, Marcelko sa pretaca tak zvlastne, ze sa da nabok, cely sa prehne dozadu, akoby taky mostik urobi a potom sa pregula na brusko. 😅 a najviac ho to bavi pod hrazdickou, tu si prekoti na seba, potom si este nohy zasekne medzi palicky a mama ratuj ma 😀

ninnaricci
28. aug 2009

...ja sa s vami pre dnes lúčim...púšťam manžela k pc
...prajem vám dobrú nôcku...nech drobci poslušne spinkajú 😉
pa paa

ninnaricci
28. aug 2009

...ešte reakcia
...peťuško...aj náš sa niekedy tak pretáča...že sa prehne na boku...a niekedy nožky už ma pretočené a trup a hlávku ešte na boku...ale sa mu tak dobre ležká...len mne sa na to zle pozerá 😖

ninnaricci
28. aug 2009

...nooo idem...pajte 🙂

petusko
autor
28. aug 2009

ninus, vyzera to hrozostrasne, je ako paragraf, ale jemu to neva, usmev na tvari a obzera sa dozadu s vyvratenou hlavkou 😨 a este sa zvykne pritom drzat postielky.
idem uz do hajan, uz je tu tichucko, vsetko spi. ahojte 🙂

sabinazv
28. aug 2009

dobry vecer,

tak piki ako citam, jednoznacne si to vyhrala s tym tvojim muzom, mozes mu kludne povedat, ze je vitaz 😀
Treba doma spravit nejaku revoluciu, aby takyto nezostal dozivotne 😉

Soferovanie ste preberali... ja sa uz tak dlho odhodlavam a furt nic, vodicak ma niekolko vela rokov, ale nejazdim... raz som mala taky blby zazitok za volantom a musim to prekonat... mna soforovanie bavilo...

sabinazv
28. aug 2009

jaj, taky paragraf robi aj nas maly... prehne sa ako luk a kuka... 🙂

petusko
autor
28. aug 2009

sabi do toho 😉 ja mam tiez par blbych zazitkov za sebou, dokonca aj mini nehodu ked som bola v osmom mesiaci s marcelim, prednedavnom ma zase nevidel kamion ked som ho isla obiehat na dialnici, som flekovala, obe deti vzadu 😖 😔 ale netreba mysliet na zle 😉 ja sa bojim vzdy pred jazdou, ked uz som za volantom, strach je fuc 😅

sabinazv
28. aug 2009

no ved petus, musim sa hecnut... uz aj auto sme dali havarijne poistit, tak ho kludne mozem aj klepnut... som sa bala na nom chodit, ze je nove... ale uz sa nemam na co vyhovorit 😎

krpcek
28. aug 2009

fuuuka,ze nehodu v osmom mesiaci 😲 😲 petusko asi by som sa bala uz sadnut za volant.

tak ten paragraf robi aj moje dietko - sa na nej smejeme s muzom. . . . a straaaaaaaasne sa je paci ked krochkame ako prasiatka - to je uplne vo v siedmom nebi, cela sa trase, usmev od ucha k uchu, trepe sa jak uzovka a smeje na plne gule. 😀 😀 😀 😵 😵

krpcek
28. aug 2009

ja som sluzobne pooskierala z kazdej strany, tak to mam uz snad dozivotne vybrane. 😀 😀 😀

baby jedli ste uz niektora hrozno? lebo vraj je dobre na mlieko, ale nesmie sa ta supka, ale mne sa ju nechce davat dole. 😝

sabinazv
28. aug 2009

krpcek a preco by sa nemohla supka? v pohode... a na mlieko len v tom zmysle ze obsahuje vodu ako ovocie, nemyslim, ze by sa ti z neho naliali prsia 🙂

ja jem uz vsetko... dokonca som jedla aj pikantnu polievku v cine a maly si z nej poprdel a inac nic... vesely bol

petusko
autor
28. aug 2009

krpy nastastie som vtedy sedela vedla, bol len tukanec, ale na vyplasenie stacilo 😝 bola to moja prva nehoda celkovo, takze som bola dost mimo. 😒 som myslela, ze porodim hned tam na mieste.
hrozno vraj naduva, ale ja som nekojaca, tak nevieeem. skus par bobul a uvids 😉
sa neviem odlepit odtialto a rano budem zas nervna, ze chcem spat 😀 uz fakt padam. 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre