Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

zuzik25
30. aug 2009

cafte dievky.
sko vikend? my sme boli poobede na korculkach, babinka sa starala o Emmku. a ja som uplne znicena. 😝

krpcek
30. aug 2009

tak uz len vydrzat. 🙄 🙄

kokso ja som uz tak dlho nespala celu noc. 😔

korelka
30. aug 2009

ze celu noc - no ja som nespala mozno aj 7 mesiacov, lebo posledne tyzdne tehu boli tiez hrozne... 🙄

ale normalne mi anjelik moj vcera poobede zaspal az na 1,5 hod., tak som si zdriemla s nim - normalne som nechapala - po takom dlhom case konecne aspon cez den...

miska, svokru neries, nestoji ti za to, ale povedat nieco taketo 😕

krpcek
30. aug 2009

koreôlka aj ja tak . . . ja som si tiez s malou vcera zdriemla a taaaaak ma potom bolela hlava. 🙄 inak to sa mi stane vzdy, ked si s nou idem poobede lahnut, vzdy ma potom boli hlava, neviem preco . . .

zuzik25
30. aug 2009

krpy, aj ja mavam bolesti hlavy ked idem cez den s malou spat, preto uz nechodim.

krpcek
30. aug 2009

ja tiez nechodim . . .len vcera som ju kojila poleziacky, lebo so chcela aby mi zaspala a zaspala som aj ja. 😀

sabinazv
31. aug 2009

dobre ranko, vsetci spia? vsak je slnko uz vysoko 😉

dosla som si odpisat recept, cakam navstevu, tak ho zvrtnem, uz som davno nepiekla... kedze dietujeme 😎

nany100
31. aug 2009

ahoj sabi, my už zase spíme, ale pomaly už bude hore...tá diéta zaberá? mne sa nedarí, cez deň ako tak, ale v noci vyžieram, som taká unavená, krpec sa stále budí a pýta jesť, tak aj ja priebežne dopĺňam ☹
ozaj, ty mi nevieš poradiť čo som sa pýtala na ten rodičovský? ktoré lajstro potrebujem na to potvrdenie zo SP?

sabinazv
31. aug 2009

Dieta zabera, pomalicky to ide dole, ked sa dodrziava... ale v poslednej dobe mam nejake volnejsie mravy a som zasa viac na sladke zatazena... ale nejake hrozne to nie je... takze mozno do vianoc to bude ok, alebo do druheho tehotenstva 😎

Co sa tyka toho potvrdenia... tak som si to vyhladala... a je to Ziadost o RP a ktomu je zvlast tlacivo Potvrdenie o nároku na materské a na úcely poskytovania RP - toto davas potvrdit na Socialku...

nany100
31. aug 2009

no ja počítam, že kým budem kojiť, tak tých 8kg dole nedám, ale ide ma poraziť, cítim sa ako veľryba 😒 ...obdivujem pevnú vôľu vás, ktoré to dokážete...ja som ju tiež mávala, ale teraz to akosi nejde ☹
dík za radu...inak to tlačivo Žiadosť o RP som našla aj ja na stránkach ÚPSVaR, len neviem to druhé tam nájsť, zrovna to Potvrdenie ☹

lillian
31. aug 2009

ahojte baby,

tak, a uz je to tu - mame vonku prvy zubok 🙂 nastastie ziadne place, ani teploty neboli.

k tym kilam naviac - no ja som pribrala 17 kg v tehotenstve a nastastie uz mam o 0,5 kg menej ako pred tehotenstvom. Patrim k tym, co staci kojit a chudne. Potom budem kojit Patrika do puberty 😀 😀 😀

nany-pozri http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-matersk... tam je aj to druhe tlacivo

sabinazv
31. aug 2009

portal.gov.sk/Portal/sk/dokument.axd?id=370 skus na toto klik

vsak ja to tiez len tak ligt dietujem, nie je to ziadne radikalne... len som bola ozaj strasne rozjedena... a to by som uz bola na vahe ako som mala v 9.mesiace pomaly
😎

nany100
31. aug 2009

ďakujeeem, si poklad 😉
ja keby som kojila do puberty, tak mám 130kg 😠

misha666
31. aug 2009

ahojte kocky... tak tuto noc bola mala hore len 3x...ale potom ma napadlo ze jej dam do mlieka aj kasu ze to bude mat hustejsie a bude dlhsie syta...a pomohlo to trosku spala dlhsie... akurat nalozila tak sa ideme prebalit 😅

sabinazv
31. aug 2009

lili, vidis, ty si z tych stastnejsich v tomto smere 🙂

nas danko bol v noci casto hore, uz ani neviem kolkokrat... ale isto to bolo 4-5x... hlados jeden... 😎

petusko
autor
31. aug 2009

ahojte 😎
trocha vas vyprovokujem, my sme dnes spali vsetci do 6.45 😵 od vecera pol deviatej 😅
u nas to tento tyzden zije nastupom petka do skolky 😨 neviem, kto to zvladne horise ci on alebo ja 😖
lilli, gratulujem k zubku 🙂 marceli ma stale len jeden 😅

romanakatka
31. aug 2009

ahojte, tak my sme dnes tiež pekne spali 😵 zaspl o deviatej potom sme boli hore o druhej, štvrtej, o 6:30 sa pomrvil a spal do ôsmej a do deviatej sme lehnili v posteli ešte 😅
No ja musím zistiť čo sa deje bo nám neprišli prídavky 😕 a musím si ísť vybaviť tiež ten rodičák...

sabinazv
31. aug 2009

katka neprisli? vidis to musim tiez obzriet...

romanakatka
31. aug 2009

sabi, neviem čo sa deje... doteraz chodili a v auguste neprišli... 🙄 Ty si už bola vybavovať rodičák?

sabinazv
31. aug 2009

este nie... buduci tyzden by som skocila... mne MD konci v polke septembra..

zuul
31. aug 2009

ahojte maminky,

aj ja som sa už pustila do RD. dievčatá keď bol mm odniesť vtedy na ten 24tis príspevok, tak mi teta poslala tlačivá + napísala čo treba. tak tu mám napísané, že priložiť aj potvrdenie od zamestnávateľa 😲 tak som im tam napísala žiadosť o RD a oni my odpísali, že súhlasia, tak verím, že to bude stačiť.

petuska wau tak dlho spinkať. aj ja sa dnes nesťažujem mliečko bolo o 2,00 o 4,00 a potom až o 6,45. od večera od 20,00. takže fajn. ale sú noci keď kojím od polnoci každú hodinu 😝

lily zúúúúúúúúúbok 😀 aj my už čakáme každú chvíľu 🙂

čo sa kíl týka dievčatá, ja som dala 17kg hore a teraz sa neviem zbaviť 1 kg aby som bola ako pred tehu. sa priznám, ale že tomu jedlu veľmi nedám, ale aj tak to nejde. 😕

júj tento týždeň ideme do tatier, tak maminka sa nevie dočkať. a zajtra nás čaká prvá hodina plávania už druhý kurz. 😵

romanakatka
31. aug 2009

jaj tak máš ešte trochen času... no ja si to pôjdem potvrdiť a odnesiem a hneď sa aj spýtam na to... snáď sme nezabudli niečo odovzdať... ale to by nám vôbec nechodili asi... no a na sociálke sa chcem spýtať aj na ten druhý p. pretože mám taký čudný pocit, že to nebudem mať ok, keďže som im to odovzdávala nie naraz ale na viackrát a jednu časť som nechala na podateľni... 😲

romanakatka
31. aug 2009

a ku kilám... tak ja som nie veľmi nadšená... to čom som nabrala počas tehu zišlo ani neviem ako... ale teraz som už mínus 2-3 kg ako pred tehu a u mňa je to teda dosť 😒 a všetci vravia, že ešte to bude horšie keď začnú krpci behať, to už potom bude hotová katastrofa zo mňa ☹

sabinazv
31. aug 2009

a ja si idem cerpat este dovolenku celu.. 30 dni 🙂

potvrdenie od zamestnavatela netreba zuul, teda mne pani na upsvar nekazala... len potvrdko zo socky a kopie rod.listu...

sabinazv
31. aug 2009

jaj katka, ja ti hned dam zo 5-10 kg, velmi rada... 😉

vidis a ako ta mama strasila, ze si vela pribrala a nezhodis to nikdy...

romanakatka
31. aug 2009

no Sabi tak stačili by mi tie dve kilá... Romčo by bral aj viac, jemu som sa páčila taká plnšia 😀 sa vyhráža, že ma asi bude musieť zase priviesť do druhého stavu 😀
No a mamina zase narieka, že aká som ... vraj si myslela, že už ostanem konečne trošku zaoblená 🙄
Možno keď prestanem kojiť... dostanem sa do nejakého normálu... a inak chcem začať chodiť cvičiť, síce som chudá ale mám také mľandravé všetko... som bola roky zvyknutá na pohyb a teraz už rok nemám žiadnu aktivitu a riadne sa to odzrkadlilo...

zanulienka
31. aug 2009

caute baby,my mame 36 stupnov,takze sa ideme kupat.vecer pridam fotky z barcelony,bolo super a barcelona je krasna.

sabinazv
31. aug 2009

no vidis katka, kazda mame nejake to trapenie s kilami, ale ja som teda take ako ty nemala... niekedy by som brala... 😎 No vsak viac papaj... daj si sladke a tak... to je take lahke pribrat 😅

zanu nazdooo, no tesime sa na zazitky 😉

romanakatka
31. aug 2009

Sabi never... ja zjem viac než môj muž... ten na mňa minule vyvalil oči keď som mu povedala, že som zjedla polku chleba (bochníka), vraj si myslel že to budeme mať aspoň na dva dni 😀 a sladkému sa teda vôbec nebránim, do toho ma netreba prehovárať... a často ma iritujú reči okolia, že už by som nemala chudnúť a niečo so sebou spraviť... kým to bolo po hranicu ktorú som chcela dosiahnúť to bolo fajn, no za tou hranicou je to už nepríjemné... a zase nie som neviem aká... ale pri mojej postave aj tie dve kilá spravia svoje...

zanulienka
31. aug 2009

sabi-bolo super a strasne teplo-aj v noci.elaia sa bala vody-vlny,takze sme len tak zdaleka obdivovali,ale aspon sa vzdy na plazi vyspala 😀 .opalili sme sa,ja som hned zhorela 😅 ,lahla som na deku,bez kremu na 3 hodky.2 dni som stala,ani sediet ani lezat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre