Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
3. sep 2009

katka, ja som si minule kupila cipky proti teplote Viburcol (homeopaticke, ako inak 😎 ),ale este som nepouzila, len mam v zasobe...

o 1,5 kg? to sa mi nezda... ale vsak ked je sikovny, tak je to jedno... si dobra krmicka 😉

romanakatka
3. sep 2009

no ja som mu dala tiež paralen čípok a v noci sme boli každú chvíľu hore ale našťastie teplota nebola len mierne zvýšená, no teraz ráno mu zase vyskočila, tak som mu skúsila dať ten nurofen... uvidím čo bude keď sa zobudí...

Sabi, no vidíš aký sú rôzny tí lekári... tak tá naša tvrdí, že mu nemôžem dať viac ako 150 UM a v nemocnici keď sme boli tak tvrdili, že je to z hladu a mám mu robiť aj 160 (v 2. mesiaci), tak si vyber... 🙄
Inak toho UM mu dávam len 2x a naozaj nikdy viac ako 150 a to ho potom nekojím... a ostatné papania sa kojíme no koľko si vytiahne netuším, mne sa stále zdá, že toho mliečka tam veľa asi nebude... no možno je sýte, lebo inak neviem z čoho tak priberá 😅

beadz
3. sep 2009

ahojte baby. mne na tie ockovacie problemy doktorka poradila homeopatika thuja. beru sa den pred, v den ockovania a jeden po 1x3 gulky. tak skuste ktora ste este neboli.

misha666
3. sep 2009

bea...neskocime dnes niekde?? na taku dlhsiu prechadzku na Anicku alebo tak niekde ...hmmm???

sabinazv
3. sep 2009

katka a neskusala si niektory den len kojit? bez UM? ja som mala tiez obavy ked sme kombinovane krmili... bola som presvedcena, ze mam malo a bolo dost... priberame tiez pekne 🙂

ano bea, minule som dala thuju.. mali sme doma a tak som mu dala, ale len den po... nabuduce dam aj predtym... len vtedy nas ockovali a nevedela som, ze nas budu...

beadz
3. sep 2009

misha, len doobedu mozem, lebo na obed pridu kolegyne a poobede mamka.

krpcek
3. sep 2009

ahojte. vidime,ze rozoberate vahy drobcov - tak nasa ma po vcerajsom prevazeni 6850g a dr. nas pochvalila, ze ked je len cisto kojena, tak je to pekna vaha. 🙂 ze ak by som dokrmovala, tak by ma stopla, podla tabuliek by mali mat deti v jednom roku okolo 10 kg. . . .som bola vcera poucena. 😀

Sabca si nasla hlasivky a ze vie vydavat rozne zvuky, tak od rana pocuvam pistanie, vrestanie, jacanie . . . pomedzi to sa smeje . . . nechapem z toho maleho spunta. 😀 😀 😀

misha666
3. sep 2009

bea...tak asi nic lebo do obedu musim skocit este do mesta...nevadi tak nabuduce pojdeme 🙂

beadz
3. sep 2009

ja vobec neviem kolko vazi. naposledy sme mali poradnu 20.7. a vtedy mal 5,65 kg. tak som zvedava najblizsie kolko to bude...
ok mishi, tak nabuduce 🙂 . ja pojdem asi o hodku von, tak ak budes na sidlisku a budes mat chut tak sa ozvi.

sabinazv
3. sep 2009

krpy, aj nas maly tak pisti... uplne tenuckym hlasom kvici... no uzas, telka nema sancu... ale on pisti, tesi sa, ze ake zvuky z neho idu 😀

ninnaricci
3. sep 2009

🙂 dobré ránko prajem
...aj my máme doma dieťa čo pistí...a už najnovšie aj v kočíku to robí 😵

...my sme boli včera u dr. tak máme 70cm a 8900g...takže sme asi úplne mimo tabuliek...ale naša dr. sa k tomu nevyjadrovala...veď tie tabulky sa robili dáááávno...a generácia rastie 😉

sabinazv
3. sep 2009

nina, tak pekne miery... uz ako v 9 mesiacoch... 🙂

ninnaricci
3. sep 2009

no sabi ti poviem...ale nejak to neriešim...Maxim rýchlo priberal aj keď bol na MM...mi do pol roka strojnásobime pôrodnú váhu 😀 ale dúfam, že keď začne loziť, že to vybehá 😀

ninnaricci
3. sep 2009

ináč tie homeo pred očkovaním máme dávať už teraz...a na očkovanie ideme o 2týždne...a potom ešte mesiac môžeme dávať...sabi viem, že aj vás to čaká...a ty si tiež na homeo 🙂

miavin
3. sep 2009

nina - fúha to sú krásne miery - dobrého papkáča máte doma 😀
no my máme 7075 g - a cm neviem, lebo nám merajú len hlavičku - nie dlžku - ktovie prečo??? 😲
a čo sa týka pišťania - no to máme na dennom poriadku - to sú zvuky - že nechápem ako toľko môže pišťať a kričať - joooj a ako sa krásne naučil prskať - spľúvať alebo ako to mám nazvať - no najväčšia zábava toto 😀 😀

ninnaricci
3. sep 2009

no mia...to pľúvanie baví aj Maximovho bratranca...Mimko zatial len jazyk vyplazuje...a žužle si ho 😎

ninnaricci
3. sep 2009

nám napísala silicea...a thuya...obďeň dávať...a po očkovaní 2týždne
a potom 1xtýždenne do ďalšieho očkovania

sabinazv
3. sep 2009

nina, uz teraz? my mame termin na 2.ockovanie 21.9. az... ja mu to nebudem davat tak skoro... v mojich mudrych knizkach pisu ze den pred, v den a den po... teraz papa tu chamomilu 🙂 Lebo neviem ci uz dalsie zuby idu, lebo si tak prudko sucha dasienka... 😒

mia, ani nas automaticky nemeraju... len ked si to vyziadame... akoby ich to obtazovalo... tss

ninnaricci
3. sep 2009

sabi ja len čo mi dr. napísala...ale budem to dávať už teraz a potom aj po očkovaní asi týždeň...to hádam stačí
...trochu sa toho očkovania obávam...keď čítam ako drobci reagujú 😒

sabinazv
3. sep 2009

no ved prave... tiez mam z toho obavy... povodne sme to chceli oddialit, ale asi nech to ma cim skor za sebou...

beadz
3. sep 2009

ninna, no poviem ti ze chrustik je uz poriadne velky 😉 .
tie homeo by som na tvojom mieste nebrala tak dlho.
inak zvuky mame aj my od rana do vecera. niekedy neviem ci sa zlosti, alebo len sa "rozprava" so svojim sasom.
a tie zubky... nemame vonku este ani jeden, ale horne mame skoro cele dasna biele a aj na spodnych to vyzera celkom dobre. takze cakam ze ked to zacne tak o chvilu budeme selmy zubate 😀

cikyta
3. sep 2009

Ahojte.Tak zaočkovaný sme 🙂 Prebehlo to v pohode.KLOP KLOP.Dokonca skoro vobec nezaplakala.

Len máme zistený šelest na srdiečku 😢

cikyta
3. sep 2009

Pokukovala som po nete,čo to znamená a ziťujem,že zrejme za to môže to,že má moju krv a asi v nej má tie moje nešťastne genetické mutácie trombozy.
Je mi jasne,že bábätká šelest mávaju a nemusí to nič byť.Aj jej ocko behal do 8 rokov po dr.s tým,ked bol malý,ale AJ TAK ☹

beadz
3. sep 2009

ahoj ciky, aj my mame slaby selest. nam to povedali hned na zaciatku. 😒
ale naozaj to ma vraj velmi vela deticiek a zvykne sa to upravit.

elfi1
3. sep 2009

ahojte
my mame tiez pistadlo, jastericu a motorkara v jednom. strasne rad robi motorku a sliniiiii. potom sa jeduje, ked mu utriem slinky a bublinky. ale chytro si vyrobi dalsie 😀

miavin
3. sep 2009

elfi - akoby si písala o našom drobcovi 😀 😀 😀 no strašná krivda, keď mu utriem slinky - sa smejem, že spapal asi jar, alebo pur - ked tak bublinkuje 😀 😀

elfi1
3. sep 2009

male bublifuky su to

pridala som fotky - kuk

petusko
autor
3. sep 2009

ahojte 🙂
nas Marceli vsetko zuzle, cokolvek je na dosah je hned cele zaslintane, plienka, deka, oblecenie, vankusik. ponozky idu ako prve, si ich zvlecie a hned su "vyprate" 😀
jaaaj, ja so prave videla nasho petika na prechadzke so skolkarmi, mi je tak divno, ze je s niekym cudzim 😖
ale mam teraz kopu casu, ked nie je doma 😅 idem prave povyberat jesenne veci, hlasia chladno, tak nech sme vybaveni 🙂

petusko
autor
3. sep 2009

prave som Marcelkovi skusala take mini tenisocky, taaak sa cuduje 😀 chcela som ho odfotit, ale nespolupracuje, ked sa priblizim, smeje sa na mna 😅

zanulienka
3. sep 2009

petusko-a ako neplakal petko,je tam cely den?inak aj ja mam na plane robit inventuru,ale az ked baby idu do skoly buduci tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre